Wes Craven, tvorca kultových hororových sérií Vreskot a Nočná mora v Elm Street, prichádza do kín s thrillerom Nočný let. Jedná sa o oveľa subtilnejší žáner, než na aký sme u neho boli doposiaľ zvyknutí, ale napätia a strachu neubudlo. Skôr naopak. Lisa Reisert (Rachel McAdams) strašne nerada lieta, ale hrôza, ktorá ju zmocní v priebehu nočného letu do Miami, nemá so strachom z lietania nič spoločné. Vo chvíli, keď sa lietadlo vzlietne, prezradí Lise na prvý pohľad sympatický spolucestujúci Jackson (Cillian Murphy) pravý dôvod svojho pobytu na palube: Pripravil plán na zavraždenie mocného biznismana a Lisa má byť jeho kľúčom k úspechu. Ak odmietne spolupracovať, jej otca zastrelí nájomný vrah, ktorý čaká na Jacksonov telefonát. Uväznená v obrovskom lietadle a 10 000 metrov nad zemou nemá lisa kam utiecť a koho volať o pomoc. Miami sa blíži a Lise zúfalo ubieha čas k nájdeniu riešenia, ktorým spacifikuje zločinca na vedlajšom sedadle a zabráni tak vražde... "Bolo príjemné opustiť obľúbený žáner a vyskúšať si niečo celkom nové. Nie je tu žiadny maniak, ktorý by naháňal ľudí s mäsiarskym nožom v ruke a nikto tu nenosí strašidelné masky teda okrem človeka, ktorého maska pozorného spolucestujúceho je veľmi civilná a o to možno nebezpečnejšia a reálnejšia. Nikdy nemôžete vedieť, kto si ku vám prisadne," hovorí režisér Craven. Keď sa scenár o klaustrofóbnej hre mačka s myšou úspešného televízneho scenáristu Carla Ellswortha dostal Cravenovi do rúk, bola z toho vraj láska na prvý pohľad. "V porovnaní s tým, ako ho Wes obohatil, v priebehu príprav na natáčanie a potom priamo na pľaci, to bol ale nepodarok. Wes je skutočný majster hrôzy," sebakriticky hodnotí Ellsworth. Kľúčových úloh únoscu a jeho obete sa skvele zhostili charizmatický Cillian Murphy (Batman začína, Návrat do Cold Mountain), ktorý presvedčivo zvládol obidve polohy a vychádzajúca hviezdička Rachel McAdams (Mean Girls), ako sebavedomá Lisa, ktorá sa odmieta nechať zmanipulovať do úlohy bezbrannej rukojemníčky. Zo zeme obidvoch istí skúsený Brian Cox (X-Men 2, Bournov mýtus) v úlohe ohrozeného Lisinho otca. (oficiálny text distribútora)

kuře.gril

Co jsem si z toho filmu odnesla? To, že lidé jsou hrozní ignoranti. Když si nikdo nevšimne, že hned vedle vás v letadle někdo někomu vyhrožuje, tvrdě hlavičkuje nebo násilně zatlačí na záchodky ... něco je špatně. Ale jinak to byl vcelku dobrý film... nijak oslnivý, ale zaujal. Rachel McAdams ta role sedla, Cillian Murphy jako vždy velice nesymptický (hraje on někdy někoho typově jiného?). Jednohubka. ()

unclejack

Nočný let má precízne vystavanú atmosféru Wesa Cravena , ktorého skúsenosti z hororov boli patrné hlavne pri nahánačke v dome. Rachel McAdams a Cillian Murphy sú podarená dvojka , obaja podali sympatický - v Cillianovom prípade odporne sympatický - výkon. Brian Cox ma na filmovom plátne teší už nejakú tú chvíľu a preto bolo príjemné stretnúť ho znovu. Jayma Mays sa taktiež vytiahla , čo som úprimne príliš nečakal. Jedinou chybou filmu je jeho záver - dá sa ľahko odhadnúť a presúva sa z príjemnej roviny do akčnej nahánačky. ()

