Zradená svojou láskou, hnaná túžbou po pomste a urputnou snahou udržať si trón, uvrhne lesná kráľovná Zloba (Angelina Jolieová) krutú kliatbu na novorodené dieťa v susednej ríši, na kráľovu dcéru Auroru (Elle Fanningová). Ako princezná rastie, ocitá sa v samom strede konfliktu medzi lesným kráľovstvom, ktoré si zamilovala a ľudským kráľovstvom, z ktorého pochádza. Kráľovná čiernej mágie Zloba sa obáva, že princezná môže byť kľúčom k budúcemu mieru medzi oboma ríšami, čo nemôže dopustiť. Preto sa odhodlá vykonať nemilosrdný čin, ktorý oba svety navždy rozdelí a zmení. (TV JOJ)

Xmarc

70 % | Takže: blbej král, ještě blbější druhej král (patří mu to hňupovi), ujetý nesympatický víly sudičky, vošklivá Růžena... no, spíš taková vyplesklá "Andulka", a ňouma princ odkudsi, co je tam vlastně úplně k ničemu... Ale ta krásně hodná i zlá, krásná Zloba Zlobilka jedna zlobivá, ta je fakt bezvadná, i ten její pacholík jeden sokolík... teda vlastně krkavec nebo co že to vlastně byl, co nesnáší být psem, což je ve skutečnosti fajnovej vlk, a taky z něj byl bezvadnej drak. A taky hezký lesní království se super bytostma, skřetama, strážci stromy atd. Ani mi nevadilo, že to byla trošku pohádková slátanina. Určitě bych tomu dal víc, jen kdyby aspoň ta Růženka byla lepší, jak svojí vizáží, tak projevem, a kdyby její role byla filmu tak nějak užitečnější. ()

stepma

Nové pojetí klasiky bývá průšvih. Tohle je ten případ. Film popíral podstatu klasického příběhu, tomu srovnání se prostě nejde ubránit. A říkat Růžence "Stvůřičko" není mateřsky mazlivé, ale jen stupidní. Rodinné to moc není, dítěti bych to nepustila. ()

Sashmen13

U tohohle filmu bych se ptal, co tím chtěl básník říct? Strašně moc věci naházených dohromady, že vznikne mišmaš, ve kterém těžko se vyznat. Postavy se objevují a mizí, až v polovině mi došlo, že Zloba (ježiši proč takové jméno?) je asi hlavní postava numero uno a tohle má být její redemption. Rozhodně nemůžu upřít jistý faktor překvapení. Celou dobu jsem si myslel, že nakonec se havran a zlatovláska? Ach ne Růženka, njn skoro bych zapomněl, vždyť ona vlastně usnula, nakonec... To spolu potáhnou, to by aspoň bylo správně poetické, ale ne, někde se magicky vyloupl princ a máme happy end hadr. Zkráceně, opravdu hezké triky a efekty a hádám, že asi i ucházející herecké výkony vyplýtvány na naprosto zbytečný a chaotický příběh. To by mě fakt zajímalo o čem bude dvojka, top kek ()

Muttinka

Po shlédnutí ukázek jsem se obávala, že to bude něco na způsob filmu Sněhurka a lovec, který se příliš nepovedl. Nicméně tahle adaptace klasické pohádky byla více než podařená. Kromě vizuálních efektů, které Američané prostě umí. Tak za kvalitou filmu stojí nejspíš Angelina Jolie, která dokázala pouhou tváří zahrát její emoce, aniž by musela nějak přehnaně křivit obličej. ()

Pizavo

Pokud už má člověk pokrk stereotypních pohádek o Růženkách tento film ho nadmíru uspokojí. Svár a zloba je doslova protkána celým filmem. Zloba představuje (aspoň v části filmu) opravdu zlou a prohnanou postavu. Toto odlišení od jiných hodných-zlých postav je překvapivé, avšak zcela vyhovující. Pokud se divák těší na pořádnou porci hněvu, magie, odplaty a odpuštění je Zloba - Královna černé magie tím pravým filmem pro něj... 5* ()

mcamino

Pohádky nejsou zrovna můj šálek čaje, ale tohle byl vskutku příjemná adaptace. Příjemné je také prostředí, ve kterém se odehrává. Rozhodně jsem se nenudil a zvraty nebyly ani tak předvídatelné, jak by klidně mohly v pohádce být. Jen ten konec je celkem naivní. Ale vlastně na pohádku v pohodě. ()

