Prison Break: Útek z väzenia

• Česko Útěk z vězení (viac)
USA, (2005–2017), 63 h 43 min (Minutáž: 42–55 min)

Tvorcovia:

Paul Scheuring

Hudba:

Ramin Djawadi

Dominic Purcell, Wentworth Miller, Robert Knepper, Amaury Nolasco, Sarah Wayne Callies, William Fichtner, Wade Williams, Peter Stormare, Rockmond Dunbar (viac)

Yuri69

První série téměř dokonalá, skvělá atmosféra a uvěřitelnost charakterů. Takže zde člověk milerád odpustí nějakou tu idealizovanou scénu. Druhá již po prvních dílech ztratí tempo a začíná kolotoč absurdních zvratů, které se za čas stanou předvídatelné. Třetí série je takové panamské deja vu s bonusem v podobě neskutečných nelogičností a viditelného natahování času. Jak zde někdo prohlásil, o čtvrté sérii raději nevědět. Po ressurekci jedné z hlavních postav následuje takový guláš absurdit a nudy, že jsem se opravdu divil, kam až může tak nadějný seriál klesnout. ()

Exix

1.řada:Naprostá pecka byla to trefa do černeho, dlouho se na televzní obrazovce neobjevil tak genialní serial, hnet se stal fenoménem a mě uchvátil 100%. 2:řada: to byla povinost přece utěk nekončí jen přelezení brány jestě je nutné se pomstít 80%. 3.řada: ze záčatku jsem byl dost skeptický ale nakonec se docela rozjelo a Sona bylo drsné vězení.75% 4.řada:to už nemá vubec nic společného ze serialem.Naprosto uplně jiné téma ikdyž se tam furt snažily čerpat s minulých řad spíše dělali ve všem zmatek.První polovina 4.řady davala jaksi ještě smysl ale po 12 díle to šlo uplně do haje ze Společnosti se stali vlastně lidumilové kteří spíše lidém pomahají a snaží se udělat svět hezčí.Promiňte ale tohle už bylo na mě moc 40%. ()

Mr.Roman

Škoda žmýkania až do úplného sucha. Vydržal som do začiatku tretej sezóny, ďalej už to nemalo zmysel a viem si živo predstaviť kam to smerovalo. Väčšina prvej série však nemá chybu, za čo vďačí aj hodnotenie. ()

Bigwave

První série začne mít úspěch. Úspěch si zaslouží, teda aspoň z mého pohledu. Nastane však plán pokračovat v natáčení dalších a dalších dílů, které pouze naprosto zdevastují dobrý pocit, který jsem měl ze začátku. ()

Kuzmik

Můj nejoblíbenější seriál od prvního dílu co ho odvysílala televize nova. První, druhá a třetí řada naprosto originální, jedinečné a perfektní, ovšem 4 sérii zaváhaly a zklamali nejen diváky ale i stanici Fox, která jim neprodloužila seriál na 5 řad. Svojí napínavostí, dramatičnosti, akčnosti, bezchybnému příběhu a dokonalém scénaři ve mně vyvolal neuvěřitelně silné zážitky. Režiséři ukázali to nejlepší co v nich je to stejné i střih i kamera. Nemůžu dát nic jiného než *****. 9/10 ()

Born2BeAlone

Kdyby se dalo hodnotit jednotlivé série, tak je u mě ta první Prison Breaku v TOP10 na úplnem vrcholu. Živě si vybavuji svůj dvoudenní maraton z července 2007 se Scofieldem v hlavní roli. Byla to originální bomba a já jsem jí zhltnul, div mi nezaskočilo. Od druhé sérky už to šlo bohužel jen směrem do modrého hodnocení. ()

MDesign

Svojou prepracovanosťou a schopnosťou udržať diváka v napätí sa Prison Break stáva jedným z najlepších seriálov-thrillerov. Škoda, že sa autori neriadili starým dobrým: Treba prestať v najlepšiom. ()

Larry12

První série je skvělá, ale dalšími sériemi je to béčkovější a béčkovější. Ale pořád dobrá zábava s cliffhangerama, kvůli kterým si prostě musíte pustit další díl. ()

