Ohnivé léto

• Česko Ohnivé léto (viac)
všetky plagáty
Ukážka z filmu

Příběh mladého chlapce Julia, který se po studiích vrací do rodného zámečku na břehu řeky Otavy. Jeho rodiče již zemřeli, na zámku žije jen přísná teta s dospívající dcerou Rosou. Chlapec však přilne k bývalému kamarádovi z dětství Petrovi a mladičké dcerce převozníka Klárce. Do těchto dvou světů vstoupí jako exotický živel zraněný student Šimon, který do života mladých lidí na obou březích krásné řeky přinese lásku i smrt... (oficiálny text distribútora)

benden

Krásný film z prostředí českého venkova. Tento film si určitě zase pustím a nejen proto, že v něm hraje krásná Baarová, ale pro celkovou atmosféru a ani nevím proč, ale film ve mne vyvolal zvláštní pocity stesku, melancholie a možná i trochu smutku. A to se mi stává jen u málo a pro mne výjimečných filmů. ()

MirecRKK

pekny film, skoda toho konca keby nebol taky radikalny tak by to bolo lepsie aj celkovy dojem by bol lepsi, konec to trocha pokazil ale co sa da robit ()

Staromilec01

Překrásný film se zajímavým příběhem, nechyběly dojemné ni dramatické scény. Bylo pozoruhodné vidět sestry Babkovy (Lída Baarová a Zorka Janů) společně hrát. Postava mladíka Julia mne občas popouzela a měla jsem nutkání nedospělému jinochovi nafackovat, ale to patřilo k charakteru postavy. Lída Baarová nikdy nezklame, i zde mi oči přecházely a její melancholický zpěv byl opravdu nádherný. ()