Wes Craven, tvorca kultových hororových sérií Vreskot a Nočná mora v Elm Street, prichádza do kín s thrillerom Nočný let. Jedná sa o oveľa subtilnejší žáner, než na aký sme u neho boli doposiaľ zvyknutí, ale napätia a strachu neubudlo. Skôr naopak. Lisa Reisert (Rachel McAdams) strašne nerada lieta, ale hrôza, ktorá ju zmocní v priebehu nočného letu do Miami, nemá so strachom z lietania nič spoločné. Vo chvíli, keď sa lietadlo vzlietne, prezradí Lise na prvý pohľad sympatický spolucestujúci Jackson (Cillian Murphy) pravý dôvod svojho pobytu na palube: Pripravil plán na zavraždenie mocného biznismana a Lisa má byť jeho kľúčom k úspechu. Ak odmietne spolupracovať, jej otca zastrelí nájomný vrah, ktorý čaká na Jacksonov telefonát. Uväznená v obrovskom lietadle a 10 000 metrov nad zemou nemá lisa kam utiecť a koho volať o pomoc. Miami sa blíži a Lise zúfalo ubieha čas k nájdeniu riešenia, ktorým spacifikuje zločinca na vedlajšom sedadle a zabráni tak vražde... "Bolo príjemné opustiť obľúbený žáner a vyskúšať si niečo celkom nové. Nie je tu žiadny maniak, ktorý by naháňal ľudí s mäsiarskym nožom v ruke a nikto tu nenosí strašidelné masky teda okrem človeka, ktorého maska pozorného spolucestujúceho je veľmi civilná a o to možno nebezpečnejšia a reálnejšia. Nikdy nemôžete vedieť, kto si ku vám prisadne," hovorí režisér Craven. Keď sa scenár o klaustrofóbnej hre mačka s myšou úspešného televízneho scenáristu Carla Ellswortha dostal Cravenovi do rúk, bola z toho vraj láska na prvý pohľad. "V porovnaní s tým, ako ho Wes obohatil, v priebehu príprav na natáčanie a potom priamo na pľaci, to bol ale nepodarok. Wes je skutočný majster hrôzy," sebakriticky hodnotí Ellsworth. Kľúčových úloh únoscu a jeho obete sa skvele zhostili charizmatický Cillian Murphy (Batman začína, Návrat do Cold Mountain), ktorý presvedčivo zvládol obidve polohy a vychádzajúca hviezdička Rachel McAdams (Mean Girls), ako sebavedomá Lisa, ktorá sa odmieta nechať zmanipulovať do úlohy bezbrannej rukojemníčky. Zo zeme obidvoch istí skúsený Brian Cox (X-Men 2, Bournov mýtus) v úlohe ohrozeného Lisinho otca. (oficiálny text distribútora)

Kryton

Na jeden zátah , ale více ne. Craven vyjma Vřískotu za poslední léta nepředvedl nic extra. Kouzelný Cillian Murphy překvapil. ()

Andersis

Místý až dost napínavé, Cilian Murphy je můj nejoblíbenější herec a psychouše zahrál dokonale. Jde vidět, že Wes když chce tak pořád umí. ()

ladko

Atmosferický thriller, nenudí ani na sekundu(napriek tomu, že sa odohráva väčšina filmu na dvoch sedadlách) a so skvelým Murphym, ktorému rola veľmi sekne. Ten jeho pohľad ho doslova predurčuje na takéto postavy.Keby scénaristi trochu pritvrdili a neskončilo sa to americky, mohlo to byť v pohode na plný počet hviezd.Ale aj tak paráda. ()

Krissty

Cillian Murphy? Prvotřídní slizoun, příšerně nesympatický, s takovým člověkem bych se do řeči nedala, ten jeho pohled mi vyloženě vadil a měla jsem z něj husí kůži.. To je nejspíš to největší plus, on byl prostě fantastický zabiják! Film jsem si ovšem stáhla hlavně proto, abych konečně viděla Rachel McAdams v nějaké "normální" roli a ne pořád jako takovou roztomilou romantickou holčičku, tím mi leze na nervy :D A zčásti se to vlastně i povedlo.. Konečně můžu prohlásit, že jsem Rachel McAdams viděla hrát! Byla super :) Bohužel děj filmu byl hodně snadno předvídatelný a to jsem si ani nemusela číst obsah výše.. Ale atmosféra docela ušla.. Na ty 3* to je :) ()

