Tínedžer Kale Brecht (Shia LaBeouf) má zásadný problém. Doposiaľ sa nevyrovnal so smrťou otca, ktorý mu pri autonehode zomrel pred očami, a v dôsledku toho fyzicky napadol učiteľa španielčiny, ktorý o ňom utrúsil nevinnú poznámku. Pre aktívneho chlapca sú tri mesiace domáceho väzenia neskutočným utrpením. Uniknúť nemôže, monitorovací náramok, ktorý nosí nad členkom, ho stráži až príliš dokonale. Pravidlá sú jasné – ak sa vzdiali tridsať metrov od domu, čaká ho polepšovňa. Do susedstva sa našťastie nasťahovala atraktívna Ashley Carlsonová (Sarah Roemerová), a tak si Kale kráti čas jej špehovaním otcovým ďalekohľadom. Postupne ho táto "špionážna hra" začne pohlcovať, čím ďalej tým hlbšie preniká do súkromia svojich susedov, až u jedného z nich zaznamená veľmi neobvyklé správanie. Spoločne s Ashley, ktorá jeho pozorovacím seansám tiež prepadne, začínajú monitorovať každý krok pána Turnera (David Morse), až v nich začne rásť podozrenie, že by to mohol byť dlho hľadaný sériový vrah. Kto by však veril chlapcovi v domácom väzení a jeho priateľke, ktorá tiež nie je bezproblémová? Možno práve odhalili tajomstvo, kvôli ktorému by mohli veľmi ľahko zomrieť. Nezabúdajte, že každý vrah je niečí sused. (TV JOJ)

Patr1k

Dlho som uvažoval nad hodnotením, pretože nemôžem povedať, že by ma film nudil, to nie, ale aj napriek tomu nejde o trhák, pri ktorom by sa človek usmieval od úžasu, potešilo ma obsadenie Davida Morse-ho, Shia klasicky v pohode...lepšie 3* ()

holden

Na dnešnú dobu celkom zaujímavý thriller, ktorý neurazí ani teenagera, avšak oproti Rear Window len veľmi slabý odvar. 2.5* (pol hviezdicky za LaBeoufa) ()

MAST3R

Film se mi kurefsky líbil, ale zase tak inteligence postav - WTF?! To je asi tak vše špatný na tohle filmu. Sympaťák Shia - taký malí střevo, jeho přiblblej šikmookej kamarád, hloupoučká matka, skvělí záporák Morse a sexy kočka od vedle Sarah Roemer. --- Jen nechápu, tohle, že je horor?! ehmm.. :-) ()

lehkoživka

Jednoduchý, ale vůbec ne hloupý, příjemně odpočinkový film. Poprvé mi ve filmu nevadili teenageři - hlavně asi díky velmi přirozenému herectví Shii LeBeoufa. ()

Vitex26

Povedená teen krimikomedie, která si neklade vyšší nároky než pobavit, a to se jí myslím povedlo. Navíc když stěžejního záporáka hraje David Morse, jeden z nejnesympatičtějších herců Hollywoodu (samozřejmě jde jedno s druhým), je hned na úspěch zaděláno o něco více. ()

da_silva

Shia mě vždycky přišel nesympatickej, ale tohle je první film kde mi nevadil, ba naopak mi do téhle role sednul úplně přesně a skoro celou první půlku v pohodě utáhne sám. Druhou půlku s přehledem táhne slizkej Morse, takže se člověk fakt nenudí. Caruso je sice rutinér, ale nikdy nic nezkazí, takže i s minimálním rozpočtem je Disturbia velmi slušným snímkem a jedním z nejlepších popcornů pro teenagery co jsem za poslední dobu viděl. Tři a půl čili 70%. ()

jiricek86

sympatickej ústřední pár: kluk-holka. povedený šmírování dalekohledem. zvrat na konci je super, napětí skvěle! jako thriller/komedie funguje dobře. dobrý herecký výkony, oceňuju hlavně oba mladý ()

0Fusion

Špehovací linie je velmi zábavná, ale bohužel dojem z ní v druhé půlce naprosto suverénně boří zabřednutí filmu do zajetých žánrových kolejí, ze kterých se už nevymaní. Škoda, v první půlce vypadal film hodně slibně. ()

JP84 odpad!

