Rozpad vzťahu nebýva ľahký ani pre jednu zo strán, ale v niektorých prípadoch môže byť dokonca nebezpečný. Obyčajný chlapík Matt Saunders (Luke Wilson) si konečne nájde ideálnu priateľku, krásnu Jenny Johnsonovú (Uma Thurmanová), ktorá je zhodou okolností superhrdinkou G-Girl. Sebecká a majetnícka žena má však privysoké nároky a vo všetkom ho obmedzuje, nuž sa rozhodne zo vzťahu vycúvať. Ako sa však rozídete s priateľkou, ktorá vie lietať, zdvíhať autá a pohľadom prepaľuje oceľ? Keď sa Jenny alias G-Girl dozvie ešte aj o Mattovom romániku s kolegyňou Hannah Lewisovou, pomocou svojich superschopností rozpúta také peklo, na ktoré jej milý len tak ľahko nezabudne. Keď on jej zlomil srdce, ona mu zlomí úplne všetko! Chcel rozchod, bude ho mať so všetkým, čo k tomu patrí. (TV JOJ)

rikitiki

Tak tohle je z principu špatně. Téma vztahu a rozchodu superbytosti a smrtelníka by mohl mít slušný potenciál (vzpomeňme třeba řecké báje), ale ne takhle - ona je potřeštěná hysterka, on je nicka a zbabělec. Nevadilo by vybočení z konvencí žánru, ale v tomto podání jsou oba dva hlavní hrdinové nesympatičtí a to je neodpustitelné. Násilných vtipů je poskrovnu (leda snad trochu žralok a závěrečné kreslené titulky) a film se neodříká ani tak profláknutého klišé jako je rádobyhláškující vtipný kamarád. Osobně to hodnotim tak, že stárnoucí Reitman natočil snímek o svém panickém děsu z emancipace. /1. 8. 11./ ()

Campbell

Nejhorší film Reitmana? Ale jděte. Já se bavil královsky, hudba byla tak neskonale parádní že jsem si obstaral i soundtrack, režie byla v pohodě, efekty pohodové. A navíc Faris je roztomilá a praštěná. Humor mi přišel takovej sice jednoduší ale o to víc jsem se zasmál. Nemám moc výtek, a v budoucnu si film dám znova. ()

Superpero

Luke Wilson to tam fakt zábavně kupuje od labilní Umy. Já se u toho prostě pobavil, jak furt Anně Faris nadávala, že je tlustá štětka, nebo hodila Lukovi Wilsonovi žraloka do bytu. Konec je malinko odfláknutej, ale mě tohle přehození superhrdinského konceptu, kdy holka má schopnosti a chlápek je její bitch přišlo jako dobrej nápad. ()

eraserhead666

První tak půlhodinu jsem se docela nasmál, poněvadž mi některé vtípky připadaly fakt humorné, ale tak zhruba od třicáté minuty čím víc se to blížilo ke konci, tím to bylo trapnější a trapnější až už se to ke konci skoro nedalo snést. Luke Wilsona mám docela rád a tady mě bavil, Uma překvapila tím, že mě až překvapilo, že ze sebe dokáže dostat něco jako Jenny, no a Anna Faris... ta má strašně hezké nohy. ()

Eliott

Celkem příjemná blbina. Trochu to sice drhne, když začne Uma Thurman vyvádět, ale i tak se pouze její zásluhou přikláním ke třem hvězdám. Způsob natáčení sice může místy působit béčkové, ale vlastně si to ani na žádný velkofilm nehraje a paradoxně mi to ve výsledku vadí mnohem méně než celá řada novodobých politicky korektních děl. 53% ()

• Scenárista Don Payne prišiel na nápad napísať tento film pri prácach na seriáli Simpsonovci (1989), v hlave sa mu zrodilo, že skombinovať romantickú komédiu a superhrdinu je dobrá myšlienka. (Greenpeacak)
  • Natáčanie trvalo zhruba jeden mesiac. (Greenpeacak)
  • Internetová stránka (professorbedlam.com), kterou zmiňuje dr. Bedlam, ve skutečnosti vede přímo na oficiální filmovou stránku Foxu. (HappySmile)