Fred Claus (Vince Vaughn) vyrastal v tieni obdivovaného mladšieho brata Santu a stal sa z neho zachmúrený ufrfľaný chlap, ktorý neverí na Vianoce. Jedného zimného dňa ale predsa len vyrazí na sever za svojím bratom pomôcť mu. Objavil sa totižto neznámy vedecký expert, ktorý chce Vianoce úplne zrušiť. Pre Freda to bude cesta, kde znovu objaví nielen Vianoce, ale aj puto rodiny. (TV Markíza)

tom88

Trápnučká americká kravinka, pri ktorej by ma v kine určite vystrelo, DVD bohato stačí. Pre menšie deti to môže byť jeden z naj vianočných filmíkov, ale pre starších utrpenie. Vaughn je síce komediálny herec, ale byť ním, preorientoval by som sa už konečne iným filmovým smerom. Herecké obsadenie je tu dosť nabité a tým pádom aj z časti nevyužité. Je to taký iný Santovský príbeh. Je to síce pekne a draho natočené, rozpočet určite nebol najmenší, ale to z filmu nerobí kvalitný film. Kŕčovitosť nie je jediným mínusom, herci nezahrali bohvieako, réžia sa tiež nemá čím chváliť a celý scenár je len veľký žvást, ale niekomu sa to môže páčiť. 45% ()

Wormboy

Paul Giamatti bol super...viacmenej ako vzdy, scena surodeneckej terapie rovnako uplne paradna, ale inak mi tento film v podstate nic ine neponukol, v celku ma nudil a nebyt dvoch spominanych obrovskych pozitiv (a ano, este aj Kevin Spacey bol viac nez dobry), hodnotenie by som dal aj nizsie. Takto slabych 2,5/5* ()

Lencha

Říkala jsem si, co to zase bude za ptákovinu a kupodivu mě film docela bavil. Ne že bych se válela smíchy pod stolem, nebo v tom hledala nějakou hlubší myšlenku, ale Vince byl chvílema zábavnej. Působil jako rošťák a ve finále zachránil Vánoce. Sice nevím, jak bych se tvářila jako dítě, kdybych dostala obruč, ale tak když její výroba trvale nejméně času :-))) Holčičky dostaly obruče, chlapečci pálku, všichni byli spokojení (někdo více někdo méně), tradice Vánoc zůstala zachována a jede se dál:-))) ()

HappySmile

Místy střelená komedie se spoustu známých tváří, proto mě celkem překvapuje, že je tak málo známá. Spolehlivě vám navodí tu správnou vánoční atmosféru a taky určitě pobaví. Nejlepší byla scénka ze začátku filmu - honička se Santama. Velmi originální byla na konci taky terapie méně slavým bratrů - ta se opravdu povedla. Takže doporučuju na nudné zimní večery. :) ()

nash.

Proč se Lex Luthor stal padouchem? Protože nedostal od Santy Supermanův plášť. To je jeden z mnoha vydařených vtípků vánoční komedie s ukecaným Vaughnem, unaveným Santou a pomstychtivým Spaceym, která přes provařené téma a lehce přestřelenou stopáž překvapivě bavila. Ať už inspekcí, a zrušením Santy pro neefektivitu a zaostávaní za plánem, terapeutickou skupinou méně slavných bratrů nebo scénou Fredovy snahy stihnout nadílku. ()

• Film byl zaslán do některých kin pod falešným názvem "Brotherly Love" (Bratrská láska). (HappySmile)
  • Kostýmní oddělení spolupracovalo s firmou Levi´s a nechalo speciálně vytvořit 501 kostýmů tak, aby přesně seděly Vinci Vaughnovi. (HappySmile)