Bartleby Gaines (Justin Long), ktorého priatelia volajú jednoducho „B“, má veľký problém – každá univerzita, na ktorú sa prihlásil, ho odmietla! A nebolo ich málo... No a keďže v rovnakých problémoch lietajú i jeho priatelia a keďže sa jeho milujúci, až príliš starostliví rodičia, ktorí ho považujú za dokonalého „šprta“, ohlásili na skorú návštevu, zrodí sa v jeho mierne strelenej hlave „dokonalý plán“: spolu s priateľmi Rory (Maria Thayer), Handsom (Columbus Short) a Glenom (Adam Herschman) si otvoria vlastnú univerzitu! Ďalší kamarát, uletený skalný fanúšik scifi Sherman Shrader (Jonah Hill), im na dokonalé krytie vytvorí oficiálnu webovú stránku (zatiaľ) fiktívnej univerzity s honosným názvom Southharmonský technologický inštitút, a dokonca nahovorí svojho neprehliadnuteľne vyšinutého strýka Bena (Lewis Black), aby sa vydával za dekana! Obrovskú párty pri príležitosti otvorenia nového školského roka usporiadajú v opustenej budove bývalej nemocnice – a univerzita s množstvom naozaj „špeciálnych“ vyučovacích predmetov, systémom skúšania a hodnotenia výkonov „študentov“ je na svete! A stane sa čosi nepredstaviteľné: „B“ a jeho priatelia si totiž uvedomia, že svoju novú prácu zrejme robia naozaj dobre, pretože na ich univerzitu začnú prúdiť doslova húfy stroskotancov z celej krajiny, ktorých všade inde odmietli a ktorí dúfajú, že práve tu sa konečne budú môcť vzdelávať presne v tom, čo ich baví! A to je obrovská výzva... Inštitút a jeho študenti sa však zakrátko, nanešťastie, stanú povestným tŕňom v oku skutočných študentov a skutočných pedagógov zo skutočných (konkurenčných) vzdelávacích inštitúcií – a mnohých iných... (TV Markíza)

Antaeus

Typická ízy amikos komédia a to to ber v tom dobrom zmysle. Nič prevratné sa nedeje, ale ako doprovod napriklad k vysávaniu, umývaniu riadu ci povedzme práci v kancelárii je to fpoho. ()

TomBar

Schematický teenage film, akých sú stovky. Pozitívne možno hodnotiť námet, ťažko natočiť v tak úzko špecifikovanom žánri niečo nové. Netvrdím, že sa to podarilo, ale keďže som to vydržal pozerať až do konca ... a pridávam hviezdičku za vypointovaný záverečný záber ;-), vtedy som sa jediný krát zasmial. Inak niet moc čo hodnotiť... dve hviezdy s veľkou dávkou "nadsázky". ()

strangercz

Well jak to říct jsou blbý filmy o kterých to víte od začátku a podle toho to taky dopadne. Pak jsou blbý filmy jak tenhle o kterých taky víte že jsou blbý ale příjemně překvapí. A to je i tenhle případ svižná komedie která neurazí a pokud vám je pod 25 budete se skvěle bavit ()

Mat21

Bartleby Gaines je jeden z mnoha průměrných a ničím výjimečných vycházejících středoškoláků, o které nemá zájem žádná vysoká škola. Nedokáže se však podívat svým rodičům do očí a říci jim: "Zkazil jsem si vlastní život svým lenošením." Se svými osudem stejně zdeptanými spolužáky se rozhodnou k odvážnému kroku: opravit v desolátním stavu vypadající bývalou budovu blázince a před svými rodiči ji vydávat za vysokou školu, ze které si vzápětí pošlou domů potvrzení o přijetí ke studiu. Aby jejich počin vypadal věrohodně, spustí i webové stránky školy, ale vše se zvrtává v okamžiku, kdy na ně nedopatřením umístí formulář automatického přijetí pro všechny žadatele. Rázem jim stojí před branou spousta neúspěšných žadatelů z jiných vysokých škol, plných vděčnosti, že byli přijati alespoň na tuhle školu. ● Aby vše maximálně lahodilo pohledu a pobavení diváka, jedná se ve směs o uchazeče s různým stupněm demence a uchazečky oplývající sex appelem stavící ho na obdiv po zbytek filmu. Tím je hlavní část zápletky vyčerpána - jednoduchý nápad s přímou dějovou línií, spousta gegů postavených na demenci studentů a v závěru potvrzení, že v Americe je možné opravdu všechno. ║1.2.2009║ ()

andaa

Tak to je moc :-D Geniálně ulítlej nápad, tak nereálnej, až je to v Americe i možný... a lidi jsou tam dost praštěný, že by v tomhle plánu pokračovali... V žánru teen komedií vážně nadprůměr, protože není jeho pointa založena jen na sexu a fekáliích...Plus sympaticky hlavní hrdina... ()

