Iron Man

• USA Iron Man

Tony Stark (Robert Downey Jr.) je mladý génius, miliardár, playboy a filantrop. Ako syn legendárneho vynálezcu a obchodníka so zbraňami Howarda Starka pokračuje v rodinnej tradícii. Aj on vyrába a dodáva technologicky najvyspelejšie zbrane pre americkú armádu a jeho životnú filozofiu vystihuje veta: "Najlepšia zbraň je tá, z ktorej stačí vystreliť len raz." Na ceste z vydarenej prezentácie najnovšej zbrane hromadného ničenia pre armádne špičky v Iraku a tamojšiu jednotku plukovníka Jamesa Rhodesa (Terrence Howard), Tonyho na horúcej afganskej pôde unesú teroristi. Muž, ktorému ležala Amerika pri nohách, sa tak razom ocitá v zajatí ľudí, ktorí po ňom chcú jediné - aby začal vyrábať zbrane pre nich. Vďaka svojej vynaliezavosti, výnimočnému intelektu a schopnosti improvizovať si Tony v zajatí vyrobí "brnenie", ktoré mu pomôže dostať sa na slobodu. Potom však dostane nápad, ako sa tento improvizovaný kovový oblek dá ešte podstatne vylepšiť. Získa tým úžasné nadľudské schopnosti a zrodí sa nový superhrdina - Iron Man. A do jeho podoby sa Tony Stark prevteľuje vo voľnom čase, aby zachraňoval svet. (TV JOJ)

meda2016

Zde uvedu univerzální náhled blogbusterového podnikatelského záměru s Robert Downey Juniorem. Tento adorovany herec je pilířem tvorby, kterou charakterizuji jako úspěšné výdělečné $račky. Nic jiného než pozlátkové zabíjení času v nich nenalézám. Duchovní nuda. ()

Jaroslaw

8/10 Robert Downey Jr. se pro roli Tonyho Starka narodil,co více dodat,menší mínus tu má záporák,kdy chápu jeho motivaci,ale v tom finále už mi trošičku vadil,ale jinač skvělá komiksovka. ()

JudgeLemire

Iron man je poctivý film se sympatickým Antony Starkem, kterého okouzlujícím způsobem zahrál Robert Downey Jr. Favreavu zvládá řemeslo, kamera není špatná a hudba od AD/CD se skvěle hodí. Hlavní důvod, proč tento film započal ságu jménem MCU je ovšem hlavní postava. Už jsem zmínila kouzlo a charisma, ale i příběh kolem ní je skvělý. Ne překvapivý, ne komplikovaný, ale dobře odvedený s dobrými hereckými výkony. Záporák mi nepřijde jako úplný odpad, jen je nevyužitý a kopie hlavního hrdiny. Podtitulková scéna dnes legendární. ()

GejmronCZ

Ikdyž jsem to viděl už asi 20x, ne-li víckrát, tak mě furt baví a furt je naprosto skvělej. Ten vizuál, ten hereckej výkon, ta hudba, ta chemie postav... Co mám sakra vytknout? Je to 15 let a pořád je to jeden z absolutně nejlepších superhrdinskejch filmů všech dob. A já klidně řeknu, že i jeden z nejlepších filmů celkově všech dob. Takhle se má dělat superhrdinskej film! Ty 2 hodiny mi utekly hrozně rychle. Klidně bych se nebránil vidět podrobnej postup jak to vytvářel. Asi by to nebylo moc poutavý, ale rozhodně zajímavý. Vsadim se, že by to mělo stejně jedno z nejvyšších hodnocení u Marvelu a o to víc, když se ohlédnem na tuto dobu, protože víme, že toho lepšího dnes tolik není. Jen Loki a Strážci to teď drží. ()

