Sympaťák Ben Murphy (John Krasinski) a Sadie Jonesová (Mandy Moore) sú strašne zamilovaní, čerstvo zasnúbení a túžia len po jedinom – byť až do konca života spolu šťastní! Má to však jeden nie nepodstatný háčik... Sadie totiž patrí do kongregácie kostola Svätého Augusta, ktorému pevnou a výrazne neortodoxnou rukou vládne svojrázny pastor Frank (Robin Williams) – a ten je rozhodnutý dať Benovi a Sadie svoje požehnanie len vtedy, keď absolvujú jeho patentovaný, „blbuvzdorný“ predmanželský prípravný kurz! Frankov rigorózny študijný plán však pozostáva z absolútne šialených lekcií, totálne strelených „domácich úloh“ a až drasticky súkromie narúšajúceho snorenia, ktoré sa pre vzťah Bena a Sadie stanú naozaj krutou zaťažkávacou skúškou. Namiesto onoho „byť šťastní až do smrti“ tak teraz skôr vyvstáva otázka, či sa tým dvom vôbec podarí predstúpiť spolu pred oltár... (TV Markíza)

T2

Rozpočet $35miliónovTržby USA $43,799,818Tržby Celosvetovo $69,307,224Tržby za predaj DVD v USA $22,646,266 //počet predaných kusov 1,325,717║ Tuctová limonáda bez skutočnej iskry, ktorá nemá čo ponúknuť, zo začiatku sa to ešte dalo ale pribúdajúcim časom to len čoraz viac otravovalo a Mandy Moore vypadá dosť otrasne, sklamanie. /25%/ ()

lennyd

Sadie (Mandy Moore) a Ben (John Krasinski), mladí snoubenci se právě rozhodli pro největší krok svého života - chtějí vstoupit do svazku manželského, a to rovnou v kostele, nechat se oddat knězem Frankem (Robin Williasm). Ale ten neoddává každého, kdo si zamane, ale jen ty páry, které si to opravdu zaslouží. A tak musí Sadie a Ben projít velikou zkouškou, spočívající v kontrole dvou uřvaných dítěrobotků, zažít několik manželských hádek nebo nechat se druhým vézt s páskou přes oči při řízení auta. Ale pokud všechny nástrahy reverenda Franka společně přežijí, mohou si být jistí, že jsou opravdu stvoření jeden pro druhého... Hned od prvních minut filmu je naprosto zřejmé, jak vše bude pokračovat - takže jediná zábava plyne z nástrah reverenda a to, jak se s nimi mladý pár vypořádává. Robin Williams v roli reverenda hodně zaostává za svým obvyklým hereckým projevem, a Mandy Moore ani John Krasinski to taky dvakrát nevytrhnout. Sice se Ken Kwapis snaží zahrát na divákovu romantickou vlnu (hlavně scénou na pláži), ale ani to nevytáhne film z šedi podprůměru.. ()

frannyberry

Začalo to tak nevinně a já bych přísahala po prvních minutách, že se budu bavit. Bohužel se zábava nedostavila, jako ostatně vše ostatní - od sympatií po romantické zaplesání. Hlavní (anti)hrdina je bezbarvý podpantoflák (ještě před svatbou), který si u žádné rozumné dívky nemůže snad zasloužit uznání (a to mám pro nesmělé a občas zmatkující chlapce slabost), jeho vyvolená má být úžasná a chytrá.(Mandy Moore mám ráda, ale scénářem naskicovanou krávu prostě půvabem nepředělá na sympatickou dívku snů), je ale spíš nevyzrálá, nestálá a úplně blbá. Emancipovaná dívka, co s úspěchem rozjela vlastní podnik, že si nechá kecat do všeho člověkem, kterého od dětských let neviděla??? Jen aby to bylo vtipné? (Což není). Ale pravda, s takovou rodinou, jak ji načrtl scénář, z ní vlastně nic než rozmazlený spratek být nemůže. Prostě - celé mě to rozčilovalo, protože to nedává smysl, a to není nejspíš účel romantické komedie. Odpad nedávám pouze kvůli pohlednému páru, mým vzpomínkám na světlé momenty Robina Williamse v jiných filmech a také jediné uvěřitelné postavě tohohle blábolu, kterou je rozvedená Sadiina sestra. ()

Kjůkíí

Netradiční pojetí zamilované komedie, vztah musí projít zkouškou kněze, který přichystá snoubencům krušné dny, první hádky a týdny bez sexu, nutnost komunikace v páru a starost o 2 mechanické děti, které dělají problémy v ty nejnevhodnější okamžiky. Robin Williams se mi do téhle role nehodí, jiskra, s jakou jsem ho znal, když jsem byl menší, už vyprchala, je to postarší pán, není tak vtipný jako za mlada. Na tenhle druh filmu se dá dívat, když si chcete odpočinout a žádný velký zážitek od toho nečekáte.. A raději se ani nebudu chtít ženit, jestli mě čeká taková prověrka, aspoň ne v kostele. Celkově – nic extra. ()

silentname

Napriek tomu, že mám rád Robina Williamsa, tak toto je asi jeden z jeho najhorších a najmenej vtipných filmov vôbec. Absolútne hrozné postavy, príšerný humor, ktorý miestami pôsobí viac desivo než komicky a situácie, kde človek len pozerá a nechápe, na čo sa vlastne díva. Zúfalý film, ktorý nič nedokáže zachrániť. A keď sa teraz zamýšľam, myslím, že hodnotenie stiahnem na jednu hviezdu. Lebo s výnimkou pár záverečných momentov a relatívne dôveryhodného vzťahu medzi našimi protagonistami je tento film otrasný. ()

• Robin Williams si tu už podruhé zahrál kněze. (Rodriguez)