Ulica

Dráma / Komédia / Rodinný
Česko, 2005, 40–60 min

Hudba:

Petr Malásek

Radoslav Brzobohatý, Alena Vránová, Tereza Brodská, Petr Vacek, Ondřej Pavelka, Ilona Svobodová, Bronislav Poloczek, Jaroslava Obermaierová, Eva Decastelo (viac)

Ojedinělý televizní projekt, první denní původní seriál začíná. Od 5. září 2005 se s ním budeme na obrazovkách Novy setkávat každý všední den vpodvečer a budeme v něm sledovat osudy obyvatel jedné ulice. Nenajdeme v ní nic, co se nedá najít jinde. Jsou tu obytné domy, kadeřnictví, večerka, hospoda, prodejna květin i pár firem. Jen těžko se mezi nimi dá přehlédnout Království hraček malá firma na dřevěné hračky s krásným logem nad vchodem. Tady kraluje majitel firmy i celého domu, důstojný zjevem, charakterem i jménem: pan Václav Král. Celý život pracoval tak usilovně, že téměř přestal vnímat přítomnost své oddané ženy Marie. A pak jsou tu další. Zaměstnanci pana Krále, různorodá skupina lidí, lišící se věkem, postavením, založením, rodinným zázemím. Další je rodina Farských, Jordánovi, pan Pešek nebo majitel Večerky Nykl, majitel kadeřnického salonu Michal a jeho mladé kadeřnice a další a další. Se všemi se poprvé setkáme právě na konci prázdnin, kdy se Ulice začíná znovu zalidňovat. (oficiálny text distribútora)

Halloboys

Ze začátku to bylo docela slušný. Sedávalo se v hospodě a kecalo, občas se někdo vožral jak zákoník káže, takže se ty jejich excesy se všemi postavami daly vydržet. Bohužel se z toho po čase stala další vymaštěnost typu pojišťoven a pout. ()

kanon48

Nechápu že je zde tolik špatných hodnocení. Tento seriál je především oddechový žánr pro široké spektrum diváků. Je pravda že výkony herců nejsou nijak excelentní, ale v tom je právě ta podobnost s obyčejným životem. Nechci nikoho urazit, ale napsat o něčem že je to odpad jenom proto, že to nesleduju protože se mi to nelíbí, je dost " ubohé "! ()

Mithal

Žádný zázrak, pořád se tam řeší ty stejné blbosti, ale v té záplavě nových českých seriálů je to jeden z těch kvalitnějších. Je to smutné, ale je to tak. ()

Elles odpad!

Další hovadina na způsob rodění,umírání,rozvádění....Na todle mám stejnej názor jako na ordinaci nudné,nezáživné,nekonečné,nekonečně trapné...(pokračovat by se dalo opravdu dlouho)Další důkaz toho kam spěje většina českých seriálů. ()

branchillon

Myslím si, že jsem asi jediná, kdo tady tento seriál dlouhodoběji a pravidelně sleduje. Tak jsem tím pádem jedna z mála, která jej může objektivně ohodnotit. Je mi 23 a měla jsem ráda Přátele (i když ty poslední série už spíš jen vařily z vody), Městečko Twin Peaks (první sérii), Červeného trpaslíka, je pro mě svátek, když narazím na Frasiera, a zbožňuju IT Crowd... Tak bych neřekla, že jsem úplně bez vkusu a citu. (naopak nejsem zarytý fanoušek HIMYM a TBBT-obsah těch pár dílů, co jsem viděla, se mi zdál jako příliš jásavý a tlačící na pilu, v případě HIMYM až moc moralistický). V porovnání s ostatními seriály z domácí produkce, co aktuálně běží na našich stanicích, je Ulice nadprůměr, proto ode mě taky dostala nadprůměrné hodnocení. Neodvažuji se hodnotit díla jako Ordinace nebo Pojišťovna, na to nekoukám a nemám tedy na hodnocení právo (i když se mi takhle zběžně zdají jako podprůměrná červená knihovna). Příběhy v Ulici jsou uvěřitelné, scénáristi z nás zbatečně netahají emoce. Jsou to normální události. A přestože to bude znít jako klišé, tak takové věci asi opravdu zažívají normální lidi, jací jsme já nebo vy... Nejde o žádné akce a neustálé střídání partnerů, aby si divačky mohli pobrečet. Spektrum postav je široké, což byl jistě účel-seriál pro každého a celou rodinu. (i když původně byl koncipován pro lidi mezi 25 a 35, mám dojem) a každý, kdo seriál sleduje, má asi postavy, které ho zajímají víc než jiné. Stručně řečeno: dějí se tu normální věci, které se můžou stát i vám, nebo se vám už stali a ne zřídka je to vtipné, postavy se chovají uvěřitelně, umírněně a realisticky a celkově to dává zajímavou mozaiku příběhů; např. puberťáci nestřídají partnery jako ponožky a vydrží singl i několik let a když se zrovna s někým rozejdou, tak srdceryvně nebrečí a neuvažují o sebevraždě.-jeden z příkladů, že nejde o prvoplánově "zajímavé" děje. Přestože jde o každodenní seriál, tvůrci si udržují stále dobrou úroveň a herci jsou většinou dobře vybraní a podávají z drtivé většiny více než pouze přijatelné výkony. Seriálu bych akorát vytkla občasnou snahu diváky vzdělávat a šířit v ČR toleranci (akvabela lesbička, stalking a jak to mají oběti těžké, spolužačka cukrovkářka) a idilické vykreslování některých prostředí a situací-dětský domov má za ředitelku mladičkou Matku Terezu, drtivá většina postav ráno poklidně a pospolu v rodině snídá, učitelka výtvarky vybrána v konkurzu za ředilku gymplu. ()

