X-Men: Posledný vzdor

• Česko X-Men: Poslední vzdor (viac)

Vývoj svetových dejín môže ovplyvniť "liek", ktorý dokáže premeniť mutantov na obyčajných ľudí. Mutanti majú po prvý raz možnosť zvoliť si svoju budúcnosť - buď si zachovajú svoju výnimočnosť, ktorá je však príčinou ich izolácie a odcudzenia od ostatných, alebo sa svojich schopností vzdajú a stanú sa normálnymi ľuďmi. Protichodné názory vodcov, mutantov Charlesa Xaviera, hlásajúceho toleranciu, a Magneta, podľa ktorého prežijú len tí najsilnejší – sú podrobené poslednej skúške – a rozpútajú totálnu vojnu, ktorá má všetky doterajšie bitky definitívne ukončiť. (TV JOJ)

Psycho.R

Těžce nezvládnutý závěr dvou výborných dílu, ale Singera Ratner nahradit nedokázal v žádné případě a i scénář je těžko stravitelný ()

Henry Morgan

Tohle byl suveréně nejslabší díl, ačkoliv světlé chvilky měl. Na mě to působilo až příliš nastavovaně a celkový děj byl naprosto zbytečný. Ze zlých byli hodní, z hodných zlý a celé to nebylo ani trošku invenční. Naštěstí to bylo krátké a divák se alespoň dozvěděl, jak to s mutanty dopadne v blízké budoucnosti. Hlavní postavy už také působili dost unaveně a nepřesvědčivě. ()

mvukotic

Nemôžem si pomôcť, ale tento diel sa mi zdal v mnohých ohľadoch lepší ako jednotka. Samozrejme na perfektnú a primerane temnú dvojku nemal, ale stále je to výborná komixovka. Hoci, chybičky sa nájdu. ()

Mira90

X-Mení sága v předchozích dvou dílech sázela na prokreslení vztahů mezi hlavními postavami. Nyní tu máme finále, takže se jistě dalo očekávat, že ubyde povídání, které bude nahrazeno hutnou akcí. Tak se stalo. Když už se mluví, působí to často až triviálně, ale budiž. A akce? Na úrovni, je jí dost. S efekty byli X-Meni vždy trochu na štíru, tudíž OK. Přesto - jestliže má jít o vyvrcholení, něco tomu chybí. Zkrátka a dobře: Singer je jenom jeden... Co mě však potěšilo, byly (jako vždy) postavy - Wolverine stále stejně hustý týpek, který si však v období mezi natáčeními četl filosofy klasiky; Vinnie Jones si to ošéfoval neskutečným způsobem, stejně to ani jinak neumí; a Phoenix - mazec. ()

Claude Speed

Jednou to prostě přijít muselo. Po prvních dvou skvělých dílech na naše obrazovky zamířil X-Men již potřetí, tentokrát však s mnohem slabším pojetím příběhu. Opět ve filmu můžeme najít staré známé z předchozích dílů, spostu dobrých triků a hlavně spoustu akce. Ale příběh zaostává. Kromě počáteční půlhodinky už film nenabízí nic, co bychom neznali z předchozích dílů, takže už jde jen o lepší průměr. 60%. ()

renoarko

To, že na režisérsku stoličku tento raz zasadla iná osoba ako Brian Singer, je poznať. Rattner vsadil na predovšetkým akciu, kým psychologická hĺbka postáv mu unikla a zo snímky sa tak do určitej miery stal len povrchný popkornový akčný film. Čo je škoda, keďže laťka bola (hlavne po skvelej dvojke) nastavená vysoko. ()

sarfian

Stále zaujímavá podívaná. Aj ked sa mi moc nepáčilo, že nám tu zdochne polovica hlavných hrdinov z celej trilógie. VIDENÉ 1x ()

Khamsin

No zkrátka a jednoduše.. je to ujetá hovadina, a to se řadím mezi sympatizanty sci-fi. Ale tohle je opravdu spíš komiks, než sci-fi. Efekty jsou ale prvotřídní, to se musí nechat. Takže díky efektům a McKellenovi (jen by nemusel nosit tu trapnou bakelitovou helmu) můžu opět, s oběma očima zavřenýma, dát 45%. ()

