Piráti z Karibiku: Na konci sveta

• Česko Piráti z Karibiku: Na konci světa (viac)

V pokračování filmu Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže, který v roce 2006 lámal rekordy, nacházíme naše hrdiny Willa Turnera (Orlando Bloom) a Elizabeth Swannovou (Keira Knightley) v okamžiku, kdy se přidali ke kapitánu Barbossovi (Geoffrey Rush) a zoufale pátrají po kapitánu Jacku Sparrowovi (Johnny Depp), aby ho osvobodili z pasti ve skříňce Davyho Jonese, která mu zatemňuje mysl – zatímco strašidelná loď duchů Bludný Holanďan a Davy Jones, pod kontrolou Východní indické obchodní společnosti rozsévají zkázu všude po sedmi mořích... Období pirátů se blíží ke svému konci, ale dosud nebyla vyřešena konečná rozepře. Will Turner se plaví na daleký východ, aby našel magické mapy, které mu pomohou najít skříňku Davyho Jonese a zachránit svého přítele Jacka Sparrowa. Jacka zachrání, ale… Davy Jones, lord Cutler Beckett, zuřivý asijský pirát Sao Feng a starší kapitán James Norrington zformovali nepřátelské spojenectví, které ohrožuje Jacka Sparrowa, Willa Turnera, Elizabeth Swann, jejich nového přítele kapitána Barbossu a všechny piráty na světě. Aby dosáhl vítězství, musí Jack se svou posádkou plout mimo okraj mapy, do nezmapovaného teritoria sedmi moří. Na Shipwreck Island (Ostrov vraků) až na konec světa. (oficiálny text distribútora)

vinnetou500

souhlasím, většina filmu jde od prvních dvou do háje... ale kvůli tomu konci se na něj budu koukat klidně pořád dokola :33 samozřejmě... Zimmer se jako vždycky nenechal zahanbit! ()

Scaevola

Snímek pluje na podobné vlně jako předchozí díl a vzhledem k těsné návaznosti se spíše jedná o nouzové doplutí do bezpečného přístaviště, protože vlastně nic jiného scénáristům nezbylo. Bláznivé záhrobí naprosto zničilo relativně dobrý dojem vytvořený úvodním Singapurem a následné násilné budování pirátské mytologie (Bratrstvo, Zákoník, král?!) ničí i požitek z docela povedeně nasnímané akce. Utrpení doráží podivná mořská bohyně a její naprostá zbytečnost z hlediska celého příběhu. Domnívám se, že původní trilogie tak dokázala potenciál pirátských příběhů - od letmého okouzlení po dlouhodobou neudržitelnost. ()

Faltyni

Zakončení pirátské trilogie (další dva díly patří kvalitou úplně někam jinam) o jednom smolařském kapitánovi, lásce jednoho páru a jedné prokleté lodí. Třetí díl má možná trochu slabší příběh, ale vše vynahrazuje notnou dávkou humoru a akce. Velkou část filmu si pro sebe zabírá hlavně Johnny Depp (jeho herecké a mimicke výkony jsou excelentní), ale to ničemu neškodí, protože ostatní se dokáží i tak projevit, a svoje role zahrát s chutí ( třeba sexy Keira Knightley nebo Geoffrey Rush). Velký podíl na atmosféře má hudba, která je naprosto famózní (Hansi, si vážně génius ) a někdy by člověk chtěl jen zavřít oči a pořádně si jí vychutnat, protože je to balzám pro duši. A finální bitva, ať si každý říká co chce, se mně líbila, a to hodně, a i ona je jedním z důvodů, proč je tohle můj nejoblíbenější díl. ()

Retrostalker

Tak po dlhom čase a viacnásobnom videní musím zmeniť hodnotenie a povedať že je to zbytočne zdľhavé, únavné a menej zábavné ako prvé dva časti a k tomu ešte nový horší hlas pre Jacka v cz dabingu... Vystrihnút tak hodinu, hlavne veľa zbytočných dialogových scén a bola by to lepšia jazda. ()

PanPyzamo

Piráti z Karibiku: Na konci světa je třetím a nejspíš i nejakčnějším dílem z celé série. Posledních 20 minut filmu je neskutečná podívaná, kterou budete hltat. Příběh opět vynikající, efekty jsou čím dál tím každým dílem lepší a soundtrack jako vždy mistrovský. Jediný mínus filmu je konec, který ačkoliv je epický, tak se mi nelíbila jedna věc, kterou nebudu spoilerovat. 8/10 ()

