Harry Potter a Polovičný princ

• Česko Harry Potter a Princ dvojí krve (viac)

Návrat Lorda Voldemorta zapríčiní vo svete kúzelníkov spúšť. Harry (Daniel Radcliffe) má podozrenie, že nebezpečenstvo číha priamo v Bradaviciach, ale Dumbledor (Michael Gambon) sa sústredí na prípravu poslednej bitky, ktorá sa blíži. Potrebuje, aby mu Harry pomohol rozlúsknuť dôležitý kľúč, ktorý vedie k rozuzleniu Voldemortovej obrany. Rozhodujúcu informáciu však pozná iba bývalý profesor Horác Kriklan. Medzitým útočí na študentov ešte úplne iný nepriateľ  – ich tínedžerské hormóny. Harryho dlhodobé priateľstvo s Ginnou Weaslyovou (Bonnie Wright) prerastá v hlbší cit, ale v ceste stojí jej priateľ, Dean Thomas, nehovoriac o jej veľkom bratovi Ronovi (Rupert Grint). Lenže Ron má svojich starostí dosť s romantickými pletkami – Lavender Brownová nešetrí svojou láskou k nemu a Hermiona (Emma Watson) v ústraní žiarli, ale je rozhodnutá neprejaviť svoje city za žiadnu cenu. A k tomu všetkému ešte čokolády napustené nápojom lásky, ktoré skončia v nesprávnych rukách a všetko úplne zmenia. (TV Markíza)

Gwaihir

Šestá část filmové série o kouzelníkovi Harrym Potterovi, který byl předurčen k velkým skutkům, navazuje svou hutnou atmosférou na snímek předchozí, čímž s konečnou platností přechází do světa ovládaného temnými silami, z nějž vytrhují jen občasné vtipnější scénky zaměřené na vztahy mezi postavami. Oproti předloze je tu znovu mnoho změn způsobujících nemalou roztříštěnost jednotlivých částí, které působí vesměs nedotaženým dojmem. Trochu nepochopitelně se zde také objevují přidané epizody, a to právě na úkor lepšího propojení původních událostí, zatajení některých objasňujících příhod a hlavně pak naprostého vynechání závěrečného vyvrcholení střetnutím na hradě. Nicméně, i tak si tento počinek po celou dobu udržuje značnou emocionální působivost a svými jednotlivými obrazy, obzvláště těmi hororově laděnými, dokáže náležitě strhnout, i díky opět velice dobré hudební složce. 85% ()

Silence

Nevěřím, že šestá kniha je něco víc, než vata a sled epizodických scének, které mají vyplnit mezeru mezi koncentrovaným Fénixovým řádem a závěrečným dějstvím. I proto Yatese uznávám ještě víc. Protože umí svým atraktivním rukopisem uchopit nejen epické, svižné a dobře napsané dobrodružství pátého dílu, ale i sjednotit dílčí epizodky příběhového poloprázdna a zachránit film s často lenivým, zbytečně roztahaným a osudové okamžiky přiškrcujícím scénářem tak, jako v případě Prince dvojí krve. Vidím ve filmu trochu jeho lítosti nad tím, že se nemohl vybouřit jako naposledy při parádním finále v prostorách ministerstva magie. Přestože by příběh šestky takovou možnost nabízel, scénáristé byli očividně proti. S vydatnou pomocí Nicholase Hoopera se ale podařilo připravit další nadprůměrnou porci Harryho Pottera, která ukazuje, že s kvalitnějším a našlapanějším scénářem (=kvalitnější a našlapanější předlohou) je velká pravděpodobnost, že vyvrcholení ságy z rukou Davida Yatese bude parádní podívaná. 6.5/10 ()

BigDeal

Aj pre mňa je nepochopiteľné, prečo sa tvorcovia nesústredili na vážnosť situácie v čarodejníckom svete, na polovičného princa, na prichádzajúcu vojnu, na psychiku Voldemorta,....a namiesto toho sa venovali problémom rokfortských teenagerov. No napriek tomu a faktu, že kniha je oveľa dospelejšia, musím uznať, že to bola aspoň zábava. No a čo, tak sme nedostali to, čo sme čakali. Možno nám chceli tvorcovia ešte pred poslednou temnou časťou ukázať atmosféru starého, odľahčeného Rokfortu a nakoľko vizuálne i zvukovo je to dokonalé a humorné situácie potešia, nemám prečo dávať nižšie hodnotenie. ()

bouncer

Tým kolem Harryho Pottera je víceméně stejný, takže po technické stránce je to podobně kvalitní podívaná jako v předchozích dílech. To samé se dá říct o hercích, i když ti přerostlí teenageři už nevypadají tak dobře jako dříve a na některých je znát, že by z toho kolotoče HP možná rádi vypadli. Nejsem fanoušek a nečtu knihy, přesto se na filmy rád podívám a většinou upoutaly mou pozornost. Ne tak Princ dvojí krve. Je sice temný, ale bohužel dějově velmi špatný, takový prázdný a nafouklý, bez opravdového motivu a napětí. Snad je to kvůli příběhovému mostu k velkému finále a nebo je téma prostě už vyčerpané? 2,5* ()

