Zradená svojou láskou, hnaná túžbou po pomste a urputnou snahou udržať si trón, uvrhne lesná kráľovná Zloba (Angelina Jolieová) krutú kliatbu na novorodené dieťa v susednej ríši, na kráľovu dcéru Auroru (Elle Fanningová). Ako princezná rastie, ocitá sa v samom strede konfliktu medzi lesným kráľovstvom, ktoré si zamilovala a ľudským kráľovstvom, z ktorého pochádza. Kráľovná čiernej mágie Zloba sa obáva, že princezná môže byť kľúčom k budúcemu mieru medzi oboma ríšami, čo nemôže dopustiť. Preto sa odhodlá vykonať nemilosrdný čin, ktorý oba svety navždy rozdelí a zmení. (TV JOJ)

j0nathan

Mírně upravený pohádkový příběh o Růžence, který se mi líbil víc než ten původní. Zdál se mi takový hravější...Endželině Džolí role Maneficent sedla jako role Silvie Saint v každém z jejích filmů, ovšem v roli Růži se mi Elle Fanning nijak zvlášť nelíbila a uměl bych si tam představit nějakou jinou hérečku. Při bylinkové léčbě, kterou jsem si prošel před projekcí by se tomuhle krásně digi upraveném filmu vyrovnal jen hustokrutopřísnej dokument o UFO. ()

Steel32

Dlouho sem neviděla film, kterej by mě chytil už na začátku a nepustil až do konce. Nevim co vychválit jako první, jestli úžasnej příběh, způsob natočení, efekty, celkový zpracování, obsazení nebo absolutně nejdokonalejší Angelinu, na který to i snad bylo celý postavený. Takže žádná typická Šípková Růženka, ale Maleficent. Ze všech těch pohádkovejch filmovejch adaptací tahle jediná stojí za to. Dokonalost sama. ()

Martinius

pekne opticky, dokonca aj vydarena angelina v roli zlej sudicky. jediny a ozajstny problem tohto filmu je premrstena deformacia jednej peknej povodnej rozpravky, z ktorej scenaristka spravila lesbo-feministicku agitku. este nejake to ekologicke posolstvo a pripominalo by to predvolebny spot strany zelenych, fuj tajbl! ()

Erik7595

Od tohto počinu som toho vela neočakával a dostal som omnoho viac, než som si mohol priať. Popravde som nečakal, ale vskutku ma to príjemne prekvapilo. Angelina Jolie si túto rolu vyložene užíva a bola najväčším dôvodom, prečo som sa pustil do pozerania tohto snímku. A musím konštatovať, že jej stvárnenie Královnej Zloby je vynikajúce. Táto postava jej skvelo padla ako na telo. No ale okrem výbornej Angeliny, čo som aj od filmu očakával, som dostal kúzelný a magický príbeh o Šípkovej ruženke, ponúkaný v modernejšom podaní. Bol som očarený nádhernou vizuálnou stránkou a pestrosťou rôznych rozprávkových stvorení. Bohatosť tvorivosti fantasy sveta ma doslova učarovala. Tiež ma učarovala Ellie Fanning svojou roztomilosťou a milým úsmevom. Ide o pekný fantasy príbeh, ktorý má svoje čaro a zaujme po celú svoju dobu. Už teraz chápem komerčný úspech toho snímku a kludne sa do tohoto vizuálne krásneho fantasy sveta vrátiť niekedy znovu. Angelina ma teda fakt milo prekvapila. Dávam plný počet, prečo nie? 9/10 ()

Blue.Shark

Reimaginace Růženky a vskutku povedená pohádka. Vsadil bych boty na to, že kdybych byl dítě sedící v kině, měl bych střídavě bláto na hřišti a úsměv na tváři. Po stránce efektů perfektní, po stránce herecké rovněž. Snad jediné mínus vidím v přílišné roztahanosti. Lepší 4 hvězdy. ()

Illy

Na nedělní odpoledne to docela sedlo, pětiletá dcera vydržela do konce s očima navrch hlavy. Copley sice mimo, ale jinak se jedná o povedené dílko. Hlavně v rámci moderních digitálních pohádek. ()

majec4

Film ako taky sa mi pacil, ale zamrzeli dva momenty, ktore bili do oci a slusne povedane, ogrcali celu predlohu. Tri lesbicke vily, ktore dostali za ulohu vychovat princeznu. Aj dostatocne hrde na to boli. Ako nasi LGBT aktivisti. No najviac zaboli, ked nam tvorcovia predhodia, ze prava laska je len pre dievcata. WTF Disney? Co sa tyka filmarciny tak super dielo, Angeline som to zral, pacila sa mi aj mala Ruzena. O efektoch aj zbytocne hovorit, tie prelety Zloby su neskutocne. Keby pri filme iba slepo cumim, tak by to bolo za 5*. Ale tak vypatlany zatial nie som. ()

majo_svk

Krásne rozprávkové, poetické, emotívne a fantasticko-vizuálne predstavenie pre celú rodinu. Klasický príbeh dostáva iný rozmer, je pretvorený a svojsky iný. Je to ľúbivé a pôsobivé predovšetkým vizuálom, trikmi, súbojmi a fantasy prostredím. Príbeh je jednoduchý a dospelého diváka nemá prakticky čím zaujať. Deti si ho vychutnajú, aj keď je otázne, či je to pre ne vhodné. Inak good. ()