HJ-FILIP odpad!

Prvních pár dílů se možná ještě dalo shlédnout bez újmy na zdraví, ale ty poslední? Opravdu hrůza. Nevidim důvod, proč to pořád natahujou a natahujou. Neděje se tam prakticky nic novýho. Pořád dokola sex,peníze, nevěra, pomluvy a zase sex,peníze, nevěra... Ti heci jsou mi tak protivní, že když je kdekoliv jinde vidím, tak radši vypnu televizi. Opravdu prznění seriálů! ()

jakub.kuba

Dvě hvězdičky pouze za to, že narozdíl od jiných českých sitcomů a seriálů se na to dá chvílemi koukat, a hlavně za odvahu a myšlenky točit další a další díly ()

Goffy Kenni

Dávám dvě hvězdičky za ty počáteční díly, to jsem seriáln sledoval celkem pravidelně a přišel mi i přes zjevnou naivitu docela fajn. Člověk se i docela zasmál, sem tam i nějaká zajímavější zápletka. Teď už to nesleduji, takže nevím, jak je na tom úroveň seriálu nyní. Rozhodně je to ale určitě lepší než Ordinačka nebo nedej bože "Vé ká véčka".. ()

AmySegan

Jedna hvězdička za naivitu...No vlastně za pořádnou dávku naivity, nic jiného říct nelze. Děj je naprosto předvxdatelný... Nuda. ()

bakda

Tak je to další českej televizní serial ve stylu kdo s kym , kdo koho , kdo co neboli někoho to baví někoho ne a někdo je na to elergickej. ()

psycholog odpad!

Co na tenhle škvár říci? Že je to seriál o ničem už vím dlouho, ale že krásně pokračuje dál a dál. Za 20 let dožene i tu ultradebilitu Tak jde čas. Nejsmutnější na tom je, že lidé na to stejně těch 20 let budou koukat, sdílet emoce s postavami a sdílet pocity z tohoto seriálu s lidmi v práci či někde v hospodě. Často takovéto rozhovory slýchám od oveček na střední až mě z toho bolí hlava. Ty nejlepší argumenty, že tento seriál je ze života opravdu zavrhuju a spíše se tomu směju. Dívat se totiž každý den na bandu herců, kteří potřebují přestavit barák a dychtivě se perou o každou sebemenší a sebedebilnější roli je opravdu pod moji úroveň. Pak bohužel ani ty lepší(Brzobohatý st.,Hrušínský a Maciuchová) nic nezachrání. Občas jsem se podíval na nějaký ten díl, abych věděl jestli už se tam za těch sto dílů něco hnulo, ale vždycky to samé, nic se neděje. Ono už ta oná věta ,,Možná jste to vy, možná je to vaše ulice" mě sere nejvíc. Dialogová prohnilost, zpackaný scénář a rapidně klesající výkony našich "velkých herců" prakticky dokumentuje, kam spěje naše seriálová tvorba a asi se to jen tak nezmění, leda že by se narodil další Moskalyk. ()