Georgeo2

Marvelovky som vzdy delil na dve kategorie - 1.)X-meni, 2.)Spider-man a 3.)tie ostatne...Tak som rad ze mam teraz 4 kategorie...Z velkej casti Iron Man spada do tej druhej kategorie, no v mnohom je svojsky. Favreau isiel svojou tretou cestou(prosim nepliest s politickym nazorom:) a ta cesta aj ked ma niekolko slepych uliciek(ako slaby zaverecny suboj, ci hudba a sedy pribeh) urcite vedie k spravnemu cielu...4*. ()

fErnesto

Charizmatický Downey dává filmu jiný lepší rozměr. Lehce se s ním sjednotíte a fandíte mu, aby při útěku z jeskyně nakopal teroristům řitě. Líbila se mi role Gwyneth Paltrow. Ironmanův oblek jsem sežral i s navyjákem, pěkně udělané. Doufám, že se v pokračování objeví více hlášek a režie se bude držet nějaké našláplé komiksové zápletky. ()

Olafa

Pokusím se o kritiku co nejobjektivnější i přes to, že Robert Downey, jr. je objektem mých představ posledních několik let. :) Iron-Man, jako další adaptace komiksové předlohy mě překvapil především humorem. Robert Downey, jr., který se zprvu mohl zdát více či méně zvláštní volbou chrlí hlášky s takovým charismatem, že mu trochu whiskey ještě přilijete. Vtipy hlavního představitele nepůsobí křečovitě, trapně a už vůbec ne předvídatelně. Downey dal velký kus sebe a jde to znát. Chvalozpěvu nad úžasným „Robbiem“ bylo dost. Film jako takový potěší úžasnými digitálními triky (které jsou však dnes už samozřejmostí), potěšující režií a výborným hereckým týmem. Příběh o chlápkovi, který se po nepěkné zkušenosti touží změnit, ačkoliv mu jeho okolí háže klacky pod nohy mě taky zaujal. A ti, co říkají, že finální bitka dvou iron-chlápků byla „málo komiksová“ (tj. málo bujará a ještě míň patosu) si nejspíš neuvědomují, že tu ti dva zničili půlku L.A. a ještě si stihli pokecat. ;) ()

Jirka1111

Ne úplně skvělý film, ale za trefu do obsazení hlavní role musím prostě hvězdičku přidat. Pana Roberta Downeyho mám, jako herce, rád. Jeho vtipy ve filmu jsou také super. Konečně akční film, u kterého se zasmějete, ale nechybí i pár starých poctivých akčních scén. Těch je tu, bohužel, celkem málo, takže se těším na dvojku. ()

Jardys88

Psal to tu asi opravdu každý ale je to pravda....celý film úžasně osvěžuje R. Downey. Právě jsem se dodíval a jsem z IRON MANa vcelu nadšený. Samozřejmě na moje milované AUTOBOTS čili TRANSFORMERS to nemá ale i tak to stojí za to. Ve filmu je velmi vyvážená dávka humoru a akce - a tak to má být. Nenudil jsem se ani minutu....při scénách kde se jen mluvilo vás dostávala Downeyova hra se slovy a pohotovost. Akcí nadupaný filmek, který by určitě měl být vámi viděn. Musím trošku odbočit....četl jsem tu názor, že IRON MAN nemá x-manovskou či spidermanovu dynamiku a velkolepost...to opravdu nemá protože ani jeden z výše jmenovaných filmů vedle těchto dvou cností ani neležel. Natož aby je měl. Jsem rád, že natáčecí studia oživují takové méně známe komixové postavy. Spiderman a X- men se můžou jít bodnout...máme tu reálného hrdinu s dobrým smyslel pro humor a miliardovou korporací za zády. Přesto doufám, že nebude pokračovat v boji s teroristy poněvadž je to poněkud nerovný boj. Když již chci filmu něco vytkout je to například velmi chabě podaný přerod zhýralého miliardáře v zodpovědného cíťu, který najednou chce zastavit celou svou firmu. Toto byla opravdu velká hloupost. Velmi mne ve filmu bavily umělé inteligentní montovací paže jenž dokáží natáčet na videokameru a nebo hasit když nehoří. Tyto hvězdičky si IRON MAN zaslouží a jen se můžume těšit, že oživne další komixový hrdina a nebo budeme zahlceni dalším pokračováním. ()

