Parfum: Príbeh vraha

• Česko Parfém: Příběh vraha (viac)

Jean-Baptiste Grenouille má vlastnost génia – svým nosem dokáže zachytit, detailně popsat a charakterizovat všechny vůně, které se kolem něj mihnou. Okamžitě rozpozná jejich složení, míru použitých komponentů, čehož využívá pro výrobu těch nejúžasnějších parfémů na světě. Zoufale však touží po vytvoření dokonalé vůně. Naprosto zbavený citu se rozhodne vytvořit démonickou vůni, jejíž základní esencí bude vůně mladé dívky, nevinné a čisté. A učiní pro to vše... (oficiálny text distribútora)

lenzi

Za vizuálnu stránku filmu a za režisérovu schopnosť pôsobivo sprostredkovať divákovi rôzne vône a pachy dávam plus body. Za atmosféru a nečakaný záver (knihu som nečítal) tiež. Vadili mi isté nelogičnosti, konanie postáv bolo príliš okato prispôsobené zámerom režiséra/autora. ()

Tamdydam

Ani nevím, jak tenhle film popsat. Napadá mě jednoduše slovy: "omamně hypnotické". Vstřebal jsem ho až napodruhé, jelikož na podobnou směs extrémní nechutnosti, krásy, odporu a zárověň i sympatiím k ústřední postavě,... jsem prostě nebyl připraven. Ale napodruhé už jsem se jen nechal vést jako zhypnotizovaná ovečka boží a výsledek stál za to ()

e(l)a

Výborné herecké výkony! Hlavní hrdina je skutečně přesvědčivý šílenec, který s naprostým klidem ničí životy, aby dosáhl svého cíle. I když je jeho jednání naprosto zavrženíhodné, přesto ho nedokážete nenávidět, což ovšem v žádném případě neznamená, že ho budete milovat. Nemohu nezmínit krásnou hudbu, která provází celým příběhem a dokonale k němu sedí! ()

Rodin

Budu zde zřejmě výjimka, ale já jsem se opravdu královsky nudil. Skvělý námět se potkal s naprosto průměrným scénářem a Tom Tykwer v mém pohledu prostě neodvedl dobrou práci. Celkově jsem chtěl původně dát hvězdičky 3, ale pak jsem přehodnotil svůj záměr proto, že jsem film viděl ještě jednou na HBO. Přes 50% prostě nepřelezl. ()

giaruj

Skvele natočený snímok, nerešpektujúci éterickosť knihy ako takej. Bez znalosti knižnej predlohy by som tlieskal a ubral len jednu hviezdičku. Za vykecávanie deja, v snahe priblížiť sa knižnému doslovizmu. Žiaľ, musím ubrať aj ďalšiu. Z knižného odľuda spravili charizmatického filmového chlapíka. Vo filme chýba dôležitá "jaskynná" etapa hrdinu. V desiatich minútach prebiehajú vraždy ako na bežiacom páse a erotická davová psychóza trvá pridlho. Záver knihy je nesfilmovateľný. Asi aj preto pôsobí ako nalepený výkrik do tmy. Pekná, pôsobivá, ale veľmi zjednodušená adaptácia úžasnej knihy. ()

Shredder

Filmu som prepadol od sceny na trhovisku, a udrzal si moju pozornost az do konca. Uzasna atmosfera spojena so skvelou kamerou a presvedcivym Whishawom, uprimne neviem si predstavit nikoho kto by sa do role hodil viac. Zatial co vo vacsine filmov vraha neznasate a lutujete jeho obete, Grenouille vas jednoducho ocari a prajete si aby svoj ciel dotiahol do konca. Naozaj poeticky film s originalnym pribehom. ()

Speck

Vizuálně i příběhově krásný film, který kypí emocemi a který vykouzlil závoj slz na mé tváři. Příběh nevinnosti a geniality, tekuté lásky a neuvědomování si věcí takových, jak se jeví lidem okolo. S gradujícím dějem a naprosto dokonalým vyvrcholením. ()

_aandyy_

Toto je další z filmů, které jsem si musela pouštět několik dní, abych se vůbec dodívala (v tomto případě snad na 5x, ale ne že by byla chyba ve filmu, jako spíše ve mně). Začátek se mi líbil hodně, měl zajímavý spád a na kvalitu hodně zapůsobil i Dustin Hoffman. Druhá půlka už byla o něco horší, včetně toho velice zvláštního konce. Viděno dvakrát - jednou před přečtením knihy, poté po přečtení. I když jde o zpracování velmi zdařilé, knihu bych hodnotila výše. Možná mě hlavní hrdina také trochu znervózňoval - zda to nebylo záměrem, mi zůstane záhadou... ()

