Existuje tisíc spôsobov, ako si zvýšiť adrenalín v krvi. Chev Chelios (Jason Statham) bude potrebovať veľa. Chev Chelios začína svoje ráno neobvyklým prebudením. Celý svet sa s ním točí, prakticky sa nemôže hýbať a srdce mu ťažko bije. Včerajšia akcia sa príliš nepodarila. Tento nájomný vrah nechal svoju obeť uniknúť, aby mohol začať nový život. Teraz mu však v krvi koluje jed a nažive zostane iba vtedy, keď bude v neustálom pohybe, napätí a udrží si tak v tele dostatočnú hladinu adrenalínu. Pomsta je perfektným riešením. Chev prechádza ulicami Los Angeles a zanecháva za sebou spúšť. Musí zachrániť Eve (Amy Smartová) a nájsť protilátku. (TV Dajto)

hroubek

Jestli se někdy někdo rozhodne natočit film podle hry GTA tak chci aby to vypadalo takhle. Jason Statham je nový akční bůh!!!! ()

swe

Wow! Nepopsatelný nářez! Čekal jsem podprůměrnou hovadinu a dostal neuvěřitelný adrenalinový nášup, který se s nikým a ničím nesere. VELICE nazlobený zabiják Chev Chelios se bezmyšlenkovitě řítí městem, akce střídá akci, nevypočitatelní gangsteři produkují jednu hlášku za druhou a do tohoto pekelného chaosu burácí opravdu našlapaná hudba. Rejža si s filmem evidentně pohrál a servíruje nám množství vychytávek - zrychlovačkami / zpomalovačkami začínaje a pičou na čele konče, navíc si ani s brutalitou příliš hlavu neláme a tak jsme svědky vzduchem létajících rukou, prstů, i jiných údů. Nutno dodat, že celý film se musí brát s jistou dávkou nadhledu, jinak hrozí, že jej po pár minutách vypnete. A Jason Stattham je Bruce Willis nového tisíciletí. ()

sskrblik

Reklama na Red Bull, kokain a metamfetaminy. Statham tentokrát ve vyčerpávající akci, která má mít velké tempo. Už ze začátku musíte brát film opravdu s velkou rezervou, toto je pohádkový akční film. ()

Wade

Zastav a nepřežiješ aneb film na drogách,který má šílené tempo.Akce,akce a zas akce. Jason Statham se nesmí zastavit a musí být neustále napumpovanej adrenalinem co jiného by z tohohle námětu mohlo být než luxusně nadupaná a šílená akční jízda ve které je všechno od zabíjení přes šukání až po skok z 1km bez padáku.Crank je pro mě jeden z nejlepších akčních filmů všech dob. 100% ()

harryy

Zastaneš a neprežiješ sa naozaj na nič nehrá a podobne ako hlavný hrdina, aj divák vhupne rýchlo do deja,sledu akčných scén, v ktorých sa Chelios snaží pomocou adrenalínu prežiť pretože nazvať dejom to, čo sa odohráva na plátne, je urážkou filmu ako takého.Akčné scény, popretkávané vtipnými hláškami a slapstickovými vložkami, vťahujú do deja a teda spĺňajú svoj účel.Pred nudou niektoré sceny zachraňuje hlavne nasadenie hlavnej postavy, ktorá pri skoro každom rozhovore alebo pre dej dôležitom vysvetlení, beží, šoféruje alebo bojuje, proste odlakáva pozornosť. Výsledkom je pocit neustáleho pohybu a diania trvajúci od prvej do poslednej minúty filmu, sprostredkujúc nevšedný zážitok. 85% ()

SamVimes

Nápady nabitá akční zběsilost, která to naspeedované tempo umocňuje ještě vhodnou kamerou, střihem a občasnými formálními hříčkami. Čiré béčko a to zatraceně zábavné. ()

Spock

Jason Statham v dalším akčním thrilleru? Kdepak tohle to není žádný thriller, ač se tak možná na úvod tváří, je to spíše akční komedie. Člověk se musí smát a pak zase smát, hlavně prostřední část filmu je doslova prošpikována vtipnými momenty. Ono udržovat si v těle vysokou hladinu adrenalinu není tak snadné, jak se zdá, když si při tom ještě navíc musíte vyřídit účty se svým bývalým zaměstnavatelem a jeho poskoky. Sex na ulici, nějaký ten sprint skrz město, návštěva nemocnice a občasné zabití pár nepohodlných lidí mu však ten adrenalin přece jenom dokáže zvednout. V půlce jsem byl spokojený a říkal si, jak to asi dopadne, ale ten konec shodil celý zbytek filmu. Škoda. ()

liuk

Kdyby tam páni režiséři nepouštěli furt ty zastavovací, škubací makra (pusťte si prvních pár minut a pochopíte), kdyby hlavní záporák nemluvil jako když má zevnitř sešitý dásně, kdyby nebylo posledních dvacet minut tak těžko koukatelných z důvodu divného přehození děje naruby včetně motivů hlavních postav, jestli jsem teda to opravdu silně kostrbaté vysvětlení dobře pochopil. No a kdyby se všechny postavy nechovaly jak z první pomocné, tak je to prostě o hodně lepší. Takhle nám ke štěstí musí stačit strašně namachrovaný Statham, který už to tou svou stylizací do nové akční ikony fakt už přehání, nuceně působící *f**k* v každé větě a zběsile rychlá režie s pár slušnými nápady včetně hlavní dějové linky. Lepší 3*. ()

cross

Vizuálně nabušená akční podívaná, která se ani na chvilinku nezastaví k vydechnutí (...ani nemůže, protože hlavní "hrdina" by vydechl naposledy...) a zaručeně sice pobaví, ale tak nějak ani moc nenadchne... Přes dobrý nápad mi přijde, že film už přece jenom chce ukázat víc než na co má, všichni jsou až moc drsní a v podstatě pokud nebudete mít na podobně laděný snímek zrovna opravdovou chuť, může se stát, že vás bude spíše nudit než nekontrolovaně bavit... ()

