Píše se rok 1840. Po otcově náhlé smrti je mladá vzdělaná židovská dívka Rosina Da Silva nucena k rychlému sňatku. Rodina zůstala bez prostředků a jen výhodná svatba může všem umožnit udržet si dosavadní životní úroveň. Emancipovaná a svéhlavá Rosina nudný život po boku starého nemilovaného muže rozhodně odmítne. Sní o dráze herečky, ale také ví o stále se horšícícch finančních poměrech Da Silvových. Podaří se jí získat místo guvernantky v rodině Cavendishových na nehostinném ostrově Skye. Musí zapřít svůj židovský původ a stát se křesťankou jménem Mary Blackchurchová. Čeká ji chladné přijetí přejemnělé paní Cavendishové, která touží po velkém světě, a rezervované chování profesora Cavendishe, plně pohrouženého do své vědecké práce. Rosina se vžije do nelehké role nenápadné guvernantky a pečlivě střeží tajemství svého původu. Její inteligence a životní energie jí ale nedovolí douho zůstat opodál. (oficiálny text distribútora)

markotter

Minnie Driver asi v jediném filmu, kde se mi líbila jak herecky, tak taky jako žena. Romance z viktoriánských dob krásně zasazená do prostředí hledání cest, jak zachytit obraz pomocí fotoaparátu. Netradiční kombinace, ale výborně zrežírovaná a zahraná všemi hlavními postavami. ()

mira.l

Tohle bylo po delší době různých filmových omylů docela pohlazení. Poctivá filmařina a myslím, že jedna z nejlepších rolí Minnie Driver. ()

Erian

Pro mě hodně veliké překvapení, Minnie Driverová se mi v téhle odvážné roli moc líbila. Byla to krásná podívaná, Jonathan Rhys Meyers byl ve své chtivé lásce mrazivý, Tom Wilkinson odtažitý a kalkulující, opravdu to byl hodně silný příběh. ()

BrunoA

Celý film si až téměř do konce udrží atmosféru a sledovatelnost, ale na to, aby se mohlo jednat o nějaké "zásadní" dílo, tady absentovala výraznějsí a neotřelá myšlenka. ()

kori_kori

byť děj pomalu plynul, nakonec mě vtáhl celou a nechal mě kochat se nad hereckými výkony, jemností, krásou ženy, krásou obrázků a zachycených okamžiků ... moc se mi to líbilo ()

splaty

Na konci filmu mi zůstal smutný pocit a ten mi připomněl dávno zhlédnutý film Dívka s perou. Nepochopený umělec nalézá pomocnici a milenku, kterou po vyprchání okouzlení zradí. Vše nakonec dopadne tak jak má a možná i dokonce lépe. ()