M1k9

Nestává se často, aby měly pohádky rozpočet $180m a hráli v ní herci kalibru Angelina Jolie... která odvedla dokonalou práci jak na plátně, tak i za ním! Pohádka mi přišla pohádkovsky roztomilá od začátku do konce, možná až moc, možná vnuceně, ale stále to bylo příjemné. Akční pojetí nebylo přehnané. 8/10 ()

Hepy13

No jo Walt Disney se zase jednou vytáhl. Krásně propracovaný fantasy svět dává vzpomenout na Avatara a Pána Prstenů. Angie se do filmu poslední roky příliš nehrne. Však má také napilno - 6 dětí, Unicef, svatba. A tak jsem rád že se nám opět ukázala, holka jedna rohatá. Až někdy zas uslyším smích sudičky v nějaké šípkové růžence, budu doufat že se objeví Angelina s božskými křídly. ()

Brylin

Půvabná pohádka s nádherným vizuálem a špičkovým výkonem Angeliny Jolie, která dokáže skvěle postihnout vývoj a proměny své postavy. Více netřeba dodávat, snad jen, že finální hodnocení dosáhne těsně na čtyři hvězdičky. ()

Echelon1

Ako človek obľubjúci fantasy, trošku vidím nevyužitý potenciál. Chápem, že je to pre deti, ale trochu škoda tých viacerých rozprávkových postavičiek a práve k rozprávke sa to začalo nakláňať. Ako čisté fantasy, by to bolo ešte lepšie, tiež by neuškodila dlhšia stopáž pre prepracovanejšie postavy. Angelina alias víla Maleficent skvelá a ťahá celý film (mať iné krídla, vypadala by ako succubus), Elle sympatická, Sharlto Copley v brnení vychádzjúc z ohňa bol cool záber, vizuál samozrejme nádherný. ()

Blueeyes

V Maleficent jsem dostala o hodně víc, než jsem očekávala. Překrásnou říši, nádhernou výpravu, příběh, hlavu i patu.... křídla a hlavně tu nejkrásnější Disneyho záporačku všech dob. Ano, celou dobu jsem nemohla dostat z hlavy Tři bratry a District 9, ale nevadí! I tak jsem si to užila. Pravda, o tom kdo může a nemůže dát polibek z pravé lásky jsem sice měla jasno jako facka dobrých dvacet minut před, nicméně ani tak nelze upřít velmi pěkný celkový dojem. 70% a plus 10 dalších procent za draka! ()

petikacka

ÓÓÓ, jak já nesnáším od dětství pohádky bratří Grimmů.  Spolu s Andersenem vytvořili dokonalou depresívní dvojku a Oscar Wilde jako ten třetí to dokonale zabíjí. Není nad naše úžasně vtipné, chytré, chápající a zároveň poučné pohádky od Božky Němcové. Pokud bych si chtěla pustit hororový příběh, tak jedině od Erbena Kytici. No nic prostě tahle Zloba mě fuuuuckt nic neříká a není to můj šálek pohádky. Takže jak se říká na COOLce, děti vyčůrat, pomodlit a spát a o "Jak se budí princezny" si nechat zdát. Za mě 45% ()

honelnik

Angelina v kostyme vyzera skutocne impozantne, lenze to je fakt jediny plus tejto bezduchej zlataniny. Pre decka je to miestami az prilis temne, pre dospelych ploche. Nuda. ()

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

05.03.2019

Visí vám v pokojíčku plakát Jokera, v dětství jste vždycky fandili Darthu Vaderovi a Hans Gruber je podle vás pravý hrdina Smrtonosné pasti? Pak pro vás má studio Disney dobrou zprávu, po vzoru… (viac)

Johansson nejlépe placenou herečkou

Johansson nejlépe placenou herečkou

19.08.2018

Jako každý rok přichází magazín Forbes s žebříčkem nejlépe placených herců současnosti a v tom letošním jsme se pak dočkali hned několika změn. Na prvním místě se totiž umístila herečka Scarlett… (viac)

Kdy se vrátíme do země Oz?

Kdy se vrátíme do země Oz?

18.06.2016

Hrané pohádky frčí jako nikdy předtím. U Disneyho zabodovali hlavně se Zlobou a Popelkou a příští rok se bude pokračovat Kráskou a zvířetem. Nové pohádky se ale chystají i všude jinde a s tou… (viac)

Připravte se na záplavu pohádek

Připravte se na záplavu pohádek

26.04.2016

Ačkoliv pokračování Sněhurky a lovce ukázalo, že se diváci nehrnou na každý pohádkový film, ty od Disneyho se pravidelně mění v hity. Loni to prokázala Popelka a letos hlavně Kniha džunglí, která… (viac)