BoPo

Naozaj dlho sa séria dokázala zaobísť bez výraznejších hereckých výkonov ústrednej trojice. Doteraz boli ako keby zviazaní prísnym pohľadom rodičov. V prvých troch filmoch sa nejednalo o zásadný problém, pretože boli plné zaujímavých podnetov a príbeh víťazil nad postavami. Postupne sa nedostatok odkryl v plnej kráse. V Princovi dvojí krve som mal však prvý raz pocit, že herci vdýchli postávam hmateľný pulz a začala medzi nimi fungovať chémia. Inak film kvalitatívne nadväzuje na Fénixův řád. ()

McClane

TITULKOVANÁ VERZE: Všechny knížky o HP mám načtený a hodně rád a proto se už od většinou před novým filmem bojím, co přijde. Šestka mě ale příjemně překvapila. Děj je extrémně osekanej (což vzhledem k délce předlohy opět jinak nejde), ale překvapivě hodně prostoru dostala část připomínající spíše Dawsonův svět než svět HP, kdy se řeší kdo, kde, s kým a jak. Důležitý ale je, že když někdo na někoho zamilovaně nebo nešťastně kouká, tak to funguje (Jen Medka bych vykleštil za snogging = muckání) a vtipný momenty skutečně pobavěj. O to víc zamrzí, že hlavní linie, není tak dobrá, nemá téměř žádnou gradaci a finále prakticky neexistuje! Jen se hrozím českýho dabingu, ve kterým scény, co se ještě dají snést v originále, budou neuvěřitelně trapný a nekoukatelný. 80 % protože jsem se opravdu hodně bavil, jen málo nadával a "dětský" herci už uměj i místy hrát. A za Hermionu:). ()

adamo_znk

Co si budem povídat ... po skvělé pětce přichází podobný, ale scénáristicky a příběhově plytký díl, kde se všehovšudy nic neděje a pak najednou BUM akce a konec. Jedna z největších slabin celé série o Harrym je Harry , jelikož jeho představitel hraje dost špatně a jeho polodementní výrazy už mě dávno omrzely. Čekal sem tu osudovost, dechberoucí scény a nic. Abych ale jenom nepomlouval, tak vizuální stránka snímku skvělá, stejně jako role Draca Malfoye. ()

Hwaelos

Srdce fanouška by chtělo dát pět, ale uznávám výhrady kolegů. Tenhle díl samostatně nefunguje a pokud nejste fanda knižní série, moc si ho neužijete. Yates se nezdržuje vysvětlováním a představováním. Tonksová třeba úplně změní image a chodí s Lupinem, aniž by to někdo komentoval. Každopádně šestý film je nejvtipnějším pokračováním vůbec. Ron i Harry hláškují tak často, že mě v některých pasážích bolela bránice od smíchu (hlavně doporučuju tu sekvenci, kdy si Harry vezme Felix felicis, aby obelstil svého profesora). Snad proto je trochu neuspokojivý ostrý střih na konci filmu, kdy najednou vše zvážní a vy-víte-kdo je mrtev (nechci spoilerovat). Jako fandovi Prince dvojí krve mi dost chyběla minimálně scéna, kdy se Smrtijedi probojovávají přes odpor studentů v Bradavicích. A pokud máte možnost, dívejte se na titulkovanou verzi. Dabing byl opravdu příšerný. Minimálně u Giny a Bellatrix opravdu trhal uši. ()

Johny_fork

Příjemně ponurá atmosféra a parádní efekty, i když film pochopitelně nepůsobí kompletním dojmem, je tak nějak hezky agresivní a nenávist působí věrohodně, na můj vkus trošku moc řešení vztahů mezi bradavickými studenty, kteří jsou najednou všichni v pubertě, nadržení a zamilovaní, nicméně spokojenost. ()

MoiJe

Ejha. Knihy som necitala, a tak som vacsinu filmu len dumala, ci som niektory filmovy diel preskocila, alebo jak to ze sme niekde uplne inde zrazu... Ved som aj na podobne rozdumovanie mala pri filme hromadu casu... ()