Mistr119

Tak nečekal jsem, že na Nově budou vysílat takto úžasný film, byť Hollywood... :) Adaptace Šípkové Růženky tak trošku jinak, stírají se rozdíly mezi dobrem a zlem a zlo je odůvodněné, "pravá láska", která taky není kýčově pohádková, mě taky dostala... no Disney překvapil a dávám za 5! :) ()

Gamine

Originálně vyprávěná pohádka o Šípkové Růžence s opravdu hezkou animací. Bylo to zábavné (hlavně když byla ve stejné scéně Maleficent se svým "osobním asistentem" Havranem) a v rámci odvíjení příběhu dostatečně nepředvídatelné, tak tam nebyla hluchá místa. Angelina v téhle roli zářila, bylo znát, že ji baví. Příjemná, místy vtipná oddechovka ()

Tom10000

Velice pěkná pohádka z mého útlého dětsví. Bylo zde plno fantasy prvků pro nejmenší (víly, stvoření) převedeno do podoby i pro starší. Příběh: Mladá Zlobilka (Ella Purnell), mocná víla s velikými rohy a silnými křídly vládne světu Blata, i když ji je teprve třináct. Užívá si svého mládí, svých magických schopností léčit a létat a života s podivuhodnými stvořeními. jednoho dne je ji řečeno, že se na hranicích jejího světa potlouká lidský mladík. Z příběhů zná Zlobilka kruté války mezi jejím a lidským světem a byla učena, že lidé jsou zlí. S klukem jménem Stephan ale zjistí, že on takový zdánlivě není. Z jejich kamarádství vznikne láska, která je stvrzena na její šestnácté narozeniny polibkem " z pravé lásky ". Nebylo tomu ale tak. Později začne na Stephana, milujícího Zlobilku, krutý lidský život. Ve službách starého krále se zcela změní. Zlý král touží Blata zničit a dozví se o Zlobilce, jež mezitím dospěla (nyní Angelina Jolie). První vedený útok proti ní mu způsobí smrtelná zranění. Slíbí, že kdo ji přemůže, získá korunu. Zmítaný zlem lidí rozhodne se Stephan k odvážnému činu a ke Zlobilce se vrátí. Ta podlehne jeho namlouvání a staré pochyby zmizí. Jenže Stephan ji zradí. Sebere jí její křídla a ta předloží před krále. Ten ho korunuje a umírá. Zloba podlehne temnotě a uzavře se ve své pomstychtivosti a zlu. Vytyčí trnité hranice a ze své říše učiní peklo. Bude jí řečeno Zloba. Královi, který se ožení s královnou (jméno neřečeno), se narodí dcera Růženka. Na křtiny se dostaví z Blat tři víly a určí ji osud. Než však poslední řekne svoje přání, přijde Zloba a před zraky všech ji prokleje. Vyroste do krásy, ale o šestnáctých narozeninách se při západu slunce píchne o jehlu na kolovratu a propadne věčnému spánku, z něhož ji může vysvobodit pouze "neexistující" pravá láska. Po řečení kletby odejde. Král nařídí spálit kolovraty a Růženku svěří do péče víl. Ty se o ní nemotorně starají, se škádlení Zlobou, která si mezitím opatří pomocníka, a jejich neschopností to ani jinak nejde. I když nerada, Zloba si Růženku oblíbí. Ta postupně vyroste v mladou krásnou dívku (Elle Fanning) a její zvědavost ji žene k hranicím mezi říšemi. Zloba ji ukáže její svět, který si zamiluje. Den před šestnáctými narozeninami se rozhodne Růženka zůstat v jejím království. Po souhlasu od Zloby to chce říci tetičkám vílám, ty ji ale nechtěně prozradí fakt, že má otce. Zároveň jí řeknou o prokletí. Zdrcená Růženka se vydává za Zlobou. Vše ji ale dojde. To Zloba, o které si myslela, že je její vílou kmotřičkou, je ta, která ji proklela. Rozhodne se jet za svým otcem. Když k němu dojede, nechá ji uzavřít do komnaty, aby se prokletí nevyplnilo. Kolovraty nechal sice spálit, ale i když jsou nepoužitelné, nemůže riskovat. Tajnými dveřmi se ale dostane z komnaty ven. Zloba, díky svému věrnému informátorovi vše zjistí a rozhodne se za ní vydat. Příliš pozdě. Zloba se dostane blízko ke hradu, zrovna když se Růženka dotkne špičky jehly kletbou opraveného kolovratu. Upadne do spánku. Král ji položí na postel a rozhodne se Zlobu jednou provždy zničit. Ví, že k němu přijde. Mezitím víly přivedou kluka Filipa, se kterým se Růženka jednou setkala a věří, že jí dá polibek z pravé lásky. Neúspěšně. Poté k ni přijde Zloba a její srdce roztaje nad jejím bezvládným tělem. Sama jednou zkoušela kletbu zlomit, ale marně. Sama si ji totiž pojistila. Její žal vyvolá nečekaný zvrat událostí. Růženka se probere! Při opouštění království je ale Zloba zajata vojáky krále. Když byl král a Zloba mladí, zjistil, že vílám, jako je ona, může kov ublížit, to jest popálit jejich kůži, až zabít. Toho nyní využije. Zlobu spoutá do řeťezů a chystá se ji zabít. Mezitím Růženka, která dříve zjistila, že Zlobě chybí křídla, tuto její mocnou zbraň najde. Na poslední chvíli se křídla ke Zlobě vrátí a s jejich pomocí Zloba zabije krále. Po těchto událostech se vrací Zloba se svým pomocníkem a Růženkou do Blat. Trnové hranice zruší a své říši navrátí starou krásu. Vzdá se koruny a tu předá Růžence (Konec filmu). Velice nádherná pohádka, která se mi velmi líbila. Jinou nenajdete. 95 procent (rezerva pro lepší, kdyby byly). Jsem rád, že je už i druhý díl, který jsem už viděl. Na tento díl ale nemá. Doporučuji! () (menej) (viac)

