Divadelní rekvizitář podezřívá svou manželku z nevěry. Jeho chorobná žárlivost propuká při představení Shakespearova Othella... Starší námět Josefa Rovenského realizoval režisér Františka Čápa besprostředně po natočení "Nočního motýla" jako pokus o komorní psychologické drama - výsledek není moc přesvědčivý. (oficiálny text distribútora)

LadyRainier

Pěkný film, Jiřina Štěpničková velice dobrý výkon, Zdeněk Štěpánek nezklamal .. Líbilo se mi zapojení celé rodiny - děti, babička, pavlačové drbny, celkově atmosféra filmu byla dobrá .. ()

Pitryx

Njn, co už. Zbytečná hodina a půl. I když, panu Štěpánkovi pochopitelně dvacítku dám. Ale jinak tu babu Štěpničkojc nesnáším a scénář také nestál za nic. Zas jen jedna červená knihovna k ničemu. ()

Dvojirakri

Jindy celkem fádní námět, totiž nesmrtelný souboj mužské ješitnosti a ženské provinilosti kterou způsobil jakýsi blíže nevysvětlený úlet mladé paní, povznáší nad obyčejný průměr vynikající výkony všech hereckých hvězd (i hvězdiček)! A to jak Štěpánek oznámil to rozhodující, to bylo opravdu kouzelné, inu láska prochází (nejen) žaludkem... ()

megiiii

Naprostu strhující komorné psychologické drama o nevěře a odpouštění. Filmový um hlavních hrdinů Štěpánek-Štěpničková je odzbrojující. V pozadí rozhodně nestojí i dcera představitelů Nataša Tánská. Rozhovor dcery s otcem s přáním, že by raději zůstala u matky nemůže nechat jediné oko suché. Nadčasový snímek se skvělou hudbou a dokonalými hereckými výkony. Oficiální text autora je nesmyslný. Doporučují zhlédnout ()