Ako som spoznal vašu mamu

• Česko Jak jsem poznal vaši matku (viac)
Ukážka z filmu 69
USA, (2005–2014), 76 h 7 min (Minutáž: 20–22 min)

Hudba:

John Swihart

Josh Radnor, Jason Segel, Neil Patrick Harris, Alyson Hannigan, Cobie Smulders, David Henrie, Lyndsy Fonseca, Alexis Denisof, Jayma Mays, Eva Amurri Martino (viac)

Ted a Barney se hádají o sexy kočku. Ted zjišťuje, že je v baru s dívkou, se kterou kdysi chodil. Robin je stále zdrcena z rozchodu a příšerně se zanedbává. A Marshall nedokáže přestat mluvit o založení rodiny...
Píše se rok 2030 a přibližně padesátiletý Ted vypráví dospívajícím dětem, co všechno se stalo, než poznal jejich matku. Děj seriálu se tak odehrává v jeho vzpomínkách, počínaje rokem 2005. Tehdy mu táhlo na třicítku, žil s nejlepším kamarádem z vejšky Marshallem a s další neoficiální spolubydlící, učitelkou z mateřské školky Lily. Ti dva se zrovna zasnoubili, což přivedlo Teda k zamyšlení. Uvědomil si, že je právě ten správný čas najít si také ženu svého srdce. A shodou okolností zrovna stála na protější straně hospody krásná reportérka Robin... Posledním členem party je neuvěřitelný frajer a „balič" Barney. Manželství a monogamii vůbec považuje za jeden z největších hříchů lidstva a užívá si nevázaného života, plného sexu a zábavy. Ostatní si občas nejsou tak úplně jisti, proč se s ním vlastně kamarádí. No, on jim vlastně nedal na vybranou... Děj sitcomu je zasazen do prostředí New Yorku a bývá často popisován jako „Přátelé 21. století". Populární se stal nejen díky vytříbeným hláškám, ale také zásluhou originálního konceptu vyprávění, jenž umožňuje starému Tedovi velice zábavně komentovat děj, který leckdy skočí třeba do dětství nebo naopak pokročilého věku postav. Seriál a jeho protagonisté získali mnoho cen a na spoustu dalších byli nominováni. V letech 2007 a 2008 vyhráli Emmy a Neil Patrick Harris (Barney) byl za rok 2009 nominován na Zlatý Glóbus za nejlepší vedlejší roli v televizním seriálu. V sérii si také zahrála například zpěvačka Britney Spears, Mandy Moore nebo Enrique Iglesias, jejichž písničky pochopitelně některé z dílů provázejí. (TV Prima)

kurzan

No nevím, uznávám, že seriál je to scenáristicky dobře připravený, dobře zrežírovaný i celkem dobře zahraný, avšak osobně jsem již ze všech těch v současnosti běžících seriálů nějaký převztahovaný - proto miluji britkomy jako black books, ale tohle mě nechalo zcela chladným. PS: škoda, že ČSFD nemá statistiku (nebo aspoň počty) hodnocení žen a mužů - u kupy věcí by mě to docela zajímalo - např. zrovna u téhle :)) ()

matoPXB

Jednoducho jedinečná záležitosť. Nepamätám kedy som naposledy tak hltal dej a užíval si ho. Barney –jedinečnosť sama o sebe ,alebo It will be legen.... wait for it .... dary!!, alebo suit up ..... ach. Radosť sledovať. Celok mi dosť pripomína Friends, ale tak o triedu vyššie .Žiadna postava nieje trápna ,či nudná. Jednoducho 1** medzi seriálmi . ()

Elegnor

Na poli sitcomů pro mě rozhodně patří ke špičce. Trvalo mi poměrně dlouho, než jsem se k tomuhle seriálu dostal, až na doporučení sedmého člověka jsem začal seriál sledoval, ale teď nemůžu jinak než hlásat dál tenhle název.. Tenhle kousek mě vážně dokáže strašně snadno rozesmát a navíc tak příjemně rozveselit.. S koncem čtvrtý série jsem si říkal, že už je to možná trochu dlouhý, ale začátek pátý mi opět přines vlnu dobrý nálady, takže jsem rád, že seriál pořád běží.. Prostě awesome.. :) ()

d1x

Styl a lá Přátelé je příjemný. Dokonce jsem si tento seriál oblíbil víc - asi to bude tím, že je aktuálnější a lépe zapadá do dnešní doby. Bavím se každý týden a doufam, že se ještě nějakou dobu bavit budu. ()