Drama?!Thriller?!Haha!No já si myslím,že označení Zmatek by bylo v popisu mnohem příznačnější.Problémem celého filmu je,že vypadá jako dva žánrově úplně odlišné filmy splácané dohromady.V jednu chvíli se to tváří jako nějaká teenagerovská komedie a v další jako nějaký hodně nepovedené a nudné krimi.PS:když se dívám na hodnocení ostatních,mám pocit jestli jsem se náhodou nedíval na úplně jiný film. ()

veverysiak

Veľmi slušný scenár dáva zabudnúť na to, že ide o pomerne otrepanú tému, nejde len o jednorozmerné a priamočiare zobrazenie vyčíňania trochu nešikovného domáceho masového vrahúňa, ale príbeh sa celkom zaujímavo rozvetvuje aj na pohľady do súkromia hlavného tínedžera, a že je to osviežujúce, je predovšetkým vďaka ohromne talentovanému a vierohodnému Shiaovi, ktorý si z toho urobil pozoruhodný sólový koncert, takže 80%. ()

ToxicAli

Není třeba zapírat, že je to určeno hlavně pro mladé. Já ale mladý jsem a od začátku s nehodou, přes teen zábavu se sledováním nové pěkné sousedky, až po mrazivé thrillerové finále jsem se skvěle bavil. Ač je Shia LaBeouf poměrně mladý herec, tak jsem jej zatím neviděl ve slabé roli, i zde předvádí velmi slušný herecký koncert. Možná mě chybělo více Carrie-Anne Moss. které zde dostala poměrně málo prostoru, zato David Morse mě totálně dostal. Už jen jeho pohled člověku řekne, že s ním nebudu něco v pořádku a to ani nemusíte vědět, že má barák plný mrtvol. Je možné, že film trochu postrádá originalitu, ale já raději kupuju dalekohled a začínám si hlídat sousedy. ()

Vala

No tak mám jen jedno slovo-úžasné!!! Geniální thriller,napnutá atmosféra a v první,volnější části filmu i dobře mířené fórky.Shia perfektně táhne film a David Morse jako zabiják tak věrohodný,že mě fakt poděsil.Opravdu výborný film,který šlape od začátku až dokonce,vřele doporučuju! 100% 5* ()

Hucocaky

Z počiatku nevinná pubertiacka komédia, ktorá sa mení na niečo ako fakt hustý film, Páči sa mi príbeh, dostal domáce väzenie za to, že vrazil profesorovi, ktorý sa zmienil o čom nemal a potom pekný napinák, skvelá atmosféra. Vytknúť v podstate namám čo, veľmi sa mi to páčilo a zniesol by som aj pokračovanie. ()

matow

Okno do dvora od Hitchcocka prenesené do dnešnej doby a teenagerského prostredia ale uznávam že kvalitu aj náboj to v sebe malo no nedá sa to porovnávať s klasikou od majstra. ()

HennessyVSOP

Tak tohle pro mě bylo setsakra těžký rozhodování, protože tenhle film je i přes ty tři udělené hvězdy velice příjemný na koukání. Hodně pozitivní jsou především herci, kteří hrají přirozeně a opravdu snad hlavní trio nejde nemít rád. Děj je převzat z Hitchcocka, což je ovšem jedno. Na druhou stranu mi přijde, že film mnohem líp funguje na té romantické rovině, závěr už je trochu mimo, stejně tak se mi nedaří chápat motivace jednotlivých postav. Ale co už, hlavní je že jsem se pobavil a to i při opakovaném shlédnutí. ()

kuře.gril

Myslím, že v rámci daného žánru- jakéhosi teenage thrilleru- to dopadlo nadprůměrně dobře. Film mě na první pohled moc nelákal, ale byla jsem příjemně překvapena, jak se na to dá dobře koukat. Přinejmenším to "náctileté" naučí, že je někdy užitečné zavolat policii, zamknout se v autě a hlavně nelézt cizím lidem do baráku (zvlášť když máte podezření, že je to možná sériový vrah, že...). ()

G.I. Joe 3 má režiséra?

G.I. Joe 3 má režiséra?

13.01.2015

Akční série G.I. Joe opět mění režisérský dohled. První díl měl na starost Stephen Sommers (Mumie), druhý Jon M. Chu (Let's Dance 2) a o převzetí trojky momentálně vyjednává D. J. Caruso (Oko dravce)… (viac)

Jděte s těmi remaky do háje!

Jděte s těmi remaky do háje!

08.04.2007

...chce se člověku zařvat, když na něj webové filmové zpravodajství prakticky denně chrlí zvěsti o dalších a dalších předělávkách klasických kusů. Člověk by čekal, že ten otravný trend bude slábnout,… (viac)