Marie Poledňáková, autorka českej komédie storočia S tebou mě baví svět a úspešných komédií Jak vytrhnout velrybě stoličku a Jak dostat tatínka do polepšovny sa po šestnástich rokoch vrátila k filmovej réžii a vytvorila strhujúci príbeh. Opäť dokázala svoju jedinečnosť, zmysel pre humor i majstrovstvo a znovu divákov pobaví v láskavej rodinnej komédii.
Otec Luboš, ktorý pracuje v Alpách ako záchranár, prichádza domov do Prahy oveľa skôr ako pôvodne sľúbil. Jeho osemročná dcéra Amálka je nadšená, a tak odmietne ísť do školy v prírode, aby si užila otecka. Luboš ide teda do školy ospravedlniť Amálku, ale dopadne to tak, že nakoniec odchádza do Vysokých Tatier s celou triedou ako zdravotný dozor. Svojej manželke Anne (ktorá práve rieši odchod do "dôchodku" a stratu milovanej práce v balete) sľúbi, že je to len na pár dní, pošle ju na chalupu a sľúbi, že za ňou určite príde... Reťazec náhod a nedorozumení tomu však zabráni – dopomôže k tomu nielen Amálka, ale aj svojrázny dedo Pepík a syn Vašek so svojou dobrodružnou povahou. Do hry vstupuje i atraktívna učiteľka Alica, originálna rodinka Koudelkových a ich syn Vítek, dedova susedka Bobulová a mnoho ďalších... (TV Markíza)

Tomik9

Rodinná komedie kde si asi kdejaká rodinka přijde na své, od babičky přes maminku až po malinkou Aničku se všichni zasmějí, přijde happyend, vypnou televize, zhasnou světlo a půjdou spát, film funkci splnil. ()

lu1

Pokaždé když dávají tenhle film se ptam, kdo přinutil M. Etzlera delat vsechny ty trapne veci...a o Nadence ani nemluvím, je to utrpení. ()

Fracek odpad!

Kdybych chtěl strávit čas u filmu a pak si za to mlátit ovladačem po hlavě, pustím si tuto zábavnou, vtipnou a hlavně rodinnou komedii. ()

weca

Ne, tak tohle se vážně nepovedlo. Trpěl jsem celý dvě hodiny. Vážně mě nenapadá nic, co by se mi tam líbilo nebo co by mě pobavilo. Žid Mádl, půltunová rádoby rozverná Konvalinková by zasloužila ránu jateční pistolí do zátylku, a o tom, jak moc mě tam sral Postránecký, už psát radši ani nebudu. A jedno obrovský wtf za Dana Nekonečnýho. ()

FauSSt

ono nebola by to až taká sračka ak by to nelámali cez koleno s polenami ako Vojtek a Dan Nekonečník...ale aj tak je to celé tak agonicky dosť na chuja ()

kodwin

Tenhle film neměl vzniknout, zbytečně hyzdí odkaz Velryby a Polepšovny. Jedna hvězda je za Postráneckého, který občas pobaví. Jinak špatný casting, špatný příběh. ()

ondra.p

Opravdu jsme se dostali od komedií typu Marečku, podejte mi pero až sem? Pár světlých momentů film má, i jsem se zasmál, takže osamělý večer u piva se s tím vyplnit dá. Ale rozhodně žádný zázrak.Když přihmouřím obě oči, tak mi to vychází na 30%. ()

Nessak

Komedie je pro mě jako jízda po tobogánu - rozzářený úsměv a pocitově strašně rychle od začátku ke konci. Jak se krotí krokodýli je jízda po strááášně dlouhé skluzavce vylepené brusným papírem v manšestrákách, kdy Vás někdo ještě násilně tlačí do zad. Herci hrajou skvěle - jen to sakra skřípe na úrovni scénář, režie - paní Poledňáková máme nové století.. Po letech ale přesto přidávám na druhou hvězdu. Málem bych zapomněl - nechybí tragická verze product placementu aneb lopatou přes hubu hele hele Cappy, Mentos, Mitsubishi... ()

PEPR

Když jsem viděl film poprvé, bylo to popravdě velké zklamání. Ale postupem času se mi tento film líbí více a více. Ano má se jednat o volné pokračování filmů "Jak vytrhnout velrybě stoličku" a "Jak dostat tatínka do polepšovny". A protože se jedná o "volné" pokračování, nelze srovnávat jak herecké obsazení původních filmů, tak ani časovou linku, která by silně neodpovídala. Takže pokud vezmu v úvahu výše uvedené, za mě se jedná o krásnou rodinnou komedii. ()

Sa.sa

Je to taková šílenost, až je to hezký... Prostě komedie na oddych a pokoukání, nic víc nic miň... Jinak některé scény se opravdu povedly, u některých je to horší, ale co jako celek je to v pohodě... Dost zase nechápu tak nízké hodnocení 37% :/ proč..?! ()

foehr odpad!

Kdyby někdo hodnotil dekády podle filmů a porovnal dětský filmy z  normalizace s tímhle, vyšlo by mu, že normalizace byla nádherná epocha, zatímco počátek 21. století opravdové bezčasí a beznaděj. ()

Thalin

Jedinou sympatickou a vcelku zábavnou postavou je tu dědeček v podání Postráneckého. Zbytek je nemastný, neslaný, nesympatický a nudný stejně jako celý film. ()

Ajfist

Výborná komedie pro celou rodinu.Tady tradičně dobrý filmy jsou těžce podhodnocený.Když se vám takové filmy nelíbí,tak na ně nečumte a nehodnoťte je.Pro mě je třeba Městečko South Park taky kravina na entou a tady to má úspěch. ()

Archvile

Vraví sa, že niektoré filmy zrejú ako víno. Bohužiaľ o tomto diele sa to povedať nedá. Ani po 15 rokoch som na tom nenašiel nič zábavné. Proste nevtipná, depresívna, nekomédia. ()

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

08.11.2022

Ve věku jednaosmdesáti let v úterý v dopoledních hodinách zemřela česká scenáristka a režisérka Marie Poledňáková, autorka populárních rodinných komedií včetně dodnes extrémně oblíbené „české komedie… (viac)