Rathalos

Prijemna oddychova komedia v hlavnej ulohe so sympatickym Justinom Longom,nie je to sice najlepsi film na svete,ale bavil som sa,cize si zasluzi 4 hviezdicky...:-) ()

zelda82

Na jedno podivani je to dobra komedie s pomerne originalni zapletkou (i kdyz ta se pak vyviji dle predpokladu), ktera me jako vysokoskolaka poradne pobavila:) Idealni na sobotni vecer! ()

Lyžař

Když jsem o tomhle filmu slyšel poprvé, říkal jsem si, že je to zase jedna z parodií, tentokrát parodie na normální život. Vůbec jsem ale nelitoval, když jsem se nechal ukecat na tvorbu titulků k tomuhle filmu. Je to zatraceně dobrá komedie, kde se kluk, kterej se nedostal na vysokou, nejdřív snaží oklamat rodiče, ale nakonec se z toho vyvrbí pokus o založení vlastní vysoké školy, což by asi strašně rád udělal každý, kdo někdy byl v podobné situaci. Adam Herschman tady představuje pro mě tzv. „absolutní“ zábavu. Ve filmu je taky docela důležité sledovat, co se děje v pozadí, to se pak budete bavit o to víc. Je sice snadno čitelné, kterým směrem se film bude vyvíjet, ale i tak jsem se bavil od začátku do konce a hlavním aktérům fandil. ()

merigieren

Hezkej úlet od reality, inteligentní vtípky v kombinaci s rockovou hudbou vytvářejí hezkou atmosféru. Asi jediná muška je ten happy end, který už byl mnohokrát natočen v jiných filmech a pokaždé to celé skazil svou hloupostí. Jinak to bylo příjemně strávených 90 minut. možná bych dal trochu lepší 3*. ()

Akana

Americká. Teenagerská. Komedie. Parta středoškoláků, které nepřijali na žádnou vysokou, si založí vlastní. Tohle všechno věští katastrofu. Ale světe div se, ono je to docela zábavné a sympatické. Škoda tisíckrát omletého závěru. ()

DHDV

Oddechová komedie, pokud od toho filmu neočekáváte žádný inteligentní humor a očekáváte jen vtípky na téma sex, studium a nějaké ty pády apod. Budete spokojeni, tak jako sem byl já. Je to lepší průměr se sympatický herci, sice ne moc uvěřitelnou zápletkou ale i tak dávám 4 hvězdy za to, že se na to dá dívat vícekrát. Poslední komedie, která mě stejně oslovila byla Road trip. Při sledování máte pozitivní náladu a to se cení.... ()

char_t

Tomu říkám správně trhlá komedie! Jasně, je to celé jedna velká blbost, ale zábavná, bez sprosťáren typu prciček, jako pohodová jednohubka je to akorát. Tři a půl. ()

Hermi14

Celkem zajímavý námět na netradiční komedii, který se ale bohužel po chvíli změní v klasickou předvídatelnou americkou slátaninu se zcela šíleným koncem. Škoda, dalo se z toho vytřískat víc. ()

GOREGASM

Opravdu slaboučká komedie, založená na hodně ujeté a bohužel i ultranevtipně zpracované zápletce. Justin Long se sice snaží a jako správnej sympaťák tu chatrnou káru dotlačí až do cíle, jen se bojím, aby z toho zážitku neměl doživotní trauma. Z toho ho snad dostala Blake Lively, které to zase setsakramentsky sekne. 20% ()

figliar

Ako študentovi vysokej školy mi to príde absolútne trefné. Nie je nič lepšie, ako študentský život. Aj keď, školu a post Bartlebyho by som bral hneď. ()

Amgis

Tak tento film nemá logiku, hůmor je na dosti zaostalém trendu. Film na způsob filmu "Otcovskovská školka" s Edim Murphym ale todle je horší! Jednoznačně jsem nemohl překousnout mnoho scén kdy by se todle stát nemohlo ve skutečném světě. ()