Rodinná dovolenka a iné nešťastia

• Česko Rodinná dovolená a jiná neštěstí (viac)

Prepracovaný a civilizáciou zničený Bob Munro (Robin Williams) sa chce vziať svoju rozpadajúcu sa rodinu na týždeň na Havai, aby sa opäť dali dohromady. Ich prekvapenie je však obrovské, keď zistia, že otecko namiesto leteniek prenajal karavan a chystá sa vziať svoju ženu Jamie (Cheryl Hines) a dve pubertálne deti Cassie (Joanna „Jojo" Levesque) a Carla (Josh Hutcherson) na „zábavný" výlet po Colorade. A samozrejme sa pokazí všetko, čo sa môže i nemohlo... (TV Markíza)

Sabi63

Humorný film trochu na jiné úrovni. Jako češka miluji české filmy. Americké, to není vždy kvalitně provedené, avšak tím nijak neodrazuji televizní maniaky. Na tento film se vždy ráda podívám, ale jak to bývá u hodně filmů, vždy je nějaká scéna, která není reálně možná, a tím upadá autentičnost postav i celého filmu. Režisér Barry Sonnenfeld je však velmi dobrým režisérem, a tento film má v Dobrých rukách... ()

P@\/EL

Poměrně dobrá komedie, která nabídne několik srandovních situací. Osobně mě nejvíc dostala scéna, kde Bob vypouští odpad ze svého obytného vozu. Ve filmu se dále setkáváme s jednou vlezlou rodinkou, která pronásleduje hlavní hrdiny na každém kroku. Děj je nenáročný, zápletka téměř žádná. Film nabídne poměrně očekávaný závěr, který bych si ovšem ani jinak neuměl představit. ()

imanicornyt

Mrzí mě, že je tenhle kousek tak nedoceněný. Rozhodně neznám lepší rodinou komedii a už řadu let se k ní moc ráda vracím. Scénář, obsazení i provedení je naprosto geniální. Hlášky ani po letech neomrzí, právě naopak, s každým zhlédnutím si jich cením ještě více. Není těžké najít minimálně kvalitní a zábavný road movie, ale tenhle film je zkrátka nenahraditelný a nikdy nezklame. Malé osobní doporučení na závěr; vřele doporučuji sledovat s českým dabingem. Přestože obvykle preferuji filmy v originálním znění, ostatně jako většina filmových fanoušků, v tomhle případě dabing celou věc mnohonásobně vylepšil. ()

Chamyl

Tak teď je mi to jasné! Po shlédnutí filmu jsem si říkal, že ta fekální nit vinoucí se celým dějem je jak z nějaké německé "komedie" a ejhle: ona to byla americko-německá koprodukce. No, nebylo to tak úplně strašné, občas se člověk i zasměje či alespoň pousměje, ale jinak je celá koncepce tak nějak... zvláštní. Celý film se hrabeme (s prominutím) ve sračkách, aby z toho nakonec vykoukla za uši tahající moralita o americké rodině, prokouknutí všech "slepých" a velké padnutí si do náruče se všemi okolo. Kdyby scénáristé zůstali u bláznivé rodinné roadmovie a odolali pokušení na nějaké morální poučení amerických dětí a rodičů, udělali by rozhodně lépe a ušetřili by většinu diváků trapných pocitů při nejrůznějších "dojemných" scénách. Každopádně, i přes pár veselých okamžiků, se jedná o dílo nehodné hereckého a komediálního mistrovství Robina Williamse, neboť jeho roli by levou zadní zvládl jakýkoliv béčkový seriálový herec. ()

Zackk

líbí se mi to, furt se tam něco děje žádné trapné dialogy dává to smysl, vtipné akční a dobře nadabované, podívám se na to třikrát za den a bude mě to bavit, ideální pro rodiny děti a zdravé dospělé jedince, bohužel na online filmové kritiky první třídy to stejně jako všechno ostatní nestačí, stačí ignorovat hodnocení které dostane béčkovej film s madonou v hlavní roli a užijete si hezký film vhodný pro celou rodinu kde nemusíte zvažovat jestli to točil tejpek co si musí několikrát denně mastit nad géniem svého díla. jak uvolnující ^_^ ()

• Predavač Irv (na obrázku na pravej strane karavanu) je v skutočnosti režisér Barry Sonnenfeld. (Zeker)
  • Jeff Daniels hrál na banjo ve všech hudebních scénách sám. (Cheeker)