Celé nebo sa chystá na Ježiškove narodeniny - Panna Mária pečie koláče a anjeli nacvičujú koledy, len jeden anjel sa každému pletie pod nohy - tvrdohlavý nešika Petronel. Všetko pokazí a nikdy si neprizná chybu, takže čoskoro proti sebe všetkých popudí. Za trest ho pošlú medzi ľudí s úlohou napraviť jedného hriešnika, aby neskončil ako padlý anjel v pekle... (STV)

MartyMcFly89

Pohádka, které podle mého nechybí nic důležitého. Zachovává si duch klasických pohádek, pěkné prostředí, zajímavý námět, dobré herecké obsazení, hlavně tedy Ivan Trojan. Příjemná záležitost, která, jak tak koukám, se stává klasikou televizních obrazovek. ()

Bratr

Tohle byla podle mě pohádka na úrovni. Doslova Boží hláška: "ze mě nikdo vola dělat nebude!" mi přivodila prudké dávení a dušení, když mi zaskočil vanilkový rohlíček. Nevadila mi ani docela prostá výprava, která se vyvarovala až příliš laciných efektů a nakonec byla střídmě efektní. Dokonce!! hlavní ženská představitelka byla milá, přirozená a nepřehrávala jako ochotnice, což u pohádkové konkurence zdaleka není pravidlem. Jednu hvězdičku strhávám za Stivínovou, která ze slabé role nic moc nevykouzlila. ()

mr.bredok

Jedna z nejlepších pohádek z posledních let. Je inteligentní, ale pro děti možná až příliš. Pochopit některé hlášky a gagy vyžaduje alespoň minimální znalost biblických dějů a postav. Nicméně i bez pochopení těchto souvislostí to má dostatečnou kostru. No hlavně aby se to líbilo dětem. ()

Adam's

Spíše televizní výprava, plejáda známých tváří a jednoduchý námět vyústily v překvapivě povedenou vánoční pohádku s potenciálem stát se klasikou svátečních dní. ()

gotham

Poprvé jsem z tohoto pohádkového příbehu nijak nadšený nebyl, ale postupně tomu přicházím na chuť. Psát, že Ivan Trojan byl skvělý je nošením dříví do lesa, ale zdatně mu sekundovali také Dvořák, Kajnarová či Švehlík. Pan Strach natočil civilizovanou, vkusnou a sympatickou pohádku, na hony vzdálenou těm ostatním šlágrům, zejména z dílny Trošky. 70% ()

Anu.a

Jedna z opravdu povedených nových českých pohádek. Žádná další lehce otřepaná Troškovina, ale milý příběh se skvělými herci. ()

Chrudoš

Je to spíš třiapůl, scény v nebi nic moc, hlavně dialogy, ale jinak koukatelné i vtipné. Vedle toho co se točí teď za pohádky je to však veledílo... ()

Skytavka

Konečně! Konečně zase slušná česká pohádka, která má šmrnc a dokonce i hlavu a patu. A jako třešnička na tom všem je Ivan Trojan v andělské hlavní roli:-) ()

Mr.Lojza

Náš milý Lotrando nám vytvořil asi nejlepší naší pohádku posledních let, i proto bych měl potvrdit jeho správný názor, že je o „něco“ lepší režisér než herec a podpořit ho v další tvorbě. Pak bych určitě nechtěl zapomenout vyslovit chválu ohledně všech herců, především Ivan Trojan a Jiří Dvořák byli ti tahouni, kteří ušli tu nejdelší část cesty k úspěchu. ()

cunicekb

Konečně skvělá pohádka nové doby! Úžasný nápad a jeho skvělé zpracování. Herci úžasní - vtipně obsazený Pán Bůh alias Jiří Bartoška :) Petronel samozřejmě skvělej a Uriáš - hmmm, hřešila bych :D ()

dzules

tohle je jedna z mála novodobých pohádek (snad jen s princeznou ze mlejna), kterou pasuju do zlatého fondu. Já ji prostě miluju, je to vtiné, inteligentní, nepitvořící se..prostě výborné ()

Nonna

Z porevolučních pohádek pro mě asi ta nejlepší. Konečně od dob Popelky někdo natočil kvalitní zimní pohádku, přesvědčivou ve scénaři, dialozích, hercích, kostýmech, hudbě i celkových interiérech. Režisér Strach se naštěstí nepustil do náboženského tématu tak, jak všichni ostatní po revoluci smělí režiséři. Ve spoustě pohádek se začalo modlit, věšet křížky apod., snad na prostest, že se to dřív tolik nesmělo, ale vtip v tom nebyl žádný. Troufám si říct, že se v Andělu páně podařilo zdánlivě nemožné - dodat světu božskému něco vtipu, ale tak kultivovaně, že to neurazilo samotné věřící ani církevní kruhy a zároveń natočit pohádku tak, že neodradila svým tématem ani zaryté ateisty. Všechny nezemské postavy jsou tak trochu lidské, anděl trochu hříšný a čert trochu lepší, pohádka je laskavá, spravedlivá a vtipná : scéna v temném lese :"Víš, anděli, co právě vidím?" - "Opovaž se to vyslovit nahlas, sotva ses začal polepšovat....ale musím říct, že vidím to samé". ()

tsatsiki

Vtipná a skvěle napsaná pohádka, která ukazuje, že nebe a peklo patří k sobě.Skvělý výkon především Ivana Trojana a Jiřího Dvořáka. Jiří Strach nezklamal a snad se dočkáme i pokračování, o kterém nedávno mluvil. ()

Alciele

Pobavila jsem se, ale tak nějak se nemůžu rozhodnout, jak moc se mi tahle pohádka líbila, duo Trojana s Dvořákem bylo povedené, ale to nebeské zarámování mi dojem trochu kazí. A také z úst herců až moc často padaly zdrobněliny jmen, což mi nějak nešlo přes uši... Já vím, je to pro děti. Přes to všechno je to milá pohádka, na kterou se někdy ráda podívám znova. ()

Roman1983

velmi milé překvapení letošních Vánoc, žádné přehnané triky, jako pohádku lze pustit i menším dětem, což u nových pohádek se stává zřídka kdy ... začínám Trojanovi přicházet na chuť :-) ()

Zemřel herec Stanislav Zindulka

Zemřel herec Stanislav Zindulka

14.03.2019

Ve věku 86 let zemřel český divadelní, filmový a televizní herec, Stanislav Zindulka. Ten měl za sebou vystudovanou pražskou DAMU, od roku 1994 byl pak členem pražského Činoherního klubu. Mezi jeho… (viac)

Zemřel herec Jiří Pecha

Zemřel herec Jiří Pecha

28.02.2019

Svět opustil další známý český herec. Ve věku 74 let zemřel Jiří Pecha, nejlepší kamarád a častý herecký partner Bolka Polívky. Asi nejvíc jej proslavila role anděla ve filmu Dědictví aneb… (viac)

Na Anděla Páně 2 už přišel milion diváků

Na Anděla Páně 2 už přišel milion diváků

12.01.2017

Na prvního Anděla Páně vyrazilo do kin 188 138 diváků, takže Jiří Strach rozhodně nečekal, že jeho pokračování rychle zaútočí na milion. Právě tahle cifra ale padla v šestém týdnu promítání, čímž se… (viac)