Dr. House

Dráma / Mysteriózny
USA, (2004–2012), 129 h 31 min (Minutáž: 42–90 min)

Tvorcovia:

David Shore

Hugh Laurie, Omar Epps, Robert Sean Leonard, Jesse Spencer, Lisa Edelstein, Jennifer Morrison, Peter Jacobson, Olivia Wilde, Kal Penn, Odette Annable (viac)

Dr. Gregory House (Hugh Laurie) má skutočne nevyberané spôsoby. K pacientom si dovolí čokoľvek a z toho, čo si o ňom myslia iní ľudia, si veľkú hlavu nerobí. Na druhej strane, tohto nekonvenčného lekára sprevádza vynikajúca povesť. Jeho inštinkt je neomylný a jeho metódy stopercentne účinné. Práve to z neho robí výnimočného lekára. Navyše, v komplikovaných medicínskych prípadoch sa vyslovene vyžíva. Zachraňovať životy je jednoducho jeho životné poslanie... (oficiálny text distribútora)

Max Frajer

Když postava geniálního lékaře chrlícího sarkastické vtípky, tak jedině Hawkeye Pierce. Z House je až přespříliš cítit snaha, jak se tlačí na pilu, aby byl za všech okolností cool sarkastický, neotřele nekorektně vtipný....určitě dobrý herecký výkon Hugha Laurieho, koukat se na to celkem i dá, ale sám od sebe to nedělám. Chápu, že se seriál uchytil, ale obecně mi přijde poněkud nadhodnocený. ()

Trescha

Jen by mě zajímalo,proč má Dr. House o sedmdesát jedna procent víc než Doktor z hor. Možná by mi to Maralkey by mi to mohl vysvětlit. ()

Mighty

Hugh Laurie je pro mě srdcový muzikant. Jeho hudba mě od malinka uchvacovala a proto jsem byla ráda, že si ho mimo cédéčka můžu užít i na plátně. Černý humor podle mě v seriálu vyvažuje sentiment a v žádném případě neuráží. Stále se nemůžu rozhodnout, jestli bych Dr.House v reálném životě pozvala na čaj, nebo se mu obloukem vyhnula. ()

entronov

Může být zábavné sledovat doktora, který byl obdařen geniální myslí, darem k diagnostikování složitých zdravotních případů a závislostí na opiátech? Bez pochyb! 9/10 ()

Feacher

Mám dokoukáno do 5. série, takže moje hodnocení zatím není plně objektivní. Nyní však mohu říct, že tenhle seriál miluju. Každý díl nabízí skvělou zábavu a nemohu se vždy dalšího dílů dočkat. Dr. House je sám o sobě geniálně vymyšlený a Hugh Laurie dává té postavě přesně to, co má mít! Super, 100%! Edit 5.11.2020 - tak tedy po přibližně půlroce dokoukáno, takže mohu objektivní zhodnotit celé dílo. Jinak bacha na spoily, kdo neviděl 😂😂 7300 minut mého života, tedy něco kolem 122 hodin, resp. cca 5 dní... A nelituji. Byly slabší chvilky i silnější chvilky, tak jako u každého seriálu. První série, tuším že 3? - not sure.. zkrátka dokud tu byl původní tým bez změn.. tak prostě super.. nekonkurenční seriál, který neřeší tolik osudy postav.. jako nekonečné seriály.. ale kde jde prostě hodně o ty hádanky.. pak změna celého týmu..no po čase si člověk zvykne.. A když už si zvykne, tak prásk a jeden člen týmu out.. No okej, jedeme dál a dlouho to zase vypadá slibně.. na postavy je člověk zvyklý, ale čím dál víc a víc jde už o příběhy postav, kde případ hraje pouze ukazku stejného tématu a na konci se plus minus vyřeší.. pak přijde léčebna, změna a láska... 6. a 7. série taky super, na postavy zvyknuto, pohodka izy.. přijde slabší chvilka v aute a je všechno jinak.. na začátku 8. série se diváka musí zmocnit až klaustrofobický pocit, když vidí, že kancelář je pryč, ředitelka je pryč, tým je pryč, přítel je téměř pryč.. Fuj, to byl strašný druhý díl série.. Ale to se vyřeší a pak už jsem byl jen nervózní, proc se poslední díl jmenuje, tak jak se jmenuje.. a ejhle, 4 díly před koncem vám to začne být trochu jasné.. panický strach na závěr, jak to asi dopadne? Závěr se mi líbí v tom, že nikoho snad nenapadne udělat dvojku.. a pro jistotu to mělo zůstat u pohřbu.. ale ok, scenárista zvolil tuto cestu a je to cesta klasického Houseova překvapení.. Závěr zůstává stejný.. úžasný seriál- mystika, filosofie, zábava.. vše v jednom a hodnotím 5 z 5 - 100%! ()