Pathrose

Jiná režie a tak trochu jiný snímek, ale lepší určitě ne. Až moc překombinovaný a na efekt. Scénář teda taky nic moc. Tak trošku jsem po dvojce čekal jestli to může jít ještě nahoru, ale vzhledem k tomu, že se toho Singer vzdal, tak jsem přestal doufat a měl jsem pravdu. Ne, že by to bylo špatné, ale je to krok zpět, možná dva kroky... ()

Armin82

Zde je názorně vidět, jakej je rozdíl v tom, když sci-fi snímek natáčí režisér, kterej má pro danej žánr cit a režisér negramot. Opravdu nechápu vedení Marvelu, že svěřil úspěšnou sérii někomu, kdo měl před natáčením minimální zkušenosti a ke sci-fi si ani nečuchnul. To byl fail všech failů a scénář si Penn s Kinbergem taky asi za rámeček nedaj. Jean, která nám vstala z popela a stal se z ní mutant ze všech nejmutantovatější, holohlavý protagonista, který nás provázel od jedničky se nám po chvilce rozpadnul na atomy a k tomu banda lacinejch potetovanejch, piercingama prošpikovanejch neherců s dikobrazím polibkem nebo napěchovanejma trojkama v uplém latexu? Tohle fakt ne!! Moje tolerance má svoje meze,ale to prostě nešlo. Nuda a trága, jinak to ani nazvat nejde. Tohle už nemohla zachránit ani krásná Mystique, ani slušný efekty a ani novej účes Storm...díky pane Ratnere, že aspoň toho Magneta s Wolverinem jsi nám nenechal poletovat v popílkovém skupenství --->za světlé chvilky a závěrečnej fight na Alcatrazu 50% ()

Zikus

Film jako takovej je to dost solidní, ale celá zápletka, kdy se parta mutantů spojí spolu s lidmi proti všem ostatním mutantům, mě akorát tak pěkně sere. ()

Kingjiri

Upozorňuju na možný SPOILERY. Bohužel, žádný epický finále původní trilogie se nekoná. Hodný a zlý X-meni se v rámci svejch skupin jenom sejdou a řeknou si, že budou proti sobě bojovat, aby svý ideový rozepře ukončili jednou pro vždy. Do toho se objeví Jean, jejíž závěrečná scéna s Wolverinem by mohla zdárně konkurovat kdejaký telenovele. Postavy už nemaj takový charisma jako dřív, Profesor X se odporoučí dost brzo a Magneto si sále jede svojí roli alá "zničim celý lidstvo", což už začíná být docela nuda. Ale přesto je pár zajímavejch scén (Profesorova smrt nebo závěrečná bitka). Pochvala jde taky za vizuální stránku jakožto jednu z mála věcí, kterou může závěrečným díl konkurovat těm předchozím, tři silnější hvězdy. ()

ER

Trojka se s ničím nepáře a ve stylu "už nám ruply nervy a sranda skončila" porcuje přímočarou akci, která naprosto neodvratně vede k velkému finále. A pokud toto pojetí přijmeme,což z logiky věci lze,pak zklamán nemůže být nikdo. Jen si představte sami sebe, jak se chováte v klidu a jak, když jste pěkně naštváni. A to v tomto filmu pár mutantů v čele s Magnetem je. ()

LabySo69

No chcípal jsem ze scén, kdy se dějou velký věci a všichni mutanti, ať už dobrý nebo špatný, stojej, čuměj a až když už je skoro pozdě nebo dokonce pozdě, zjistěj, že tenhle má tyhle a tyhle schopnosti, který můžou leccos zachránit. Jakoby o tom sami nevěděli..to je tak blbý, bože. ()

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě

24.08.2018

Z Jamese Franca bude nový X-Men

Z Jamese Franca bude nový X-Men

24.11.2017

Mutantí série to v posledních letech zkouší se spin-offy a rozhodně v nich hodlá pokračovat. Po úspěchu Logana a Deadpoola totiž dostane vlastní film nejen Gambit, ale i Multiple Man, jehož by si měl… (viac)

X-Meni vs. Jessica Chastain

X-Meni vs. Jessica Chastain

15.06.2017

Simonu Kinbergovi, dlouholetému producentovi a scenáristovi x-menovské série, se splnil velký sen. Po mnoha letech se totiž probil do režisérské sesle a dohlédne na X-Men: Dark Phoenix, přímé… (viac)