Ako som spoznal vašu mamu

• Česko Jak jsem poznal vaši matku (viac)
TV spot 3
USA, (2005–2014), 76 h 7 min (Minutáž: 20–22 min)

Hudba:

John Swihart

Josh Radnor, Jason Segel, Neil Patrick Harris, Alyson Hannigan, Cobie Smulders, David Henrie, Lyndsy Fonseca, Alexis Denisof, Jayma Mays, Eva Amurri Martino (viac)

Ted a Barney se hádají o sexy kočku. Ted zjišťuje, že je v baru s dívkou, se kterou kdysi chodil. Robin je stále zdrcena z rozchodu a příšerně se zanedbává. A Marshall nedokáže přestat mluvit o založení rodiny...
Píše se rok 2030 a přibližně padesátiletý Ted vypráví dospívajícím dětem, co všechno se stalo, než poznal jejich matku. Děj seriálu se tak odehrává v jeho vzpomínkách, počínaje rokem 2005. Tehdy mu táhlo na třicítku, žil s nejlepším kamarádem z vejšky Marshallem a s další neoficiální spolubydlící, učitelkou z mateřské školky Lily. Ti dva se zrovna zasnoubili, což přivedlo Teda k zamyšlení. Uvědomil si, že je právě ten správný čas najít si také ženu svého srdce. A shodou okolností zrovna stála na protější straně hospody krásná reportérka Robin... Posledním členem party je neuvěřitelný frajer a „balič" Barney. Manželství a monogamii vůbec považuje za jeden z největších hříchů lidstva a užívá si nevázaného života, plného sexu a zábavy. Ostatní si občas nejsou tak úplně jisti, proč se s ním vlastně kamarádí. No, on jim vlastně nedal na vybranou... Děj sitcomu je zasazen do prostředí New Yorku a bývá často popisován jako „Přátelé 21. století". Populární se stal nejen díky vytříbeným hláškám, ale také zásluhou originálního konceptu vyprávění, jenž umožňuje starému Tedovi velice zábavně komentovat děj, který leckdy skočí třeba do dětství nebo naopak pokročilého věku postav. Seriál a jeho protagonisté získali mnoho cen a na spoustu dalších byli nominováni. V letech 2007 a 2008 vyhráli Emmy a Neil Patrick Harris (Barney) byl za rok 2009 nominován na Zlatý Glóbus za nejlepší vedlejší roli v televizním seriálu. V sérii si také zahrála například zpěvačka Britney Spears, Mandy Moore nebo Enrique Iglesias, jejichž písničky pochopitelně některé z dílů provázejí. (TV Prima)

Recenzie používateľa Necrotongue k tomuto seriálu (217)

Dokonalý koktejl (2011) (S06E22)

U šesté sezóny stále častěji a stále intenzivněji přemýšlím nad tím, proč některé díly... ne, proč většina dílů této řady vlastně vznikla. Kdyby neměly v podstatě žádný vliv na příběh, ale alespoň by mě dokázaly rozesmát, neřekl bych ani popel, jenže to se jaksi neděje. Ani dvaadvacátá epizoda se nevymotala z krize, v níž se seriál v této fázi nachází, takže to byla zase bída. / Poučení: Pečlivě si zvol svůj drink. ()

Památky (2011) (S06E23)

Děj se v posledních dílech zasekl na jediné věci...no dobře, budově a podle tvůrců by mě to asi mělo bavit, ale hádejte co? Nebaví. Třiadvacátá a tedy předposlední epizoda šesté sezóny nepřišla s ničím pro mě zábavným, takže jsem sledoval trio Ted, Zoe a Barney, které předstíralo, že se něco děje, se značnou ztrátou následoval Marshall a ženy byly prakticky neviditelné. Hvězdička za Arthurova nového psa. / Poučení: Zkus mít vlastní názor. ()

Výzva přijata (2011) (S06E24)

