Ben Carson (Kiefer Sutherland) už zažil lepší dny. Před rokem byl tento lehkovážný policajt postaven mimo službu kvůli zastřelení kolegy. Tato nehoda ho stála nejen místo, ale vnesla mu do života alkohol a vztek. Žena i děti se mu odcizily a on skončil na rozváleném gauči u své sestry. Carson se ze všech sil snaží získat rodinu zpět a vezme proto práci nočního hlídače v bývalém obchodním domě. Ten, dříve symbol bohatství a úspěchu, nyní chátrá, zdevastovaný mohutným požárem, při kterém zemřelo mnoho nevinných lidí. Během obchůzek v obchodním domě si Carson začne všímat, že s velkými ozdobnými zrcadly na zdech není něco v pořádku. V ohromných blýskavých plochách se odráží obrazy vzbuzující hrůzu. Policista v nich vidí i sám sebe a stojí proti vlastním zlým démonům. Carsonova sestra Angela (Amy Smart) je přesvědčena, že bratrovy noční můry jsou „jen“ následkem stresu a pocitu viny za nešťastné zabití. Zato jeho žena Amy, pragmatická policejní lékařská komisařka, je ke Carsonovým vidinám méně tolerantní. Jeho čím dá tím víc nevyzpytatelné chování je ještě více odcizuje a Amy se obává, že ohrožuje i jejich děti. Carson se na vlastní pěst pustí do vyšetřování a zjistí, že tajuplná síla využívá zrcadla jako vstupní bránu k tomu, aby terorizovala jeho i jeho rodinu. Pokud chce Carson zachránit ženu a děti před děsivou smrtí, musí nějakým způsobem přijít na pravdu ukrytou za zrcadly a přesvědčit Amy, aby mu pomohla zastavit největší zlo, s jakým se kdy setkali. (oficiálny text distribútora)

Jaro.Krafcik

Zpočiatku, mi film prišiel ako nudná detektívka a nie ako horror. No z odstupom času mi film naozaj prišiel ako vynimočný a originalný horror.Už len názov a odporučanie veľkeho filmového fanušíka,môjho kamoša,ktorý sa ako menší po filme bál pozrieť do zrkadla. A popravde asi aj ja by som sa bál 10 rokov dozadu. Za záver musím pridať hodnotenie smerom nahor. Určite jeden z tých lepších horrorov. 4* ()

deckardx

Nesouhlasim s vetsinou komentaru, ktery hodnoti film jako spatny... Neskryvam ale sympatie ke Kieferovi, ktery je mimochodem dobre silenej.. Podle me je podani filmu velmi zajimave a trikove to taky vubec neni spatny.. Trochu nelogicnosti tam taky je, ale je to proboha horor, u ktereho se mate bat a ja sem se sakra bal.. ()

pfa

Tak mohu nahlásit poměrně dosti slušný duchařský zážitek. Tak trošku to kazí řekněme závěrečné finále (abych příliš neprozrazoval), nicméně drásající atmosféra, dobrá hudba, slušné "úlovky" zla a hlavně ztěžejní vyhořelý dům dodává filmu ten správný horrorový zážitek. [7/1O] (Mirrors, USA, horror) ()

JančiBači

Na horor,slabé,Ale to je skôr problém scenára.Inak v Ajovi vidím velku buducnost,čo sa hororu týka. Najlepšia scéna je tá s Amy Smart..Inak,velka nuda. ()

jefff

Zrcadla jsou dálší z řady hororů po americku, ve kterých se nehraje na budování atmosféry, nýbrž na pouhopouhé lekací scény. Lekací scény jsou oproti strašidelné tísnivé atmosféře jednoduché. I tak je řada dalších hororů, které nedokáží ani to. U zrcadel jsem se párkrát docela solidně leknul, vadilo mi však na horor příliš dlouhá stopáž. Ke konci už mi to prostě vadilo. Zkrátit to o dvacet minut výsledek by byl pro mě lepší. ()

jenik71

Pokud je horor kvalitní, většinou je to už staršího data. Zrcadla je nový, moderní a rozhodně nadprůměrný kousek pro milovníky žánru, u kterého jsem se nenudil. Atmosféra slušná a triky s odlesky v zrcadlech či vodní hladině jsou velice zajímavé. Navozují tak ten správný pocit napětí. A Kiefer Sutherland nezklamal. Jeho obsazení v hlavní roli byla určitě správná volba. ()

U.Tarare

Docela zdařilá lekačka s pěknou atmosférou, konec mě taky potěšil. K. Sutherland mě nezklamal a zahrál to slušně. Jak to tak vypadá, budu muset zhlídnout i další z Ajových hororů. Za tenhle má ode mě 70% ()

Philoun1

Slušný horor se skvělou atmosférou a dobrým výkonem Kiefera Sutherlanda, jen ten konec vzal moc rychlý spád, asi jsem od toho čekal víc. ()