Eeve

No, asi budem jedna z mála, ale mne tam to pravé orechové napätie proste chýbalo, nech sa tvorcovia snažili sebevíc. Cillian Murphy to síce zvládol na výbornú, no hneď, ako sa začne chovať k hlavnej hrdinke milo, vieme, že tam niekde bude ten pes zakopaný. Takisto od začiatku je jasný aj koniec, nie je to proste taký ten film, kde dobrí ľudia umierajú, ale naopak, happyendovácky typ filmu, kde je hneď jasné, že všetko dobre dopadne. No a práve to uberá vo filme na napätí. Nebolo to zlé, nápad s použitím lietadla ako pasce, z ktorej niet úniku je dobrý, no ja som to bohužiaľ len poloznudene prešla od začiatku až na koniec. Žiadny klaustrofobický pocit ani fóbia z lietania sa nedostavila. ()

Shimmy

Na tenhle film se vždycky ráda podívám. Přestože jsem ho viděla už nesčetněkrát, vždy na něj koukám se skoro stejným napnutím jako poprvé. ()

Kozlowski8

Lisa, manažerka luxusního miamského hotelu se v letadle seznámí se sympatickým a milým chlapíkem. Záhy se však ukáže, že to není vůbec milý a sympatický chlapík a jeho seznámení se s Lisou není náhoda... Film, postrádající kreativitu a nápad, jenom samé turbulence, nefungující telefonní sítě a signál a přes celou obrazovku neustále plačící Rachel McAdams (napřed jen brečí a brečí a když jde skutečně do tuhého, stane se z ní drsná bojovnice). Rachel McAdams, ač patří mezi mé oblíbenkyně, v tomto filmu si mne tedy nezískala. Naopak Cillian Murphy v padoušské roli působil věrně i s propiskou v ohryzku. Nemyslím, že bych tento folmový Noční let musel ještě někdy zažít. 50%. ()

blezg

Napsat o Cilianu Murphym "na první pohled sympatický", tak jak praví oficiální text distributora, je přehmat kategorie "hjůč". Nemůžu se zbavit dojmu, že s tím chlapcem není něco v pořádku. Finální čaj ze smrtonosné pasti čtyřiapůl je poněkud v rozporu s předcházejícím dějem a "mužskou logikou", Letadelnímu dramatu zase něco chybělo do vynikajícího dojmu. Nicméně, zábava to byla dobrá. Nuže dobrá. ()

Saxos

Rachel McAdams, která pracuje jako recepční hotelu, po cestě letadlem domů z pohřbu své babičky, zabrání atentátu na hosta hotelu. Zárověň stačí i zachránit svého otce. Prostě ti zločinci jsou teď úplný tupci. Béčko na odpoledne. ()

rEooo

Určite najodvážnejšia manažérka hotelu, kopnut niekoho lodickou do nohy tak že mu ostane v nohe tak to sa len tak nevidí, ale však uvidis. ()

pollstro

Komorní, nízko-ekonomický, prostorově omezený, ale i přesto svižně a rychle se rozvíjející thriller z prostředí letadla, který maximálně využívá omezené a jasně definované prostředí, a rozehrává nervy drásající, vzrušující, svižné, chytré a zábavně děsivé drama, které je sebevědomé a zbytečně nenechává děj jakýmkoliv způsobem přerušovat. Postavené na překvapivě vynikajících a efektivních hereckých výkonech dvou hlavních představitelů. V závěru Red Eye ale upadá do žánrového klišé, které se nesmyslně pouští do béčkového akčního filmu v podobě vyobrazení teroristického útoku, následováno zběsilým pronásledováním po domě, které neodvratně míří do předem předpokládaného závěru, které nedokáže již ničím překvapit. Rachel McAdams je přesvědčivá a i během akce neustále věrohodná a skvělá. Cillian Murphy už jenom svým jediným pohledem představuje dokonalého záporáka, který v jeden okamžik získává kontrolu nad celým filmem . Obrovská škoda, že jakmile děj opustí letadlo, stává se z něj akční film hoden několikanásobně nižší kvality. "It happened in the parking lot... the scar... two years ago.In the middle of the day... he held a knife to my throat the whole time. Ever since I've been trying to convince myself of one thing over and over..." ()

