Iron Man

• USA Iron Man

Tony Stark (Robert Downey Jr.) je mladý génius, miliardár, playboy a filantrop. Ako syn legendárneho vynálezcu a obchodníka so zbraňami Howarda Starka pokračuje v rodinnej tradícii. Aj on vyrába a dodáva technologicky najvyspelejšie zbrane pre americkú armádu a jeho životnú filozofiu vystihuje veta: "Najlepšia zbraň je tá, z ktorej stačí vystreliť len raz." Na ceste z vydarenej prezentácie najnovšej zbrane hromadného ničenia pre armádne špičky v Iraku a tamojšiu jednotku plukovníka Jamesa Rhodesa (Terrence Howard), Tonyho na horúcej afganskej pôde unesú teroristi. Muž, ktorému ležala Amerika pri nohách, sa tak razom ocitá v zajatí ľudí, ktorí po ňom chcú jediné - aby začal vyrábať zbrane pre nich. Vďaka svojej vynaliezavosti, výnimočnému intelektu a schopnosti improvizovať si Tony v zajatí vyrobí "brnenie", ktoré mu pomôže dostať sa na slobodu. Potom však dostane nápad, ako sa tento improvizovaný kovový oblek dá ešte podstatne vylepšiť. Získa tým úžasné nadľudské schopnosti a zrodí sa nový superhrdina - Iron Man. A do jeho podoby sa Tony Stark prevteľuje vo voľnom čase, aby zachraňoval svet. (TV JOJ)

Latharn

Škoda, že v hodnocení není volba 2,5. Tohle je totiž naprosto průměrný film, na který se nemá cenu díva tíce než dvakrát. (podruhé na ujištění, že to víckrát vidšt nemusím). Během závěrečné bitky jsem dokonce fandil záporákovi, protože mi přišel mnohem charizmatičtější a sympatičtější. Komixový děj plný nelogiky je u tohodle žánru v pořádku, ale chybí tady nejaká úchvatná scéna či prvek, který dělá film o superhrdinech nezapomenutelným. škoda. Na dvojku se někdy kouknu, ale že bych na něj stál frontu na premiéru v kině, to rozhodně ne. ()

NickSloterSG

A máme tu další komixový snímek na filmovém plátně. Tento film z dílny Marvel udělá na člověka veliký dojem. V dnešní době počítačových efektů se nové snímky předhánějí v lepších a lepších provedeních, a ani tento film není jiný. Robert Downey Jr. (Milionář Tony Stark) se předvedl ve své roli Iron mana ve skvělém světle. Charismatem oplýval celých 126minut filmu, během kterých jo doplňovala krásná asistentka Gwyneth Paltrow. Dobré herecké obsazení, počítačové efekty a dobrý scénář je zárukou spokojenosti každého diváka. A klasická příběhová linie, kdy hlavní hrdina objeví schopnosti, které převyšují zbytek lidstva, z ničeho nic se však naskytne sok, který je mu ze začátku minimálně roven a na úplný závěr je nečekaným nápadem hlavního hrdiny poražen. Vše proč na takový druh filmu chodíme, no ne? ()

stuj

Ech. Ze začátku film vypadá celkem zajímavě. Ale pak klesá níž a níž, přes průměr k podprůměru a finále je odpad. Bohužel z něj nejde cítit moc nadsázky a vlastně ani komiksová atmosféra. Děj se odehrává v reálném světě, ve kterym si chlápek sestrojí super oblek a hop - je z něj superman. A že oním chlápkem je rozmazlenej miliardář, kterej má na každym prstě 30 svůdných holek, může se chovat jakkoli a může u toho mít kupu vtipných hlášek, s tím si tvůrci moc nepohráli. Bohužel. Mohlo to být příjemné odlehčení. Takhle je to jen hopsání od akce k akci, které navíc nejsou ničím zajímavé. No, ještě že hlavním hrdinou je Downey Jr. a sekunduje mu Jeff Bridges. Nebýt jich, tak dám jen jednu hvězdičku. A divím se, že zrovna oni do takovýho filmu šli. ()

ixin

Zajímavé, zábavné, leč trochu přehané... MacGyver může být jen jeden. Dost na tom, že dokáže sdílet jedinou planetu s Chuckem Norrisem :-) ()

luciluci

zábavná oddychovka, ktorá sa na nič nehrá a práve preto sa dobre pozerá. Iron Manom miestami akoby si tvorcovia robili srandu zo všetkých straumatizovaných zamaskovaných komixových hrdinov. Teraz boduje zhýralý excentrický milionár, ktorý si užíva život. Obsadenie Roberta Downeyho Jr. bol zásah do čierneho. Je nepochybné, že jeho charizmatické stvárnenie Tonyho Starka posunulo tento film o priečku (možno aj niekoľko) vyššie. Gwyneth Paltrow je ďalšou skvelou volbou. Jej postava Pepper dôstojne sekunduje Tonymu a iskrenie medzi nimi je viac ako vierohodné. Iron Man ponúka zábavu aj akciu. Tie dve hodiny, čo film trvá, mi ubehli, ani neviem ako. Už som zvedavá na dvojku. ()

