X-Men: Posledný vzdor

• Česko X-Men: Poslední vzdor (viac)

Vývoj svetových dejín môže ovplyvniť "liek", ktorý dokáže premeniť mutantov na obyčajných ľudí. Mutanti majú po prvý raz možnosť zvoliť si svoju budúcnosť - buď si zachovajú svoju výnimočnosť, ktorá je však príčinou ich izolácie a odcudzenia od ostatných, alebo sa svojich schopností vzdajú a stanú sa normálnymi ľuďmi. Protichodné názory vodcov, mutantov Charlesa Xaviera, hlásajúceho toleranciu, a Magneta, podľa ktorého prežijú len tí najsilnejší – sú podrobené poslednej skúške – a rozpútajú totálnu vojnu, ktorá má všetky doterajšie bitky definitívne ukončiť. (TV JOJ)

rexino

Zostávam verný svojmu hodnoteniu k X-menom a dávam 4*. Táto časť nemá na predchádzajúce, no myslím si že si zachovala štandard a nepovedal by som že bola horšia, skôr trocha iná. Viac akcie, viac zvratov, menej psychológie a takýchto vecí. Ale mne to vôbec nevadí, lebo akcia bola v tejto časti naozaj veľmi dobrá. ()

Saur.us

Do třetice všeho dobrého a velkolepého. X-men se konečně dostal na úroveň megalomanských akčních scén a efektů ostatních kolegů ze studia Marvel a setsakramentsky mu to slušelo. Obrovská plejáda všemožně nadaných mutantů v řeži proti injekčním stříkačkám, mnoho netrapných a nepatosovitých smrtí stěžejních hrdinů. A ten konec, jak předtitulkový tak potitulkový, to už byly jen takové velmi chutné třešničky na závěr. ()

sirien odpad!

Ten film je shit a nejlepší je ho vůbec nevidět a po jedničce a dvojce skipnout rovnou na 1th class a pak na Days of Future's Past a tam prostě skončit. (popř. pokud vlhnete nad artovejma kravinama si ještě na závěr pustit Logana a pak skončit). ()

Darren98

Nejen, že sotva postřehnutelná změna režiséra udržela jednotný styl až do třetího filmu, ale navíc přispěla k příběhově dosud nejzajímavějšímu dílu výrazně záživnějším smyslem pro akci. Navzdory vzdálené podobě oproti komiksové předloze jde tedy o nejlepší díl trilogie nejenom díky hlubší psychologii a silnějším emocím při vážných scénách (návštěva v domě Jean po letech je bezpochyby jedna z nejlépe natočených sekvencí ságy), ale i díky dosáhnutí epických záběrů při akčním podání lépe využitých schopností původních i nových mutantů. ()

Darkslayer

Singerovi X-meni boli Skvelí, Ratnerovi su fajn. Nebola to žiadna hlbšia zábava ako posledné dva diely, ale nemôžem povedať, že by som sa nebavil vobec. Bolo to pestré s dobrým vizuálom a svižnou akciou. Škoda tých patetických dialógov a celkovo všetkej tej vaty okolo. Pre mňa 70%. ()

Gumby

Od začátku do konce jsem jen nevěřícně kroutil hlavou - nad nečekanou promyšleností příběhu, působivostí scén, lehce sebeironickým scénářem, na blockbuster až nesmyslně nízkým výskytem klišé, a (nad)lidskými osudy hrdinů!! Při vzpomínce na tragickou postavu Bohyně - Phoenix mě ještě teď vstávají chloupky na zátylku!...a na rozumování nad tím, že Ratner není Singer, pročež je to logicky shit, kašlu - ......well, ale možná jsem prostě uplně mimo.. ()

zelda82

Nevim, na co si vsichni stezujete...Bylo prece uplne jasne, ze zmena rezisera = zmena stylu vypraveni. Ubylo sice psychologie, ale to nijak zvlast nevadi, protoze te bylo dost a dost v predchozich dilech a Ratner uz jen stavi na tom, co Singer vybudoval. Zato akce je riznejsi, barevnejsi a tak nejak vic komiksova nez predtim. Podle me velice prijemna zalezitost, na kterou se da klidne podivat i vice nez jednou. ()

Puol

Zmena režiséra je viditeľná. Ratner nie je Bryan Singer. Ako letný popkorňák to je veľmí slušné. Mne ale boli bližší tí starší X-meni. Na margo scenara, myslím že sa do jedného, dosť krátkeho filmu pokúšali narvať toho až priveľa. Niektoré postavy sa na plátne ani riadne neohrejú. Zaujala ma samozrejme hlavne Jean/Pheonix. ()

Vodny

Pro mě zbytečný díl, který zaujme pouze pár pěknými triky - především akce v domě, který se začne rozpadat na kousíčky. Atmosféra prvního dílu je pryč. ()