PTuranyi

Veľmi dobre natočený thriller. Príbeh síce nie je úplne originálny ale prevedenie má spád a herci svoje úlohy zvládajú veľmi dobre. Režisér s nami hrá sa s nami na skrývačku, keď nechá hlavnú hrdinku prejsť prerodom z krehkej krásky na drsnú bojovníčku, ale nestavia úplne na vode o bojovú povahu jej dal úplne od začiatku. Hra sa záchranou Keefovej rodiny samozrejme nekončí a každá príležitosť stupňovať napätie je využitá. Napr. hlavná hrdinka mala síce prístup k vrahovej zbrani už od chvíle keď ho zrazila, ale samozrejme sa k nej dostane až nakoniec. Nuž a šťastný koniec je už trocha vystrihnutý z rozprávky. 70% ()

ostre_pero

Bol to síce americký thriller, a teda nevyhol sa viacerým klišovitým scénam a ťahom, ale to napätie, najmä posledných 20 minút, tie nečakané zvraty a solídna hudba k tomu posúvajú túto snímku vyššie v mojom hodnotení. Akurát ten happyend... Zase... ()

Luke55

Napínavý film ale nemohl jsem se ubránit dojmu že spíše fandím zlému Murphymu který byl ve své roli absolutně dokonalý. Starost Rachel o svého otce byla jaksi neupřímná.Dusivá atmosféra fungovala ale pouze do chvíle než dcerka vypadla z letadla pak se z ní stala dokonalá akční hrdinka kterou nerozhází nějáká ta mrtvolka v baráku a to filmu trošku podráží nohy. Trošku lepší závěr by filmu pomohl takhle je to za *** ()

huriccan

thriler americký obecný, víc není třeba dodávat. Snad jen vzkaz pro hrdiny a hrdinky am. thrilerů: konečně přestaňte utíkat před padouchy nahoru do ložnic a pokojíků, popř. dolů do sklepa, ani se nezamykejte v koupelnách apod., už je to fakt trapný ()

aronofsky

Co mě na filmu nejvíc nas..lo? Dvě věci: ...není signál... a ...slabá baterie... Až do doby, než přistálo letadlo bylo všechno v pohodě. Nic revolučního se sice nedělo, ale ani jsem neměl při ničem „oči v sloup”. Po přistání se všechno nějak... pos..lo. Hlavní hrdinka se začala chovat naprosto nelogicky. Ve skutečnosti by normálního člověka něco takové vůbec nenapadlo. A závěrečná „hororová” scéna nezapře už trošku senilního „hororového” režiséra. ()

SONYAGENT

Nebyl to film, který by mě přímo uchvátil, ale bavil jsem se od začátku do konce. Faktorem, který považuji za důležitý, byl výběr hereckých osobností, kteří filmu dodali tu správnou šťávu. Děj nebyl neočekávatelný a netématický konec si režisér, jinak specialista na ,,Léčbu šokem" za rámeček nedá, avšak měl správný spád a žádnou slabší chvilku. Tže hodnotím 65% ()

Tomsterson

Fantastický Cillian Murphy je padouchem par excellance, ani on však nemůže zachánit průměrnost tohoto thrilleru. První půlka, snad i větší část by zasloužila plný počet "pecek", jenže jakmile vstoupíme do Lisina domu, stane se vše lehce předvidatelným až kýčovitým... ()

lapatata

Wes Craven zachoval svůj rukopis známý z Vřískotů. Film je to docela dobrý, dívat se na to dá, ale že by tam bylo nějaké napětí nebo v divákovi vzbuzoval hrůzu nebo strach, o tom tedy nemůže být řeč. Je to diametrálně odlišný způsob dělání hororu/thrilleru než známe např. od Hitchcocka. Všechno to, co dělá thriller dobrým thrillerem a co tam má být tam prostě není nebo je úplně jinak než má být. Vznikne z toho docela zábavný film na jedno použití s vždy stejnou dramaturgickou linkou a naprosto jasně předvídatelným koncem. Příliš komerce mi třeba tolik nevadí u romantických komedií, u filmů tohoto typu jí ale neholduju. ()