Vo dvojici sa všetko zvláda ľahšie... No čo ak ste zrazu traja – a ten tretí je chodiaca katastrofa? :-) Architekt Carl Peterson (Matt Dillon) sa práve oženil s krásnou Molly Thompsonovou (Kate Hudson), dcérou svojho šéfa (Michael Douglas) - no šťastné dni sa pre zamilovaný pár práve skončili... Do ich krásneho domu sa totiž nasťahoval Carlov najlepší kamarát Randy Dupree (Owen Wilson), ktorý práve nemá kde bývať a hľadá si prácu. Z „len na pár dní" sa však pomaly, ale isto stáva večnosť - a navyše je tu ešte Carlov svokor, ktorý sa nemieni zmieriť s tým, že si jeho jediná dcéra vzala „nulu"... (TV Markíza)

necisty

Hezký děj, ale myslel jsem, že se dívám na komedii... vůbec jsem se nezasmál. Na to kolik je tam dobrých herců je z toho strašně obyčejný film. Za závěr bych byl ochotný dát čtvrtou hvězdu, to by tam ale museli hrát neznámí herci a musel bych se alespoň jednou zasmát. Večer jsem tím zaplnil, ale moc nezpříjemnil. ... Podle nich není fér, že ty tady můžeš spát a oni ne. ... Souhlasím s Enšpíglem, že bez nádherné Kate by jsme si to asi tolik neužili:). ()

Malarkey

Neočekával jsem od této komedie zhola nic, už na úkor zdejšímu hodnocení, i když jsem se těšil hlavně na Owena Wilsona, který mi za to rozhodně stál. Příběh v pravdě je neokoukaný a snaží se o novoty, které se mu vcelku daří, ale jediné na kterém film stojí je právě Owen Wilson. Jeho zběsilost, výraznost a všestranost bych chtěl mít. Jako bavič a komediant se mi řadí stále víš a víš a ukázal mi, že i v dnešní době se najde někdo, kdo dokáže diváka u televize pobavit a on ho na oplátku dokáže milovat. Příjemná nezávazná komedie, která si na nic nehraje a i když konec trochu hapruje a příde mi krapet trapný dá se u ní pobavit vcelku dobře a když nebude skvělá tak věřím, že minimálně dobrá určitě. A to za to stojí, ne? --- Počkej tlusťochu, narazil si na mě v den, kdy vydávám sedm druhů kouře. ()

klukluka

Mám jednoho kámoše, Dupree se mu tady párkrát podobal. Kdybych si tohohle kámoše pustil na pár týdnů k sobě domů, a někdo nás s ním natáčel, vznikne z toho biják, proti kterýmu nebylo tohle vůbec nic. A myslím si, že to i udělám. Tvůrcům My dva a křen poděkuju za inspiraci a ukážu jim, jak to mohlo a mělo vypadat. Ten jejich nápad nebyl rozhodně špatnej. Tedy pokud to lze považovat za jejich nápad, protože to zároveň nebylo nic světobornýho. Každopádně to mělo potenciál, který se rozplynul v užvaněném afektu, nesmyslných taškařicích a přiblblých grimasách. Až se mi chce napsat, že to byl typický hollywoodský klenot v hlavní roli s Owenem Wilsonem. Chlapík rozhodně není tuctovej, ale já jsem s ním snad neviděl dobrej film. A nemyslím si, že je to náhoda. Už ne. ()

Ryuuhei

Dávat 3* filmu, které mnohé zde vlastními slovy „zklamal“? Chválit beztvarou (a z mého pohledu nikterak extra atraktivní) Hudson a stavět na ní to jediné dobré? Radši bez komentáře. Čekal jsem, že se po tréninku vyvalím u bláznivé komedie, kde bude týpek dělat peklo novopečenému páru, ale nakonec to dopadlo úplně naopak - on nebyl tím, kdo dělal ten problém. Vývoj děje tedy pro mě překvapivý, ale jinak jsem z toho cítil prostě průměr. Průměrná pouta mezi postavami, průměrné situace. Sem tam byla snaha o nějaké ty blázniviny, ale ty se ztratily v šedi zbytku. Což o to, komedie měla něco do sebe, ale mám už laťku poměrně vysoko a žádám si od filmů trochu víc. ()

Pavlínka9

TOHLE je pro mě klasická americká "komedie". Pro mě podprůměr a jediné co bylo dobré byl výběr herců, kde hlavně Michael Douglas jen tak lehce přišel na scénu a tím ovládl celý film, jelikož je to jeden z jeho filmů poslední dobou, kde vypadá fakt dobře ;) a s klidem proplouval dalších několik minut. Předvídatelnost děje, žádné překvapení a skvěle šílený Owen Wilson, jelikož podle mě se prostě na tyhle role hodí. Nic víc. ()

• Owen Wilson se k projektu připojil už během příprav scénáře. Jeho návrhy a nápady jsou rozesety po celém scénáři a znásobují vynalézavost jednotlivých postav. (Siriuss)
  • Americká rocková skupina Steely Dan zveřejnila na své internetové stránce dopis, ve kterém obviňuje tvůrce filmu, že vykradli jejich píseň Cousin Dupree. Žádají veřejnou omluvu Owena Wilsona na jednom ze svých koncertů. Mimo jména postavy však obě díla údajně nemají nic společného a navíc podobně se jmenují také dvě starší písně: „Dupree’s Diamond Blues“ od The Greatful Deas a „Dupree’s Paradice“ zpěváka Franka Zappu. (imro)
  • Dupree (Owen Wilson) nosí v poslední třetině filmu triko s nápisem say hello to my little friend.Což je hláška Tonyho Montany (Al Pacino) z filmu Scarface. (dawe82)

Captain America 2 jako komedie?

Captain America 2 jako komedie?

08.06.2012

Tak to zřejmě ne, ale nadhled mu rozhodně chybět nebude. Do finálních rokování o režii (Joe Johnston se nevrátí) totiž vstoupili bráchové Joe Russo a Anthony Russo. Ti jsou známí především jako… (viac)