Dr. House

Dráma / Mysteriózny
USA, (2004–2012), 129 h 31 min (Minutáž: 42–90 min)

Tvorcovia:

David Shore

Hugh Laurie, Omar Epps, Robert Sean Leonard, Jesse Spencer, Lisa Edelstein, Jennifer Morrison, Peter Jacobson, Olivia Wilde, Kal Penn, Odette Annable (viac)

Dr. Gregory House (Hugh Laurie) má skutočne nevyberané spôsoby. K pacientom si dovolí čokoľvek a z toho, čo si o ňom myslia iní ľudia, si veľkú hlavu nerobí. Na druhej strane, tohto nekonvenčného lekára sprevádza vynikajúca povesť. Jeho inštinkt je neomylný a jeho metódy stopercentne účinné. Práve to z neho robí výnimočného lekára. Navyše, v komplikovaných medicínskych prípadoch sa vyslovene vyžíva. Zachraňovať životy je jednoducho jeho životné poslanie... (oficiálny text distribútora)

type_B

Jednou jsem slyšel báječnou story o chlapovi, kterému doktoři řekli, že mu musí amputovat nohu. Mělo se to stát v nemocnici nedaleko místa, kde bydlím. Nohu mu vzali, jenže špatnou. Ten pán pak musel být hospitalizován na psychiatrii. Nakonce mu tu špatnou nohu vyléčili. Nějak se přes tuto historku nemůžu přenést a musím porovnávat Dr. House a to, jak vnímám zkušenosti z nemocničního prostředí já, i když jen jako pacient. Chmm chmm. I když musím uznat, že mimo obsahovou náplň se na to dá koukat moc dobře. Děj má spád a vztahy mezi postavami jsou přitažlivé. Jenže mi jednak přijde neetický a jednak hodně hodně nerealistický. ()

katuska138

První tři řady jsou nepřekonatelné. Potom už podle mě začali příliš řešit vztahy a ten naprostý nadhled trošku zmizel. Ale i tak je to jeden z nejlepších seriálů, které existují. Sakrastické hlášky House sází jednu vedle druhé a není díl, při kterém bych se smíchy neválela po zemi. ()

Rosalinda

House je věčný! House je nesmrtelný! House je téměř všemocný! House je fajn! House je nejlepší doktor na celém světě :-) Ať žije House a další díly seriálu. Že jsou všechny téměř stejné podle jedné a té samé šablony? A vám to snad vadí? Mně kupodivu ne. ()

repe

Tenhle sarkastický humor mi prostě vždy pozvedne koutky. Laurie se narodil komikem i muzikantem a oboje v tomto odlehčujícím seriálu uplatňuje. Dr. House je také jediným seriálem z nemocničního prostředí, u kterého vydržím a párkrát si pustím i staré díly. Čím větší má Laurie volnost, tím víc se mi díl líbí. Tím ovšem nechci shodit ostatní herce, kteří mu zdárně sekundují. ()

Brennos

Zřejmě jediný seriál za poslední léta, který s rostoucím počtem sérií neztrácí na kouzlu, a vždy dokáže překvapit. Vzhledem z šablonovitosti jednotlivých epizod je to jev až paradoxní, který lze vysvětlit jen geniální scenáristickou prací (v rámci dialogů nepochybně) a neméně geniálním výkonem hlavního představitele. (9/2008) ()

MessiM

Hugh Laurie , Hugh Laurie, Hugh Laurie a mohl bych ještě pokračovat, opravdu člověk, jehož sarkasmus jsem si zkrátka zamiloval. Od prvního až k poslednímu dílu se nudit prostě nemůžete a v každém z dílů na vás čekají nové a nové zápletky doprovázené excelentním cynismem a sarkasmem Dr.house. S třetí řadou přichází návaznost a nelze se na díly dívat jen jako na jednotlivé, nýbrž navazující. Mé hodnocení je 9/10. Jako důvod uvádím první sérii, která mě na rozdíl od ostatních tolik nenadchla. Po shlédnutí 6 sérií musím konstatovat, že je to jeden z mála seriálů ( ne animáč ) co jsem si oblíbil. ( How I Met Your Mother ). ()