Guzo

Nehoráznej masakr a pro mě jeden z nejlepších akčních filmů, co jsem kdy viděl. Jason Statham se mi poslední dobou ve filmech líbí víc a víc a tady to zahrál naprsto na výbornou, scénář je taky hodně dobrej (samozřejmě nechybí pár vtipnejch momentů navíc originální zápletka tomu dodává dost šťávy) a režie je skvělá.. Trošku mi Crank připomněl knížky od Kulhánka, kdy se akce na začátku rozjede a skončí až úplně na konci, a to se mi ještě u žádného filmu nestalo. ()

Kalidor_

Tak jsem po dlouhé době zase fandil drsňákovi co se nikoho nebojí a je drsný i v nemocničním andělovi. Celý film jsem byl jak u vytržení jestli se zachrání či ne, ale ten konec to byla divná tečka co sebrala tu pátou hvězdičku. ()

R1CH1E

Tahle divoká jízda se Stathamem se mi zaryla hluboko do srdce a dokázala mi zvednout adrenalin stejně jako Chevovi péro. Snad první film, u kterého funguje skvěle roztřepaná kamera, rychlé a občas nepřehledé střihy a hlavně dokonalá hudba, která udržuje vaši hladinu adrenalinu pěkně nahoře. ()

Vironey

Tenhle film neberte vážně, jinak vám přijde trapný, absurdní a místy i nudný. Pokud ale máte smysl pro nadsázku a dokážete skousnout fakt, že ani sami tvůrci neberou tento počin vážně, tak se budete bavit. Co bavit, budete řvát smíchy! Šílený příběh, těžce svérazné postavy sršící tím nejčernějším humorem, blbá blondýna, slizký záporák a pěkně nas**nej Jason Statham dělají z tohoto filmu perfektní komedii. ()

Zagi20

Od tohoto filmu jsem nečekal příliš mnoho a nevěděl jsem o něm skoro nic. Ale to co jsem viděl, bylo bohužel pod mé, už tak dost nízké očekávání. Filmu sice nemůžu upřít dravost a neúprosné tempo, ale to je asi tak vše co můžu pochválit. Až přehnaně drsný a nebezpečně obnažený Statham, občasné nelogické chyby a naprosto nesmyslný a konec pro mě film sráží až na hranici dvou hvězdiček. Škoda. ()

Koryntos

Tenhle film není ani v nejmenším šálek mojí kávy. Když budu upřímná, je to neskutečná bejkárna. Která propaguje PP (product placement), ale hodně dlouho jsem se u žádného filmu, tak nezasmála, i když paradoxně právě tomu, jak stupidně celé dílko působí. Vize sexu, kdekoliv a kdykoliv, aby člověk doplnil adrenalin, byla působivá, stejně tak jako postava černošské sestřičky a jejích svačinek, to je vlastně jediné, co mi z tohoto filmu utkvělo v paměti.Jako léčba parádní kocoviny, proležené na kojejích to, ale bylo super. Dnes viděno podruhé a za normálního stavu, to zas tak super není. ()

Rychlá a zběsilá válka s vlkodlakem

Rychlá a zběsilá válka s vlkodlakem

12.01.2014

Chris Morgan, scenárista posledních čtyř dílů Rychle a zběsile, momentálně přepisuje scénář sedmičky. Společně s Jamesem Wanem musí vymyslet, jak přesně se série vyrovná se smrtí Paula Walkera, svůj… (viac)

Zastav... nebo přežiješ i potřetí

Zastav... nebo přežiješ i potřetí

15.12.2011

První recenze Ghost Rider: Spirit of Vengeance sice tvrdí, že je to ještě horší než jednička, ale scénáristicko-režisérská dvojice Mark Neveldine a Brian Taylor není z těch, které by zastavila… (viac)

Sandler přeje šťastného Valentýna 2011

Sandler přeje šťastného Valentýna 2011

24.04.2010

Na Valentýna romantika vydělává. Kdykoliv jindy si můžete u přítelkyně vydupat, že půjdete na Zastav a nepřežiješ, ale na svátek všech zamilovaných se prostě chodí na slaďáky. A když v nich hraje… (viac)

Neveldine/Taylor – přesun do televize

Neveldine/Taylor – přesun do televize

03.11.2009

Aneb „from Heroes to Zeroes“. To, koneckonců, vystihuje i jejich krátkou kariéru. Scenáristicko-režijní duo zaujalo prvním Zastav a nepřežiješ. Dvojka už diváky tak nenadchla a Gamera mnozí považují… (viac)