Thalin

Doktor který je bručoun není žádná novinka, takových potká člověk za život dost. Ale doktor, co je ještě sarkastický, neštítí se černého humoru i v dost nevhodných situacích, vždy  má v rukávu nějakou poznámku a nahlas říká to, co si všichni myslí, ale morálka jim brání to říct, to už stojí za pozornost víc. Přidat ještě jeho genialitu a chromou nohu a House je na světě. Je sice pravda, že díly jedou podle jistého vzorce. Zdánlivě malý problém se promění v takřka neřešitelnou diagnózu a na pokraji pacientovy smrti House trkne reálný a vlastně primitivní důvod, který se dá snadno léčit. Někdy je to trošku nuda. Ale někdy jsou ty případy vážně zajímavě, i když medicinísky asi úplně správné nebudou. Hodně tomu pomáhá humor a vsuvky v podobě ambulantních pacientů, kteří častěji chodí otravovat s klasickou americkou tupostí než s nemocemi. Ale jako taková oddechovka z medicínského protředí se sympatickými postavami, to funguje skvěle. ()

Rikoz99

Moje průměrná zkušenost se seriály je taková, že se podívám na pár epizod, přestane mě to bavit a možná se za nějakou dobu podívám znovu, chytne mě to a dokoukám jej do konce. Nepřekvapivě se to stalo i u House, ale překvapivě mě to chytlo a nepustilo až do konce. Dr. House se v průběhu 8 sérií protlačil do mé top 3 oblíbených seriálů a top 1 hraných seriálů. A cože mě na tom tak bavilo? Asi to, že se v Housovi trochu vidím - taky rád řeším "hádanky", ne z oblasti medicíny, ale to je vedlejší. Prostě postava konstantně negativního, ačkoliv i dost vtipného Gregoryho mě velmi zaujala. To stejné mohu říci i o vedlejších postavách, hlavně tedy jeho týmu, který se v průběhu měnil a jiného personálu nemocnice, postavy byly dost odlišné a skvěle zahrané, Hugh Laurie má ode mě velký respekt. Náplně epizod byly dost repetetivní, občas tedy scénáristy napadlo něco jak to trochu obzvláštnit a na takové příběhy v pozadí jsem se ke konci spíše zaměřoval než na diagnózy pacientů. Jak jsem tedy výše zmiňoval, House M.D. je jeden z mých nejoblíbenějších seriálů a na vysokých příčkách dost pravděpodobně zůstane. 100% ()

andrwa

Hugh Laurie je neuveritelne charismaticky. Jeho cierny humor je nenapodobitelny. Ale mam pocit, ze druha seria nie je tak dobra, ako prva... ()

morasten

To je taková trapárna, dr hnuse patří spíš do klece a ne nemocnice jako lékař, je odpornej, vypadá jako zombie, ještě hůř jedná s pacientama, jakoby byli zombíci oni. Jediné, v čem může být tenhle seriál úspěšný je, že ikdyž se někomu jako mě nelíbí, člověk ho prostě musí nějak zkritizovat. To, že se většině lidem tenhle trapas líbí, vypovídá o jejich vztahu k ostatním lidem, který nebude příliš přívětivý, spíše chladný a lhostejný. ()

bax

Do sarkazmu a čierneho humoru Dr. Housa sa snáď nedá nezamilovať. Hugh Laurie sa na túto úlohu hodí skvele a čo na tom, že je to až moc nereálne a takýto doktor by v reále už dávno držal v rukách výpoveď. Je to o zábave a tento seriál zabáva nadmieru skvele. Proste parádička. ()

P3RS3CUToR

Dr. House se jen tak objevil na české obrazovce. Hned první díl mě naprosto dostal. House je mi nejsympatičtějším chlapem v nějakém seriále poslední doby. Kulhající nešťastná duše, co všechno ví a všechno zná.Skvělý, ironický humor. Vedlejší příběhy seriál jen zpestřují. Je to fajn ()

