Iron Man

• USA Iron Man

Tony Stark (Robert Downey Jr.) je mladý génius, miliardár, playboy a filantrop. Ako syn legendárneho vynálezcu a obchodníka so zbraňami Howarda Starka pokračuje v rodinnej tradícii. Aj on vyrába a dodáva technologicky najvyspelejšie zbrane pre americkú armádu a jeho životnú filozofiu vystihuje veta: "Najlepšia zbraň je tá, z ktorej stačí vystreliť len raz." Na ceste z vydarenej prezentácie najnovšej zbrane hromadného ničenia pre armádne špičky v Iraku a tamojšiu jednotku plukovníka Jamesa Rhodesa (Terrence Howard), Tonyho na horúcej afganskej pôde unesú teroristi. Muž, ktorému ležala Amerika pri nohách, sa tak razom ocitá v zajatí ľudí, ktorí po ňom chcú jediné - aby začal vyrábať zbrane pre nich. Vďaka svojej vynaliezavosti, výnimočnému intelektu a schopnosti improvizovať si Tony v zajatí vyrobí "brnenie", ktoré mu pomôže dostať sa na slobodu. Potom však dostane nápad, ako sa tento improvizovaný kovový oblek dá ešte podstatne vylepšiť. Získa tým úžasné nadľudské schopnosti a zrodí sa nový superhrdina - Iron Man. A do jeho podoby sa Tony Stark prevteľuje vo voľnom čase, aby zachraňoval svet. (TV JOJ)

h.madlenka

Nic, co jste ještě neviděli. Nadchne párem nadupaných akčních scén a skvělým Robertem Downeym Jr (který film svým charismatem celou dobu doslova drží), ale na své mnohem lepší "kolegy" Spider-mana nebo Batmana nemá. ()

P@\/EL

Povedený akčně sci-fi film o superhrdinovi, který není narozdíl od Spidermana, či Batmana tak známý. Řeč je o červenozlatém pokovovaném muži zvaném Iron Man. Některé akční scény a to hlavně díky světelným a zvukovým efektům mi připadly opravdu monumentální a hodně mě zaujaly. Abych pravdu řekl, tak nejvíc se mi líbila první polovina filmu, která začíná pěkně zostra a film se nám pěkně zauzluje. Pak dochází trochu k uklidnění a spíše se kecá, někdy teda až moc. Buďte ale bez obav, protože závěr přinese ještě nějaké to vzrušení v podobě gigantického souboje dvou obrněnců. ()

Tomulka

Tony Stark v podání Roberta Downey Jr. je úžasný jeho narcistická povaha s dosti sarkastickým humorem se k roli hodí. Škoda jen, že ve filmu není více Iron mana v plné síle, ale scéna s napadením teroristů jak se postaví tanku je super. ()

zurivymlok

Tento film byl po zdejším hodnocení velkým zklamáním. Vzhledem k tomu, že jsem se nedokázal dodívat do konce, bych mohl film ohodnotit i odpadem. Ale to by bylo vážně silné kafe a mělo by to daleko k férovosti. Dvě hvězdy v tomto případě vyjadřují spíše to, že mě to nebavilo, než to, že by to byl špatný film. Fanoušci těchto filmů budou určitě potěšeni, jim lze film s čistým svědomím doporučit.// Po druhém shlédnutí beru zpět. Až na stupidní konec je to vážně dobrý film. ()

Horácius

Nebylo to špatné. Podobná komiksová a řekněme si to na rovinu poněkud stupidní témata zrovna nezbožňuji, ale tento film vypadá celkem důstojně. Takže 70% ale dvojka se mi líbila víc. ()

chosan

Koukám na to po těch dvou letech abych si to připomněl než zkouknu dvojku a musím říct že se mě to třeba líbí víc než spiderman ale zase míň než nový Batman takže zkrátka abych to shrnul je to určitě film na 80% a hodně dobře natočený i záporák je dobrý takže nemám výhrady! ()

Nymphadora

Downeymu prostě inteligentní role padnou jako ulité, stejně jako jistá sebevědomost. Tak jako při scéně, kdy probíhalo "letecké cvičení", jsem se nezasmála už dlouho, stejně tak u hlášek, typu "Nečekej na mě, zlato". Líbilo se mi, že tam nebylo tolik romantiky, jak by všichni mohli očekávat, když má tak fešnou asistentku. Přestože jsem holka, bavila jsem se u filmu dost i bez ní. Rozhodně se promítání bude opakovat. ()

Naby

Nejak prazvlastne mi to v hlave neuvazlo. Robert Downey Jr. je spis herec na ty fetaky a zaporaky, ale tady se jako trosku mene moralni hrdina vcelku "vesel". Neprekvapi / neuskodi / na jedno pokoukani urcite neuskodi 3* ()

ThomYorke

Hláškující miliardář Robert Downey Junior, výborný záporák Jeff Bridges, krásná sekretářka Gwyneth Paltrow a dobré efekty táhnou tenhle zábavný komiksový snímek. Dvě hodiny utečou jako voda, žádný hlubší zážitek však ve vás tenhle snímek nezanechá. ()