Magoor

Kniha je předmět ke zvláštnímu hodnocení, co vedlo autora k jejímu napsání, mezi námi úplně úžasná, i když velmi zvláštní. Současně nevím co vedlo Toma Tykwera k jejímu zfilmování, ale povedlo se mu to na absolutní jedničku s hvězdičkou! ()

Fafyna

Začátek vypadal velice slibně - velice reálný obraz středověké Paříže. Film si celkem dlouho drží úroveň, skvělá kamera, herci taky dobří.. Vše sedí, dokud nepřijde konec. Ten mi dojem z celého filmu úplně pokazil - až příliš hollywoodský. Proto jen 3*. Jsem zvědavá na knihu, ta prý končí jinak.. Tak nějak realisticky. ()

Myrddin

úlně souhlasím s Petroffem, ale já bych zašel ještě dál a označil bych tuhle sračku za nejhorší film, co sem viděl... dobře možná trochu přehánim, ale ne až tak moc... já sice nijak zvlášť velký antipatie vůči hlavnímu hrdinovi nepociťoval, ale byl sem znechucenej z toho na jak moc dobrej film si hraje něco tak imbecilního... nebudu to tu tak rozvádět, protože nechci spoilerovat, ale celej tenhle film je k smíchu... a jediný, co mohlo pomoct, by bylo pojetí tohohle scénáře jako komedie... jak tohle může mít skoro 80% ? ...škoda, že se Stanley Kubrick splet... ()

stiewe

Jak si pročítám komentáře pod tímto filmových skvostem, tak mě nenapadá co bych vůbec mohl dodat. Stejně tak jako mě nenapadá jak krásný, omavující a svůdný musel být dokonalý parfém. Hlavní hrdina už od samotného počátku byl tajuplně slizký podivýn jenž si šel jasně za svým a to i přes nemalé ztráty ostatních. Úžasnou třešničkou pro mě byli herecké výkony jenž předvedli Dustin Hoffman a Alan Rickman. Ve skrytu duše doufám, že jednou budu moci aspon částečně přivonět k něčemu, co bych mohl označit za Dokonalý parfém. ()

dj_kure

Od začátku chytne a až do konce nepustí. Konec filmu mě sice trochu nasral, ale těch "zprasených" 5-8 minut už celkový dojem až tolik nezkazí. 78% ()

sulda007

Celej ten film je dost velká haluz, rozhodně doporučuju! Má v sobě velkou dávku středověku, ale i stále aktuální zvěrstva, jakých jsou lidé schopni. Akorát to bylo občas trochu zdlouhavé, to věčné čichání mohli trochu zkrátit ... a ten obrovský grupáč na náměstí na konci byl na mě trochu moc :D. ()

liberita

Nakrútiť presvedčivo film o podmanivom svete vôní, keď môžete využiť iba prvky, ktoré potešia zrak a sluch si vyžaduje nutnú dávku dobrého príbehu, nadania a šťastia. V tomto prípade sa to podarilo. Parfém je pre mňa predovšetkým poetický film a samotná postava Grenouilla vzbudzuje značné sympatie, napriek tomu, čo robí pre to, aby získal to, čo chce. Herecké výkony sú v poriadku, nielen veteráni Rickman a Hoffman, ale aj Whishaw sa do svojich rolí vžili presvedčivo. Napriek tomu mi prídu v tom prípade herci akosi druhoradí, popri výbornej hudbe Berlínskej Filharmónie a silnej scéne davového pobláznenia. Film Toma Tykwera na mňa urobil dokonca dojem väčší než kniha Patricka Suskinda, z ktorej vychádza. ()

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

Vražedný Parfém v moderním pojetí

Vražedný Parfém v moderním pojetí

25.06.2018

Knižní bestseller Parfém: Příběh vraha, který v roce 2006 zadaptoval do filmu Tom Tykwer (Atlas mraků), se dočká moderního převyprávění od televizního režiséra Philippa Kadelbacha (Válečná generace,… (viac)

Parfémový vrah montuje bouchačky pro Bonda

Parfémový vrah montuje bouchačky pro Bonda

26.11.2011

Produkce nové bondovky Skyfall konečně odtajnila, koho bude hrát dávno obsazený Ben Whishaw, jehož proslavila role Grenouilla v Parfému: Příběhu vraha. A je to docela překvapení: jde o roli Q,… (viac)

Bond 23: Název, holka, písnička

Bond 23: Název, holka, písnička

11.10.2011

Prozatím jsou všechno pouze dohady. Natáčení ale začne zanedlouho (v Jižní Africe, která nahradila původně plánovanou Indii), takže jde o fámy blížící se pravdě. Název třiadvacáté regulérní bondovky… (viac)