Koral11

Celkem pěkné zpracování Šípkové Růženky, na pohled hezký za zeleným plátnem stvořený svět se sympatickou hlavní ,, zápornou ´´ postavou. Spíše než spanilá a krásou oplývající princezna, vypadala jako venkovská buchta. Ale ono na rozdíl od prince, který byl naopak jako cukrátko a jeho role mizivá, že bych si ani nevzpomněla že tam byl.. Vlastně až takový nepohádkový konec, ve kterém princezna získala něco jiného a možná že i důležitějšího, než je spanilý princ. ()

flyer.nick

Dějiny píší vítězové, protože poražení to neumí. Nevím co tenhle film znamená, pro děti je to moc děsivé, pro dospělé moc dětské, padouch se neudrží ani padouchem, hodné postavy jsou hloupé a příběh je celý postavený jen tak, aby splňoval nějaké tabulky, ale ne aby byl zajímavý nebo dokonce děsivý. Možná ta vizuální stránka se trochu povedla, jinak nuda, nuda, šeď, šeď. ()

Accuphose

Vizuelně je to pecka... stejně jako ten hrdina, co spadne na zem ve správnou dobu. Jak se však ukáže, realita je mnohem horší. Kdo čeká klasický příběh, bude zklamán. Na druhou stranu, pokud se od toho oprostíte, tak je to řemeslně vcelku zvládnuté. Chybí tomu "pochopitelně?" násilí, ačkoliv si primárně nemyslím, že je film pro děti. Zlo a dobro řešit nebudeme, a ve finále je to za 2. Nebo za 3, pokud odpustím absenci pohádkovosti. ()

Duckz

Milé překvapení. Angelina do své role padne jako --- na hrnec, grafické a animační zpracování úplně skvělé. Ostatní postavy mi byly ukradené, což odpovídá názvu filmu. Zasmál jsem se, orosily se mi oči, vyústění nestandardní a ukončení tragické (scénář). Pohádkové postavičky skvělé (až na otravně nepříjemné 3 kladné víly), havran ok, ale skvěle vyvedení strážci lesa nebo co to bylo. V prvním momentě mi nesedělo, že je Maleficent "zlá", přičemž je celou dobu jediná kladná postava. Celkově to ale smysl dává, když si člověk uvědomí, že nekouká na pohádku o Šípkové Řůžence, ale o Maleficent. Zásadní mínus jsou (alespoň pro mě): vyprávění přes obraz (ale tedy OK; měla to být pohádka a tam asi nějaké to: "žili byli, kdysi kdesi, a mezitím co oni tady to, na druhé straně se chystalo... patří), opět jen český dabing u 3D verze a k tomu místy nuceně kostrbatý. 75% a k žehlení bych si to klidně pustil znovu. Kdybych měl žehličku a tak. ()