Čtyřiadvacátý díl si hrdě držel standard šesté sezóny, nehledě na to, jak byl nízký. I v závěrečné epizodě se nedělo téměř nic, co by mě doopravdy zajímalo; jednou z mála pozitivních záležitostí bylo konečné řešení v otázce hotelu Arcadian, takže ze seriálu vypadla jedna ze smyček, v nichž se děj poněkud cyklil. Tvůrci se tímto dílem zdárně prozvraceli do sedmé série, k níž vzhlížím s nemalými obavami. / Poučení: Když přijde čas, prostě to zmáčkni. ()

Season 7 (2011) (S07)

Tvůrci mě velmi překvapili, když kvalitou sedmé sezóny překonali šestou sérii. K mému údivu jsem u hodnocení jednotlivých epizod nemusel ani jednou sáhnout do odpadu (což mě samotného velice těší) a jednou jsem mohl dokonce hodnotit i čtyřmi hvězdičkami. V to jsem už ani nedoufal. Přesto se tvůrci ani v této řadě nevyhnuli opakování starých chyb (nekonečné pitvání vztahů po expiraci, nedostatek humoru, odporné chování údajných přátel atd.) / Poučení: Máš hodně přátel. Jsi si tím jistý? ()

Svědek (2011) (S07E01)

K seriálu jsem se tímto dílem vrátil po krátké pauze, v níž jsem se věnoval čerstvějším záležitostem a zároveň jsem regeneroval po šesté sérii. První epizoda sedmé sezóny mě ale příliš nepřesvědčila (ne, že bych něco takového očekával), protože se veškerá snaha o humor topila ve vztahové nudě a v dalším otravném plkání o dětech. / Poučení: Poznáváš Spojené státy? Cleveland asi vynech... ()

Holá pravda (2011) (S07E02)

I tentokrát šlo jen o jeden z mnoha vzájemně zaměnitelných dílů. Druhá epizoda sedmé sezóny opět nehýřila vtipem, scénáristé Barneyho usilovně měnili v někoho jiného, čímž ho dokonale upozadili, problémy, které řešil Ted, byly fakt už jen vařením z vody, a ani ten Marshall už nebyl tím, čím býval. Alespoň Garrison Cootes mě svými telefonáty z bažiny pobavil. / Poučení: Nedávej si předsevzetí. ()

Kravata s kachničkami (2011) (S07E03)

Tak jistě, chápu, je to už sedmá sezóna, o nápady je nouze, tak proč nezrecyklovat nějakou děsně zajímavou událost z Tedovy minulosti. Zvlášť, když je zrovna v jeho případě z čeho vybírat, že jo? Třetí epizoda byla zčásti nudná a zčásti nezajímavá, protože mi tvůrci předhodili vzpomínání na nudný vztah, podali to nudnou formou a Barneyho ďábelský plán byl taky o ničem, protože ta výhra... / Poučení: Nesnaž se oživit mrtvý vztah, a když už to uděláš, nechtěj, abych to sledoval. ()

Stinsonovská raketová krize (2011) (S07E04)

Sedmá sezóna se začíná nebezpečně podobat té předchozí; i u ní jsem často marně přemýšlel nad tím, co mě má vlastně bavit. Tady jsem se sice občas pousmál u Barneyho záludných systémů, ale to bylo všechno. Čtvrtá epizoda byla ve výsledku podobně nudnou a nezajímavou záležitostí jako předchozí díl, a ať napínám zrak, co to jen jde, světlo na konci tunelu nevidím. / Poučení: Nebuď za křena. ()

Exkurze (2011) (S07E05) odpad!

Na svou obranu mohu uvést jen tolik, že jsem se opravdu ze všech sil snažil, abych v ději tohoto dílu našel alespoň malý důvod k smíchu. Nenašel jsem. Možná tam skutečně žádný nebyl, možná jsem jen hanebně selhal, ale pátá epizoda sedmé sezóny se mi zdála být ještě nudnější než obě předchozí. Všechny dějové linie se ubíraly směrem, který mě nezajímal, takže to ani jinak dopadnout nemohlo. / Poučení: Kal Penn má fajn hlas. ()

Tajemství a minulost (2011) (S07E06)