Arren

Hodně zábavné, výborně koukatelné a cynicky vtipné. Co víc dodat? Jen vytyčit herecké výkony, především R. D. Jr. Svou roli zvládá s takovou bravůrou, že bych mu to uvěřil i v reálu. Možná mi na film tohoto druhu scházelo trochu více akce, ale nemůžeme mít všechno hned. Počkáme si na dvojku :-) ()

luke4ever

Nejlepší zfilmovaná komiksová předloha od Marvelu. Dokonalá zábava. Líbit se musí zvláště reálnost iron mana. Takhle třeba budou vypadat zbraně budoucnosti. ()

epsyn5

Na starších filmech jsem miloval závěry, byly buď vtipné,,nebo nepředvídatelné...u současných filmů(v 90%) jsou scénáře zajímavé první půl hodinku, scénář poté upadne do mrvého bodu a celý film jede podle univerzálního vyvrcholení. Efekty skvělé, režie příjemná,,nicméně,,co má znamenat ten závěr?? ()

TAURUS

Dobrý to film jsem právě skouknul....finále, mě ale drobet zklamalo,zejména jsem čekal masivnější výbuch dle toho co za ohromnou energii reaktor poskytoval již v malém provedení. Záporný robot mi tak trochu přišel jak kamarádi návštěvníci z 5.elementu....jinak ovšem nadprůměrná podívaná. ()

aronofsky

Vtipné to zas až tak moc není a na letní blockbuster to není ani moc akční, ale když to srovnám s ostatními komiksy (Batman, Spider-Man a jim podobné) tak se tu objeví minimum moralizujících keců typu „Velké činy vyžadují velkou zodpovědnost.”, což moje hodnocení posune o nějakých 10% nahoru. 70% ()

Dusin

Dle mého názoru zcela nový nástin comixového hrdiny. Ze začátku pro mne malinko zdlouhavé, ale postupem času film nabírá slušné tempo. Konec je výzvou k pokračování a hláška nakonec "Ano, jsem hrdina", mne opravdu dostala... ()

nakamura

Člověk by už podle názvu čekal spíše jednu z méně povedených komiksových adaptací, jenže tento film dokázal vcelku příjemně překvapit. Nejedná se tu o klasického hrdinu už od počátku bránící mír a spravedlnost, pan Tony Stark je spíš cynický zhýčkaný boháč, zato ale velice šarmantní a charismatický a právě tím si většinu lidí dokáže získat ještě před svou přeměnou v dokonalého hrdinu. I když i to je docela sporné, protože film ho neukazuje ani zdaleka tak dokonalého, jak bychom možná čekali, a právě to se mi na filmu taky moc líbilo - včetně vtipných scén při zdokonalování jeho oblečku. Celkem hodně nadprůměrný film natočený podle komiksové předlohy. ()

Banda fasuje další spinoff o známých postavách

Banda fasuje další spinoff o známých postavách

28.07.2024

Čtvrtá série končí a poslední pátá sezóna úspěšného seriálu Banda nás čeká v roce 2026. Seriál si skrze odlehčený přístup ke komiksovým hrdinům, zábavné postavičky a v neposlední řadě nechutně… (viac)

Marvel řeší interní problémy

Marvel řeší interní problémy

21.03.2023

Nečekaný krok učinilo vedení studia Marvel, když de facto vyrazilo dlouholetou šéfku VFX oddělení Victorii Alonso. Ta ve studiu pracovala už od prvního Iron Mana a její zodpovědností v zásadě bylo… (viac)

Nový Star Wars seriál má název

Nový Star Wars seriál má název

04.10.2018

Tento týden vyšla kupa nepotvrzených informací o chystaném disneyovském seriálu ze světa Star Wars, který má na starosti režisér prvního Iron Mana Jon Favreau. Nakonec – k velkému překvapení všech… (viac)

Nový Star Wars seriál bude obří

Nový Star Wars seriál bude obří

09.08.2018

Disney to se svojí streamovací službou patrně myslí vážně. Konkurence Netflixu, Amazonu, nebo Hulu bude spuštěna někdy v příštím roce, a objeví se na ní např. nové verze pohádek Lady a tramp nebo Meč… (viac)