LuNaj

Hodnocení 1. série- nadprůměrný seriál, který není bůhvíjak vtipný, ale přesto si mě získal. Na rozdíl od většiny nijak neulítávám na postavě Barneyho (možná skrytá averze vůči homosexuálům, neboť Neil Patrick Harris je gay, že ano), ale líbí se mi seriál jako celek. ()

monikka87

Viac ako solídny nástupca Priateľov. HIMYM jednoznačne stojí na awesome Barneym v podaní Neila Patricka Harrisa. Ale aj Marshmallow s Lilypad sú cute, aj Robin má dobré hlášky, paradoxne Ted ako ústredná postava mi veľmi nereže. Tak vyzerá to, že seriálu začína dochádzať dych a vyčerpáva sa... idem dole o jednu hviezdičku. No, tvorcovia sa začali snažiť a 7. séria je fakt pozerateľná. ()

Bonniesgun

Čím byly Přátelé pro generaci mladých lidí přelomu století, tím jsou HIMYM pro generaci o dekádu starší. Ne, srovnání těchto seriálu se zkrátka NEDÁ vyhnout, ale neřekla bych, že jeden z nich je horší nebo lepší. HIMYM je ale rozhodně seriál modernější a tím pádem i bližší dnešním divákům. Návykový je ale absolutně stejně!!! A ještě něco - Barney je opravdu legendární postava!!!jen mě pěkně zklamal - proč se musel zabouchnout??? A zrovna do té kanaďanky?! ()

Mr.Roman

Geniálny seriál. Každá jedna postava je super, hoci Barneyho mám najradšej (kto nemá!). Hlavná postava Ted, ktorý rozpráva deťom príbeh ako spoznal ich mamu je sympaťák, Marshall proste veľké trdlo, Barney neskutočný sukničkár, Lily taká menšia trubka s Marshallom tvoriaca dokonalý pár a Robin sebavedomá Kanaďanka. Príbehy sú originálne, nápadité a veľmi, ale ozaj veľmi zábavné, hoci záchvat smiechu som chytil "len" raz v priebehu niekoľkých epizód, bavil som sa s úsmevom na tvári pri každej jednej. Momentálne som dopozeral štvrtú sezónu, ktorá ku koncu trocha strácala dych, vzhľadom na komplikácie vzniknuté dôsledkom tehotenstva oboch hlavných hrdiniek. Takže verím, že ďalšia sezóna bude opäť špička medzi dnešnými seriálmi. Inak podľa mňa v súvislosti s HIMYM často spomínaným Priateľom sa minimálne vyrovná. Seriál putuje medzi moju TOP 10 a netrpezlivo čakám na ďalšiu várku a verím, že úroveň tak skoro nestratia a naďalej budú mojím životabudičom, ktorý som ihneď po dopozeraní všetkých dielov začal pozerať znova.. a nie posledný raz. Very "high five" ;)) ..... Takže moje prianie sa nevyplnilo a po štvrtej sezóne to išlo kvalitatívne veľmi strmo dolu, hviezdička ide preč, pozícia z top ten tiež, na ďalšie diely pozerám akosi len zo zotrvačnosti, obrovská škoda a veľké sklamanie. ()