P/\/EL

pro starší lidi mnohdy jediná možnost kontaktu s realitou :) (teoreticky, výzkum by to asi chtělo udělat :).možná bych moh přihodit jednu prácičku - televize v životě seniorů.. http://theses.cz/id/f9vzpt/ ikdyž jasně, Ulici sledujou dost mladý, ženy v domácnosti a tak...a občas i já.........no.já nevim, jakej je koláč sledovanosti....to bych si moh taky najít.......ale já vidim před tou televizí spíš ty ženy středního věku a důchodce a pro ně to je tedy jakože vlastně kontakt s českou realitou(ta nuda a banality všedního dne působí realisticky, jinak třeba se dozví jak to chodí mezi "současnou mládeží", páč od vnoučat se stejně moc nedozví a tak..v čemž taky vidim trošku problém, protože si můžou vytvářet pokroucenej obraz současný český společnosti)...trošku lepší než obskurní fantazie exotických telenovel................jinak...pro mě to je záležitost, kterou si můžu dát max.jednou za měsíc - oddychovka s prarodiči....zasměju se, vysměju se tam diletanský režii a často trapnejm hereckejm přehrávačkám a nedohrávačkám....nejtrapnější výkony podávaj zejména děti - mladiství - nemyslím ty hlavní postavy, ale různé vedlejší - spolužáci apod....tam je opravdu znát, že se točí asi tolikrát, než se podaří aspoň přesně odrmolit text.....strašně nepřirozené..do očí a uší bijící...........scénáristky si vypučujou z reálu různá témata - docela aktuální a jakoby je reflektujou...........v seriálu se potkávaj bývalý elitní čeští herci s všelijakými novými.....občas bohužel i spíše s těmi nemožnými neherci..........................bohužel lidé si prý pamatují 90 procent toho co vidí a zároveň slyší...9x více než po čtení literatury.....tento vědecky ověřený fakt mě jen utvrzuje v tom, jak je televize a vždycky byla nebezpečně vlivné médium.....kombinace: v roce 2010 např. Ulice, Televizní noviny a Talentmánia utváří opravdu Čecha, který díru do světa nemá šanci udělat....spíše takového toho posluhováčka, který nikdy nebude mít potřebu dělat něco pořádně.........................................je zajímavé, že někteří lidé upozorňují, že seriál trochu propaguje alkoholismus a čas od času jiné amorálnosti.................................vizuál je opravdu pro starší lidi - všechno je nereálně přesvětlené(někdo řikal..).....interiéry mi připadají šíleně neosobní - architektonicky seriál totálně nezvládnutej.........vyloženě katalogový interiéry (spíš takový ty lacinější.....občas zase příliš okázalé - nevyrovnané)...............................................když nedávají nic jiného a většina lidí je strašně pasivní a chce po práci...nebo ti staří, kteří seriály potřebují k životu..........lidé si zvyknou na cokoli......na jakejkoli aušus..........i mý prarodiče si čas od času zastěžují, že je to pitomé (např.jsou strašně pitomé ty upoutávky, kde předem vyzradí vlastně všecko podstatný z následujícího dílu........je to humáč...nemůžu si pomoc).....ale......děda...nevěří, že na kabelovce můžou dávat něco zajímavého...v kině byl naposledy před 20ti lety...prý, že se stejně točí samé kraviny a vstupenka stojí nekřesťanské peníze........4 kanály...teda dnes u tak 6-7 stačí.........prostě jednou za uherskej rok - čistě z recese - pro pobavení...... - Doporučuju jinak sledovat pravidelně web tv nova.......je strašně podrobnej..píšou tam o každym uprdnutí v seriálu.......a nebo tištěnej bulvár...tam se taky občas píšou zajmavý věci: např, že ten mladej Jordán v reálu díluje drogy a atd....+ diskuze....na fb a yt a vůbec.. Sakra....přidal bych nějakou nejtrapnější scénku z Ulice......odkaz na jůtůb...ale nemůžu to už najít..... () (menej) (viac)

Zemřel herec Andrej Hryc

Zemřel herec Andrej Hryc

31.01.2021

V noci ze soboty na neděli zemřel slovenský filmový, televizní a divadelní herec Andrej Hryc. Bylo mu 71 let. Hryc bojoval od loňského roku s akutní leukémií, informace o úmrtí nyní médiím předala… (viac)

Zemřela herečka Hana Maciuchová

Zemřela herečka Hana Maciuchová

26.01.2021

Ve věku 75 let dnes v Olomouci po dlouhé nemoci zemřela česká filmová, televizní a divadelní herečka Hana Maciuchová. Nejvíce diváku si ji jistě bude pamatovat z televizních obrazovek. Zahrála si v… (viac)

Podzimní televizní boj

Podzimní televizní boj