Fony

Atmosféra vyhořelého obchoďáku je velmi dobrá, Kiefer hraje skvěle, bohužel scénář a posledních 20 minut sráží tenhle film hodně dolů. ()

manonfire

Ohněm zničený a půl století neobývaný obchodní dům, nebylo jistě v Rumunsku problém najít a jen co se zhaslo a poslední prodavačky opustily kasy, mohlo se začít natáčet. Tradiční horor s tradičními mechanismy (lekačky, rozmázlé podobizny v zrcadle, zrcadla sama o sobě jako brány záhrobí) určitě nezklamal, ovšem ani nepřinesl nic zásadně zapamatovatelného, jako byly posmrtné masky podivení v "Kruhu", či běh nočním lesem Marylandské divočiny z "Blair Witch". A ikdyž se třeba duchové rozhodli Amy Smartové podívat na zoubek opravdu zgruntu, přes tři hvězdy nepůjdu. 60% ()

Madlene

Dramatická scénka hned z počátku mne navnadila na případná strašlivá jatka, ale ono to nebylo až tak hrozné...jooo a krásně to vybalancovali tvůrci tím koncem, ten byl fakt dobrej! ()

Jello Biafra

Hviezda seriálu 24 hodín sa nám tu predstavuje ako skrachovaný policajt, ktorý sa zamestná ako nočný strážca vyhoreného obchoďáku. Ako to už tak býva, v obchoďáku sa začnú zjavovať duchovia v zrkadlách a následne začnú ohrozovať jeho rodinu. Musí teda začať jednať a prísť na to, prečo zrkadla vraždia. Francúzský režisér Alexander Aja, natočil horory ako Noc s nabrúsenou britvou či remake Hory mají Oči ukázal, že s hororovou amtosférou pracovať vie. Ale v The Mirrors sa mu ju podarilo udržať možno tak prvú polhodinku. Zato krvavé efekty sú riadne chuťovky a (ne)slávna scénka ako si Amy Smart roztrhne čelusť je šokujúca a nechutná. Filmu by jednoznačne prospela kratšia stopáž, pretože ku koncu som sa už začal dosť nudiť a navyše ani pátranie hlavného hrdinu nie je nijak napínavé či prekvapujúce. ()

Soweek

Alexandre Aja se pro mě stává poměrně velkým lomítkem ve světě moderních hororů. Bravurněji se tento horor Clive Barkera na plátna kin udělat snad ani nedal. 110 minut neustálého napětí, skvělých efektů a režie, který se nezdržuje žádnými zbytečnostmi, mne přesvědčil, že Aja s klidným svědomím může udělat i duchařinu a ne pouze vyvraždovací mašiny. Jednoznačně moje osobní nominace na horor roku. ()

cyberhawk

Mistrne natocena sekvence v koupelne, ktera mi dlouho zustane v mysli, spolu se slusnym vykonem vsech zucastnenych vsak nedokaze prevazit zapory ve forme unylejsiho pohybu deje a predvidatelnych lekacek. Ten zajimavy zaver taky nemusi sednout kazdemu. Je to tak na 70% ()

BMAJTZ

Konecne horor co aspon trochu vykrocuje z nastoleneho ducharskeho a vyvrazdovaciho tematu a vraci se zpet k zakladum hororu a napeti jako takoveho. Od pocatku si docela buduje slusnou atmosferu, i kdyz "nepritel" je odhalen uz pomerne brzy. Kazdopadne zaujme v prvnich minutach a pusti az u zaverecnych titulku. Kdyz uz jsem skocil tak daleko tak zaver je opravdu velice zvlastni a prestoze by kazdy cekal happyend tak v poslednich 30ti vterinach se vsechno nakonec obrati (tezko rici zda si tvurci chteli nechat otevrene vratka pro pripadne pokracovani). Kiefer Sutherland hraje jako o zivot, dalsi postavy taky nejsou nejhorsi a jediny rusivy moment je snad pouze syn Michale ktery pusobi tak nejak divnym dojmem (ale zamer to rozhodne nebyl). Kazdopadne na horor tohoto zanru jsem byl hodne mile prekvapen. ()

Lencha

Dobře zpracovaný film, výborný Kiefer (nenapadá mě, kdo by se na tuhle psycho roli hodil víc:-)). V podstatě jednoduchý příběh, ale dobře natočený. A závěr se fakt povedl. :-))) ()

NALBERTik

Hmm, celou dobu jsem si říkal, že je tady konečně pořádný horor...a pak přišel naprosto dementní závěr filmu, který vše vrátil do starých kolejí...nápad se zrcadlama vynikající, nápad s koncem někdo vyzvracel a zfilmoval, jinak se to říct nedá. ŠKODA ! ()