James Bond: Casino Royale

• Veľká Británia Casino Royale (viac)
Veľká Británia / Česko / USA / Nemecko / Bahamy, 2006, 144 min (Alternatívna 139 min)

James Bond (Daniel Craig) je na svojej prvej veľkej misii ako agent 007. Úloha ho privedie k Le Chiffreovi (Mads Mikkelsen), bankárovi svetových teroristov. V snahe zastaviť ho a zneškodniť teroristickú sieť, musí Bond poraziť Le Chiffreho vo vysokom pokri v Casino Royale. Bond je spočiatku otrávený, kým mu nepadne do oka prekrásna pracovníčka ministerstva financií, Vesper Lyndová (Eva Greenová), ktorá má za úlohu odovzdať mu vklad do hry a dozrieť na štátne peniaze. Keď Bond a Vesper prežijú sériu vražedných útokov Le Chiffreho a jeho prisluhovača, iskra, ktorá medzi nimi preskočila, prerastie do vzájomného očarenia, ktoré ich ženie do ďalších nebezpečenstiev, a tými je poznačený už celý ďalší Bondov život... (TV JOJ)

Kubi21

Tak je tu nový Bond. V podání Daniela Craiga je to buldog s naběhlou žílou, který se nezastaví před ničím. Není to uhlazený elegán, ale to mi tak nevadí. Spíše až moc romantická linka s Vesper a zdlouhavost filmu, projevující se v poslední půlhodině ztrátou koncentrace a pozornosti. Slušná poctivá práce, ale není to úplně ono. ()

drim87

Tak tento Bond mi sedl nevíce a patří i mezi mé nejoblíbenější filmy. Craig se na agenta 007 určitě hodí a tentokrát si užíváme i více emocí a trochu nádech starých bondovek. Potěší záběry z naší domoviny, i když kromě začátku tu představují Černou Horu. Bondgirl Eva Green sice není zrovna můj typ, ale hraje výborně, stejně jako ostatní hlavní herci Mads Mikkelsen , Judi Dench nebo Giancarlo Giannini. Vidíme tu civilnějšího Bonda než např. v Dnes neumírej, kde se vyskytovali všechny bondovi hračičky od pana Q, bez kterých by se ani nehnul. V Casino Royale nic takového není, dokonce si Bond i svého auta moc neužije :-), ale v tomto filmu to ani nemusí být a je vidět, že Bondovka může být úspěšná i bez těchto vynálezů. Film už jsem viděl opravdu mockrát, ale vždy se těším na další shlédnutí. 100% ()

KillHurt

James Bond bez nul. To už tu bylo, ale jak Bond ke svým nulám přišel? Zajímavý příběh, poměrně držící se knihy (celkem chápu proč baccarat nahradili Texas Holden) a navíc Daniel Craig jako Bond přes všechny kritiky válí jako málo kdo (Lazenby a Dalton se můžou jít klouzat a Moore s Brosnanem mají namále). Moc mi ani nechyběly udělátka Q, které vymizela společně se svým autorem (až teda na příruční defibrilátor). Krásný restart série. Jen tak dál. ()

tartan

Campbell to s Bondom vie! Zlaté oko mám síce zo subjektívnych dôvodov radšej, ale CR s novou tvárou (aj poňatím) agenta 007 sa neodškriepiteľne zaradilo medzi najlepšie diely série. ()

Stejšn

Tak do půlky se mi to nelíbilo a nemohl jsem tomu přijít na chuť. Úvodní honičky a akce mi přišly spíš jak z Kobry 11 a vůbec mi to neevokovalo bonda. Teprve když si Craig oblékl smoking a šel hrát karty, tak mi to připomnělo že sleduju film o 007. Dost mě mrzí, že M, když už ho teda za dob Pierce Brosnana předělali na ženskou, je tady degradovaná na úplnou slepici. Poslední třetina se mi opět moc nelíbí, cicmánky nezakryjí jasný vývoj, který evidentně spěje k tomu kdo je dobrý a kdo špatný. Pro mě průměr, ale spíš podprůměr. Asi tak jako šechny Brosnanovy bondovky, s výjimkou Zlatého oka, to bylo o něco lepší. A smutný je i vývoj agenta s právem zabíjet - Connery, Moore, Dalton ani Brosnan by NIKDY LCG (Lasom Cez Gulě) nedostali. A ještě ten film může být rád, že mu nesundám další hvězdičku za ten příšernej CGI potápějící se barák. Jednou větou: Bond bez Bonda. ()

lord Ball

Abych řekl pravdu, tak dle mě je Casino Royale nejlepší bondovka, skvělá akce, dobré herecké obsazení, nedávám 5 hvězdiček jenom kvůli sem tam nelogickým událostem, ale jinak vřele doporučuji!!! ()

MyrnaAlec

První bondovka, která se mi líbila a kterou jsem viděla opakovaně. A proč ? Dobrý příběh (v rámci žánru) , super kamera, dobré obsazení. Žena nikoli jako doplněk a k tomu zamilovaný Bond. Tak proto. ()

amyth

Po směšném Brosnanovi přichází o několik tříd lepší Craig. Ti co protestovali proti jeho obsazení by si měli nafackovat. Bond ztratil svou přesnost, nezranitelnost, bezchybnost a získal místo toho nádech, byť jen lehký, reality. Pro mě jediná bondovka u které jsem ochoten uvažovat o hodnocení - zbytek je parodie ()