JesterKruger

Ten konec toho filmu byla bomba, ten souboj lodí byl luxusní, ale zásadní problém tohoto dílu je, že tu byla chvilkami nuda, což u jiných dílů Pirátů z Karibiku jsem nezažil. Bohužel i chování Jednotlivých postav bylo kapku jiné než v předchozích dílech, ale herci byli luxusní, ta závěrečná bitva taky, i sem tam ten humor tam šel cítit, takže Jackiemu můžu klidně říci, že si tento film zaslouží pět hvězdiček. ()

Brvis

Po star wars a pánech prstenů mají piráti bezkonkurenčně nejlepší soundtrack, není se čemu divit, když ho dělala legenda všech legend Hans Zimmer. Tenhle fakt vás ujistí, že film bude doprovázen naprosto skvělým soundtrackem, který si užíváte od začátku do konce. Narozdíl od truhly mrtvého muže je film delší, což mírně začíná smrdět, protože jak jistě všichni víme, tak druhé pokračování mělo první polovinu filmu víceméně nudnou, ale tady to tempo začíná hned u první scény. Film má od začátku do konce vynikající nápady, které jen krásně osvěžují dějovou linku, akorát s podsvětím Davyho Jonese si mohli filmaři trochu více naložit, ale co už, ne každý film musí být dokonalý. Výborný je taky scénář, kdy každá postava má svůj unikátní charakter a nebojím se říct, že hlavní postavy (Jack, Hector, Will a Davy Jones) jsou jedny z nejlépe napsaných postav, co jsem kdy viděl. Neméně skvělý je také konec, kdy se všechno krásně vyřešilo a nestydím se říct, že konec nemohl být lepší. Poslední půlhodinka filmu vás k sedadlu vaší domací pohovky maximálně přilepí, to mi věřte. 10/10. P.S. Jak už to u pirátů bývá, film obsahuje podtitulkovou scénku, tak ne že po skončení vypnete telku ;) ()

svatto

Bolo mi luto nedat ziadnu hviezdicku, nakolko technicka stranka si urcite uznanie zasluzi, na druhej strane je tento film pre mna sklamanim roka. Ak by niekto vystrihal vsetky trapne a nudne sceny z "Truhlice mrtveho muza" a na koniec pridal vyvrcholenie z "Na konci sveta" (namorna bitka), mohol z toho byt jeden nadpriemerny film, ale pochopitelne, trzby by boli polovicne. ()

FlashCZ

Tito piráti své fanoušky rozdělili na 2 tábory. V jednom jsou ti které tento film zklamal a v druhém ti které natchnul. Jsem rád že se mohu zařadit do toho druhého, protože tohle bylo přesně to co jsem od Konce světa prostě čekal. Dep svou roli opět perfektně zvládnul a pobavil viz. scény s vysouvacími dalekohledy které opravdu pobaví a jeho rozdvojení osobnosti filmu rozhodně neubralo. Trochu se z děje vytrácí Bloom, ale o to víc v něm je Keira Knightley která svou roli zvládla na výbornou. A konečná bitva byla z těch které mají trilogie ukončovat aby byli úspěšné. Tady by si měli brát příklad tvůrci Spidermana III. Opět smekám před Zimmerem jehož hudba dodává šťávu a předělávka muže s harmonikou se nanejvýš povedla. ()

Gesicht

Efektni.. ale to je tak asi vše. V příběhu neuvěřitelný zmatek, vytrácí se lehkost předchozích dílů. Celou věc zachraňuje několik opravdu vydařených a místy i vtipných scén, kterých je ale bohužel jako šafránu. Pobaví, ale ne tolik, jak by člověk čekal. ()

Georgeo2

Pirati zmenili zaner->toto uz vobec nie je film aj pre deti...je pre ne drsny a hlavne-zbytocne prekombinovany. Reziser mal asi ideu -hlavne NEnatocit linearny a nalajnovany film. To sa mu podarilo, no za aku cenu... Mna by naozaj zaujimalo ci si G.V. really myslel ze toto prekona prve dva diely...No nemalo absolutne cim! Verbinsky natocil komplikovany gulas, ktory keby uvaril jednoducho, so stipkou invencie, a so starymi dobrymi prisadami akcia&vtip, tak by to aj posledny filmovy labuznik zhltol s usmevom a s nazorom, ze Pirati 1&2 boli fakt len predjedlo!!! Skratka-zaujimavych je mozno prvych 30minut a poslednych 45, no stale tu mame 93 minut zbytocnosti a nudy...Potencial bol, no.... ps:cez leto nas cakaju este minimalne dalsie 3 blockbustery, no zacinam byt skepticky...neviem ci unesiem dalsie sklamanie typu Spider-man 3 alebo Pirati 3...Drzte palce:) ()

