Do života Booga, zdomácneného medveďa grizlyho bez akýchkoľvek schopností nutných k prežitiu v divočine, vtrhne ako uragán vychudnutý a utáraný jeleň Elliot. Keď Elliot Booga presvedčí, aby opustil svoj pohodlný domov v garáži správca parku a okúsil, ako chutí život v naozajstnej prírode, veci sa rýchlo začnú vymykať kontrole. Obaja hrdinovia sú len tri dny pred začiatkom loveckej sezóny premiestnení do lesa, kde sa musia čo najrýchlejšie aklimatizovať. Obaja musia urobiť všetko preto, aby sa im podarilo rýchlo zjednotiť ostatné zvieratá a uchrániť seba aj les pred skupinou rozbesnených lovcov... (TV Markíza)

Isherwood

Úvodní medvědí stepování dává tušit těžký průser, výsledek je ale nakonec relativně stravitelná jednohubka, ve které zvířátka občas zahláškují tak geniálně, až budete ochotni skousnout i fakt, že Lawrence intonuje jako Will Smith a Ashton Kutcher zas jak po kastraci. Sériový produkt současné animace no. X, kterému budiž nakonec k solidnímu průměru přičteno i to, že diváka netrápí a bez titulků se to sfoukne za hoďku a čtvrt. ()

Lachtaan

Asi vůbec nejpřihloupější animovaná série v celých dějinách kinematografie. Neskutečně ohraný námět spojení severoamerické divočiny s detailním vykreslením života jejích zvířecích obyvatel se ale netáhl zas tak špatně. Když pomineme poslední část, kterou odrovnal i dabing z míst, kde snad dabéři platili studiu, aby hlasy pro film zachovali, tak jsem se místy i bavil. Na rovinu můžu přiznat, že jsem se k Open Season dostal jenom z důvodu, aby můj profil nepřekypoval jen a pouze hodnotnějšími snímky. ()

curunir

Na tento animák som si pred jeho vzhliadnutím najprv prečítal množstvo nepriaznivých recenzií, ktoré vyzdvihovali jeho nudnosť a neoriginalitu. Napriek tomu som pod celkom príjemne prekvapený, keď som si náhodou tento film pozrel. Iste, nebolo to nič mimoriadne, v podstate iba ďaľší animák, avšak miestami som sa naozaj slušne pobavil, čomu dopomohla hlavne milá animácia. Najviac pozornosti na seba strhavá jelenček Eliott s množstvom jeho vtipných hlášok, vďaka čomu hodina a pol utečie vcelku solídnom tempe. Veľmi milá my potom prišia banda nepriateľských veveričiek a kačací párik. Dej celého filmu je veľmi predvdateľný, začiatok je mierne uťahaný boj s lovcami v závere, kde sa zvieracím kamarátom podarí vyhrať my prišiel naozaj sprostý a naivný. Film sa však na nič extra nehrá, takže toto by sa dalo odpustiť, veď má vlastne slúžiť najmä na pobavenie detí. Mne osobne sa to páčilo viacej ako Madagaskar. ()

D.Moore

Velice zběsilý animák, což každému nemusí vonět, nicméně mě si právě tou zběsilostí získal. V tomhle lese zkrátka vládne neodolatelná anarchie, zvířátka jsou lehce i těžce na hlavu a leckterá z nich by místo na pasece měla být zavřená v nějakém zoologickém blázinci. Co na tom, že medvěd a jelenec až moc připomínají jistého zlobra a jistého oslíka, já se při všech těch crazy vylomeninách vážně bavil a všechno, co lze Lovecké sezóně (právem) vytýkat, mi bylo srdečně jedno. ()

Ridick

ubohe, trapne, nudne. jeden z mnoha nepotrebnych animakov o opat blbych zvieratach. mam taky pocit, ze animaky sa robia uz len pre vytiahnutie penazi z vrecka rodicov a jedine pixar je schopny urobit poriadny animak. utarany jelen a civilizovany medved netvoria tu naj zostavu, a ani ti ostatni ucastnici nevyhravaju. blbost pre 5-rocnych. ()

• Tržby ze severoamerických kin činily 85,1 milionu amerických dolarů, součet těch celosvětových dosáhl 200,8 mil. (NIRO)
  • Všechny obchody ve městě byly pojmenovány podle lidí, kteří se podíleli na tvorbě filmu. Režisérům Rogeru Allersovi a Jill Culton připadl obchod s obuví. (D3VIL)