Harry Potter a Polovičný princ

• Česko Harry Potter a Princ dvojí krve (viac)

Návrat Lorda Voldemorta zapríčiní vo svete kúzelníkov spúšť. Harry (Daniel Radcliffe) má podozrenie, že nebezpečenstvo číha priamo v Bradaviciach, ale Dumbledor (Michael Gambon) sa sústredí na prípravu poslednej bitky, ktorá sa blíži. Potrebuje, aby mu Harry pomohol rozlúsknuť dôležitý kľúč, ktorý vedie k rozuzleniu Voldemortovej obrany. Rozhodujúcu informáciu však pozná iba bývalý profesor Horác Kriklan. Medzitým útočí na študentov ešte úplne iný nepriateľ  – ich tínedžerské hormóny. Harryho dlhodobé priateľstvo s Ginnou Weaslyovou (Bonnie Wright) prerastá v hlbší cit, ale v ceste stojí jej priateľ, Dean Thomas, nehovoriac o jej veľkom bratovi Ronovi (Rupert Grint). Lenže Ron má svojich starostí dosť s romantickými pletkami – Lavender Brownová nešetrí svojou láskou k nemu a Hermiona (Emma Watson) v ústraní žiarli, ale je rozhodnutá neprejaviť svoje city za žiadnu cenu. A k tomu všetkému ešte čokolády napustené nápojom lásky, ktoré skončia v nesprávnych rukách a všetko úplne zmenia. (TV Markíza)

FauSSt

Knihu som necital,ale natahovat taku sracku na 8.dielov po 2,5hodinach je nuda...ale nenazranost filmovych studii nieje nic nove. ()

Naby

Je to tu! Díl, kterej postaví do latě i leckterého dospěláka. Vhodnost pro děti už se stává mizivou a zápletka s celým příběhem tak může vesele gradovat. Zatím asi nejlepší ze všech dílů, takže celkem 4,5* ()

Lockdown

Po táhlé a zdlouhavé pětce jsem čekal, co nám přinese díl číslo šest. Dopředu jsem počítal s tím, že díl bude nejspíš slabší a nebude mít úplně z čeho brát, jelikož samotná kniha nic světoborného (samozřejmě až na závěr) nenabízí. Ale že se to až takovým způsobem zmrví, to jsem nečekal. Yates se tentokrát uplně vysral na 5 dílů budované napětí a od počátku filmu nám servíruje nesmyslnou komedii, které bohužel vévodí Jim Broadbent jako Křiklan. Scény ve kterých účinkuje v místech působí až teatrálně. Děj se absolutně nikam neposouvá. Místo toho aby využili tvůrci potenciál, který závěrečná část knihy rozhodně nabízí, budou nám radši bezmála dvě hodiny servírovat milenecké problémy ústředních postav a Ronovu cestu na výsluní jako gólmana Nebelvíru. Ve zkratce tento díl více připomíná peruánskou telenovelu plnou citů. 50% ()

KuceraJohny

Je to jeden z mých nejoblíbenějších dílů ze série Harryho Pottera. Jako velkej fanda týhle série jsem se znovu velmi bavil. Film má vše co u Harryho čekáte. Scénář je tu o hodně uvolněnější tím myslím daleko vtipnější. Například u scény kdy Harry vypije tekuté štěstí jsem se hodně zasmál. Sága se opět rozšíří o další postavy což si myslím že je dobře. Také je to díl ve kterém se stane asi největší zvrat. Celkově začíná převládat temnota. Hlavní herci jsou opět skvělý prostě další povedený Potterovský film. ()

baron156

Trochu slabší než předchozí díl, ale i tak dobrý. Z herců zde září nejvíc Alan Rickman. Také začíná hledání viteálů a také příjdeme o Albuse Brumbála. A také začínáme vědět něco o bezové hůlce. ()

soukyd33

No, opět jsme v Bradavicích a opět se tu dějí věci mezi zlem a dobrem. Tentokrát se setkáme s mocí, která vše vysvětlí a člověkem co všechno zamotá. V pořadí 6. díl je opět plný kouzel a skvělých efektů. Herecké výkony jsou opět super. Poznámka: Tento díl umí být i velmi děsivý. Doporučuji. Hvězdiček 4 ()

MovieCup

Bezpochyby najlepší diel zo série Harryho Pottera. Tajuplná fantázia, vyvážena romantika, smiešny humor a neuveriteľné filmové efekty. A pri niektorých scénach sa takmer rozplačete. A samozrejme najlepšie kinematografické trio Harry, Ron, a Hermiona. ()

sehnalkakac

Nejvíc mě na tom baví výkon Ronovi ctitelky. Což byla hodně osvěžující změna v tom nevyřknutém obdivování Rona a Hermiony. Taky mě baví, že se naučíme více o Snapeovi- Alan Rickman byl neuvěřitelnej borec. ()

Skylwalker42

Nejpovedenější Potter od trojky. Sice to má vizuální podobu dílů předešlých, ale jaksi mě to více bavilo. Sice někdy trapné kreace alá Křiklan a trochu zamrzí, že z Ronalda udělali takového blbce, ale všude se najdou chybky, že? Hudba také povedená, takový standart, který se dá očekávat. Rozhodně teda nic mimořádně Williamsovského. Líbila se mi konečně vyspělejší úloha Draca Malfoye. Již ne to pubertální střívko. ()

agamazx

David Yates tento film doiebal. Evidentne nevie robit komediu a najtemnejsiu knihu premeni na zle zahrany rom-com. No zdrojovy material ma tolko kvality, ze tento film napriek tymto znicenym aspektom stale zachovava svoju kvalitu knihy. Come on bro. Konecne vysvetlili storku Voldemorta do vacsej hlbky, ale Yates si asi povedal, screw the book I wanna show I can make comedy, no kamosko moc si ma nepresvedcil. A tie vystrihnute sceny, absolutna tragedia ze to nebolo vo filme. Ako Dumbledore hovori - dont worry, i am with you. WTF to tam nedali, zly balance. Dear Yates, toto je mysteriozno-dramaticka-fantasy, nie komedia, tento film je mix elementov ktore nejdu k sebe dokopy. Original zdroj kvalitny, filmove prvky zle ()