Thorian

Jasných pět hvězd pro jeden z mých nejoblíbenějších seriálů. Hugh Laurie se své role zhostil naprosto úžasně a v jeho postavě nabývá slovo sarkasmus úplně jiných rozměrů. Manipulace, urážky, rasistické vtipy, to všechno v Housovi najdete a to všechno dělá jeho charakter tak úžasný. Bohužel na přelomu 1. a 2. řady se do příběhu připlétá Sela Ward coby Stacy a House najednou projevuje i něco jako lásku, což je podle mého seriálu trochu na škodu. Dále musím vyzdvihnout úžasně vykreslené charaktery vedlejších postav, kteří Housovi více než zdatně sekundují a jejich chování tomu určitému charakteru vždy odpovídá a v každém rozhovoru se projevují - dobračka Cameronová by pomohla i tomu největšímu hajzlíkovi na světě (viz díly Euforie), Forman je tak trochu zmetek a kareierista a Chase se radši drží dál.______ Po odvysílaných pěti seriích mohu říct, že House si stále zachovává svoji kvalitu a především až scénáristickou genialitu, namátkou díly 2x24 - No Reason (hodně divoké halucinace), dvojdíl 4x15 a 4x16 - House's head and Wilsons's heart (znovu halušky a pro angličtiny neznalého člověka asi i dost zmatek) a konečně konec páté série a překvapivě znovu Housovy halušky. House nestačí tupě sledovat, musí se u něj myslet (a mít rozhled, až potom si člověk vychutná pecky jako oslovení Amber "Tonyo Hardingová", Tauba jako "Cyrana de Berkowitz", rozhovor s Cameronovou a Horatiu Cainovi a mnoho dalších mi jistě uteklo). To je u dnešní seriálové tvorby neuvěřitelná vzácnost. Jen tak dál. ()

Iron_Man

Úžasný Hugh Laurie zde předvádí strhující herecké výkony, které mě dokázaly pohltit a donutily mě zkouknout všechny série i pozpátku. Výborný nápad i scénář, jediné, co mně však chybí v poslední sérii je starý tým, který jsem měl podstatně radši než nový, protože všichni - bohužel kromě Omara Eppse, který zde vůbec nedostává příležitost být tak dobrý jako u starého týmu - jsou velice charismatičtí a seriálu dodávali podstatné dávky nejen emocí, ale také snahy blokovat šíleného House apod. Nový tým, se starým Foremanem - Eppsem - je podstatně méně důležitější, než starý, všichni zde stále jedou na svoji pěst a jednotlivé vyvracení teorií ostatních není tak záživné, jako bylo u starého týmu. Zase na druhou stranu je obměna svým způsobem ku prospěchu, aby seriál neztratil příznivce. To, že celý příběh je postaven na postavě Dr. House mi vůbec nevadí, naopak díky perfektním a někdy doslova komickým výkonům Hugha Laurieho je to právě dobře, protože bez House by to nebyl prostě House. Kdyby tuto roli hrál například Kiefer Sutterland, tak by určitě postava Dr. House nikoho neuchvátila. Hugh Laurie, neokoukaný a ani po sto dílech za sebou v kuse pořád neokoukaný je prostě skvělý, kdyby bylo možné dát vůbec něčemu ideální hodnocení, bylo by to zde, jinak 99,9 %. ()

pleva

Přesto, že Dr.House má sposutu vtiných hlášek a první díly mne nadchly, tak je seriál schematický jako sitcom (na youtube jsou povedené parodie) a medicínsky je strašný. Pokud odmyslíte to zajímavé okolo z lékařského prostředí, pak už skoro nic nezbývá. Zápletky mezi hlavními hrdiny a někdy i pacienty a jejich příbuznými mi připadaly úžasné ještě v první řadě. Od té doby je to schéma (něco jako poslední díl Švejka od Vaňka, nebo jak se jmenova ten co dopisoval po Haškovil) Obecně je prostě lékařské prostředí oblíbená kulisa a lékaři se pak nestačí divit..... Nejde o reálnost, ale opakovanou chybnou léčbu vedoucí na pokraj smrti a "tupost" ostatních lékařů, kteří na některé věci nepřijdou jen proto, aby na ně přišel se sarkasmem sobě vlastním Dr.House. Hugh Laurie je sice skvělý a nejen on, ale scénář jejich snahy sráží. Myslím, že scénaristé se vyčerpali první řadou (té bych dal i 4hvězdy) a to, co jde teď u nás v TV je odpad.... ()

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf

21.01.2022

Olivia Wilde natočí spin-off Spider-Mana

Olivia Wilde natočí spin-off Spider-Mana

20.08.2020

Olivia Wilde se poslední roky věnuje spíše režii než hraní, a po úspěchu s filmem Šprtky to chtěj taky se z ní v Hollywoodu stalo horké zboží. Není divu, že si jí tak vyhlédlo studio Sony, jež se jí… (viac)

Singer, Abrams, Ayer rozjíždí nové TV seriály

Singer, Abrams, Ayer rozjíždí nové TV seriály

07.02.2012

Účast špičkových filmových tvůrců v televizních projektech už dnes není ničím výjimečným. Z těch posledních jmenujme třeba drama HBO Luck, na kterém Michael Mann spolupracuje s Dustinem Hoffmanem.… (viac)

Academia film Olomouc 2009

Academia film Olomouc 2009

13.03.2009

Od 14. do 19. dubna 2009 budete opět moci „vidět a vědět“. Tak jako každý rok, i letos proběhne v hanácké metropoli festival populárně-vědecké a dokumentární kinematografie. O tom, že AFO není úzce… (viac)