Gympl

Predloha:

Tomáš Houška (kniha)

Kamera:

Marek Jícha

Tomáš Vorel ml., Jiří Mádl, Eva Holubová, Tomáš Matonoha, Martina Procházková, Lenka Haluzová, Zuzana Bydžovská, Max Kušiak, Tomáš Hanák, Jan Kraus (viac)

Pedantný fyzikár Milan (Milan Šteindler), strnulý češtinár Karel (Jiří Schmitzer), jalový telocvikár Jaroslav (Martin Zbrožek), ekologický učiteľ výtvarnej a triedny učiteľ Tomáš (Tomáš Matonoha), mondénna riaditeľka školy Mirka (Eva Holubová) a ďalší podľa svojich predstáv formujú úbohých študentov na rozpadajúcom sa gymnáziu. A tak málokoho štúdium naozaj baví a zaujíma. Petr Kocourek (Tomáš Vorel ml.) a Michal Kolman (Jiří Mádl) do školy radšej nechodia a keď tam náhodou zavítajú, tak celé hodiny prespia, lebo po nociach kreslia graffiti. To je to jediné, čo ich okrem dievčat skutočne baví. Nebezpečné výpravy na strechy domov, ilegálne prenikanie do útrob metra, dramatické lezenie na komín... Napätie, riziko dolapenia a naháňačky s políciou sú naozajstné, zábavné aj kruté. A tak niet divu, že sa ich bezradní rodičia (Zuzana Bydžovská, Tomáš Hanák, Jan Kraus, Ivana Chýlková) večne stresujú a občas sa v záujme doštudovania svojich nezvedených potomkov spoja s profesormi. (TV JOJ)

SkyLukey

Tento film po shlédnutí nedosahuje ani poloviny toho, co jsem před filmem od něj očekával. Rádoby drsňácký film s hrozným hereckým obsazením a ještě horším scénářem a úplně nejhorším námětem. Horší herecké výkony jsem snad v životě neviděl. Vím, že v české kinematografii vše musíme brát tak něják jinak a s rezervou, ale i tak, fakt hrůza. Jediné plus a jediné dvě hvězdničky, proč je tomuto filmu dávám je Jirka Mádl, fakt to zahrál dobře. ()

BluT

Dost jsem se těšil na tenhle film, páč jsem chodil na pražskej gympl a chtěl jsem vidět jak to autoři pojmou. A myslim, že to docela trefili. Ve třídě máme většinu klasických typů studentů jako šprt, smažka, holka s velkejma kozama atp. Herecký výkony jsou sice celkem podprůměrný, ale to se dalo čekat a dokud jim rozumim co řikaj, tak to toleruju. I když samotní herci byli vybraný dost dobře.. Příběh slušnej a tak vysoko hodnotím hlavně kvůli dialogům, které si herci sami upravovali a díky tomu film nabral po hrstech na autenticitě. Fakt bych uvěřil, že se podobnej příběh může třeba někde přihodit. A o to tady de. ()

rozbris

Tak ty hvězdičky jsou za dobrá !vzhledový výběr! herců, ale na druhou stránku ty dialogy co mezi sebou vedli to je děs a hrůza. Vorle ty jsi nikdy nebyl teenager??? Gympl od Skřítka moc daleko nepadl, lepší by bylo kdyby se tam vůbec nemluvilo. ()

wikus

Trošku prehnané, to je jasné, ale na druhej strane vtipné, ( väčšinou )realisticky pôsobiace, podla mna skvelá Eva Holubová ! ( tak trošku pripomína moju riaditeľku, kt som dávno dávno mala na základke :) ) ()

Ragdoll

Kritika dnešního školství a problémy dnešních dospívajících promítnuty na plátno se vydařily na výbornou. Vtipné ztvárnění našeho zvráceného systému ve všech směrech pravdivě ukazuje rivalitu učitelů vůči žákům, kde jde kantorům o nějakou (i když si to někteří nemusí uvědomovat) vnitřní pomstu typu “my jsme za našich mladých let neměli takové možnosti“ a kde se snaží co nejvíce studentům znepříjemnit život. Vorel ml. i Mádl se do své role hodí naprosto bez debat, téměř všichni herci byli správně obsazeni (jen Matonoha a zhulenec se mi tam nějak nelíbili) a bez Krause by to vůbec nemohl být Gympl (no a kdy tam nechodí?! :D). Naprostá paráda, která mě nikdy nepřestane bavit. 95%. ()

xaver

Zajímavě zpracovaný námět, příběh sprejerů, nespoutaná svoboda a ignorace všech pravidel. To je ale pro život trochu málo. A bylo by velice zajímavé, pokud by jim někdo nasprejoval jejich oblíbené desky, cédečka, frajerské kalhoty, košile, adidasky a pod. Co by potom říkali o nespoutané svobodě. ()