Elvis Jagger

Robert Downey z toho robí výborný film v rámci žánru, bez neho by to bolo *** . Škoda že I-Mana nehrá "Chuck" Cruise, ftedy by to bola ešte len jazda, lebo on zvláda samuraja, agenta, pilota, závodníka, vraha - :-) atď. On by nepotreboval žiadnu železnú konštrukciu, on by letel sám. ()

litllewitch

První Iron man bylo takové první komiksové zjevení, na které se i dalo koukat. Což byla příjemná změna po všech tě Spider manech, Fantastických čtyřkách a dalších odpadech, možná s vyjímkou X menů, ale ty jsem ještě neviděla. Každopádně na Roberta Downey Jr. se krásně kouká a je vidět, jak si roli Tonyho Starka užívá. K tomu roztomilá Gwyneth Paltrow jako do něj zamilovaná sekretářka a spousta dobrých triků a akčních scén. ()

KcarlosK

Moje první setkání s Iron Manem proběhlo docela dobře. Na lepší průměr to táhne neuvěřitelně charismatický Robert Downey. Slzopudné gagy s robotíkem jsou perfektní. Vynikající cameo ??? a příslib věcí příštích na konci titulků. ()

Ludva

[2010-09-27] * Playboy, multimiliardář a geniální vynálezce zbraní Tony Stark (Downey) během zajetí v Afghánistánu pozná, že výrobky jeho firmy pomáhají i druhé straně a přinášejí především smrt a nikoliv mír. Po vysvobození proto hodlá změnit zaměření Stark Industries, vedení je však pochopitelně proti. A co by to bylo za komiks, kdyby chyběl superzloun, se kterým náš hrdina svede závěrečný souboj. * Bezchybné vizuální zpracování, skvělý Downey a překvapivě dobrá Paltrowová. Akorát Bridges zde hrozně připomíná Vašuta... ()

RonnieR

Kráľovsky som sa bavil, konzumoval popcorn a pil fantu. Charizmatický Downey ako Železník nesklamal. Myslím že rola Tonyho Starka mu bola ušitá priamo na telo! Gwyneth OK, Bridges ma trocha sklamal. O dva roky videné na dvd. 80%. ()

Koubes

Iron man je velmi podařený akcí nabitý film, který stojí za to zhlédnout. Režisér Favreau tentokrát velmi příjemně překvapil a kamerově ukočíroval děj filmu velmi pěkně. Nutnost pro všechny příznivce komiksů a potěšení pro komiksové nenadšence. ()

dadiak22

Tak Iron Man bol zaujímavý nápad, ale prvá polovica filmu nič moc no v druhej sa to rozbehlo. O čosi lepšie než dvojka . Pevne dúfam že už trojka nebude. 80% ()

Mzetko

Dechberoucí efekty, herecké výkony a vše ostatní. Příběh se mi zdál místy trochu řidký, ale jinak velice kvalitní film, na který se rád ještě jednou podívám. ()

Vindemiatrix

Sotva tři-čtyři slušnější (ale poměrně krátké) bojové akce, jinak dvouhodinové ohromování technickými serepetičkami, které se takhle secvaknou dohromady, takhle změní tvar a tudle vystřelí roztomilou raketku. Je to sice podáno se šmrncem (hlavně zásluhou Roberta Downeyho a vlastně i zbytku hereckého ansámblu) a nechybí solidní gradace, ale ve srovnání s jinými zfilmovanými comicsmany žádná velká pecka. 70 % ()

Vojtano Bruno

Osobně stavím tento film jako jedno z nejzdařilejších komiksových zpracováni,dobrá atmosféra,rychlý spád,charismatický Downey Jr a slušivá Paltrow v pozadí.Příjemná nenáročná zábava ()

Banda fasuje další spinoff o známých postavách

Banda fasuje další spinoff o známých postavách

28.07.2024

Čtvrtá série končí a poslední pátá sezóna úspěšného seriálu Banda nás čeká v roce 2026. Seriál si skrze odlehčený přístup ke komiksovým hrdinům, zábavné postavičky a v neposlední řadě nechutně… (viac)

Marvel řeší interní problémy

Marvel řeší interní problémy

21.03.2023

Nečekaný krok učinilo vedení studia Marvel, když de facto vyrazilo dlouholetou šéfku VFX oddělení Victorii Alonso. Ta ve studiu pracovala už od prvního Iron Mana a její zodpovědností v zásadě bylo… (viac)

Nový Star Wars seriál má název

Nový Star Wars seriál má název

04.10.2018

Tento týden vyšla kupa nepotvrzených informací o chystaném disneyovském seriálu ze světa Star Wars, který má na starosti režisér prvního Iron Mana Jon Favreau. Nakonec – k velkému překvapení všech… (viac)

Nový Star Wars seriál bude obří

Nový Star Wars seriál bude obří

09.08.2018

Disney to se svojí streamovací službou patrně myslí vážně. Konkurence Netflixu, Amazonu, nebo Hulu bude spuštěna někdy v příštím roce, a objeví se na ní např. nové verze pohádek Lady a tramp nebo Meč… (viac)