Krt.Ek

Klaustrofobní - vezmeme-li v potaz, že se děj odehrává v uzavřených prostorách, na palubě nočního letu do Miami, či v pokojích domu floridského předměstí -, konverzační thriller (= ten, který nepotřebuje akci a násilí) o dvou postavách, výrazově minimalistický (krom atentátu), avšak účinný... Solidní podívaná, v niž nelze nedržet Rachel McAdams palce, a to i na nohou, a též film, díky němuž jsem si uvědomil, že Cilliana Murphyho si jako herce cením čím dál tím víc, odpudivější padouchy umí v Hollywoodu ztvárnit snad jen Ralph Fiennes.. 75% ()

hous.enka

Za mě je Noční let docela obyčejným thrillerem, který nepřináší do žánru nic moc nového. Tedy kromě extrémně nepříjemného Ciliana Murphyho, který s přibývajícím věkem slizovatí na nejvyšší možnou míru. Brrr. ()

Greg

"Is it Jack for short? - No. I haven't gone by Jack since I was ten years old. - Last name's Rippner. - Jack Rippner... Jack theee... oooohhhh. - There you go. - That wasn't very nice of your parents. - That's what I told them. Before I killed them." Výborný thriller, skvělá hlavní herecká dvojice, horší konec. Tak bych stručně popsal film Noční let. Celý film začne jako pohodový rodinný film o cestě mladé ženy do Miami, ale skončí jako ničím neřízený thriller. Ten přerod Cilliana Muphyho z nevinného spolucestujícího na chladkrevného vraha je úžasně zahraný. Nezaostává ani jako vždy krásná Rachel McAdams. Uznávám, konec byl docela nepravděpodobný (nezničitelný Cillian...), ale jinak slušný thriller. ()

FromHell

Bezpohlavný Cillian Murphy verzus sympatická Rachel McAdams... Pekne to odsýpa, no nejde o nič výnimočné. Od majstra Cravena som čakal asi viac. 50% ()

MikO_NR_1909

Nenáročná trilerovka na jedno použitie. Neviem prečo mám pocit, ale (až na ojedinelé výnimky) vždy počas sledovania filmov z prostredia letu môj feeling okamžite nabehne na spomínanú frekvenciu inteligenčnej nenáročnosti. Takýto témat má predsa neobmedzené možnosti! ()

Lum3n

Skvěle zvládnutá žánrovka. Výborně natočeno, postavy se nechovají dementně, jak to většinou v podobných filmech bývá a i ta závěrečná naháněná v domě byla zvládnuta se ctí. Když se k tomu přičtou perfektní Murphy a McAdams... ()

BloodyVamp

Film je někde mezi 3 a 4 hvězdičkami. Jedná se o thriller s přímočarou zápletkou a předvídatelným dějem, nicméně se skvělou Cravenovou režií plnou napětí a dusné atmosféry a vynikajícími hereckými výkony (výborný Cillian Murphy, předvědčivá a krásná Rachel McAdams. Co sráží body dolů, je poslední nesmyslně tupá a akční půlhodina, která působí béčkově. A přitom tak dobrý mohl film být !!! 70%. ()

slunicko2

Pěkný akční thriller. 1) Takhle nějak si představuji pěkný akční thriller - věrohodně napsané i zahrané postavy, švih a spád (hlavně na začátku), no a ten nadbytečný a navíc zpackaný akční konec už mohu tvůrcům odpustit._____ 2) Kdyby byly ve filmu alespoň nějaké sexy scény s 29letým Cillianem Murphym (vyděrač v letadle) nebo alespoň kdyby byl trochu přitažlivě oháknutý či tak něco, snad bych dal i čtyři hvězdičky. ()

jajinka

Docela zajímavý a dobře udělaný thriller, tedy s výjimkou závěrečné části filmu, kdy letadlo přistálo v Miami.. Do toho okamžiku dobrý film se změnil podprůměrnými scénami a 100* obehrátými akcemi na nudně ukončený snímek.. ()

Damiel

Hodinku mě tenhle film držel v šachu jako Telefonní budka, po přistání se to trochu pohnulo jiným (očekávaným) směrem. Ale Wes Craven i tak dokázal, že tenhle žánr má pořád v malíku. Rozhodně mnohem lepší záležitost než skorojmenovec Tajemný let, kde se to ve druhé půli zlomilo v tak neuvěřitelnou selanku, že radši nemluvit... ()

Hadža

Zase jsem po dlouhe dobe nepral te spravne strane,to bude asi averzi k politikum.Nebo me nesedla hlavni hrdinka,ktera mela ve sve naivnosti nejak moc stesti?Skoda ,ze nezustalo jen u letadla.Ono ty telefonaty v posledni vterine jsou uz velmi ohrane.... ()