Dvanásťročný Josh Morrison (Austyn Myers) je vášnivý astronóm - amatér. Jedného večera objaví na nebi rýchlo sa približujúci malý meteorit, ktorý nakoniec skončí v jeho akváriu medzi rybičkami. Josh netuší, že toto je len začiatok. O niekoľko dní totiž na Zemi pristane vesmírna loď s mimozemskou posádkou, ktorá má pomocou jeho meteoritu odčerpať všetku pozemskú vodu, aby zachránila svoju planétu. Ich koráb má podobu obyčajného pozemšťana (Eddie Murphy), ale v skutočnosti je to tá najdokonalejšia mimozemská loď na svete. Jej posádku tvorí stovka maličkých astronautov a jeden rovnako maličký kapitán Dave (Eddie Murphy). Po pristátí na Zemi sa Dave musí naučiť poriadne chodiť, ale sotva sa mu to podarí, zrazí ho auto, ktoré riadi Joshova bláznivá matka Gina Morrisonová (Elizabeth Banksová), maliarka so sklonom zamilovať sa do skutočne podivných chlapíkov. Zamiluje sa aj Dave a veľmi rýchlo sa presvedčí o pohostinnosti našej planéty. Aj ostatní členovia posádky si čoskoro uvedomia, že zničiť krásnu Zem by bola strašná škoda. Lenže ich druhému dôstojníkovi pozemšťania k srdcu vôbec neprirástli, a tak nevidí dôvod, prečo našu planétu nevyužiť na záchranu tej vlastnej. Zatiaľ čo druhý dôstojník chystá palubný puč, Dave si musí poradiť s dvomi všetečnými policajtmi, ktorí - na rozdiel od svojich šéfov -  tušia, že sú na stope kolosálneho objavu. (TV JOJ)

freddy

Tahle komedie, to byla dlouhá a nekončící smršť naprosto geniálních hlášek, u kterých jsem se smál dost nahlas, díky čemuž se nebojím tuto komedii označit za naprosto originální a geniální kousek, který stálo za to vidět. Námět mě nikterak nenadchnul, ale samotný film, to už bylo o něčem jiném, u tohoto filmu se mi stala navíc docela zvláštní věc, že si některé z těch hlášek pamatuji i druhý den po zhlédnutí, což se mi běžně nestává. Za všechny hlášky dám například tuhle: "Můj otec byl kapitán u námořnictva." "Já jsem taky kapitán." "A kapitán čeho?" "Já jsem kapitán Korkorán." Nebo další hláška: "Jak se jmenujete?" "Já jsem Ming Čcheng." A potom mě ještě dostala scéna z policejní stanice: "Seržo, máte na tváři nějakou šmouhu." Zkrátka tenhle film je hláškami přímo nabitý a já jsem se opravdu královsky bavil, a pokud mě nějaká komedie dokáže pobavit natolik, až mi ze smíchu vytrysknou do očí slzy, tak to prostě musím ocenit kvalitním hodnocením, což v tomto případě také činím. Navíc Eddie Murphy zde byl překvapivě dost snesitelný a konečně hrál také sám za sebe bez jakéhokoliv převleku, a jeho výkon byl opravdu dobrý, takže i v tomto směru nemám co vytknout. Tahle rodinná sci-fi komedie stála rozhodně za to a velice příjemně překvapila, takže neváhám udělit nadprůměrné čtyři hvězdy. ()

jenik71

Eddie Murphy opět sáhl do komediantského šuplíku. Nevytáhnul z něj sice hit k popukání, ale zábavné to v podstatě je. Tedy pokud tuto sci-fi komedii nebudete brát nadpozemsky vážně. Jestli máte rádi Murphyho grimasy, tady si je užijete. Také několik gagů a dialogů je povedených, jiné zase působí spíš směšně. Já měl pocity smíšené a dávám 50%. ()

blackJag

Murphy se zřejmě odmítá poučit. Už jednou zavítal do scifi žánru a brutálně pohořel (ultrapropadák Pluto Nash)... no a tentokrát samozřejmě nedopadl líp. Po stránce finanční i kvalitativně filmové. Kostra scénáře je chaboučká jako nožky anorektičky v posledním tažení a ani obrazově nebo použitými triky film nevybočuje z lehkého podprůměru. No aspoň že se tam furt neprdí a nemáchá špekama na celé kolo :-) 40% ()

Testament

I přes některé drtivé kritiky se nejdená o zas tak hroznou komedii, jak by se mohlo zdát. Eddie Murphy už má zřejmě ta nejlepší léta za sebou, ale sci-fi komedii ještě utáhne. I když po nudném a nevtipném začátku jsem měl chuť film vypnout, přetrpěl jsem to až do relativně zábavné druhé poloviny snímku. Film je vtipnější, než vyloženě otřesné Scary Movie 2, Epic Movie, atd. ale statutem klasiky se pyšnit nikdy nebude. Na jedno skouknutí s přáteli jej ale osobně doporučuji (popř.: s dostatkem kvalitního/nekvalitního alkoholu). ()

Han-cock

Hi,hi,hi,hi,hi......konečne som videl človeka kakat peniaze. Panebože tie výraze tvári aké Eddie dáva sú perfektné. Ja osobne som sa konečne dobre pobavil na fajnovej komédii. Je to o niečom inom ako klasické teenagerské komédie nakoľko Eddie je PÁN komik sa s touto úlohou popasoval dosť, dosť, dosť dobre. ()

• Zlaté maliny - nominace: nejhorší herec (E. Murphy), nejhorší filmový pár (E. Murphy v Eddiem Murphym). (Petr23)
  • Film se natáčel v Los Angeles a v Pasadeně v Kalifornii a na Manhattanu v New Yorku v USA. (rafix)