michael.film

Už zo začiatku mi bolo jasné že to ten dabing celé zabije, čiže sa k tomu nebudem vyjadrovať, ale čo sa týka filmu všeobecne, tak to s tou akčnosťou trochu prehnali. Chvíľami mi to pripomínalo staré dobré seriály z "Jetixu" len s trochu lepšími efektami a hereckými výkonmi. Angelina hrá skvele, asi ako všetci herci. Čo sa týka princa, nemuseli ho ta snáď ani dávať, čo tam akože robil? A predsa dali jasne najavo že princ nie je pravá láska Aurory, prečo si ho teda nakoniec vzala. Ďalšia vec je kamera, pretože pohľad na to až bolí. Jednoducho nenávidím keď niekto približuje počas natáčania. Príde mi to hrozne amatérske a ničí mi to dojem z celého filmu. Dokonalá kamera je asi vo Vode pre Slony, Titanicu a samozrejme Catching Fire, ale toto bolo otrasné. A vážne? Na konci bola tma, a k tomu sa pridala roztrasená kamera a všetci boli oblečený v čiernom, k tomu sa pridali 3D okuliare a už som fakt nič nevidel. Pôvodne som tomu chcel dať priemer, ale myslím si že už len kvôli Angeline by to nebolo správne. 4 je akurátne číslo. Možno keby nakoniec dali vojnu ktorá bola (ehm) na začiatku, a nevymazali polovicu dialógov z traileru, a samozrejme keby to zabalili do krásnej kamery a bezchybného 3D efektu, mohol by som v pokoji dať 5... A ešte čosi. Pre koho je tento film akože určený? Deti tomu nepochopia, dospelý sa pri tom nudia... Nemám ani 15 a v polovici som skoro umrel od nudy. To akože vážne? Musíme sledovať detailne každý záber ako sa Aurora hodí do lístia, do kvetov a ako sa prechádza? Príliš natiahnutá minutáž. Asi nasilu chceli, aby film pôsobil o čosi vyspelejšie, a také filmy väčšinou okolo 100 minút mávajú. Mohli tomu dať tak 60 - 70, pretože vtedy by sa stálo čosi dialo a nikto by sa nenudil. Aj keď deti sediace vedľa mňa (odhadujem im tak 5 - 7 rokov) sa zjavne veľmi báli, a na nudu samozrejme ani nepomysleli, no neviem, či v ten večer ešte zaspali. 1. hviezdička za dramatickú scénu keď Angelina príde na to že nemá krídla. 2. hviezdička za jej celkový prejav. 3. herečka za dokonalé efekty. 4. hviezdička za navodenie atmosféry (aspoň zo začiatku) a to je asi tak všetko. A Elle Fanning príjemne prekvapila. :) ()

namo3nik

Královna je krásná pohádka. Super zahrané pohádkové role. Triková smršť od začátku až do konce. Angelina je perla filmu. Mohla by někdy hrát sama sebe. ()

dvojtecka85

Rozporuplný pocit, který se ze tří hvězd vyhoupnul na čtyři hlavně díky vizuální stránce a skvělé Angelině. Ty rozpory spočívají především v neujasněném zacílení filmu. Pokud by směřoval jako pohádka pro nejmladší diváky, čemuž by odpovídala zkratkovitost některých pasáží, mělo by, dle mého, být od začátku jasné, kde je dobro a kde zlo. Aby děti viděly, "jak to má být". Pro dospělé publikum je to, jak jsem už zmínila, pastva především pro oči a to jak scénografií, tak díky Angelině, která válcuje zbytek obsazení filmu o několik tříd (ještě stojí za to zmínit její parťák Diavolo, ten se mi taky líbil). Co se týče příběhu, je to pro dosplěé publikum dost čitelné a hlavně v dost nevyrovnaném tempu. Něco se vleče a člověk už ví, jak se to má vyvíjet a ono to trvá a trvá...než se to stane. A některé zásadní zlomy a momenty jsou naopak jen plytce naznačené, bez propracování, pár záběrů a je to pryč. Film dost kolísá v tempu i zajímavosti příběhu. Škoda, kdyby si tvůrci předem určili, na koho primárně zacílit, nezůstalo by to na půl cesty a výsledek by byl na jasných pět hvězd. Jak ale říkám, tu čtvrtou dávám ze sympatie k Maleficent. :) ()

