Ben Carson (Kiefer Sutherland) už zažil lepší dny. Před rokem byl tento lehkovážný policajt postaven mimo službu kvůli zastřelení kolegy. Tato nehoda ho stála nejen místo, ale vnesla mu do života alkohol a vztek. Žena i děti se mu odcizily a on skončil na rozváleném gauči u své sestry. Carson se ze všech sil snaží získat rodinu zpět a vezme proto práci nočního hlídače v bývalém obchodním domě. Ten, dříve symbol bohatství a úspěchu, nyní chátrá, zdevastovaný mohutným požárem, při kterém zemřelo mnoho nevinných lidí. Během obchůzek v obchodním domě si Carson začne všímat, že s velkými ozdobnými zrcadly na zdech není něco v pořádku. V ohromných blýskavých plochách se odráží obrazy vzbuzující hrůzu. Policista v nich vidí i sám sebe a stojí proti vlastním zlým démonům. Carsonova sestra Angela (Amy Smart) je přesvědčena, že bratrovy noční můry jsou „jen“ následkem stresu a pocitu viny za nešťastné zabití. Zato jeho žena Amy, pragmatická policejní lékařská komisařka, je ke Carsonovým vidinám méně tolerantní. Jeho čím dá tím víc nevyzpytatelné chování je ještě více odcizuje a Amy se obává, že ohrožuje i jejich děti. Carson se na vlastní pěst pustí do vyšetřování a zjistí, že tajuplná síla využívá zrcadla jako vstupní bránu k tomu, aby terorizovala jeho i jeho rodinu. Pokud chce Carson zachránit ženu a děti před děsivou smrtí, musí nějakým způsobem přijít na pravdu ukrytou za zrcadly a přesvědčit Amy, aby mu pomohla zastavit největší zlo, s jakým se kdy setkali. (oficiálny text distribútora)

figliar

Prvých 40 minút filmu sa mi zdalo strašne nezáživných. V podstate nič sa vo filme nedialo, teda až na pár zábleskov. Dej sa potom trochu vyhrotil, príbeh nabral na obrátkach, pribudla aj nejaká tá kvapôčka krvi. Kiefer nepatrí medzi mojich obľúbencov, avšak so svojou úlohou sa celkom dobre stotožnil a podal vskutku dobrý výkon. Vo filme sa však použilo a zopakovalo prakticky to isté, čo v každom horore za posledných 10 rokov, takže znova a zase priemerný film. ()

Vabr

Prostě Rumunsko je strašný!!! Od teď jsem si jistej, že film, kterej je z východu nebo Amerika spolupracuje s východní zemí, tak to je jistá sračka! Úvodní scéna filmu vypadala slibně, ale tak to nebylo! Celej film byl nudnej, žádná akce ani napětí. Nechápu, jak to může mít tak vysoký hodnocení. Nebudu tu spoilerovat, ale zemřelo tu fakt málo postav. Čekal jsem, že si večer budu bát dojít vyčistit zuby do koupelny, kde je zrcadlo, ale nic. Spíš jsem se chtěl tomu zrcadlu vysmát. Na druhej díl se raději ani nekouknu! Zdálo se mi, že hodně investovali do smrtí, ale příběh stál za nic. Postavy mi moc nesedly. VYHODNOCENÍ: KRVAVÁ MARRY,KRVAVÁ MARRY, KRVAVÁ MARRY! O KDEPAK JSI?! NIKDE! ()

xxENDxx

Po trailerech jsem čekal něco výživnějšího... ne jen přiblblý příběh o "něčem temném" v zrcadlech, které každého zmasí na potkání. Po shlédnutí mě napadla jediná věc. "Pokoj 1408". Ano.. hrají tam jiní herci, je to z jiného prostředí, ale přijde mi, jako bych koukal na ten stejný film. Ne, nenudil jsem se... ale už po 20ti minutách jsem pohledem tlačil ručičku hodin visících na zdi, aby se přestala flákat. ()

Harts

Začátek mě moc neuchvátil, ale po chvíli to začalo mít tu správnou rychlost a začalo mě velice zajímat, jak to dopadne a konec přímo nabádá k dalšímu pokračování, že bychom se měli na co těšit, uvidíme, skvělá kamera a těch zrcadel a v žádném odlesky kamer a dalších lidí, úžasné ()

foundation

Ak to mam porovnat s ostatnymi horormi ktore sa v poslednej dobe natacaju tak urcite si to zasluzi vyssi priemer aj ked to nebolo vcelku nic mimoriadne. Podaril sa hlavne zaver a celkova pointa. K tomu pripocitam poctivo vygradovany predchadzajuci dej. A aj hudba k tomu sedela. Takze urcite film ktory je povinnostou pre fanusika horror/thrillerov. Jedine co sklamalo viac ako som cakal resp. prave tu som to cakal najmenej, bol nevyrazny Kiefer Sutherland ktory mohol byt nahradeny vlastne kymkolvek inym kedze za prve sa film sustredoval nie na jeho postavu ale na dej a lakacky a za druhe neukazal vobec nic extra. Odohral si svoju ulohu v ramci priemeru ale neunuval sa dat do toho cosi navyse. Aj tak ale prevladaju pozitivne emocie. ()

darkreider

Tak v prvom rade varujem pred krvavou scénou vo vani, to bolo dosť aj na mňa. V druhom rade chválim Kiefera za skvelý výkon. Kupodivu nie je tento herec extra známy a preflákly, pričom podla mňa patrí do TOP hercov aktuálnej doby. Za tretie zdvíham obočie nad poslednou štvrtinou filmu, kedy sa atmosferický horor zvrhne na béčkové akčno s nepekne vyzerajúcou potvorou. No a na koniec depresívne ukončenie, ktoré teda nebolo na škodu, aj keď musím obligátne posmrknúť...chudák Ben. Nie je to dokonalý kúsok, má pár šrámov a preto trochu vratké, ale predsa, 4 hviezdy. ()

