Hrdinka amerického thrilleru, manažerka Angela Bridgesová (Rachel Nicholsová), pracuje i na Štědrý večer, a když chce konečně odjet domů, zjistí, že hlídač Thomas (Wes Bentley) na ni v podzemí nalíčil past. Buď se jí podaří utéct, nebo přijde o život...  Je Štědrý večer, ale mladá ambiciózní manažerka Angela Bridgesová (Rachel Nicholsová) je ještě stále v práci. Chce vše dodělat, než vyrazí na rodinnou večeři. Když konečně sjede do opuštěné garáže, zjistí, že nemůže nastartovat auto a nemá signál v mobilu. Pomoc jí nabídne přátelský hlídač Thomas (Wes Bentley), ale když se ani jemu nepodaří auto spravit, řekne Angele, aby s ním povečeřela. Ta se jen zasměje, jenže záhy zjistí, že se ocitla v situaci, která rozhodně úsměvná není. Probudí se totiž přivázaná k židli ve studené místnosti pro bezpečnostní službu v podlaží P2 a je si jistá, že štědrovečerní večeře je to poslední, po čem Thomas prahne. Teď záleží hlavně na její odvaze a touze žít, aby se jí odtud podařilo utéct. Americký hororový thriller režíroval Franck Khalfoun. (oficiálny text distribútora)

Thomassi

Celkem povedený ani ne tak horor, jako spíše napínavý thriller. Žádné inovace v žánru, ale napětí by se dalo krájet. Jedna krásná slečna je naháněna místním chlápkem hlídačem v podzemním parkovišti. Možná pro někoho nic světaborného, ale já za sebe musím říct, že právě prostředí je atraktivní a pro onu slečnu jak dělané, aby si nadělala do kalhotek. Mimochodem Rachel Nichols ve svých bílých uplých šatech s velkým výstřihem je opravdu k sežrání. Některé nelogické věci v takových to případech už ani neberu vážně. Prostě to k tomu patří. Pro mě lepší průměr. ()

Morholt

Zábavná jednohubka a psychopatovi a objektu jeho touhy, odehrávající se převážně v podzemních garážích kancelářské budovy. Rachel Nichols zahrála celkem dobře, Wes Bentley je magor už od pohledu a dokonce je tu scénka, nad kterou zaplesají milovníci kvalitního gore. Sice to není žádný zázrak a označení filmu za horor je zavádějící, ale ztráta času to rozhodně není. 60% ()

Dudek

Žádná velká pecka, přesto však vcelku koukatelná podívaná. Na jednu stranu překvapí solidní začátek a pár překvapivě skvěle zrežírovaných scén, ale na druhou stranu snímek velice nepříjemně brzdí hromada řečí. Franck Khalfoun si nejspíše od Alexandra příliš do řemesla kecat nenechal, což je sice příjemný fakt, ale možná by dobrá rada od přítele byla dobrá. Prostředí pozemních garáží je příjemně stereotypní, chladné a pro uvězněnou jistě i velmi zdrcující. Úžasná je samozřejmě i kamera mého oblíbence Maxima Alexandry a samozřejmě i hudební doprovod. Jediné co tak tenhle příjemný snímek brzdí je nepříliš chytrý scénář (začátek), který by ovšem při lepší zpracování mohl zapůsobit. Hlavní herecká dvojice totiž není schopna rozjet ten správný psychický teror. Wes Bentley je v rámci možností slušný, ale rozhodně nemá takové charisma, aby se mu dařilo tím správným způsobem děsit. Nejhorší jsou s ním chvíle, kdy má nejspíše psyhopaticky vybuchnout a začít pořádně řvát, tedy budit hrůzu, což se mu vůbec nedaří a působí spíše legračním dojmem. Dalším problémem scénáře je jistá nevyváženost. Slušný začátek, hodně keců, příjezd do P4 (?), plno keců atd. Samotný závěr má celkem tempo, přesto je však velmi slabý. P2 je rozhodně zklamáním, sice má několik slušných scén, ale ani ty nejsou nijak úchvatné. Funguje jen v několika momentech a většina děje se jen pomalu prokecá. ()

JASON_X

Byl jsem zvědavý na prvotinu režiséra geniálního Maniaca, takže takhle jsem se k tomuhle filmu dostal, jinak bych se o něm asi býval vůbec nedozvěděl. Solidní, i když víceméně průměrný thriller s nikterak originální zápletkou ani dějem, ale přesto zábavný a odpočinkový, mám tenhle žánr hodně rád. Několik hezkých brutalitek (pán na kolečkové židli, pejsek, očičko), můj oblíbenec z American Beauty Wes Bentley v roli šité na míru předvádí slušný výkon a milá bloncka Rachel Nichols taktéž. Alternativní televizní zábava na Štědrý večer pro alternativního diváka. ()

Spooner

Další ze zástupu podprůměrných hororů. Nápad to byl sice slušný, ale režisér neumí navodit dostatečnou atmosféru a zaujme vás maximálně pár scén. Navíc v celém filmu jde vlastně pouze o dvě osoby, takže by to chtělo i dostatečně dobré herce. A Rachel Nichols dobrá herečka rozhodně neni a každou chvilku jsem si přál její smrt. No a chudák Wes Bentley to prostě sám neutáhne. Prostě ničím zajímavý horor, který můžete v klidu minout. Kdyby ho natočil jeho producent Alexandr Aja, tak by to bylo rozhodně zajímavější. ()

• Film bol natáčaný počas dvoch mesiacov, výhradne v noci v existujúcej parkovacej garáži v Toronte. (ladko)
  • Rottweilera "hrali" traja rôzni psi. (ladko)
  • Natáčení probíhalo také v Cinespace Film Studios v Torontu (Ontario, Kanada). (noelcoward73)