Černá Dahlia, příběh posedlosti, lásky, korupce a mravní zkaženosti. Mladá a krásná Elizabeth Short (Mia Kirshner) "Černá Dahlia" přišla do Hollywoodu, aby se stala slavnou herečkou. Nebyl to však její herecký talent, který ji přinesl slávu, ale její brutální vražda. Detektivové Lee Blanchard (Aaron Eckhart) a Bucky Bleichert (Josh Hartnett), se stávají posedlými nalezením vraha. V dalších rolích uvidíte Scarlett Johansson a dvěma Oscary oceněnou Hilary Swank. Natočeno podle skutečného příběhu. Příběh je založen na nejznámější, nikdy nevyřešené vraždě kalifornské historie. Hollywoodská herečka Elizabeth Short byla zavražděna tak brutálně, že se fotografie z místa činu nesměly objevit v tisku. (Magic Box)

simply

De Palmův film má jedinou podstatnou chybu, a to naprosto nepřesvědčivý herci. Scarlett Johansson nebo Aaron Eckhart sice nejsou špatni herci, ale chyběla mi tam ta jiskra, to ztotožnění herce s jeho postavou. ()

chalp

Keď si človek uvedomí, že to režíroval ten istý človek čo ma na svedomí najvačšie legendy žánru Scarface, Carlito's Way, Untouchables, tak príde nevyhnuteľné sklamanie...takto doslova degradovať to sa často nevidí :/ ()

Martinius

bolestivo neputavo a nudne natoceny film podla pomerne zaujimavej realnej predlohy s nestastnym hereckym obsadenim obzvlast hlavneho hrdinu. pribeh sa vsak takmer vobec netoci okolo zavrazdenej, ale rozpitvava zbytocne problemy dvoch nevieryhodne vykreslenych fiktivnych policajtov. nefotogenicky josh hatnett posobi ako forrest gump v nespravnom desatroci, film nezachranuje ani hviezda formatu scarlett johansson, ktora pravdepodobne zabludila do nespravneho studia. povsimnutie patri nanajvys hilary swank, ktora dala snimke aspon miestami nadych filmu noir a davku pohladnej temnej zmyselnosti. nechce sa mi uverit, ze tuto zlataninu natocil ten isty reziser, ktoremu vdacime za klasiku v podobe nepodplatitelnych. de palma by mal odist do zasluzeneho dochodku. a josh hartnett by mal pockat, kedy zacne forman tocit dalsi film z prostredia blazninca. tam by so svojim vyrazom slabomyselneho skolaka idealne zapadol. ()

kamil.i

Neviem, čo si o tomto DePalmovom kúsku myslieť. Miestami vyzerá ako prvotriedne kino filmára vo svojej starej top forme, inokedy pôsobí ako lacný televízny film. ()

Grafito

Nechce se věřit, že Brian de Palma natočil Carlitovu cestu nebo Zjizvenou tvář.. měl všechno.. příběh, herce, rozpočet.. a takhle to zprasil.. jen jeden příklad.. detektiv Aarona Eckharta chce zběsile a zuřivě dopadnout vraha.. režijně je to pojatý tak, že nejdřív ztropí scénu, jak je nadupanej do pátrání.. pak se dobře dvacet minut neobjeví na plátně.. vraždu v podstatě vyšetřuje jen jeho parťák Hartnett (od čeho jsou potom parťáci, když každej vyšetřuje sám?).. pak se objeví Eckhart řekne Hartnettovi: "Musíš o tý holce něco zjistit" .. a zase zmizí.. a takhle je to v podstatě se vším.. a trvá to dvě hodiny.. tenhle zápas jste prokoučoval trenére de Palmo! ()

ink flo

De Palma tenhle neo-noir vypráví tak zmateným a překombinovaným způsobem, že to vlastně po nějaké době začne být podobně psychedelický jako nějakej Lynch, kdy vám dojde, že už hodinu a půl koukáte na něco, co se tak sice tváří, ale ve skutečnosti nedává žádný smysl. Posledních 20 minut je skvěle přehnaných a připomene nejlepší z jeho outsider nepochopených filmů. Bod navíc za démonickou Hillary Swank, jejíž temná záře tu přehluší i Scarlett Johansson. Btw. málokdy se potká tolik zdvojených písmen v hlavních představitelích (Hartnett, Scarlett Johansson, Aaron Eckhart) ()

Puol

Brian De Palma vie a to dokazuje aj v tejto štýlovej noirovej detektívke. Scénaristicky sa mi to už ale tak nepáčilo a v možstve postáv som sa často strácal. Vela zaváži aj sympatické herecké obsadenie i keď od Scarlett Johansson by som čakal i zaujímavejšiu postavu. ()

Bohnice05

Velice zajímavá, napínavá a propletená kniha se dočkala povedeného filmového zpracování plného skvělých herců a jejich výborných hereckých výkonů. Co víc si od detektivky přát ? ()

Mbeast

Mám rád noir filmy. Mám rád ty temné filtry. Mám rád tu ponurou atmosféru. Mám rád Scatlett Johansson. Mám rád Joshe Harnetta. Mám rád Hilary Swank (od nyní). Mám rád Černou Dahliu! ()

Wolvie

Velmi slušný noir,ve kterém hraje prim vizuální stránka,překvapivě dobří herci a De Palmova zkušená režie.Film má své nemalé mouchy,ale já jako fanoušek žánru musím hodnotit nadprůměrně už jen za odvahu zkusit ho zase trochu nakopnout. ()

hazaba

Dobrá detektivka s občas překombinovanou zápletkou, která má místy tendenci vtáhnout člověka do děje. Příjemní herci. Zajímavá kamera a celková scéna velmi dobře navozují atmosféru čtyřicátých let minulého století. ()

Heroine odpad!

Asi mi úplně unikla pointa, kromě toho, že se hrozně snažíme vypadat jako klasická noir detektivka. Hrozně nezáživný film. Pomalý, moc se tam mluví, moc nepřehledně. Mohlo by to být mnohem temnější, mrazivější, ale takhle to nechává diváka chladným. ()

Cruchot

Krásně nasnímaná nuda. Výtečně zachycená dobová atmosféra a zajímaví herci. Ale co naplat, když se už po půlhodince díváte na hodinky, kdy bude konec. Tenhle film šel tak nějak mimo mě a závěrečná "šokující" odhalení už mě přišla tak trochu jako parodie sebe sama. ()

S Oscarem se vydělává snadněji

S Oscarem se vydělává snadněji

30.03.2007

Všichni víme, že Oscaři v hereckých kategoriích často slouží k tomu, aby si jejich držitele konečně všimli producenti vysokorozpočtových bijáků. Jedni si chtějí vydělat, ti druzí potřebují do… (viac)

De Palmov thriller

De Palmov thriller

17.05.2005

Brian De Palma (na obr.) nakrúti 60-miliónový kriminálny thriller THE BLACK DAHLIA, kde Josh Hartnett a Aaron Eckhart stvárnia dvojicu policajtov čoraz viac posadnutých snahou odhaliť brutálneho… (viac)

Střídá hvězdu s hvězdou

Střídá hvězdu s hvězdou

24.02.2005

Po té, co Hilary Swank zazářila pod režijním vedením legendárního Clinta Eastwooda, nálepky legenda se nevyhne ani u nově připravovaného filmu Briana De Palmy. Režisér nejen kultovní Zjizvené tváře… (viac)