Lal.V

Herecký koncert Roberta Downey jr., na ktorom stojí a padá celý film. Výborný záporák Jeff Bridges, slušný Terence Howard... ale narozdiel od mnohých sa mi absolútne nepáčil výkon Gwyneth Paltrow. Takto pobehujúce a nezaujímavé stvárnenie asistentky sa často nevidí. 85% a druhý najlepší film z marvelovskej línie vedúcej k the Avengers... ()

Mer-Em

Na plný počet to není, ale Iron man s tváří Roberta Downeyho se pro mě stal bezkonkurenčně nejlepším a nejzajímavějším superhrdinou a alkoholikem, kam se hrabou lůzři od DC ()

Antonymi

Marně stále rozebírám, co na tomhle filmu tolik lidí přitahuje. Uznávám, že český dabing, se kterým jsem film viděla, asi hodně ubral na celkovém zážitku, nicméně ať se na to dívám z jakékoliv stránky, vychází mi dvě hvězdičky. Herecké výkony nejsou špatné, ale neoslní a jak si Downeyho Jr. vážím, tady mě vysloveně zklamal antipatiemi své postavy, které přetrvaly bohužel až do konce. Po technické stránce je film dobrý, na druhou stranu, který blockbuster v dnešní době nenabízí solidní triky. A klasický příběh: "Byl jsem zlý, prožil jsem traumatizující zážitek, polepšil jsem se a teď budu konat už jen dobro" tu byl tolikrát, že vidět ho znovu v této verzi si pro příště skutečně odpustím. ()

Andy.222

Při konstrukci zbroje za asistence hasícího robota jsem se dusil smíchy a i po zbytek filmu jsem se přijemně bavil v kladném slova smyslu. Co dodat? ()

Sorna

Nejsem velkým příznivcem filmů o hrdinech, ale tady byl představen trochu jiný hrdina, který je ve skutečnosti velmi zranitelný. Překvapivě Iron Man obsahuje i romantické scény, člověk se sem tam zasměje, a samozřejmě nesmí chybět akční scény. Nejvíce na tomto filmu oceňuji originalitu a úvod do příběhu. ()

Jevablo

No když se tomu člověk celou dobu směje, dá se to přežít. Navážno to snad myšleno nebylo...i tak dějová linie dost pokulhává a všechno už jste někde viděli... ()

yousee

Tony Stark, takový druhý Batman, boháč co dělá jen svoji práci a při tom se z něj náhodou stane „stroj“. Když už je z něj „stroj“ tak proč se nevylepšit tak, aby z něj nebylo nic menšího než superhrdina. A teď už k provedení, co se týká vizuálních efektů ty jsou dost dobré, celkové provedení tohoto snímku je poněkud nadprůměrné. Příběh je v podstatě také dobrý, až na tu výše zmiňovanou podobnost s Batmanem, ale na druhou stranu, tato podobnost je zanedbatelná. Moje konečné hodnocení jsou 4 hvězdičky. ()

Mrtvobog

Sympatické, zaujímavé, ale aj neoriginálne a priemerné. Nič viac, nič menej. Pozrieť sa na to dalo, chýbala tomu však iskra akú mal napr. Thor. ()

kaito

Chtel bych aby Iron nam v podani Roberta Downey byl muj kamos :-D spousta penez ,holek,alkoholu ....btw. dej filmu je nic moc. Ale vyrovna to uzasne hudba a absolutne nejlepsi herecky vykon Downeye jak sem ho dosud neznal . Skodajen toho slabsiho deje, takhle to Downey musi tahnout cele sam. ()

Banda fasuje další spinoff o známých postavách

Banda fasuje další spinoff o známých postavách

28.07.2024

Čtvrtá série končí a poslední pátá sezóna úspěšného seriálu Banda nás čeká v roce 2026. Seriál si skrze odlehčený přístup ke komiksovým hrdinům, zábavné postavičky a v neposlední řadě nechutně… (viac)

Marvel řeší interní problémy

Marvel řeší interní problémy

21.03.2023

Nečekaný krok učinilo vedení studia Marvel, když de facto vyrazilo dlouholetou šéfku VFX oddělení Victorii Alonso. Ta ve studiu pracovala už od prvního Iron Mana a její zodpovědností v zásadě bylo… (viac)

Nový Star Wars seriál má název

Nový Star Wars seriál má název

04.10.2018

Tento týden vyšla kupa nepotvrzených informací o chystaném disneyovském seriálu ze světa Star Wars, který má na starosti režisér prvního Iron Mana Jon Favreau. Nakonec – k velkému překvapení všech… (viac)

Nový Star Wars seriál bude obří

Nový Star Wars seriál bude obří

09.08.2018

Disney to se svojí streamovací službou patrně myslí vážně. Konkurence Netflixu, Amazonu, nebo Hulu bude spuštěna někdy v příštím roce, a objeví se na ní např. nové verze pohádek Lady a tramp nebo Meč… (viac)