JK77

poslednu seriu do hodnotenia neratam, 1. seria skvela, 2. poslabsia ale drzi si svoju uroven. 3. seria - o co preboha ide? je to jak gulas prvej a druhej serie a potom to uz slo dole vodou. Ale za prve dve serie urcite 5hviezd ()

arthinko

Seriál v ktorom je každá časť napinavá...tak takto by som charakterizoval toto dielo.Skvelá hlavná postava je to čo robí seriálu to správne dochucovadlo.Seriál je to veľmi dynamický, plný akcie a vždicky keď už ste kludný že to všetko dobre dopadne, do toho niečo skočí a zase nervozita ako to skončí. Plus super je ako krásne je do toho celého zakonponovaná doktorka Tankredyová bez ktorej by to nebolo to pravé orechové :) ()

Kutkey

Něco neskutečného, od prvního dílu až po konec druhé série byl příběh skvěle rozvinut a těšil jsem se na každý díl, musel jsme se každý den alspoň na 2 podívat, jinak bych neusnul. Seriál z vězeňského prostředí s detektivním příběhem se nedal udělat lépe. 1. série je jednoznačně nejlepší, ať už po hereckých výkonech, tak po režii a scénáři, 2. lehce upadá, ale stále máte ten pocit, že se to skutečně děje a fandíte bratrům, jako by byli skuteční, 3. série je o5 o něco horší než 2., tady je zase děj, který se odehrává v nefederální věznici, takže tady vás ten útěk nedostane tolik jako na začátku, čtvrtou sérii bych přirovnal spíše ke sci-fi, ale i tak se zde divák dobře baví. 1. série: 100% ( lepší to nemohlo být ), 2. série: 95%, 3. série: 88%, 4. série 70% ()

Jerris008

Pro mě nejlepší seriál, kdy jsem po skončení jednoho dílu musela ihned pustit další. Prodlevy mezi sériemi mě ubíjely. Škoda čtvrté série, která se zdaleka nerovnala té první, ale i tak pro mě bylo nutností ji vidět. A málokdy jsem takhle hltala každou z postav. Ať to byl ten či onen, všichni mi přirostli k srdci a žádná z postav mi nebyla lhostejná nebo mi nepřipadala navíc. ()

kotasbk

Pro mě zatím nejlepší seriál, který jsem viděl. Vynikající herecké výkony předvedli: Peter Stormare, Robert Knepper. Výborné prostředí věznic, jak v první díle, tak také ve třetím díle. Opravdu mohu doporučit se kouknout aspoň na první dva díly a určitě se toho chytnete a nebute moc přestat se koukat. Napínavý děj z toho všeho dělá nejlepší seriál na světě :D ()

Další tajemný thriller od režiséra Oldboye

Další tajemný thriller od režiséra Oldboye

13.06.2011

Je to zajímavá kombinace jmen. Kultovní korejský tvůrce Chan-wook Park na postu režiséra, Tony a Ridley Scottovi jako producenti a... hvězda seriálu Prison Break Wentworth Miller jako autor scénáře.… (viac)

Návrat akčních bouchačů

Návrat akčních bouchačů

28.02.2008

Dva Jasonové, ačkoli každý z úplně jiného soudku, se setkali v této novince, která k vám přijíždí za kvílení pneumatik a skřípotu drceného plechu ;-). Především je tu Jason Statham, který dostal… (viac)

Steve McQueen neřekl své poslední slovo

Steve McQueen neřekl své poslední slovo

05.08.2007

Přesněji řečeno, on to poslední slovo napsal a taky k tomu něco nakreslil. Jeho poznámky a storyboardy k nikdy nenatočenému dobrodružnému filmu Yucatan byly nalezeny už před nějakým časem a ve studiu… (viac)

Edward Norton bude naštvaný a zelený

Edward Norton bude naštvaný a zelený

19.04.2007

Edward Norton a comics? Zní vám to jako nesmysl? Inu, filmová branže občas přináší opravdová překvapení, nejen remaky starých hororů a adaptace dětských fantasy bestsellerů. Když se studio Universal… (viac)