Karkanoid

Nemám rád tento film, protože kvůli němu začalo spousta malejch kluků sprejovat. To neříkám z pozice konzervativního člověka, ale sprejera. Ještě, že už odezněla ta mánie po filmu, kdy bylo najednou na každý zdi napsáno cool.. ()

islanzadi

Co se týče dějové linky a příběhu, tak by to stačilo sotva na 2 hvězdičky. Ty další 2 jsou kvůli těm hláškám např. učitel fyziky nemá chybu. A nevím jestli bohůžel nebo bohu dík, tento film obsahuje i dost pravdy. ()

Zagros

Nefunguje příběh, nefungují ani jednotlivé epizody, humoru a vtipných hlášek je jako šafránu, obsazení je průměrné (pár dobrých jmen to výš nevytáhne), postavy spíš protivné a ještě povětšinou bídně zahrané. Až teď při psaní komentáře jsem si všiml, že tohle veledílo režíroval Tomáš Vorel. Škoda, že mi to nedošlo dřív, s Tomášem Vorlem jsem společnou řeč nikdy nenašel a raději ji už dál hledat nebudu. ()

tereza_p

Chvílemi má Gympl tendence tvářit se jako velká generační studie, ale nemyslím si, že to je tak horké. Některé momenty dobré, celkem i vtipné, jiné mi zas přišly dost absurdní (např. že by se dokázala v reálu sejít taková třída exotů :) ). Hudba celkem dobře zapadá do kontextu a dokresluje i atmosféru příběhu. Nebylo to teda tak špatné, na čtyři to není, na tři a půl by bylo. ()

MareT.

Mám z toho smíšené pocity! Asi půl hodiny po startu jsem byl rozhodnutý, že kvůli stupidním dialogům, které tahaly za uši a herečce, co neumí hrát, (postava Kláry) dám 2 hvězdy! Pak začal excelovat Mádl, který je pro mě v současnosti jeden z nejlepších mladistvých hereckých hvězd na české scéně! A tak se to pěkně vykompenzovalo! Ale pak film začal během stopáže zrát jako víno! Na začátku se to tvářilo jako teen movie, ale ke konci to bylo čisté psychologické drama, kde se rozehrálo tolik "komplikací", že už bych dal i 4 hvězdy! Když si přimyslím toliko známých a kvalitních hereckých tváří v malých rolích (to mám rád) a odečtu ne moc zkušeného Vorla ml., tak mi to vyjde jako průměr, který by měl na víc, kdyby měl vyvážený scénař a casting by se v některých ohledech povedl víc. Jinak Holubová a BYdžovská byly excelentní! ()

Stružák

Překvapivě povedená česká komedie s vynikajícím hereckým obsazením. Tradičně dobrá Eva Holubová, hysterický Jiří Schmitzer a výborný Jan Kraus v roli, která mu přesně sedí. Děj sice není nijak extra nápaditý a místy mi vadila trošku nepřehledná kamera, ale hromada vtipných hlášek vrátila Gympl zpátky na hladinu 70 %. ()

B4TM4N

Pokud opominu otřesný výkon té EMOgirl, které místy nebylo ani rozumět, zbyde mi film, o kterém JSEM PŘESVĚDČEN že vystihuje mentalitu dnešní mládeže, pro kterou je škola-gympl opravdu zbytečnou záležitostí, protože i bez absolovování takových "ústavů" jsou chytří jako průměrný Američan. což je dnes bohužel dostačující. ()

joshula

Na tenhle film se dá podívat. Ale to je tak asi vše. Myslím, že pro starší generaci naprosto nedívatelný film, který toho s realitou moc společného nemá. Něco je extrém, něco je akorát. Však posuďte sami. ()

eagle-eye

Gympl rozhodně není filmem, který by se dal nějak extra vychvalovat nebo že by se zde dalo hovořit o nějakém filmařském zázraku či nezapomenutelném zážitku. Gympl je čistě Vorlův film, já mám Vorlovi filmy rád a jeho rukopis je silně cítit i v tomto snímku a to se pustil do možná provařeného tématu teenagerovské komedie s psychologyckými prvky. I když to zní takto divně, Vorlovi se to podařilo i za cenu toho, že ho Mádl kopnul rozkroku, když nesl štafle...:-) 4* dávám už jen z toho důvodu, že Janákovi a spol. to ve svém žánru Gympl natřel na plné koule. ...a ten most se při teplotě 30 stupňů roztáhl o 17m nebo o 1,7m? ()

Kovaja

Celkem povedená podívaná,Překvapivě hodně sprostejch slov a dobrej vykon jak Vorla ml. tak především mádla.Sice tenhle film nebude asi nejlepším příkladem pro dospívající mládež hlavně kvuli grafitům ale aspon si někteří řeknou že tyhle malůvky fakt nemaj smysl. ()

markul

Tak tohle fakt ne. Pro mě naprosto špatný film s hroznými hereckými výkony. Navíc úplně nesnáším graffity a sprejery, takže se mi to ani líbit nemohlo. Nevěděl jsem o čem to bude, tak jsem čekal něco jiného a přišlo zklamání. Moc se tvůrcům nepodařilo vykreslit žáky, protože taková třída snad na gymplu ani nemůže existovat. Za minimum světlých momentů a asi dvě hlášky zhulence nadhodnotím a dám za dvě. ()