Asdas

Classic and Legen..... wait for it .....dery.Už po pár častiach som vedel,že toto bude po boku Priateľov dalšia srdcová záležitosť!Barney na H.R.A.D. ()

mikhail

Po tretej sérii som si povedal, že si to už nikdy nepozriem. Čuduj sa svete začal som pozerať aj štvrtú (i keď nie každú časť). Takže HIMYM musí mať v sebe naozaj niečo pútavé, čo ma núti sa k nemu opakovane vracať. ()

o.p.a.t

Ze začátku jsem na tento seriál měl spíše záporný názor (resp. po zhlédnutí prvního dílu), a tak jsem na něj na delší dobu zanevřel. Nedávno jsem se ale dokopal k sehnání některých dalších dílů a zase se mi potvrdilo, že neradno dávat na první, v tomto případě, zhlédnutí... :-) "We are international business-men!" :D ()

ratpile

První tři série naprostá dokonalost. Čtvrtá série jakoby docházeli nápady, ale přesto, totální studnice pohodový a pozitivní nálady. Postava Neila Patricka Harrise je naprosto dokonalá a zbytek osazenstva si stejně tak snadno oblíbíte, snad jen Alyson Hannigan mi není tak sympatická jako ostatní. Pro mě nejlepší seriálový nabuzovač pozitivního myšlení co kdyz vzniknul. ()

oasismanik

Rozhodne som to neplánoval vytiahnuť, ale zatiaľ čo priatelia sú sympatickí, milí, pouční a občas aj vtipní, Ted a banda sú to isté, ale skoro stále aj vtipní. Aj keď v prvých častiach 5. série sa stalo z neho niečo hrozné. Uroveň jednotlivých častí síce občas dosť kolísa, ale na menej ako 5 hviezdičiek to ZATIAĽ rozhodne nie je. PS: 4 séria je naozaj slabučká oproti ostatným a aj začiatok piatej je minimálne o 30 % slabší, *spoiler*ale po rozchode Robin s Barneym sa vracia seriál ku koreňom a som spokojný, dokonca tak spokojný, že cez sviatky som si pozrel všetky časti ešte raz, a hanbím sa za to, že som rozmýšlal nad štyrmi hviezdičkami. PSS: V polovici 6. série definitívne prestávam so seriálom How i met your mother a ponechávam plné hodnotenie z nostalgie k skvelým 4 sériam a čiastočne aj piatej. 6 séria je ukážkový príklad toho, keď tvorcom dojdú absolútne nápady a nevedia kadial a kam, 6 SERIU ROZHODNE NEPOZERAJTE! ()

boombang

Má to grády, ale hlavně kvůli Marshallovi a Barneymu, ostatní jsou takoví nemastní neslaní... i když holky jsou milé a fešandy, to zase jo... No, po prvních dvou sériích připisuju - je to suprové, je to boží, je to legen - počkej si na to - dární. Epizoda s ananasem nebo s Robin jako hudební hvězdou nemá chybu. Ovšem Barney je často fakt na zabití... závidím mu jeho neotřesitelné sebevědomí - tedy pokud nejde o pavouky nebo o řízení auta :-) U sedmé série už jednu hvězdu ubírám - už je to málo vtipné, moc natahované a trapné. Ať už to proboha skončí! ... Ano, už to skončilo - a já ubírám další hvězdu. ()

jafuska

doufala jsem, že to bude lepší, ale nenadchlo mě to, koukla jsem naprvní díl a stačilo, nechápu tak vysoké ohodnocení, ale budiž, u mě velké zklamání ()

Jak jsem poznala vašeho otce plní obsazení

Jak jsem poznala vašeho otce plní obsazení

07.11.2021

Seriál Jak jsem poznala vašeho otce (How I Met Your Father) se pomalu ale jistě blíží, desetidílný sitcom mimo jiné taky od tvůrců původního HIMYM Cartera Bayse a Craiga Thomase dorazí už příští rok,… (viac)

Spin-off HIMYM dostal zelenou

Spin-off HIMYM dostal zelenou

21.04.2021

Seriálový spin-off Jak jsem poznal vaši matku s názvem How I Met Your Father má na stanici Hulu oficiálně zelenou. Tvůrci Isaac Aptaker a Elizabeth Berger projekt obnovili pár let poté, co se původní… (viac)

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

30.12.2014

Meg Ryan pozná Vašeho otce

Meg Ryan pozná Vašeho otce

25.04.2014

Tedy, ne doslova samozřejmě... CBS již vloni oznámilo spinoff k populárnímu seriálu Jak jsem poznal vaši matku, který bude sledovat příběh Sally (Greta Gerwig), která byla divákům představena již v… (viac)