Zradená svojou láskou, hnaná túžbou po pomste a urputnou snahou udržať si trón, uvrhne lesná kráľovná Zloba (Angelina Jolieová) krutú kliatbu na novorodené dieťa v susednej ríši, na kráľovu dcéru Auroru (Elle Fanningová). Ako princezná rastie, ocitá sa v samom strede konfliktu medzi lesným kráľovstvom, ktoré si zamilovala a ľudským kráľovstvom, z ktorého pochádza. Kráľovná čiernej mágie Zloba sa obáva, že princezná môže byť kľúčom k budúcemu mieru medzi oboma ríšami, čo nemôže dopustiť. Preto sa odhodlá vykonať nemilosrdný čin, ktorý oba svety navždy rozdelí a zmení. (TV JOJ)

zdeny99

Pěkné kostýmy, nádherné kulisy, úchvatné zobrazení pohádkové říše a pohádkových tvorů, tajemný hrad a dál dosti jiná Růženka, než ji známe. Prvních dvacet minut jsem vůbec nechápal. Pak to začala být klasická Růženka, kdy mě to chytlo. A musím říct, že se jedná o překrásnou moderní fantazy pohádku, kde zazářila Angelina Jolie v roli Zloby. [15715. hodnocení, 971. komentář, 73%, 826. nejoblíbenější film] ()

Bozvav

Poněkud schizofrení verze Růženky, která rozhodně není určena pro děti a ani moc pro příčetného diváka, ale má velmi působivá vizuál. Co se postav týče, tak Zloba v podobě Angeliny hladovkové - vychrtlínové mne iritovala natolik, že jsem celou dobu doufala, že jí někdo uřízne rovnou hlavu, ale Havran byl v pohodě, Růženka hezká, kmotřičky víly lehce dementní, král bezpáteřní kretén,princ ňouma. Kde zůstala největší oběť příběhu - královna se neví.Chudera, první ji otec, pravděpodobně bez jejího souhlasu provdá za největšího kariéristu v zemi, pak jí proklejí a vezmou dceru a nakonec umře v zapomění, neb její paranoidní manžel na ni ve své posedlosti dlabe. ( a pak kdo že měl důvod proklít úplně všechny). Příběh divný a ujetý. Dialogy povětšinou o ničem. Hudba dobrá. Za mne tři a půl hvězdy hlavně za ten vizuál a triky, to se fakt povedlo. ()

molcan2

Fakt som si myslel, že to bude klasická Disneyovka s vílami a magickým prachom. Aj keď je film založený na Spiacej kráske, je oveľa temnejší. CGI vyzerá dobre a Angelina Jolie zohrala svoju úlohu veľmi dobre. Potom, čo ju zradila milovaná osoba sa zmení na zlú a plnú nenávisti, ale akonáhle príde na scénu Ruženka, uvidíte vnútornú sladkosť, vďaka ktorej je jej postava zábavná a bolo radosť sa na ňu pozerať. Pripojme k tomu Sharlto Copleyho, ktorý v tomto filme hraje zloducha, tak sa vôbec nedivím, že to v kinách toľko zarobilo. Super film! ()

Majkak

Šípková Růženka nám vypráví svůj příběh ve verzi přitažlivé pro celou rodinu. Příjemným způsobem spojuje krásu a půvab vílího světa oplývajícího bohatství roztomilých stvoření, mezi nimiž identifikujeme několik verzí skřítka Dobbyho, s dostatečným množstvím akce pro pokročilé. Pouze se nenechejte vyvést z míry, Maleficent, která by věrna svému jménu měla mít v popisu práce produkci zla, není hlavní zápornou postavou. Jen jí někdo ublížil, a to dost ošklivě, jak se občas v pohádkách stává vílám, které se zapletly s hochy z tohoto světa. Maleficent se pochopitelně naštve a vzplane pomstou, jejíž obětí není provinilec, ale jeho právě narozená dcera. V tomto směru se režisér neodchýlil od předlohy ani o milimetr, a proto všichni čekají na Růženčiny šestnácté narozeniny. Královský otec provede svoz kolovratů a Růženku svěří do výchovy vílám, jejichž nebetyčná neschopnost postarat se o dítě probudí v Maleficent mateřské city. Tatínek rezignoval na roli otce a zavřel se ve svém zámku, kde úspěšně propadá paranoii. Dostatečně krásný princ se sice v pravý čas objeví, ale skutečná láska znamená něco jiného než letmé setkání s mladičkým obdivovatelem. Jsme pořád v klasické pohádce, a proto nás nečekají žádné tragické ani jinak osudové závěry, kromě základního pravidla, že zlo musí být potrestáno. ()

lemonova

Neuveriteľná zlátanina.. V závere som mala chuť ujsť z kina. To "akčné" finále a absolútne nefunkčný princ boli jednoducho na smiech.. Zaujímavý komentár: endrix ()

tammsin

Ač to neříkám s velkou radostí, nebýt Angeliny, film by nestál za mnoho. Zejména nesmyslně a nepřítomně smějící se Růženka, o které mě nikdo nepřesvědčí, že nejela v krecku. A princ nakonec? Velmi mě pobavila jeho role. Vynořil se odnikud, vůbec nic neudělal a zejména v závěrečné scéně se vyskytl bůh ví proč. A do třetice všeho dobrého, trojiční magické schéma pohádek je dodrženo opravdu jen mimoděk, jsou tu víly, které jsou tak neschopné a pro diváka otravné, až je to do nebe volající. Vraťme se však k Maleficentovi. Nikoli prvoplánově zlá, občas skvěle rezervovaná až ironická a scény, kdy deklaruje, že nesnáší děti, jsou asi nejzábavnější z celého snímku. Film stojí a nikoli padá, ale opět stojí zcela na Maleficentovi. 3D verze dodává něco navíc, s efekty, které film zahrnuje, stojí za to zvolit tuto variantu. ()

Qeo

Více Disney než sem čekal. Škoda, že se museli držet předlohy a že některé scény byli tím přepálené a tudíž často docházelo ke zkřivení čela do tvaru V (jako vážně?). Ale proč ne, Angelina si namastila ego až do nebes (doslova) a ostatní postavy/herci mohli být klidně digitální. Trochu té lesbicko-mateřské "lásky" taky neuškodí. A kde se vzal tu se vzal princ, usmál se, bohužel i promluvil a zmizel. Tři neumětelské víly, kterým sem chtěl dát facku po každé, když se objevili na scéně. Nakonec to ale nějakou záhadnou magickou, pohádkovou silou drží pohromadě a z kina nejdete vyloženě naštvaní (naopak). ()

Gumby

Na pohádku dost dobrý. Ale černej puntík za zamlčení, že ta písnička co Lana del Rey (moc pěkně, tuze temně) zpívá na konci je vskutčnosti Čajkovský. V Růžence z roku 1959 to Disney ještě přiznal. ()

Gaia.M

Přesně takhle jsem si příběh o víle Maleficent představovala. Bylo mi jasné, že filmaři musí přijít s příběhem, který se ještě nevyprávěl, a tak jsem si představovala malou Maleficent jako hodnou usměvavou dívenku, které někdo zlomí srdíčko, tady to ještě posunuli o level výš, když ji ublížili i fyzicky, tím nejhorším, co se víle může stát. Ona pak samozřejmě mohla udělat jednu jedinou věc, stát se zlou a pomstít se. Tohle všechno bylo více než jasné. Pak ale uviděla ten blonďatý uzlíček radosti, těžko říct, zda viděla sebe, nebo se do té dívenky vážně jen zakoukala pro její krásu a roztomilost, a především nevinnost. Příběh si vyžadoval, aby až se nad Růženkou princ skloní a něžně ji políbí, nic se nestalo. Už při pohledu na Maleficent muselo každému dojít, co se musí stát. A také se stalo. Potom se ještě musel odehrát boj, protože přece holky nemohly jen tak odkráčet ruku v ruce do jasné duhy. Růženka zachránila Maleficent, vrátila jí dobro a lásku do srdce a taky ten jeden malý kosmetický detail ;) Sloučení království a vřesoviště a happy end. Klasika, předvídatelná, možná trošku nudná. Svůj účel to vážně splnilo, je to příběh o Maleficent, který skutečně ještě nikdo nevyprávěl. Nesmím opomenout krásné efekty, příroda zde byla vážně pěkně vykreslena, všechny kouzelné bytosti atd.. Takže dobrý, ale znovu to nejspíš vidět nemusím. Rozhodně to není film, který bych sjížděla každou neděli a nevadilo mi vidět to milionkrát po sobě. ()

bagetka007

Maleficent is truly magnificent! Pro mě jedno z letošních nejlepších pozitivních překvapení ve filmové tvorbě. Krásný a inovativní příběh! :) ()

Radek.SCH

Rozhodně lepší, než nevyrovnaná Sněhurka a Lovec. Ač teda rozhodnutí obsadit do role, která by spíš sedla 30-ti leté holčině Matku Jolie nepochopím. Obzvlášť ze začátku - v pozici naivní zamilované hrdličky - působila 40-ti letá Jolie dost nepatřičně. O pozdějším mateřském pudu ale už nemusíme pochybovat. ()

johnywalker

Překvapivě vtipná, ale až moc předvídatelná podívaná. Jak moc nemusím Angelinu, tak její návrat na velké plátno stál za to! Roli si užila, vcítila se do ní a dokonale přehrávala! Výběr herců vůbec nebyl špatný, až na tragického nového prince, který byl doslova dobrý jen pro jedinou, velice vtipnou, scénu. Příběh nezklamal, ale chvilkami jsem kroutil hlavou nad nepochopitelnými rozhodnutími, které dodaly však filmu šťávu. Originální pojetí staré pohádky dopadlo tedy relativně dobře, nad moje očekávání... ()

