Zradená svojou láskou, hnaná túžbou po pomste a urputnou snahou udržať si trón, uvrhne lesná kráľovná Zloba (Angelina Jolieová) krutú kliatbu na novorodené dieťa v susednej ríši, na kráľovu dcéru Auroru (Elle Fanningová). Ako princezná rastie, ocitá sa v samom strede konfliktu medzi lesným kráľovstvom, ktoré si zamilovala a ľudským kráľovstvom, z ktorého pochádza. Kráľovná čiernej mágie Zloba sa obáva, že princezná môže byť kľúčom k budúcemu mieru medzi oboma ríšami, čo nemôže dopustiť. Preto sa odhodlá vykonať nemilosrdný čin, ktorý oba svety navždy rozdelí a zmení. (TV JOJ)

CzShenny

Možná už jsem z fantasy úplně zkažený, ale tento audiovizuální kousek je prostě nádherný. Rád tomu odpustím i drobné nedostatky jako vystupování postav, protože je to od pohledu krásný počin, který potěší nejednoho diváka. Hotová pastva pro oči! ()

Luciaaas2

Tak tohle se opravdu povedlo, na to, že sem filmu nevěřil a bral sem ho spíše jako béčkovej brak s Angie, tak po počáteční nedůvěře, sem dal filmu šanci a byl sem zaskočenej dokonalou vizualizací, barvitostí, hereckými výkony, za mě jeden z nejlepších fantasy filmů 2014 :-) ()

Terminator666

Musím říci, že jsem se bál, když jsem slyšel, že má vyjít jiný příběh o Růžence. Když jsem to zhlédnul, tak jsem změnil názor. Nejen, že se na to dá dívat, kupodivu to má i hlavu a patu. Myslím, že je to strhující (sice ničím nepřekvapující) podívaná. Nedovedu si představit člověka, který by se u tohoto počinu nudil. Ono když se ze záporné postavy postupem času vyvine kladná, vždycky je to pro mnoho lidí přitažlivé. Přiznávám, zpravidla i pro mě. Zloba je dle mého názoru nádherný zážitek pro celou rodinu. ()

Zaba

Pohádka z jiného úhlu než ji znám z animované Disney produkce. No a líbilo se mi to. Angelině role sedla jako prase. Ostatní herecké obsazení bylo taky fajn. Film měl spád... nikde žádné trapné prodlevy. Takže kdo má rád fantasy, tak můžu doporučit. ()

stret

Emócie moc nefungovali. Elle Fanning s jej silenými úsmevmi a na dvoch miestach vyložene hlúpym správaním bola najslabším prvkom filmu. Prezentácia v štýle "nie je to zasa tak čiernobiele" je veľmi sympatická a dobré hodnotenie si tento film zaslúži kvôli vizuálu a hlavne kvôli Angelíne. Aritmetickým zaokúhlením smerom hore 4*. ()

Allein4

Efektově zvládnutá pohádka o mladé lásce, která však láskou nebyla. Víla přijde o svá křídla, aby se někdo mohl stát králem a měl dceru, kterou bezkřídlá víla čórne jako pomstu. Jenže u bezkřídlé víly Angeliny se projeví lesbické sklony. A začarovanou princeznu Růženu chce nakonec zachránit. Nedokáže však zlomit své vlastní kouzlo, a tak Růžena po píchnutí se o cosi ostrého upadne do zimního spánku. Polibkem čisté lásky se jí snaží vysvobodit princ, který Růženu viděl zatím jen jednou. A překvapivě to nefunguje. Zlá bezkřídlá víla pak má rádoby smutný proslov a Růženu nakonec políbí. Jenže polibek smrti se proměnil v lesbický, který zafungoval jako budík. A tak zase může Růžena rozdávat svoje cenění zubů (američané tomu říkají úsměv) na všechny strany, i když předtím nechala zabít svého otce. Hrozná patlanina? Jasně, přesně to to je. Jenže Robert Stromberg z toho při svém režijním debutu dostal to nejlepší. 80 % ()

prometheusll

Chcete říct pravdu? Film spojený s růženkou a Pánem Prstenů je to nejhorší, co můžete udělat. Děj a celkový scenář je jasný hned po 10 minutách a postavy vlastně ani nelitujete a nemají svůj charakter - jednou tak, pak zase tak. Urcitě hnus, který stojí za nic. ()

Kata.Smoliko

Jolie může hrát jakoukoliv roli v jakémkoliv filmu a i tak bude naprosto úžasná. Hudba je naprosto fenomenální a emocionální. Spojením Jolie a hudby vznikl skvělý film. ()

Alasdaira

Krásný, inovativně pojatý příběh. Nic není černobílé ani v pohádkách, které jakoby se dotýkaly jakéhosi jádra, z něhož vznikly (a nemyslím tím definici "pohádka je pokleslý mýtus" :-)). Zcela výjimečně nesouhlasím s Verbalem, Ano, jsme na podobu víly v českém prostředí zvyklí dost jinak. Ale proč trochu nenabourat naše stereotypy? Perfektní výkon Angeliny Jolie, krásné kostýmy, kouzelná výprava, která vtáhne do světa, který představuje, ()

