Môj manžel je chlpatý pes

• Slovensko Chlpatý Dave (viac)

O mužovi, ktorý sa snaží žiť normálnym životom napriek faktu, že sa občas zmení na ovčiarskeho psa. Premena na psa mu bráni v kariére, ale naučí ho, ako byť lepším otcom a manželom. (oficiálny text distribútora)

MeanWhile

Na tento film jsem se chtěl podívat jen kvůli tomu, že jsem neměl ani tak co dělat a chtěl jsem se nějak zabavit. Tak jsem si našel tudle komedii, kde měl i nějakou tu roličku Robert Downey Jr. , za což jsem byl rád, protože ve filmu fakt válel. Sice ne až tak jako Tim Allen, kterej byl fakt super, ale i tak to šlo. Příběh jako takovej je docela na nic, ale i tak to bylo docela podívaná. ()

T-pack

Zajímalo by mě, jestli se Downey jr. a Danny Glover jednou ožrali s Timem Allenem a souhlasili, že si s nim zahrajou v rodinný zvrhlosti, protože jinak si Chundelatýho psa vysvětlit neumim. Normálně ani neměnim hodnocení u věcí, co jsem hvězdičkoval takhle dávno, ale tenhle film mě přesvědčil, že je to krutá chyba. Ty nudně didaktický scény vykonstruovaný rodinný nepohody v závěru vyměněný s křečovitejma pohledama rodinky, která zas funguje jak gravitace, jsou prostě šměšný - asi proto mezi žánry komedie. ()

Deimos

TV/// Obsazení 7/10 Děj 7/10 Hudba 6/10 Prostředí 7/10/// +zábavný námět, vtipné situace, herci (Allen, Downey, Glover) a další -občas směšné a trapné/// Pohodový rodinný snímek, kterému nechybí zajímavý námět, příjemní herci, nebezpečný záporák, který chce ovládnout lék na dlouhý život díky jednomu Tibetskému pejskovi a spousta srandiček plynoucích z toho když se jeden otec od rodiny začne měnit v psa. Situace v soudní síni patří k tomu trapnějšímu, ale jinak jsem se nenudil, sakryš nějak mě svědí za uchem, musím se podrbat packou./// Celkem 68%/// ()

bobstock

Blbina od Disneye na proplakané nedělní odpoledne. Jen nechápu, proč jsem se na to v tu neděli díval, když bylo venku hezky. Kutil Tim se proměňuje v psa, ale samotnou proměnu tu skutečně neuvidíte, protože se stačí podívat jen na titulní obrázek čokla s lidskými bulvami...je to dost bizáár, co? :) 40% ()

bublajsa

Ano, pro děti. Rodinná komedie. Nic víc, nic méně. Pro dospěláky k smíchu asi z jiných důvodů než pro děti. Já se dívala kvůli Robertovi(!). Upřímně jsem se nasmála (viz pár slov zpět), chytala se za hlavu, ale jeho si užila - pro mě úkol splněn a mladší sestře se líbilo. Po(u)žít jen v případě nouze. ()

• Původní námět filmu pochází z knihy maďarského spisovatele Felixe Saltena, který má na kontě také literární předlohu ke klasické disneyovce Bambi (r. David Hand, 1942). (imro)
  • Chlapec se v prvním z filmů měnil pomocí zaklínadla „in canis corpore transmuto“, což je jen latinsky napsané „měním se do těla psa“. (imro)
  • Pro herečku Jane Curtin je Chundelatý pes prvním hraným filmem od komerčního propadu Šišounů v New Yorku (r. Steve Barron, 1993). (imro)