X-Men: Posledný vzdor

• Česko X-Men: Poslední vzdor (viac)

Vývoj svetových dejín môže ovplyvniť "liek", ktorý dokáže premeniť mutantov na obyčajných ľudí. Mutanti majú po prvý raz možnosť zvoliť si svoju budúcnosť - buď si zachovajú svoju výnimočnosť, ktorá je však príčinou ich izolácie a odcudzenia od ostatných, alebo sa svojich schopností vzdajú a stanú sa normálnymi ľuďmi. Protichodné názory vodcov, mutantov Charlesa Xaviera, hlásajúceho toleranciu, a Magneta, podľa ktorého prežijú len tí najsilnejší – sú podrobené poslednej skúške – a rozpútajú totálnu vojnu, ktorá má všetky doterajšie bitky definitívne ukončiť. (TV JOJ)

Quendi

Tak tenhle film je tedy dost rozpačitou tečkou série. Bylo to o všem a o ničem a přitom se nedá říct, že nepovedené. Hodně informací, odkazů, náznaků. Kousek Angela tuhle, kousek Phoenix támhle, kousek Mystique, kousek tamtoho a kousek tadytoho, ale přitom divák je zvědavý na víc. Já osobně jsem se těšila na Angela jak blázen a nakonec z něj byl jen letmý odkaz. Dva, tři záběry...A přitom takový potenciál. To samé Phoenix. Jako jedna z nejvýraznějších postav série si tedy zasloužila mnohem víc, než to, co bylo ve filmu. Znázornění přeměny ve Phoenix bylo výborně udělané, člověk čekal, až to začne lítat a podobně, ale nakonec z toho byla využitá jen závěrečná scéna. Na akční komiksový film paráda, na zakončení X-menů slabší paráda. ()

KryplXxX

Singer nám vynahradil svou neúčast na třetím pokračování X-men svým Supermanem, který byl takovým krokem vedle, že nechápu, jak mohl jeden a týž režisér natočit první 2 úspěšné díly X-men. Zkrátka si myslím, že třetí díl je hodně povedený, i když jde spíše už jen o akční podívanou naúkor silnému příběhu. Pokud bych měl volit mezi Supermanem a X-Men3, tak vždy budu volit mutanty, protože nový Superman je...však se podívejte a uvidíte. ()

wef

Neuvěřitelné triky s neuvěřitelně divným scénářem. Ale to jsem čekal. Vlastně jsem se na to díval z donucení a jsem překvapen. ()

Toustovač

Ne úplně špatné a jako samostatný film to vlastně funguje, ale proč proboha takový odklon od stylu "dvojky" a náhlé brodění se bahnem průměrnosti? ()

Pai-Mei

Určite najlepšia časť trilógie. Parádne zavŕšenie ságy so smutným koncom. Famke Jansen sa pekne rozohnila ako naj- mutant. Chudák profesor, nečakené. No skrátka finálny boj spravený dokonale. Nie je čo vytknúť. ()

RobbieM@N

Bretta Ratnera musí producenti milovat, dokáže natočit velkou povrchní podívanou, na kterou půjdou hordy lidí, ale strhnul tím X-Meny do řád těch průměrných komiksáren bez duše. Na akci je vidět hodně peněz (ani nevím jaký byl rozpočet.....), je bombastická ale ne překombinovaná či přestřelená, možná až na "most". A ty scénaristické kličky byly často hodně laciné. ()

HarlanWade

Třetí X-Men už nemá ani zdaleka na druhý díl a bohužel ani na první. To rodinnější pojetí, kdy už se většina scen nebere jako efektivní thriller, ale spíš takový sci-fi dobrodružák asi spostu fanoušků série naštvalo - mě ale například vůbec nevadilo - proč se snažit být za každou cenu stejný, když můžete být jiný a přitom takřka stejně efektivní - jenom trošku jinak. Se Singerem nesrovnávám, ale hodnotím v rámci nenáročné dobrodružné hollywoodské zábavy. A mám jasné 4*. ()