Vital

Po skončení druhého dílu,který v mém úžasu skončil na pokračování,jsem tušil,že příště to bude jízda,a o rok později mě trailer naprosto přesvědčil a samotný snímek,akce střídá akci a digitálních triků nespočítaně... Piráti jsou necelými 3 hodinami prošpikovaný tímto jen v tom nejlepším,i když je pravda,že dějová linie poklesá,což mě ale nepřekvapuje zas tolik,nemůžete natočit snímek který je plných skvělých efetků,a ještě tam dát perfektní příběh,to už by asi bylo moc najednou,ne? :-) Zkrátka jsem si to perfektně užil,a doufám že 4 díl už nebude, potom bych už nemohl napsat tak pěknou recenzi a to by mě mrzelo :-) ()

Le6n

Nuda, nuda a ešte raz nuda! Dve hodiny prázdnych kecov, zápletiek, ktoré vedú odnikiaľ nikam, rádoby prekvapujúce zmeny tých, čo sú navrchu (chvíľami si človek pripadá ako v starých francúzskych komédiách, kde kufrík s peniazmi každú chviľu mení majiteľa a nakoniec sa dozvieme, že už na začiatku kufrík s peniazmi vymenili za kufrík so spodným šatstvom neznámej nevinnej dievčiny a môžeme ísť odznova). Doteraz nechápem načo bola dobrá 'čínska úvodná polhodinovka', či pirátsky snem, pretože to pôsobilo tak účelovo, ako to len mohlo. A prečo to všetko? Len aby sme mali nejaký dôvod na záverečnú bitku, a aby piráti mali v talóne fintu na desiatky bojových lodí chystajúcich sa na nich. Johnny Depp ako kapitán Sparrow je nudný, chýba mu šťava, ktorá z neho tak striekala v jednotke. Ak som sa za celý film zasmial sedemkrát, tak to asi aj preháňam, väčšinou na slovných hračkách, ktoré vymyslí škôlkár. Keď by som hodnotil Pirátov ako trilógiu, tak by zrejme dostal 55%, ale len kvôli slušnému nárezu v jedničke a nie úplne zvrzanú dvojku. Škoda, Piráti mali na viac. ()

pat_rafter

po zklamání z dvojky jsem byl tentokrát velmi spokojen. délka, ani pomalejší tempo filmu vůbec nevadilo a když se k tomu připočte i výborná hudba hanse zimmera tak to dávám čistých 80% ()

kokesh odpad!

Slátanina bez pointy. Něco takového jsem již dlouho neviděl, i filmy s Ernestem P. Worellem jsou proti tomuto duševní pastvou. ()

Šípová Růženka vs. Angelina Jolie

Šípová Růženka vs. Angelina Jolie

13.03.2012

Ještě nemáte dost zmodernizovaných verzí klasických pohádek? Pak vězte, že Raimiho Ozem, třemi Sněhurkami či dvěma Kráskami a zvířaty mánie nekončí. Walt Disney Pictures plánují nejen novou Popelku … (viac)

Luxusní protivník pro Jacka Sparrowa

Luxusní protivník pro Jacka Sparrowa

24.02.2010

Upřímně, po scénáristickém guláši v dvojce a trojce Pirátů z Karibiku budili Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides spíše obavy. Tím spíš, že i čtyřku napsali staří pachatelé Terry Rossio a Ted… (viac)

Čtvrtí Piráti plují na vlnách podivna

Čtvrtí Piráti plují na vlnách podivna

14.09.2009

Studio Walt Disney Pictures koncem minulého týdne oficiálně oznámilo, že čtvrté pokračování veleúspěšné pirátské fantasy dorazí do kin v létě 2011 pod názvem Pirates of the Caribbean: On Stranger… (viac)

Oscary 2008 - Výsledky

Oscary 2008 - Výsledky

25.02.2008

Zlaté sošky jsou rozdány. Samotná oscarová šou žádné úchvatné vsuvky nepřinesla, kvůli své (osmdesáté) výročnosti byla zaměřená hlavně na rekapitulaci své historie. Seznam oceněných filmů ale potěšil… (viac)