Walter Sparrow si díky své totální temné posedlosti číslem 23 udělá ze svého dosud idylického života peklo a psychická muka, což by mohlo vést k jeho smrti, stejně tak jako ke smrti jeho milovaných. Vše jen urychlí tajemná kniha Číslo 23, kterou dostal od své manželky Agathy k narozeninám. Ještě před tím, než je Walter schopen pokračovat ve svém životě je přinucen odhalit tajemství své minulosti. Kniha pojednává o chladnokrevné a záhadné vraždě a jako by se zdálo, že odráží temné a neovladatelné stránky Walterova života. Život hlavní postavy románu je plný momentů, které odrážejí Walterovu vlastní minulost. Jak začíná kniha ožívat, stává se Walter nakaženým tou nejděsivější a nejvíce evokující částí: posedlostí číslem 23. Walter vidí číslo ve všem kolem a začíná být přesvědčený, že je prokletý a bude se muset dopustit stejného zločinu jako hrdina románu. Pokud se mu podaří rozluštit moc čísla 23, bude možná schopen změnit svoji budoucnost... (oficiálny text distribútora)

gemi

Proč mu sakra jeho žena dala tu knihu, když to všechno věděla? To je daleko největší nesmysl tohoto filmu. Ještě větší než samotné číslo 23. ()

swiss

Občas trochu nudné, ale jako spin off LOSTU je to i celkem logicky zapadající. Nevěříte? Číslo 23 je jedno z prokletých čísel Ztracených. Muž ve vězení je Jakob -druhé jméno na lístku, který čtou po odchodu z věznice. Tak kde je sakra Lock? ()

Mistr.Proupr

Pro mě nepochopitelně nízké hodnocení. Šílenství okolo čísla 23 mě až překvapivě bavilo, stejně tak i Carrey v netradiční roli. Hustá atmosféra je dotvářena skvělými noirovými scénami s Carreyho alter egem. Až na zbytečně vysvětlovací závěr povedený thriller. Normálně by to bylo za 4*, ale z trucu dávám 5*. ()

Rudyamon

Je to další z filmů u nichž nechápu nízká hodnocení. Od začátku do konce děj nabíral na obrátkách a finále bylo naprosto fenomenální. Chvilku jsem se bál, že nevinný člověk zůstane ve vězení, ale všechno dopadlo skvěle. Děj se vlastně ani nedá popsat, to se musí vidět. Nikdy jsem nebyl příznivcem numerologie, nebo podobných kouzel s čísly a daty jakéhokoli druhu a ani po tomto filmu se to nezmění, protože tento film vlastně ani o numerologii nebyl. Číslo 23 hrálo jen roli prostředníka mezi myslí nemocného člověka, který nerozumí některým věcem a jeho minulostí. Smekám před tvůrci tohoto filmu. Jim Carey ukázal i svou jinou tvář a fakt mu slušela. Virginia Madsen jako jeho manželka byla taky naprosto skvělá. Tento film svou temnou atmosférou kontrastující s chvilkami, kdy byl hlavní hrdina a jeho okolí naprosto v pohodě, je jedním z nejlepších thrillerů, jaké jsem měl možnost shlédnout a ač nejsem moc fandou tohoto žánru, tomuto filmu dávám 100 bodů ... z 23 možných ... :-) ()

Kingjiri

Předevšim exhibice Jima Carreyho, u kterýho mám v poslední době pocit, že mu jdou vážnější polohy stejně dobře, jako xichty v komediích. Příběh je průměrnej a nemá moc čim oslovit. Chtělo to prostě víc zapracovat na mytologii čísla 23 a ne si všechno scénáristicky zjednodušit tak, že ho lze vidět všude bez jakejkoliv pravidel (např. že se smí získat jenom sčítánim). Závěrečná pointa mě při sledování několikrát napadla, ale stejně se mi docela líbila, i když byla dost přitažená za vlasy, předchozí děj tim dostal překvapivě velkej smysl. Solidní žánrová jednohubka. PS: Když jsem skončil projekci, bylo 23:00. Vypadá to, že mám zaděláno na pěknej problém. ()

Atecko

Dlouho jsem si tenhle film schovával, že se na něj podívám a hodně jsem od něj očekával, ani nevím proč. Nicméně jsem byl velmi zklamaný, jediné dobré byl výkon Jima Carreyho, jako vždy ;) ()

lakart

Sakra dobře povedený thriller s vynikajícím Jimem Carreym, který díky svému výkonu drží laťku filmu o hodně výš než by se zdálo, nebo než by filmu příslušelo. Celých 90 minut jsem byl napnut a v očekávání, jak to celé dopadne. Musím přiznat, že mě konec poměrně překvapil, i když jsem měl pocit, že několik logických chyb by se tam našlo. Myslím ale, že tak nízké hodnocení si film nezasloužil. 80% ()

Nix

Kdo by čekal Jima v nějakým jiným žánru, než komedie. Já teda ne, hodně mne ten název zaujal i téma a těšil jsem se na to. Každopádně nedopadlo to moc podle představ, kolonka mysteriózní tu figuruje chvíli, pak film ztratí celkem drive a bohužel už se to s ním táhne do konce. Ale pozitivní je když vám film skončí přesně ve 23:00. Ale nic co by člověk musel vidět, já jsem to chtěl kvůli Jimmovi, hrál obstojně. ()

burnfly

Po napjatem cekani na tajemny thriller prichazi film tak moc zoufale nudny, zmateny, a s "vysvetlenim" o nicem... - jedine pozitivum je uchvatna pasaz z detstvi, kterou ovsem asi tocil jiny stab, jinak opravdu nechapu proc jsem to dokoukal :P ()

danielwanderer

Žeby Carryho životná rola? Hneď ako som ho prví krát zhliadol, čakal som jeho crazy úsmev. Ja viem, že zbytočne, žáner mi je jasný. Walter Sparrow a jeho "osudové" stratnutie s knihou, ktorá mu úplne zmenila život... Alebo len otvorila oči? Kniha s názvom zlého čísla 23... Príbeh vznikol asi tak, že niekto dostal dokonalý nápad, ale hustil, hustil až praskol a vznikla kopa dier. Prečo vlastne Agatha dala Walterovi tú knihu, čo tým chcela dosiahnuť vzhľadom ku koncu? Celé je to krásne naefektové, s pár fajn myšlienkami, ale... ...ten americký koniec a hlavná myšlienka "podporená" vyšetrovaním vraždy... Ccc, ale aj tak tomu nedám menej ako 6/10. ()

Jim Carrey a režisér Juno si plácli

Jim Carrey a režisér Juno si plácli

09.03.2008

Kariéra Jima Carreyho si nějaký čas dávala šlofíka, ale zdá se, že navzdory fiasku s thrillerovým pokusem 23 se gumový Jim vrací s plnou parádou a momentálně patří k nejvytíženějším hercům vůbec.… (viac)

Wolverine: Spojenci a protivníci

Wolverine: Spojenci a protivníci

21.02.2008

Natáčení X-Men Origins: Wolverine je v plném proudu (štáb pod vedením Gavina Hooda se začátkem tohoto týdne přesunul z divočiny Nového Zélandu do civilizované Austrálie) a tak je načase shrnout si,… (viac)