Ředitel společnosti obviněný z podvodu, mentálně retardovaný chlapec, který snědl svou šestiměsíční sestru, transsexuál a postarší intelektuál, jenž zavraždil manželku - tito lidé tvoří osazenstvo vězeňské cely. Když se jednoho dne uvolní kámen ze stěny, objeví přítomní skrýš s deníkem bývalého vězně Danverse, který zde pobýval na začátku minulého století. Deník obsahuje magické formule, s jejichž pomocí se vězňové údajně mohou dostat na svobodu - a takovou příležitost si přece nesmějí nechat ujít! (oficiálny text distribútora)

Nick Tow

Vysoké hodnotenia svojich kolegov chápem tak, že súčasnej hororovej produkcii vládne krutá absencia silných, či nebodaj originálnych príbehov - a tak sa Maléfique stáva povestným jednookým kráľom medzi slepcami. Ale aj tu je dier ako v ementáli a tak si radšej s hodnotením počkám: nerád by som sa nechal uniesť "verejnou mienkou". Typický prípad medzi troma a štyrmi hviezdičkami. Po čase to možno vykukám ešte raz a potom buď uberiem, alebo prihodím. ()

Mefistofelle

Malefique zrovna moc malefique sice není, ale koukatelné to je. Čtyři týpci - jedna cela a je z toho docela zajímavý příběh. Herci jsou sice průměrní, ale i tak mě docela bavilo se na ně dívat. Má to docela slušnou atmosféru a na závěr jsem byla upřímně zvědavá. Ten bohužel nebyl tak docela podle mých představ, což nakonec hnulo mým výsledným hodnocením. Ale pro někoho, kdo si libuje v mystických hororech to bude nejspíš to pravé. ()

Šakal

ke shlédnutí tohoto fantasy hororu mě přinutila poměrně vysoká hodnocení na csfd. Pro mě zcela podprůměrný film v čele s absolutně neschopnými a nesympatickými herci. Víc bych věřil vyřezaným figurkám v čele s Hurvínkem ( promiň Hurvínku ) než tomuhle hereckýmu ansáblu. Vydržel jsem to plných 25 min než DVD disk letěl proti zdi! Když o tom tak uvažuji, nevím za co jsem dal tu 1 * ,takže přehodnocuji na odpad. Nicméně na obranu snímku musím podotknout, že příběh třeba nemusel být až tak špatný, ale ke shlédnutí delší části filmu jsem prostě neměl sílu ani chuť........ ()

Phobia

Horror - slůvko, za kterým očekáváme strach, hrůzu, zděšení... a které tím pádem nesedí ke "Znamení ve zdi". Drama s fantastickými prvky snad: vyskytne se tajemno, nějaká ta nechutnost pro brutální dušičky a na své si přijdou vyznavači temnoty i klaustrofobici. Nicméně bát se nebudete, pokud nejste hodně chabrus na nervy. Temná atmosféra postupně vyšumí do ztracena, počet lekaček je nula a husí kůži budete mít jedině z herců, kteří jsou enormně odpudiví. Jak by mohla diváka emocionálně oslovit libovolná bytost ze čtveřice vytlemený dement - svalnatě tlustý babochlap s dudama - stará slizká bukvice - nesympatický (ultraslizký) podvodník? Byli mi, s prominutím (i bez něj), naprosto u krdele, doufala jsem teda alespoň v dobrý příběh. Inspirace bizarností ála Clive Barker je z filmu cítit na 100 honů (možná i na 194), ovšem tvůrci nějak nedokázali přitlačit na pilu, výsledek jejich snažení je nedomrlý, nedopečený - čekáte chutné francouzské brambory a dostanete nedovařenou, neosolenou ertepli. Ctitelé žabích stehýnek imho nevyužili slibný potenciál námětu, nedokázali patřičně gradovat tempo, selhali při vtažení diváka do děje (žádná účast s postavami, jejich skon budete sledovat v nejlepším případě s úlevou, že už na ty hnusné ksichty nemusíte koukat) a závěr mi přišel jako podprůměrná epizoda z "Věřte - nevěřte". Zklamání... 55% ()

eraserhead666

To bylo jak rána mezi oči. Francouzské horory mám poměrně rád, ale tohle jsem opravdu nečekal. Hodně hustá psychologická masírka, tajemná kniha a čtyři dost vymazlené a vyšperkované postavy, každá lepší než druhá. Transsexuál opravdu hustej, dement sice trošku průměrnej, ale stačí zmínka o tom, že sežral svou půlroční sestru a běhá mráz po zádech, ředitel společnosti zpočátku jako jediný reálný a nad věcí týpek, ale nejvíc mě zaujal ten starej chlápek, ten jeho ksicht byl dost děsivej. Pouze tohle všechno stačilo francouzům k tomu, aby natočili atmosférou nabitý, místy i strašidelný horor u něhož nevíte, neprokouknete a napjatě očekáváte, co se bude dít v další minutě. Parádní záležitost. ()

• Kameraman tohoto snímku Jean-Marc Bouzou vyhrál v roce 2003 na filmovém festivalu Avignon cenu Prix Vision za nejlepší kameru. (Terva)
  • Před samým natáčením producenta napadlo, že knihy jsou již zastaralé a přemýšlel o náhradě magického deníku za e-book. (Musak)
  • Snímek získal na filmovém festivalu Gérardmer v roce 2003 společně s filmem The Gathering (2002) Zvláštní cenu poroty. (Terva)