Wargoo

Kedysi dávno som to pozeral, a povedal som si, hm, tak za 4****. Prednedávnom som ale na X-menov dostal chuť znovu, hlavne však na poslednú časť, a tak som si ju zaobstaral, pripravil si pohodlné leháro a šup ho pozrieť Last Stand znovu. Oplatilo sa. Dávam 5*****. :) Niekedy sa stáva, že trilógie nedopadnú vždy najlepšie. Spider-man, Slnce seno atď. Ale stáva sa aj pravý opak: Bourne trilogy, LOTR, a môžem povedať že už aj X-men. Opäť som sa stretol so všetkými hl. postavami až na Jean, teda.. no.. Veď viete. O niektorých sme zasa prišli, ale stále je to vynikajúco prepracovaný film, a dokonca má aj skvelý scénár. To už sa málokedy vidí, že aj tretí diel trilóigie vytiahne také eso, ako kvalitný a originálny scenár. Tu sa odzrkadluje aj režisérsky talent Bretta Ratnera, ktorý sa podielal aj na Prison Break-u. Akciou a efektami nadupaný, tretí diel X série sa podľa mňa podaril rovnako dobre ako prvé dva. A verím že aj Origin Volverine nám má ešte veeeľa ponúknuť, stači pozrieť trailer a... radšej ale moc nedávajme na traileri, stačilo Day the Earth stood still ... :( X-men 3: The Last Stand - 5***** a 85,433 % ()

Mary19

Velkolepější, přesto v celkovém výsledku slabší než předešlé díly. Film byl příliš krátký na to, aby se rozvedly všechny zápletky, které zde byly. Proto především ke konci film vyznívá velmi uspěchaně a celkově přelácaně. S celou trilogií jsem ale spokojen a X-men - Poslední vzdor je jejím důstojným zakončením... 75% ()

derek007

Jeden,dva, tři šance jsem dal partě mutantů a byla z toho čím dál větší zívačka. Takže se netěším ani na další možné pokračování ani na Wolverinův spin-off. ()

strikeman

Budu opakovat stokrát vyřčené, ale se změnou režiséra úroveň znatelně poklesla, i když ono to bude asi i slabším scénářem. Co film vytahuje aspoň na 3* hodnocení je akční stránka a svižný spád děje - není prostor pro nudu. ()

DHDV

Stejný problém jako u jedničky, neví kam má zapadnout. Kdy by se to drželo komiksového filmu tak to tak špatně nedopadne. ()

TETŘEF

Dal bych tři protože čas ubíhá u X-menů Tři velmi rychle, ale zase na druhou stranu by se nesměly stát následující věci: a) armáda mutantů bojuje stylem "hurá na ně" b) pg 13 c)obklíčení v temném lese d) finální scéna // a propo první dva díly jsem neviděl :p ()

sadlokan

Přeštelujou Golden gate bridge a jdou vybílit laboratoře na Alcatrazu.A jeden z nejlepších bíličů je Vinnie Jones,ten mě vždycky pobaví.Jestli to má nějaký skrytý poselství,jako že každej sme nějakej,tak to nevim,s magorama se má zatočit i když sou bez X za XX,dyť dělají obrovskou rotyku! ()

fr3ak

Takhle nasranej jsem už dlouho nebyl a stále dokola si opakuju jak by to asi vypadalo, kdyby to nechali Singerovi. Příběh je až moc obyčejný, psychologie je odsunuta na vedlejší kolej a z postav nám zbyly jen prázdé obaly. Pak je tam fakt strašně moc chyb, např nechápu jak hned v úvodu mohl Wolwerina poranit ten odlétavající kus, když se ukázalo že šlo o pouhou simulaci. Nehodlám se tu dál rozepisovat o všem v čem film zklamal, ale jen dodám že souboj Pyro vs IceMan, na který jsem se z celého filmu těšil nejvíc (možná i víc, než na samotné finále), měl rozhodně větší potenciál než pouhé stání proti sobě a přeměřování, kdo je silnější. Ratnera vykastrovat... ()

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě

24.08.2018

Z Jamese Franca bude nový X-Men

Z Jamese Franca bude nový X-Men

24.11.2017

Mutantí série to v posledních letech zkouší se spin-offy a rozhodně v nich hodlá pokračovat. Po úspěchu Logana a Deadpoola totiž dostane vlastní film nejen Gambit, ale i Multiple Man, jehož by si měl… (viac)

X-Meni vs. Jessica Chastain

X-Meni vs. Jessica Chastain

15.06.2017

Simonu Kinbergovi, dlouholetému producentovi a scenáristovi x-menovské série, se splnil velký sen. Po mnoha letech se totiž probil do režisérské sesle a dohlédne na X-Men: Dark Phoenix, přímé… (viac)