Filooos

Skvěla a vice než nekonvenční realizace Grimovic pohádky..Angelina naprosto úžasná...Štefan to prostě posral a od toho se začalo vše odvíjet. Havran je správný DJ, jen si rozmyslete, s jak starým dítětem do kina pojdete.....minimálně od 10 let....Mimochodem Růžena je fakt kost! Pravda trošku pozapomněli na to, že by Zloba měla být zlá.... ()

smajlítko

Když u disneyho řeknou, že nějaký příběh převypráví tak nějak jinak, naskočí mi husí kůže. Ovšem mé fetišisticky laděné já si prostě nemohlo nechat uniknout Vyprsenou Angelinu obtaženou černým latexem. A tvůrci to opravdu vzali z jiného konce. Kupodivu to dávalo smysl. Příběh měl děj a šikovně se vyhýbal klišovitosti, prvoplánovitosti i předvídatelným zvratům. Tři ubreptané popletené sudičky byly trochu zbytečné, ale chápu, že záměrem bylo natočit celovečerák pro ce,lou rodinu a děcka ten latex zas tolik ještě netáhne. Tak alespoň mohli najít hezčí princeznu. Možná jen málo sleduji světové trendy, takže jsem si nevšimla, že obočí ála Brežněv už je zase v módě a to i u subtilních blondýnek. Chvíli jsem si zkoušela představit, jaký by byl film, kdyby nebylo Angeliny.....nesmysl, nemá cenu si to představovat. A nehodlám ani tvůrcům vytýkat, že hodili všechno na hrb jedné herečce. Zkrátka se to povedlo. ()

ajka.simka

Konečne som sa dostala do kina na tento super film, tešila som sa na neho už vyše pol roka a neľutujem ! Perfektné spracovanie, vynikajúci výkon Angeliny Jolie a usmievavá Elle Fannning, ľudská chamtivosť a túžba po moci. Nakoniec som Zlobe fandila a určite niesom sama. Rozprávková krajina s čarovnými tvormi , kde vládne láska. Je to síce odbočenie od pôvodnej predlohy Disneyho Sleeping Beauty, ale určite to nedopadlo zle. Jeden z najlepších filmov aké som videla v kine v poslednej dobe. Bola som unesená ! Dávam zaslúžených 5 hviezdičiek. A nemožem nespomenúť krásnu scénu s dcérkou Angeliny a Brada. Maličká Vivienne Jolie- Pitt je sladučká a bolo mi cťou ju vidieť v jej prvej filmovej roli. :) ()

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

05.03.2019

Visí vám v pokojíčku plakát Jokera, v dětství jste vždycky fandili Darthu Vaderovi a Hans Gruber je podle vás pravý hrdina Smrtonosné pasti? Pak pro vás má studio Disney dobrou zprávu, po vzoru… (viac)

Johansson nejlépe placenou herečkou

Johansson nejlépe placenou herečkou

19.08.2018

Jako každý rok přichází magazín Forbes s žebříčkem nejlépe placených herců současnosti a v tom letošním jsme se pak dočkali hned několika změn. Na prvním místě se totiž umístila herečka Scarlett… (viac)

Kdy se vrátíme do země Oz?

Kdy se vrátíme do země Oz?

18.06.2016

Hrané pohádky frčí jako nikdy předtím. U Disneyho zabodovali hlavně se Zlobou a Popelkou a příští rok se bude pokračovat Kráskou a zvířetem. Nové pohádky se ale chystají i všude jinde a s tou… (viac)

Připravte se na záplavu pohádek

Připravte se na záplavu pohádek

26.04.2016

Ačkoliv pokračování Sněhurky a lovce ukázalo, že se diváci nehrnou na každý pohádkový film, ty od Disneyho se pravidelně mění v hity. Loni to prokázala Popelka a letos hlavně Kniha džunglí, která… (viac)