Litty

Análne prznenie už mne neobľúbenej šípovej Ruženy v podaní Dicksney so sebou prináša hordy odporne piskľavých príšer, ktoré mi pri prenose v kine intenzívne znásilňovali ušné bubienky a kurvili čakru v hornej časti hrudníka. Otravná hlavná postava v podobe Andželýny Džolýjovej filmu taktiež moc nepomáha. Pokus o humor by uspel iba u detí s Downovým syndrómom, autistov a kvadruplegikov. Záver filmu končí lesbickou propagandou a klasickým kokotným hepiendom. Navyše som prenos videl v slovenskom dabingu, kde sranda naozaj končí. Veľkú časť filmu si nepamätám, pretože pri mne neustále revalo malé hnusné decko kvôli pseudo-hororovým scénam. ()

ScooobyDooo

Niečo v štyle modernej rozprávky s rozporuplnejším dejom, napriek tomu nie príliš zvládnutým? Očakával som menej, jednoznačne Angelina nesklamala a efekty tiež. Ale pozor na tie avatarské zábery!!! ~70%~ ()

Nellie Lovett

Sólo pro Angelinu Jolie. Docela mne baví tyhle moderní variace pohádek, které se snaží rozbourat stereotypy a přijít s něčím novým. Podobně jako macecha (Cate Blanchett) v Popelce, i Maleficent přestává být pouhou personifikací zla, naopak se z ní stává osoba s vlastní historií, city a motivy. A ukazuje se, že to velice dobře funguje. Bohužel kromě Angeliny Jolie a krále, který přesvědčivě propadá vlastnímu šílenství, další části filmu se příliš nepovedly. Celé je to dlouhé, zaměřené na digitální triky, Aurora je nesmírně bezvýrazná a otravná a kmotřičky víly nesnesitelné. Docela ráda bych to celé viděla jako film zaměřený na dospělého diváka. ()

Pythonator

Angelina je skvělá. Film je správně disneyovsky hloupý, i když pojetí pohledu z jiné strany je velmi zajímavé. Celé by si to zasloužilo přetočit. Angelinu nechat, Růženku vyměnit za nějakou opravdu krásnou herečku, u které divák uvěří ty keci o tom, jak děvče vyrostlo do krásy a Disneyho poslat do prdele. Vyměnit též režii a pojmout to s přístupností jen pro dospělé, to by byla panečku pořádná fantasy řežba. Takto je to jen příjemně barevná jednohubka s překrásnou výpravou, skvělými kostýmy a jedním dračím miláčkem na konci. ()

STREITER

Angelina Jolie krásna herečka v rozprávke čo si môžme viacej priať. Novodobé rozprávky sú často lepšie ako nejaké akčné prekombinované filmy, ktoré sú skôr nezmysel a zbytočnosť ako keby mali padnúť na úžitok... ()

CheeseFigure

Najprv sme tu mali originál, celkom krutý. Ten sa potom prispôsobil mladému publiku. Táto detská verzia sa zase preškrtala a vzniklo toto. ZLOba/ZLOriana je aj napriek slovu ZLO v jej mene do morku kostí dobrá. Aurora, no, keď sa hovorilo, že z nej vyrastie krásavica, čakal som Megan Fox. Nestalo sa. A čo sa týka bozku z pravej lásky, scenáristi s nami pekne vypiekli. ()

dogrose

Moc se mi to líbilo. Jednoduchý děj, rychlý spád, Angelina si to vyloženě užívá a kamera to ví, proto nám ji dopřává v detailu. Dramatické situace jsou vyváženy vtipem, krásně vytvořený kouzelný svět, líbezná Růženka a hlavně - sympatická stopáž. Ano, můžu kontrovat tím, jak jsou si příšery podobné Avatarům, Pánům prstenů etc., ale proč... ()

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

05.03.2019

Visí vám v pokojíčku plakát Jokera, v dětství jste vždycky fandili Darthu Vaderovi a Hans Gruber je podle vás pravý hrdina Smrtonosné pasti? Pak pro vás má studio Disney dobrou zprávu, po vzoru… (viac)

Johansson nejlépe placenou herečkou

Johansson nejlépe placenou herečkou

19.08.2018

Jako každý rok přichází magazín Forbes s žebříčkem nejlépe placených herců současnosti a v tom letošním jsme se pak dočkali hned několika změn. Na prvním místě se totiž umístila herečka Scarlett… (viac)

Kdy se vrátíme do země Oz?

Kdy se vrátíme do země Oz?

18.06.2016

Hrané pohádky frčí jako nikdy předtím. U Disneyho zabodovali hlavně se Zlobou a Popelkou a příští rok se bude pokračovat Kráskou a zvířetem. Nové pohádky se ale chystají i všude jinde a s tou… (viac)

Připravte se na záplavu pohádek

Připravte se na záplavu pohádek

26.04.2016

Ačkoliv pokračování Sněhurky a lovce ukázalo, že se diváci nehrnou na každý pohádkový film, ty od Disneyho se pravidelně mění v hity. Loni to prokázala Popelka a letos hlavně Kniha džunglí, která… (viac)