Velitel speciální jednotky žoldáků Cody je povolán k objasnění vraždy velvyslance. FBI, CIA, všechny tajné služby, vrtulníky, ponorky, samopaly, pistole, svaly, to vše je teď v nepřetržité akci, neboť hlavním hrdinou je STEVEN SEAGAL. (oficiálny text distribútora)

Triple H odpad!

Tak toto je chuťovečka. Steven Seagal v najlepšej forme! Jeho 40 kíl nadváhy filmári veľmi šikovne maskujú množstvom tieňov, košeľou zapnutou až ku krku a dlhým feši koženým kabátom. Ten kabát je obzvlášť cool, hlavne keď sa hrdinovia promenádujú v nejakej zaparenej exotickej krajine kde je aj tielko veľa a Steven si to tam hasí oblečený ako starý esesák. To, že dej debilný hádam ani nemá cenu zmieňovať a fajnšmekrovo oko poteší aj zástup skrachovaných hercov, ktorých ste kedysi mohli vidieť aj v lepších filmoch. Vrelo odporúčam ako liek proti insomnii. ()

helloween93

Vnitřní nepřítel nemá špatný děj, ten nápad s vymýváním mozků není zlý a dokonce i obsazení není nejhorší (ano, potěšila účast Vinnieho Jonese). Když jsem viděl, že je film od Hickoxe (Waxwork, Hellraiser 3..), říkal jsem si, že by to nemuselo být tak hrozné. Opak byl pravdou, otřesné triky, zmatená kamera, ke konci docházel scénáři dech a závěr to pohřbil úplně...protože tento typ konce se do podobného filmu nehodí. 1* ()

asanakis

Film, který postrádá větší nápad, ale nic jiného jsem od filmu se Stevenem Seagalem nečekal. Pustil sjem si ho, jelikož jsem se chtěl odreagovat, podívat se na nějakou akci a na něco u čeho můžu trochu vypnout a zároveň se trochu pobavit nad tím, jaký nesmysly dokáže někdo vymyslet. Přesně toto mi film přinesl a ačkoli v tomto žánru existují nesporně o mnoho kvalitnější filmy, já jsem se hodinu a půl příjemně bavil a odreagoval. ()

Beky

...jedna hvězdička za rozflákání vrtulníku!!!..když jsem na Vnitřního nepřítele viděl upoutávku, docela mě překvapila a vypadala zajímavě...samozřejmě znám Hickoxe.....ale film je naprosto tragický a nese se v duchu ultra-levných céček snažících se maskovat svuj mizerný rozpoče.....hmmmm, vším možným i nemožným..to je zapeklitě zajímavým scénářem, počtem exterierových lokací, počtem těch nejdrsnějších herců z nejdrsnějších ( Seagala nepočítám ), několika suprovými výbuchy ( ..jak vybouchne přehrada se nedá ani popsat....jako kdybych protrhnul šedivý noviny gejzírem vody...) a několika aikido podařenými výstupy (...když je souboj, je Seagal už pravděpodobně dávno doma...tady střihač stříhá rychleji než Michale Bay, abychom náhodou nespatřili, že ty ruce a nohy patří kameramanovi )!!!.....Seagal je v prdeli....tak a je to venku pánové a dámy!!!...ale to co předvedl v Síle úderu si raději nechám pro příště!!!..dávám 20% ()

otík

Steven Seagal dávno upadl do toho nejhlubšího béčkového zrna a tímto filmem to jen potvrdil. Bohužel tentokrát s sebou strhl také zajímavého a mého oblíbeného Vinnieho Jonese, a to je velká škoda. Je jasné, že především on má být tahákem pro diváky, neboť těch pravých Seagalových už bude jen po skrovnu. Bohužel se stal pravý opak, Jones zde hraje pouze druhé housle, zatímco na hvězdu si hraje „mistr“ Steve. Samotný film je snůškou vymyšlených a spolu vůbec nesouvisejících scén, děj je naprosto zmatený a nelogický. Jednou se ocitáme na ponorce, před tím na jakési buši, pak ve městě, v paláci, v chodbách, v laboratoři a všude jinde, čímž nás tato místa jen matou. Mám-li něco říci k příběhu, snad jen tolik: Seagal se svou partou bývalých vojáků jsou vysláni na misi, kde mají zlikvidovat doktora, který vymývá jiným lidem mozky a poté je zneužívá k zabíjení těch, jichž se chce zbavit. Vše ale dělá jen pro to, aby si vydělal pěkný balík dolarů jakousi transakcí. Seagal postupně přichází o svou poměrně početnou partu, přičemž mu to vůbec nevadí, aby ve „finále“ filmu ztratil i ten zbytek a na závěr si mohl vesele připít na zdraví. Ach jo. No co dál? Střihově děs, hudba celkem poutavá, akce spíše jen střílení (nerealistické), když přijde na ruční mlátičku, už víme z předešlých filmů, že Seagal nic nepředvede a že ho zachrání jen střihač. Vinnie Jones přinesl do filmu alespoň trošku vtipu a nadsázky, přesto jde o něco podobného jako Cizinec a Zabiják. Je to nuda, blbost, trapárna a jednu hvězdu dávám pouze z nostalgie. Uf ()

• Ve scéně, kdy je Dr. Chappelová (Christine Adams) zatčena na náměstí, má podprsenku. Ve vězení, kdy pro ní přijede velvyslanec, ji už nemá a jsou ji vidět bradavky. Po transportu do laboratoře ji opět má. (JEDNATEL)
  • Počas záverečnej prestrelky chlap v béžovom saku padá k zemi ešte pred zásahom z brokovnice. (johnsnow)
  • Při nehodě taxíku v závěru filmu je vidět, že nikdo není připoutaný. Střih na Henryho Aligátora (Vinnie Jones) to dokazuje. Při dalším střihu scény nárazu jde vidět, že je připoutaný a pak opět hned není. (JEDNATEL)