Safir

21. bondovka. V roli Jamese Bonda se poprvé objevuje Daniel Craig a rozhodně to stojí zato. Celý styl bondovky je zde přepracovaný v nový rozměr. Agent 007 je stále elegantní, s klasickým šarmem, ale už to není agent, který je po akci v čistém smokingu a nažehlené košili. Je to chlap co si dokáže také ušpinit ruce (jaká změna od 60. let a Seana Conneryho). Tato změna určitě prospěla a posunula Bonda více k realitě. Děj je rozhodně zajímavý, má několik zvratů a konec, který slibuje další skvělý díl je rozhodně potěšující. Akce jsou povedené, a napětí je cítit ze všech scén. Pro mě jedna z nejlepších bondovek za posledních několik let, i proto, že jsem nevěděl co od Daniela Craiga čekat. Casino Royale, které obléklo Jamese Bonda do nového kabátu určitě nezklamalo. ()

george82

Pro mě nejméně zajímavá Bondovka. Craig mi tam prostě nějak nesedí. Líbil se mi v Odporu a Mnichovu, ale Bond to prostě není. Sorry. 60%. ()

offlineman

Dlouho pro mě byla nejlepší bondovka Zlaté oko, ale když sem konečně shlédl CR, dal sem ho okamžitě na první místo. Fantastický film. Úžasný konec!!! ()

konysua

Bondovka, která se sice nejméně ze všech bondovek tváří jako bondovka, ale přeci je to nejlepší bondovka. A bondovka, bondovka, bondovka. Tohle mě nikdy neomrzí. Změna na vážnější a reálnější strunu byla nejspíš nevyhnutelná a taky si dala pořádně na čas. Pasuje tu naprosto vše. Craig a jeho "výraz" není tak elegantní jako u Brosnana, ale rozhodně z něj jde respekt. Honičky, mlátičky a ostatní násilnosti patří do mého zlatého fondu. Evička, ach tak Evička, ty očiska mě spát nenechají. Mikkelsena mám hodně rád z jeho původní domovské tvorby, ale za velkou louží se mu zatím moc nedaří. Le Chiffre je však nezapomenutelná postava. Jednou jsem však musel dát ruku před oči. Proč to musel odnést zrovna Aston Martin. Proč né ten hnusnej ford? Každopádně 9/10 ()

Jerrysus

Bondovky se vrací na plátna zpět a musím říct, že ve velkém stylu, se skvělou akcí a naprosto novou a nadupanou atmosférou. Kdykoli vidím scénu, kde se hraje poker, mám hned chuť vytáhnout karty a zahrát si jednu partičku. Neméně mě potěšila i hudba a výprava, protože ve filmu lze spatřit hodně známých českých tváří. Má hned od začátku spád a dynamiku, navíc Daniel Craig zahrál Bonda podle svého a musím říct, že na mě osobně to udělalo pozitivní dojem. Nejlepší Bondovka za celá léta a i když byly předchozí díly s Brosnanem slušné, scházelo jim to, co Casino Royale má a to krásná Bondgirl, propracovaný děj, velké napětí a občas drsné hlášky samoného agenta 007. Parádní film! ()

princesofpersia

Bond už není pravý Bond. Ze začátku mi tohle "cizí" pojetí dost vadilo, ale pak jsem se na to podívala znovu a jinak a teď je Casion Royale můj nejoblíbenější akční film a podle mého nejlepší bondovka celkově. Daniel Craig sice do role nulanulasedmičky nesedí tak jako Connery nebo Brosnan, ale na charisma mu to neubírá a ta nová "lidštější a emocionálnější" stránka Bonda se mi dost zamlouvá. Další, prosím! ()

soviczka

Konečně! Konečně je tu Bond, který na diváka působí jako skutečný člověk z masa a kostí. Trpí jako zvíře, vzteká se, jedná impulzivně, dělá chyby, krvácí, bezhlavě se zamiluje... A není divu. Vesper v podání Evy Green je vážně osudová. "I have no armour left. You've stripped it from me. Whatever is left of me - whatever is left of me - whatever I am - I'm yours." Proč je tu jen 5 hvězdiček????? ()

gidzitka

Šovinista je ještě v plenkách, takže je relativně snesitelnej a kromě mozku využívá i jiné orgány než ten dole. Vesper se neřadí do davu figurín se škatulkou bondgirl, ale funguje tu jako femme fatale, která se nedá zkrotit ani Putinovým ušatějším a vysvalenějším bratrem. V konečném součtu jasný nadprůměr bondovské řady. ()

N3O

Už to přijít muselo. Jenom ku prospěchu celé bondovské série přišel Craig s osobitějším podáním Bonda, který má emoce, je z masa a kostí a použití surové síly je mu vlastní. V rádoby romantičtějších liniích sice pokulhává (scéna ve sprše), všechno pak dohání zručně vypilovaná akce. Konečně důstojná bondovka reprezentující svou značku. ()

Banderas by rád natočil třetího Zorra

28.10.2019

Staří známí v novém Bondovi

Staří známí v novém Bondovi

08.12.2018

Režisér zatím nepojmenovaného pokračování Bonda Cary J. Fukunaga (Temný případ, Maniac) před pár dny v rozhovoru uvedl, že se mu velice líbil příběh započatý ve filmu Casino Royale a momentálně při… (viac)

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze