Parafráze lidové pohádky o Honzovi, kterému se líbilo povalovat se celé dny na peci, ale na konec přece jen s pomocí pohádkových bytostí zvítězil nad drakem, je humornou podívanou plnou hudby a pěkných písniček. (oficiálny text distribútora)

Godhaj

,,Jak to dopadlo, vodvedli mě?“ Ráža, celý realizační tým a všichni herci se v této pohádce slušně utrhli ze řetězu. Pohádka má vtip, je moderní, převrací pohádková klišé naruby, scénář je naplněn hláškami, prostě téhle studiové pohádce chyběl pouhý ždibíček, aby dosáhla kultovního statusu. Nárožný, Somr a Bohdalová to rozjedou ve velkém stylu, krásně hrají a krásně si nahrávají na frky. Když ale Honza dorazí k drakovi, děj trochu poleví a nevím proč se stočí k romantice, což mi ke zbytku příběhu vůbec nesedělo. Také Molavcové zpěv neslyším vůbec rád. Vlastně ani trampoty Somr a Bohdalové se slepicí mě nebavily. Přesto je to pohádka vynikající, zábavná a velmi, velmi nezvyklá. ()

giovanni3

Nevím jak to hodnotit... Chvílemi sype Nárožný z rukávu jednu hlášku za druhou a v kontrastu s tím závodí s drakem na komunistickém vysavači, pak s ním závodí v F1 po boku Mensela, Senny a kdo ví koho ještě + trapné písničky... Do toho obrovská koncentrace známých herců a hereček, ale zase na stranu druhou strašné zatahování ,,moderna,, do pohádky.. Prostě jsou tu skvělé věci co velmi pobaví a pak kupa trapnosti... Silnější 2z5 ()

pytlik...

Pár poznámek: 1. záhada plešatění konečně odhalena, důvodem je tření hlavy při spánku o zeď či o jinou hmotu. To také vysvětluje, proč jsou nejplešatějším národem Skotové (viz Connery) - dlouhé postele stojí víc než krátké 2. patrně první pohádka na světě, ve které zaznělo slovo "akvaplejning" a to dokonce na suchu 3. Andrlovou neměli odčarovávat, slušelo jí to víc jako Ježikůži, kdy (zdálky a v mlze!!!!) připomínala Siouxsie 4. Nárožný prozradil tajemství, jak dosáhnout dokonalé fyzické kondice (unesl dokonce dva koně najednou!) - válet se celý život na peci - jdu do toho a příští tour de france je moje 5. nejdřív jsem se na tvůrce pohádky zlobil, proč divák pouze slyší drakův hlas, ale nikdy ho nevidí - myslel jsem, že je to kvůli šetření nákladů, ale pak mi docvaklo, že to je skutečně kvůli šetření nákladů... na odškodnění rodičům, jejichž děti by před obrazovkami zkameněly (samozřejmě, někteří rodičové by naopak toto přivítali, kámen nezlobí, zvládne perfektně několik povelů, zejména "lehni", kromě občasného omytí a odstranění mechu nevyžaduje žádnou péči) 6. drak měl sice čtyři hlavy, a údajně čtyřikrát i všechno ostatní, ale v pohádce zazněl pouze jeden, Krampolův hlas - ostatní tři hlavy asi byly těžcí introverti ()

nash.

Scénárista Jan K. Sýkora musel být šílený. Nebo geniální. Nebo obojí. Protože na tohle lze reagovat jen dvěma způsoby. Absolutním odmítnutím nebo nadšením. Vybral jsem si to druhé, protože jsem se od první do poslední minuty skvěle bavil. Je to nabité absurdním humorem, nadsázkou, vtípky, hláškami, dvojsmysly a nápady všeho druhu, dokonce i nápady v nápadech. Počínaje Honzou jako nevěstou, přes draka, který má čtyři hlavy a vůbec všechno čtyřikát (a proto může mít čtyři manželky), až po průnik realit, kdy si všechny postavy uvědomují, že jsou v pohádce a tímto faktem vědomě operují. Nárožný to rozjíždí jako nezastavitelná hláškující mašina, na křídlech mu přihrává plejáda herců, která si bizarní role očividně užívá a zezadu to jistí dvojka Uhlíř-Svěrák chytlavými hity, z nich některé se staly evergreeny. Kouzelně ulítlá blbina bez jediné výrazné vady. ()

PavelZava

Honzu hraje Petr Nárožný. Princové Bajaja, Banene a Banejo zakletý v žalud . Vodník Josef Dvořák to sedí. Mařenka je na Vyšperu = Vysoká škola pernikářská. Ježikůže Andrlová neboli princezna Kardanka. Princezny Zubejda, Obejda, Prebenda a Treperenda Buď berete dobrý nebo neberete dobrý. Já jsem z chudého království, že jsme kolikrát ani na žoldnéře neměli. Pivo jenom k jídlu. Dost blbost, už jen na jménech se vyřádili Bohužel Robert Bakalář nás již bohužel opustil ()

• V chalupě rodičů Honzy (Petr Nárožný) mají televizi, ve které běží závody Formule 1. (M.B)
  • V rádiu se vysílá reportáž, kterou komentuje sportovní reportér Antonín Pečenka. (M.B)