Kivis

Úžasná kniha, precizní filmové zpracování. Z mého pohledu nejlepší filmový díl z potterovské série. Skoro dvě a půl hodiny člověk ani nedutá, i když dávno z knihy ví, jak to všechno dopadne. Výborná kamera, nádherné triky, nejlepší hudba v rámci celé série. Ani jeden toporný herecký výkon. Princ dvojí krve člověka pohltí natolik, až úplně zapomene, kolik toho v něm z knihy chybí. Smekám, tleskám a mám chuť si Harryho přečíst znovu. ()

Zackk

velice zdlouhave, nudné, a svojí náladou to dosti nabourává kontinuitu velého příběhu. zemřel cedric diggory, voldemort se vrátl, zemřel sirius black, válka je na spadnutí - pojdme vařit lektvary, stan se křiklanovým oblíbencem, ona se chce furt muckat, harry už máš přítelkyni? trvalo roky než se z pohádky přešlo do temných bojům se zlem plných zabíjení, a pak se zase vrátíme do školy plné učení a teenagerských vztahů, hrozná nuda.. je mi jasné že v předloze to bylo asi nějak takhle, ale bohužel. ten konec je samozřejmě velmi důležitý ale to nenapraví zbytek nudného a dlouhého filmu, jsem si jistý že to nemusel mejt přes dvě hodiny že jo. rozhodně ten nejhorší harry potter, v kině jsem usínal, hrůza hrůzoucí ()

Bogrant

Najmenej pozeraná a najmenej obľúbená časť z tých prvých šiestich, ktoré pravidelne chodili na televíznych obrazovkách. V divnom farebnom rozlíšení, s neskonale trápnymi emóciami a akože štartovaním "veľkých" lások. Jediné, čo mi hlbšie utkvelo v hlave bola (pozor, veľký spoiler!) smrť Dumbledora, ktorá prišla na záver a ktorá celú tu predošlú dvojhodinovú nudu aspoň dobre "vylepšila". Samozrejme, mnohí istotne zostali v šoku. Rozhodne som sa nie príliš dobre nabudil pred očakávaným ukončením celej ságy. ()

Nataniel73

Šiestemu filmu o Harrym Potterovi chýba typická atmosféra a výrazný dej, v ktorom sa stále niečo zaujímavé odohrávalo. Polovičný princ je ponurý temný príbeh s miestami až hororovou atmosférou. Réžia je zdĺhavá s množstvom hluchých pasáži, ale napriek tomu je divák vtiahnutý do diania. Môže za to ako vždy výborná kamera a hudba a v tomto prípade už aj vyspelé herecké výkony hlavných protagonistov. Dokonca už aj ten večne skoprnelý Potter hrá celkom slušne. O čo menej sa však v tomto filme odohráva o to viac je z neho cítiť dusnú a miestami až depresívnu atmosféru, ktorá je len sem tam naštrbená vtipnými situáciami dospievajúcich študentov. Taká Luna je rozhodne prínos a taktiež aj profesor výroby elixírov. Hermiona je ako vždy estetická ozdoba a dospievajúci Draco rovnako nechutný ako predtým. Za mňa je to len tesne a s odretými ušami za štyri hviezdy. Presvedčil ma napínavý záver ako aj flash backy na mladého Toma Riddla. 75% ()

Little_Sawy

Kdo je Fanoušek Harryho Pottera příde si na sví. Podlě mně příběh už není tak fascinujúci, když tam není Lupin, a chudák Sirius Black, který byl můj oblíbenec a prvořadě Harryho křesný taťka. Ve filmu jsou ale pořád Bradavice, pořád Harry, pořád Ron, pořád Hermiona, pořád Voldemord a to je zřejmě to, proč se na filmy dá pořád koukat. To kouzlo, tí lektvary, nový žáci, nové zvířata, pořád něco co diváka unese a řekne WoW!. I když tady už harryho pouť za Voldemortem částečně končí.. Ps: neznášala jsem do morku kostí Strelenku Laskórádovú, páč ne každému sedne takovej typ ..žákyně ()

Barbucha9

Podle mě nejlepší díl z Potterovské ságy. Větší prostor dostávají i jiné postavy než klasická trojice Harry, Hermiona a Ron. Postavy přestávají být tolik černobílé - ,,zlý" a ,,hodný". Velmi zajímavá je dějová linka Malfoye a Severuse.  Oproti ostatním dílům je film mnohem víc vtipný. Naprosto skvělé jsou scény s prof. Křiklanem, který dodal filmu šťávu. Celý příběh je hodně temný, ale to vůbec nevadí, naopak. I po několikátém shlédnutí mám při některých scénách pořád husí kůži. :-) ()

Zemřel herec Paul Ritter

08.03.2010

V Hobitíně už je rušno

V Hobitíně už je rušno

21.07.2009

Tak už to vlastně začalo. Přestože studia Warner Bros. a New Line pořád čelí žalobě Tolkienova syna, požadujícího mastná procenta ze zisků filmového Pána prstenů, práce na dvoudílném Hobitovi už jsou… (viac)