Přišlo mi dost zvláštní, že jediným, kdo držel díl alespoň trochu nad hladinou odpadní vody, byl Kevin v podání Kala Penna. Děj šesté epizody byl jinak úplně o výsledném produktu intenzivního snažení trávící soustavy. Dějová linie, která se zabývala tajemstvím kolem pohlaví budoucího dítěte, byla snesitelná jen díky Kevinovi; ta Tedova byla zoufalá jako obvykle. / Poučení: Nebuď patetickým debilem. ()

Noretta (2011) (S07E07)

Hmmm, už, už to vypadalo, že by si u mě tvůrci mohli tentokrát šplhnout, ale nakonec se to zase zvrtlo a já ani nebudu předstírat, že to není moje vina. Sedmá epizoda se mi zdála být poměrně vtipná, na poměry sedmé sezóny byla jasným nadstandardem, ale pak jsem se nechal vytočit vyšpuleným Marshallovým otcem, jehož oplakávání jsem musel přetrpět po několik dílů, aby tu teď byl častěji než kdy předtím. Pak jsem ještě zjistil, že jsou tvůrci buď úplně líní, nebo si myslí, že jim divák sežere úplně všechno, ale kdybych se dostal do situace, v níž by mi po hlavě korzovala krysa, těžko bych si zapomněl umýt vlasy. Ale co čekat od buranů, kteří lezou v botách i do postele. / Poučení: Dělej si to sám, vyhneš se nepříjemným rodinným momentům. ()

Návrat Nemravné dýně (2011) (S07E08)

No, abych se přiznal , byl bych radši, kdyby tvůrci nechali Dýni Dýní a nesnažili se tento příběh nějakým způsobem zakončit. Vypadalo by to věrohodněji a chudák Ted by nebyl okraden o své nostalgické vzpomínky. Osmá epizoda to vcelku zbytečně rozhrábla, nebylo to pro mě ani příliš zábavné, a tak musela situaci zachraňovat ta nejméně pravděpodobná/vhodná postava. Robin. No jo, ani já jsem tomu nevěřil. Robin a Barney mě fakt pobavili, což se v sedmé sezóně stalo poprvé. / Poučení: Některá přání by měla zůstat přáními. ()

O fous (2011) (S07E09)

S tímto dílem jsem byl spokojen tak napůl. Devátá epizoda měla skvělý, předtitulkový, Barneyho úvod, který mě naladil na to, co přijde, ale pak už jsem tak nadšený nebyl. Abych to upřesnil; pokud šlo o kravatu, bavil jsem se výborně, ale celý ten příběh kolem hurikánu na mě příliš nezapůsobil, a pořád marně přemýšlím nad tím, jak mohl Marshall proletět oknem baru. / Poučení: Buď připraven! ()

Tik, tik, tik... (2011) (S07E10)

No, a zase jeden z těch nevyrovnaných dílů. V desáté epizodě se tvůrci opět pustili do znovuoživování vztahu (oni na to snad musí mít nějakou úchylku), což mě pochopitelně zrovna dvakrát nenadchlo, a protože tahle záležitost zabrala značnou část stopáže, muselo se to projevit na mém hodnocení. Dějová linie s Marshallem a Tedem mě ale každopádně bavila, takže zase nebylo tak zle. / Poučení: Doznání si pečlivě načasuj. 2*+ ()

Parťákrodiče (2011) (S07E11)

Netvrdím, že byl celý tento díl špatný, protože sražený byt mě docela bavil, ale to ostatní už bylo mimo mísu. Tvůrci se už delší dobu evidentně potýkali s nedostatkem nových nápadů, a to, co předvedli tentokrát, mi to jen potvrdilo. Děj jedenácté epizody byl chvílemi až slabomyslný, a i když to nebyla žádná nuda, po většinu času jsem jen nevěřícně zíral. / Poučení: Hloupé rozhodnutí lze učinit i zastřízliva. ()

Iluminační symfonie (2011) (S07E12)