MikeeTheory

Nepamatuji si, kdy naposled mě někdo tak okouzlil jako Angelina v roli Maleficent. Vychutnával jsem si každý její okamžik a co je hlavní, uvěřil jsem ji naprosto všechno. Když si k tomu připočtete nádherné vizuální efekty, krásnou pohádkovou atmosféru a naprosto odzbrojující hudbu, o velký zážitek máte postaráno. Komentář k hudbě: James Newton Howard mi skoro až vyrazil dech. Vlastně ještě nikdy jsem od něj neslyšel tak výrazné a chytlavé motivy. Tohle je jednoduše nádhera poslouchat. Hudba je pestrá, epická a krásně dokresluje celou "fantasy" atmosféru, nikdy však nesklouzne ke kýčovitosti či prvoplánové líbivosti. Bez nadsázky říkám, že tohle je zatím jeden z nejlepších soundtracků tohoto roku! ()

dj.kouba

Krásně zpracovaná adaptace známé pohádky z trošku jiného úhlu pohledu. V různých adaptacích Šípkové Růženky se moc nevyznám a toto zpracování, kde se v podstatě celý příběh točí kolem Maleficent, mně dokonale sedlo a potěšilo. Oba světy jsou nádherně zpracované, lidé jsou tu od počátku považování za sobeckou verbež, která jde skoro přes mrtvoly. Angelinu jsem měl vždycky rád a tento herecký comeback se fakt povedl :). Za zmínku také určitě stojí krásná závěrečná písnička od Lany Del Ray: https://www.youtube.com/watch?v=8waJ7W3QcJc ()

burton

Parádní, úžasná, nenaivní pohádka. Ano, na 90 procent se z hnoje vylezlý nestane hrdinou a stateční to mají v genech, spolu s dobrým vychováním. Přesto je to pohádka se vším všudy. Krásný pohádkový kouzelný svět, kde žijí skřítci, bezstarostné víly, nádherní stromorytíři a .......charakterní krásná Zloba, čelící výbojnému sousednímu království. ......dobro a zlo , zdá se chvílemi, že zde není tak naprosto jasné. Nemusí vždy kráska být hodná a nešťastný král zlý? Těšíte se však, tetelíte, že to za vás pohádka rozhodne. Těšte se :). ()

Magenta

Plytký příběh nepříliš zdatného vypravěče Roberta Stromebrga se zcela ztratil v digitálních tricích. Nebýt Angeliny a Sharlta, kteří to utáhli svým charisma, nebylo by nač koukat. Angelina je tu skutečně krásná a její herectví je perfektní. To je ale všechno. Vývoj vztahu kmotřičky a princezny byl páteří filmu, jenže tomu chybělo nějaké dramatičtější vyústění, nějaké výrazné finále. Celé to tak nějak vyšlo vniveč. Na druhou stranu čekala jsem pohádku (i když o něco temnější než ve skutečnosti byla) a je docela jasné, že Angelina tímhle chtěla udělat radost hlavně svým dětem. A to se určitě povedlo. ()

Rockerman

Tato variace Šípkové Růženky má s onou známou pohádkou společné jen to, že se Růža píchne do prstu a usne. Jinak to je úplně jiná pohádka. Po trikové stránce se tomu nedá nic vytknout, bohužel kvalita vyprávění dost kolísá. Z Angeliny jde strach a doufal jsem, že právě v této temnější atmosféře to bude natočeno celé. Tvůrci se však rozhodli to odlehčit a vsunuli tu několik "humorných" scén, které děj neposouvají a to se mi moc nelíbilo. Naštěstí je tu výživné a dost překvapivé finále (hlavně při probouzení Růženky) a tak jsem se rozhodl, že nedám alibistické tři hvězdy, ale čtyři. ()

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

05.03.2019

Visí vám v pokojíčku plakát Jokera, v dětství jste vždycky fandili Darthu Vaderovi a Hans Gruber je podle vás pravý hrdina Smrtonosné pasti? Pak pro vás má studio Disney dobrou zprávu, po vzoru… (viac)

Johansson nejlépe placenou herečkou

Johansson nejlépe placenou herečkou

19.08.2018

Jako každý rok přichází magazín Forbes s žebříčkem nejlépe placených herců současnosti a v tom letošním jsme se pak dočkali hned několika změn. Na prvním místě se totiž umístila herečka Scarlett… (viac)

Kdy se vrátíme do země Oz?

Kdy se vrátíme do země Oz?

18.06.2016

Hrané pohádky frčí jako nikdy předtím. U Disneyho zabodovali hlavně se Zlobou a Popelkou a příští rok se bude pokračovat Kráskou a zvířetem. Nové pohádky se ale chystají i všude jinde a s tou… (viac)

Připravte se na záplavu pohádek

Připravte se na záplavu pohádek

26.04.2016

Ačkoliv pokračování Sněhurky a lovce ukázalo, že se diváci nehrnou na každý pohádkový film, ty od Disneyho se pravidelně mění v hity. Loni to prokázala Popelka a letos hlavně Kniha džunglí, která… (viac)