sssssycak

Nejroztodivnější případy, nemoci které snad ještě nikdo nepojmenoval ? Jedině dr. House si s tím vé rady ! S přibývajícím počtem dílů ubývá kvalita a zabávnost onoho omílání dalších a dalších lékařských případů, ale díkybohu je to vše vynahrazeno ve stoupající kvalitě děje, který dostává více a více prostoru. PS: Ironie dr. House je nepřekonatelná. House: Žádná žena nás neuvítá doma s večeří a polibkem. Proto Bůh stvořil mikrovlnky. ()

jurama525

House je člověk vzdělaný , sarkastický , emocionálně nevyrovnaný a hlavně je to feťakský genius. Jeho závislost z něj dělá nejlepšího doktora na téhle planetě . I když nemá o pacienty zájem , dokáže najít a vylečít snad 95 procent toho co se v serižlu oběvi . Hugh Laurie tuto postavu hraje skvěle . House je vlastně něco jako Batman a zdařilého parťáka robina mu dělá Robert Sean Leonard -DR Wilson. Housové narážky na členy jeho týmu jsou opravdu vtipné . Seriál si získal mé simpatie diky samotné postavě doktora house ale taky diky tomu že to není tak obyčejný serial z lékařského prostředí. Když zapomeneme na lékařkpu složku zjistíme. že seriál obsahuje i spoustu humoru který jej tak okořeňuje a dívák se může těšit i na toto . Hlášky House už jsou Legendární . Jde o člověka poznamenaného bolestí a od první serie sledujeme jak mentální vývoj House . Tak i jeho bolest . Za sedm let co tenhle seriál běži se ještě nestalo abych nějaký díl zaměrně přeskočil či se na něj nedíval. Každá epizoda má něco do sebe . Prostě House he super a do poručuju ho všem těm kteří mají rádi lékařský serial a komedii k tomu je to sem let bručou a ja doufám , že ještě nějákou dobu nás bude udivovat . svou genialitou. ()

togaf

Seriál s asi největším počtem vtipných hlášek. Plus dobře vybraní herci. Jednu hvězdičku odebírám, protože po těch x sériích už je stále stejné schéma dílů lehce vyčpělé. Ale i tak budu House sledovat dál, je to návyková záležitost. ()

kinderman

Výborně napsaná a zahraná titulní postava. Jinak jde o ideální podívanou pro hypochondry, pro něž se seriál stává nekonečnou studnicí studijního materiálu. Za dlouhých deštivých večerů pak mohou na sobě hledat všechny v seriálu předvedené příznaky. ()

Eldrick

Cynismus, sarkasmus, ironie, arogance... prostě všechno skloubený v jedný neuvěřitelně charismatický postavě. Zatim mě to ještě neomrzelo. ()

Suzana

Hodnotím plným počtem, přestože jsem člověk „z branže“ a všechny seriálové postupy jsou totálně za vlasy přitažené, objevivší se diagnózy jsou většinou velmi vzácné a postupy doktora House jsou přinejmenším nestandardní. House je dokonalým příkladem „neprofesionálního“ lékaře. Mám na mysli jeho chování vůči kolegům i pacientům. Svou tvrdohlavostí a genialitou však dokáže rozluštit všechny složité diagnózy stejně důmyslně jako Colombo, a tak se tento seriál stal mým nejoblíbenějším seriálem z lékařského prostředí. Nemluvě o Hughu Lauriemu, který svou roli zvládá perfektně. Čestmír a Gita by si měli vzít příklad! ()

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf

21.01.2022

Olivia Wilde natočí spin-off Spider-Mana

Olivia Wilde natočí spin-off Spider-Mana

20.08.2020

Olivia Wilde se poslední roky věnuje spíše režii než hraní, a po úspěchu s filmem Šprtky to chtěj taky se z ní v Hollywoodu stalo horké zboží. Není divu, že si jí tak vyhlédlo studio Sony, jež se jí… (viac)

Singer, Abrams, Ayer rozjíždí nové TV seriály

Singer, Abrams, Ayer rozjíždí nové TV seriály

07.02.2012

Účast špičkových filmových tvůrců v televizních projektech už dnes není ničím výjimečným. Z těch posledních jmenujme třeba drama HBO Luck, na kterém Michael Mann spolupracuje s Dustinem Hoffmanem.… (viac)

Academia film Olomouc 2009

Academia film Olomouc 2009

13.03.2009

Od 14. do 19. dubna 2009 budete opět moci „vidět a vědět“. Tak jako každý rok, i letos proběhne v hanácké metropoli festival populárně-vědecké a dokumentární kinematografie. O tom, že AFO není úzce… (viac)