Lennie

X-mana mám moc ráda a tomuto dílu jsem se (i trochu neúmysleně) vyhýbala. "Konečně" jsem ho viděla v televizi a hodně mě zklamal. Někde ve scénáři (nebo v českém dabingu) byla chyba, což způsobilo, že postavy na obrazovce občas plácaly děsné nesmysly. Navíc mé oblíbené postavy (Scott a Mystique) byly zlikvidovány už na začátku... ()

Kaszos

Možno je tento film slabší ako predchádzajúce 2 diely. Možno je primitívnejší ale nepochybne akčnejší. Mne osobne tu chýbal ešte Nightcrawler z X2 - o ktorom nemám tušenia čo sa s nim stalo. Ale hlavné, že tu je Logan ktorý všetko zachráni! A tak to bolo aj tu. Tiež bol skvelý pohľad na "Beast" v obleku. Zvláštny, komický , dobrý. Ostatné postavy ma vôbec nezaujímajú, nezaujali ma ani v prvých 2 dieloch a aj tu som ich vnímal len vrámci toho aby boli do počtu. Špeciálne efekty boli dobré - súboj Pyro vs. Iceman mohol veľkolepejší lebo už od začiatku to sem smerovalo. Scénka keď Logan zapichne Phoenix bola dostatočne veľkolepá a v rámci možností aj silná. Avšak doteraz som žil v tom, že Xavier zomrel lenže posledná scénka - ktoru som "objavil" len nedávno svedčí o opaku. (95%) ()

mikhail

Už aj tých 100 minút sa mi v niektorých fázach filmu zdalo, že je až príliš. Prvé dve časti série vyčerpali námet a ďalšie časti už jednoducho nedosiahnú kvalít jednotky a dvojky. ()

Tuniak DF

V podstate rovných 100 minút dlhá prehliadka mutantov, akých dokázali tvorcovia ešte vymyslieť. Ono prvé dva filmy tiež neoblubujem, ale tuto už sa úplne vytratila myšlienka (ktorú tak strašne riešili v prvom dieli). A ako som zistil, to ostatné je dosť slabé. Keby aspoň postava flegmatického Wolverina zostala taká aká bola, lenže tuto je z neho už moc typický americký hrdina. UPDATE: Dnes som to kukol druhý krát - keď to mám brať z filozofickej-sociologickej stránky, je tam neuveriteľné množstvo protirečení hlavných postáv, enormne nelogických chovaní - skutočne enormne. 1/10 ()

greymon

Nevím čím to je, ale tento film mě moc neohromil. Není nejhorší, ale podle mého se nemůže rovnat předešlým X-Menům. Na druhou stranu toto je už 3 pokračování a tak je jasné, že to nebude ono. Ale i tak byla pěkná podívaná. Bohužel filmu něco chybělo a pro mě to bylo neúnosné. Velmi jsem se těšil na další pokračování X-Menům, ale bohužel jsem byl zklamaný. Hodnotil bych špatně, kdybych dal filmu odpad. Sice mě něco ohromilo, ale nestačí to na 5 hvězdiček. Dávám 3 hvězdičky za celkový dojem, který za moc nestál. ()

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě

24.08.2018

Z Jamese Franca bude nový X-Men

Z Jamese Franca bude nový X-Men

24.11.2017

Mutantí série to v posledních letech zkouší se spin-offy a rozhodně v nich hodlá pokračovat. Po úspěchu Logana a Deadpoola totiž dostane vlastní film nejen Gambit, ale i Multiple Man, jehož by si měl… (viac)

X-Meni vs. Jessica Chastain

X-Meni vs. Jessica Chastain

15.06.2017

Simonu Kinbergovi, dlouholetému producentovi a scenáristovi x-menovské série, se splnil velký sen. Po mnoha letech se totiž probil do režisérské sesle a dohlédne na X-Men: Dark Phoenix, přímé… (viac)