Étienne

Bohužiaľ, Kalap mi odpustí, ale ani z jednej, ani z druhej strany zrkadiel to nie je na päť. Emocionálne nabitá matka, výbušný otec a vystrašené detičky sú klasickou zložkou, i keď Kiefer sa zo zaužívaného scenára trochu vymyká. Záverečnú scénu by som tiež nevidel až tak negatívne ako ostatní, i keď výrazne podkopala tak starostlivo budované základy. Aja má obrovský potenciál, čo nám dokázal v predchádzajúcich filmoch, a rovnako pokračuje v postupnom budovaní napätia i tu. Dramatické scény podčiarknuté výbornou hudobnou zložkou gradujú atmosferický strach, kedy je divák v napätí nie len z videného, ale tiež počutého (a opačne). Po nedávno vzhliadnutých Mučeníkoch (ani tie nemali 5) a pred nimi Hraníc smrti nadobúdam presvedčenie, že Francúzi už nekontrujú americkým horrormakerom, ale predbiehajú ich o pekný kus cesty. Len tak ďalej Aja. ()

mardun

Horor by to mohl byt dobrej kdyby byl poradne zpracovanej . Nejak jsem nemohl prijit na chut Keiferovi, mozna ze je problem ve me ale nemam rad ani 24 hodin kvuli nemu i kdyz v Hracich se smrti byl dobrej, No kazdopadne po asi 20 minutach jsem se u Zrcadel nudil. ()

Alexandre

Popravdě řečeno jsem byl trošku zklamaný. Po dvou perfektních a napjatých krvácích (Noc s nabroušenou břitvou, Hory mají oči) přichází slabší duchařský horor. Námět jako vždy perfektní, ale tentokrát mě jeho Zrcadla nedokázala oslovit jako jeho předchozí díla. Nejvíc mi neseděl ten konec, který působil ve srovnání s předchozím dějem dost směšně. Kdyby byl lepší, anebo kdyby se úplně vypustil, nic by se tím nezkazilo a šel bych ještě o hvězdičku výš. Nicméně i takhle se jedná o lehce nadprůměrnou duchařinu s dalším originálním příběhem, ale raději by měl Aja zůstat u těch krváků. ()

Bird_house

Docela slušné efekty - syn zmizel v podlaze..*thumbs up* A závěr teda alespoň pro mě takový nečekaný.. Vcelku se na to dívalo dobře, ale na 4* to není.. ()

Desdemone

* za to, jak hrozně sem se pobavila, když Jack Bauer a jeho bezedný zásobník stříleli po tom plesnivém glumíkovi. -*********** za tak neuvěřitelnou a neodpustitelnou neznalost korejských horrorů pro mě, jelikož jsem užuž začínala pochybovat, jestli to náhodou není po x letech první americký nešikmooký remake. ()

helraiser

Aja opět nezklamal i když to mohlo být samozřejmě lepší. Je vidět, že Aja svý práci rozumí. Slušná atmosféra, slušné gore co chtít víc. ()

Wopat

Dobrý horor, který dává smysl a má hlavu a patu. V hlavní roli bych ale určitě více ocenil někoho jiného. Naopak Paula Patton byla výborná. V první půlce filmu mě jímala hrůza a "kvalitně" jsem se bál. Škoda, že to nevydrželo celý film. Druhá půle už bohužel byla více pouhou detektivní honičkou za pravdou a s hororem toho neměla příliš společného. Už už jsem myslel, že to všechno bude mít happy end, což mě zklamalo. Takový závěr jsem ale nečekal a velice mě potěšil. ()

Luczynkaaa

Popravdě... film mě moc nezaujal. Všichni mi vyprávěli, jak to je skvělé, ale mě to jako žádnej zázrak nepřišlo. Některé scény jsem občas nepochopila, ale to je individuální. Scény o lekání docela ušly. Dávám 3*. ()

Al44...

Vcelku vydařený remake korejské předlohy, kterou snad i o něco předčí. První polovina filmu je velmi dobrá - krásně ponurá atmosféra a vydařené zvukové efekty z tohoto snímku dělají dusnou podívanou. Bohužel ta druhá spíše připomíná drama o záchraně (a pokus o znovu sjednocení) rodiny. Zajímavé je to, že jak bylo "zlo" na počátku nemilosrdné a zabíjelo rychle a nemilosrdně, na konci filmu si s členy Benovy rodiny pouze pohrává a snad je ani zabít nechce (typické hollywoodské klišé, které kazí celý film). Závěr je trochu překombinovaný a překvapivou pointu jsem očekával. Myslím, že Aja to mohl zvládnout daleko lépe (více teroru a gore - méně rodinných scén a klišé). ()