New Line Home Entertainment (Vánoční skřítek) a Walden Media (Díry) Vám přinášejí rodinné dobrodružství Soví houkání. Roy se s rodiči právě přistěhoval do nového města. Náhodou zjistí, že místní populace sov je ohrožená bezohledným podnikatelem. Spojí proto své síly s tajemným záškolákem a jeho sestrou ve snaze zachránit ohrožené tvorečky. Překvapivé zvraty, příjemný humor a nová hudba od Jimmyho Buffeta, který se dokonce ve filmu objeví. (oficiálny text distribútora)

MM_Ramone

Úplne nevýrazný film, ktorý žiadna komerčná televízia nezaradí do vysielania po 09:30 am. Má to jedinú šancu cez víkend skoro ráno, keď deti v predškolskom veku, už pobehujú po dome a pri tomto sa aspoň trocha zkľudnia. Tie tam totiž neuvidia mizerné herecké výkony, nie moc sympatických detských hrdinov, a plytký, naivný príbeh. Ale tie bystrejšie možno aj ano, pretože "Sovie húkanie" je hodne slabý produkt. * ()

sidzej

Vcelku ma prekvapuje to nizke hodnotenie. Vramci zanru to vobec nebolo zle. Krasne prostredie, dobra kamera, sympaticki herci a skvele policajne "auticko" Luka Wilsona :D. A tentokrat nie je stupidny ani scenar (naivny sice je ale zaobide sa bez trapnych humornych vsuviek co ocenujem). Pohodova oddychovka produkovana spolahlivym Frankom Marshallom. 60% ()

July

Jednoduché a dětské, ale místy k zasmání (a teď mám na mysli scény, u kterých to tvůrci zamýšleli). Dětem se to nejspíš bude líbit a pro dospělé je to film na pošmourné víkendové odpoledne, když nedávají nic jiného. Docela fajn průměrný rodinný snímek. "Autíčko", které dostane policista v podání Luka Wilsona, pobaví. ()

Hitman_47 odpad!

Nudné, předvídatelné, blbé, špatně zahrané...hlavní hrdinové jsou napřesdržku (ať už jde o vychrtlého Nedvěda, který usnul v solárku a má za sebou 10 let u NAVY SEALS anebo jeho sidekicka v podobě ještě vychrtlejšího jehovistického albína, který pronáší kecy, ze které by mu každý nejraději rozbil hubu). No prostě film o hovnech a o sovách, které se VELMI NELOGICKÝM způsobem...respektive zhovadilým způsobem, snaží zachránit Nedvěd (tomu čuráčkovi by v normálním světě napařili takovou pokutu, že by se z toho kapánek zesral). Asi tak, pokud to jsou opravdu chráněné sovy (sorry za mega spoiler..děcka si to vygooglujou až v 2.polovině filmu..), tak to šlo vyřešit v poklidu a všichni by se nažrali a sovy by zůstaly celé......ale tak demence je demence, proti tomu se zdravým rozumem bojovat nedá. ()

A.L.E.S.

Čím dál víc mám pocit, že jsem s filmovým vkusem totálně mimo. Ale co bych tomu filmu konkrétně vytknul já? Vlastně nic. Vždycky se sám sebe zeptám, jestli se mi to líbilo. Jsou věci, které vyjádřit nedokážu, v tomto případě jsou to čtyři hvězdy, měl jsem pocit, jako kdyby tomu filmu něco chybělo. Zase jsem si řekl, že je to spíš pro děti a mládež. Možná to bylo tím tempem příběhu, ale to je tak vše, co mi vadilo. ()

• Předtím, než dostala scénář, si Brie Larson přečetla knihu „Hoot“ od Carla Hiaasena, podle které je film natočen. (ArsenalEagle)