Avatar: Legenda o Aangovi

• Česko Avatar: Legenda o Aangovi (viac)
Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy / Akčný / Mysteriózny
USA, (2005–2008), 26 h 4 min (Minutáž: 23–48 min)

Zach Tyler, Mae Whitman, Jack De Sena, Dante Basco, Jessie Flower, Dee Bradley Baker, Mako, Grey Griffin, Mark Hamill, Jim Meskimen, Jason Isaacs (viac)

Bezstarostný 12-ročný Aang musí ovládnuť sily svojho živlu a postaviť sa svojmu osudu, aby obnovil rovnováhu vo svete rozdelenom násilným konfliktom. (SkyShowtime)

Idego

Po všech těch nadšených doporučeních od známých a i podle toho strašně vysokýho hodnocení jsem opravdu nečekal, že to bude tak infantilní. Příběh je primitivní (pro děti), dialogy jsou nesofistikovaný, psaný jednoduchým jazykem (pro děti), není tu absolutně žádný násilí (safe pro děti), takže i ten největší záporák je vlastně neškodnej a napětí a strach u toho můžou cítit leda děti, a prostě JE TO MOC PRO DĚTI. Jsou dětský pořady, který jsou boží i pro dospělýho, a měl jsem za to, že tohle bude mezi nima klenot, ale bohužel. Jak může tolik dospělých bavit něco i takhle vybrakovanýho, aby to mělo 4,5 tisíce hodnocení s průměrem 87%, fakt nepochopím. Leda u toho všichni hulili. To je pak super i Kouzelná školka. ()

Mauric

Děti všech zemí pozor! (obzvláště ty velké jako já) Jeden z nejlepších animovaných seriálů, které jsem měl tu čest vidět - úžasný příběh plný dobrodružství, napětí, překvapivých i bláznivých situací, spoře dávkovaných mouder, skvělých postav a jednoduché angličtiny. A navíc vyvážený v počtu i kvalitě dílů a vykreslování jednotlivých charakterů! Nemohu si odpustit touhu vidět nejméně další tři knihy. Kéž by. (Book One - 100%, Book Two - 80%, Book Three - 95%) ()

Jinny

Inu, seriálům moc často plný počet hvězd nedávám, tak tady to máte. A to i přes fakt, že i tady některé epizody byli zkrátka výplňkové a odpočinkové. Avatar je zkrátka dost jiný animák pro celou rodinu, i díky faktu, že ačkoliv v něm není nic extra nevhodného pro mladší ročníky, opravdu si ho užijí a pochopí tak desetileté děti. Obsahuje spoustu dospělých témat jako okupace, genocida, odboj, nenávist v rodině a svoje hraje i fakt, že titulního avatara Aanga leckdy zastiňuje vnitřně rozpolcený pubertální princ Zuko. Inspirace anime, východní filozofií a částečně folklórem je osvěžující, ale snad nejvíc musím ocenit fakt, že před akorát tak dlouhým závěrem tvůrci mysleli i na reflexi dosavadní cesty našich hrdinů. ()

adamulefa

1.séria 95% 2.séria 97,5% 3.séria 100% Seriál s nápadom, výraznou dejovou líniou, humorom, skvelou animáciou, čo sa kažou jednou sériou zlepšuje a podrobne vykreslenými postavami, ktoré sa narozdiel od väčšiny postáv v seriáloch vyvíjajú a menia. To pravé anime fantasy pre mňa odohrávajúce sa vo svete ovplyvnenom ázijskou kultúrou s podmanivou hudbou a so skvelými súbojmi. Obľúbené postavy: Iroh, Sokka, Momo, potulný predavač hlávkového šalátu. Suki=best girl ! ()

loki5

Je to tak trochu pro děti, ale to je mi úplně fuk. Ve spoustě věcí to není pro děti ani trochu a já se bavil královsky od začátku do konce. Je tu několik podstatných věcí které mě přesvědčili k plnému hodnocení. Prvním jsou postavy. Vlastně každá postava v tomhle seriálu má svoje místo a hlavně charakter a pochopitelné motivace. A stejně tak vývoj během celého seriálu. Třeba Toph mi přišla naprosto skvělá a to je v podstatě vedlejší postava (ostatně je možné nemít rád slepou holku která vidí nohama je hrozný dabass a vše má na háku - geniální) a. A to samé platí i o všech ostatních postavách včetně těch záporných (není jich až tak moc). Druhou věcí je úžasný svět ve kterém se celý seriál odehrává. První 2 série putování po něm a jeho poznávání a funguje to. Po 60 dílech mě vlastně hrozně mrzí že jich není víc. 90% P.S. jindy otravné fillerové díly jsou stejně zajímavé jako všechny ostatní. P.P.S. Přečtěte si i komiksy protože i ty jsou velmi dobré. ()

Galéria (1 154)

• Vzdušní nomádi mají mnoho paralel se skutečnými buddhistickými mnichy, včetně způsobu, jakým objevují reinkarnovaného vůdce. Metoda skrývání artefaktů z minulých životů mezi obyčejnými předměty a pozorování, zda si budoucí dětský Avatar artefakty správně vybere, vychází z jednoho z mnoha testů používaných k objevení reinkarnovaného dalajlamy. (KGBelik)
  • Dave Filoni, který režíroval několik epizod z první série, se podílel i na režii seriálu Star Wars: Klonové války (2008), Tam si můžeme všimnout, že jeden z klonových vojáků má na helmě šipku nápadně podobnou té Aangově. Jméno vojáka zní Appo. (Azurovydrak)
  • Jedno japonské přísloví praví, že vaše současná tvář patřila tomu, koho jste nejvíce milovali ve svém předchozím životě. Tuto podobnost lze pozorovat i v seriálu: můžete se o tom přesvědčit zde. (Azurovydrak)

Duch anime vládne Hollywoodu

Duch anime vládne Hollywoodu

18.04.2008

Šéfové velkých studií očividně věří, že Speed Racer sourozenců Wachowských (Larry a Andy) bude hit (a s přihlédnutím k vynikající trailerové kampani tomu začínáme věřit také). Jinak si nejde… (viac)