Tak to mě vynes na slunce a načechrej! Celou dobu si tady v komentářích/recenzích stěžuju na nedostatek humoru v sitcomech, teď mám za sebou polovinu sedmé sezóny a na dvanácté epizodě mě vlastně vůbec nezajímal Marshallův pobyt na střeše, protože mě daleko víc zaujal ten vážný tón, který prostoupil celou tuto záležitost. Divné. / Poučení: Nedůvěřuj neznámým. 3*+ ()

Záhady tajemna (2012) (S07E13)

Než se tvůrci seriálu rozhodli usmrtit Marshallova otce, viděl jsem ho, myslím, tak čtyřikrát, ale potom, co několik epizod zahltili jeho oplakáváním, skoro nesleze z obrazu. To jsou ty paradoxy. I jinak byla ale třináctá epizoda o návratech. Barney a Ted se vrátili ke svému starému nápadu, vrátil se Lilyin deskoherní rodič, Robin se vrátila do vysílání, přičemž se všude motal Sandy Rivers... Jo, jo, samý nový nápad. I ta atmosféra byla taková nostalgicky uňuňaná, a to nebylo nic pro mě. / Poučení: Na hřbitov si nos vlastní otvírák. ()

46 minut (2012) (S07E14)

Hmmm, pomalu mi začíná docházet, proč se u mnohých zde vyobrazených společenských aktivit na rozdíl od většiny diváků příliš nebavím. Myslím, že to bude způsobeno tím, že jsem sám nic takového nikdy nezažil. Třeba tohle společné utrpení čerstvých dvojic mě úplně minulo, protože jsem v jakékoli fázi vztahu neměl problém říct, co si o té které záležitosti myslím. Ale zas už chápu, proč má každý Američan se zdravotním pojištěním svého terapeuta. / Poučení: Mlč a trp. ()

Zapálený včelař (2012) (S07E15)

No, tentokrát mě tvůrci překvapili; tento díl byl sice pro příběh v podstatě absolutně zbytečným, ale zato mě dokázal celkem slušně pobavit. Patnáctá epizoda byla vlastně takovou skládačkou událostí z jednotlivých místností jednoho domu, k nimž došlo během pěti minut. A že to byla intenzivní pětiminutovka. Ne všechno se povedlo, jak bych si představoval, ale pobavil jsem se. / Poučení: Hmyz, hlodavci, gouda a večírky nejdou tak úplně dohromady. ()

Ochlastovlak (2012) (S07E16)

Na rozdíl od předchozího přišel tento díl s nějakým tím významem pro příběh, ale zase jsem se u něj tolik nepobavil, když nepočítám Quinn/Karmu. Ta byla vrcholně zábavným prvkem šestnácté epizody, v níž to tvůrci opět zkusili vzít z vážnější strany, ale v podstatě zase jen omílali totéž, jako to provedli už mnohokrát, a vůbec se jim nepodařilo dostat mě podobným způsobem jako ve dvanáctém dílu. / Poučení: Gynekolog taky málokdy pozná své pacientky podle obličeje. ()

Jak jsem poznala vašeho otce plní obsazení

Jak jsem poznala vašeho otce plní obsazení

07.11.2021

Seriál Jak jsem poznala vašeho otce (How I Met Your Father) se pomalu ale jistě blíží, desetidílný sitcom mimo jiné taky od tvůrců původního HIMYM Cartera Bayse a Craiga Thomase dorazí už příští rok,… (viac)

Spin-off HIMYM dostal zelenou

Spin-off HIMYM dostal zelenou

21.04.2021

Seriálový spin-off Jak jsem poznal vaši matku s názvem How I Met Your Father má na stanici Hulu oficiálně zelenou. Tvůrci Isaac Aptaker a Elizabeth Berger projekt obnovili pár let poté, co se původní… (viac)

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

30.12.2014

Meg Ryan pozná Vašeho otce

Meg Ryan pozná Vašeho otce

25.04.2014

Tedy, ne doslova samozřejmě... CBS již vloni oznámilo spinoff k populárnímu seriálu Jak jsem poznal vaši matku, který bude sledovat příběh Sally (Greta Gerwig), která byla divákům představena již v… (viac)