Terva

Film začíná výkřikem Bellatrix Lestrange CITUJI - Zabila jsem Siriuse Blacka !!!....... Úvodní katastrofická pasáž byla natočena ve 3D. Náznak toho, kam by mohlo vést natáčení dalších příběhů o chlapci z jizvou na čele. Horacio Křikloun řekne Harrymu oznámení, které snad zazní v každém snímku. CITUJI - Podobáte se otci, jen ty oči máte po matce......... První vyslovené kouzlo v tomto příběhu použije Draco Malfoy a zní - PETRIFICUS TOTALUS -. Lenka Lovegood použije protikouzlo - FINITE - . CITÁT - Máš plnou hlavu Strachopudů, Harry......... a přidává ještě kouzlo, které zní - EPISKEY -. Profesor Severus Snape se konečně dostává na post učitele obrany proti černé magii. To bylo něco k zamyšlení, teď do postele ... šup ....šup. Nový profesor lektvarů, nám již známá tvář, Horacio Křikloun, nabídne studentům jednu lahvičku FELIX FELICIS ( Tekuté štěstí ), tomu kdo namíchá přijatelný odvar živoucí smrti. Lahvička tekutého štěstí zahraje v tomto příběhu velkou roli. CITÁT - Přeji vám hodně štěstí.......... Scéna ve které profesor Brumbál přesvědčuje Toma Raddleho, aby vstoupil do Bradavické školy čar a kouzel, strašně připomíná nábor do X - Men týmu. Fanfrpál se také bude hrát a Harry Potter má opět číslo 7. Hermiona bude trochu podvádět CITÁT - ( šeptem ) - CONFUNDUS - . Harry získal knihu lektvarů, na které je napsáno : Patří princi dvojí krve. Díky této knížce je Potter nejlepší na hodinách lektvarů. DIALOG - HARRY POTTER ( Daniel Radcliffe ) : Slyšelas o kouzlu - SECTUMSEMPRA - ? HERMIONA GRANGER ( Emma Watson ) : Ne, neslyšela. Kdybys měl sebeúctu, tak tu učebnici vrátíš. RON WEASLEY ( Rupert Grint ) : To ani náhodou. Je nejlepší ve třídě. Dokonce lepší než ty Hermiono. Křiklan ho má za génia. HERMIONA GRANGER : Komu ta učebnice patřila ? Ukaž.......... Ve filmu se poprvé objevuje alkohol, jako pití pro studenty. Máslový ležák. CITÁT HERMIONY - Tři Máslové ležáky a do toho mého trochu ( toho ) zázvoru......... Dojde i na lásku a asi v půlce příběhu zase všechny přepadne romantíííka. - OPUGNO - . V jedné scéně Harry přiznává, že je Vyvolený. Dostává od Hermiony .... novinami po hlavě. Načež odpovídá - CITÁT - Promiň, to byl vtip.......... Mezi tím, divák, zapomene úplně na Draca Malfoye. Co a kde, ten kluk vyvádí ? - HARMONIA NECTERE PASSUS - první tříslovné zaklínadlo v celé sérii a má ho na svědomí, no přece Draco. Spiknutí a Lži. Strach chodí jak po Londýně, Kvikálkově tak i po Bradavicích. Přimíchejte Lásku a Jed a příběh se opět dostává do hororové romantiky. CITÁT - Ty holky mě jednou zabijou......... Pak se konečně začíná děj rozjíždět, snad už není pozdě. Harry Potter používá nově nalezenou kouzelnou formuli - SECTUMSEMPRA - , Malfoy se blíže seznamuje z divnou skříní ( Rozplývavá ), Severus Snape vyslovuje třikrát - VULNERA SANENTUR - a své slovo dostane i lahvička Tekutého štěstí ( FELIX FELICIS ). Jo a ve filmu už se zase chlastá. Po pohřbu. Harry by se měl oholit, už to není ten klouček z přístěnku pod schody. I Brumbál dostane žížeň. CITÁT - Vodu, vodu......... - AQUAMENTI - odpovídá Harry Potter a přidává - LUMOS, LUMOS MAXIMA - . Brumbál pak ještě přidává - PARTIS TEMPORUS - . Zazní i, opět, smrtící - AVADA KEDAVRA - a zasažená osoba se noří do smrtící tmy - smutný záběr. Na konci příběhu vstupuje do děje nová, zatím neznámá osoba. Její iniciály jsou R. A. B. Režie a hudba je pod stejnou taktovkou jako v pátém díle. Ke scénáři se, oproti pětce, opět vrátil Steve Kloves. Jako vždy je již tradičně nový kameraman. Jméno toho dnešního zní Bruno Delbonnel. Ve filmu si mimo jiné zahráli - Tom Felton jako Draco Malfoy a Jim Broodbent jako Horacio Slughorn ( Křikloun ). V tomto příběhu je spousta lásky i smrti. Žádné psycho ani hororové scény tu nečekejte, je to spíše romantika. Už to ani není pohádka, děti nám vyrostly. REKAPITULACE - Kámen mudrců ( 1 ) - romantická pohádka, Tajemná komnata ( 2 ) - lehký thriller, Vězeň z Azkabanu ( 3 ) - dobrodružný z prvky hororu, Ohnivý pohár ( 4 ) - romantický horor, Fénixův řád ( 5 ) - psychologické drama a Princ dvojí krve ( 6 ) - romantické drama. () (menej) (viac)

JayZak

Začínám pochybovat, že Yates byl správnou volbou pro režii posledních dvou dílů(Cuarón či Newell by byl podle mne ideální), protože po slušné 5ce přichází o třídu horší díl. Co se týče režisérova umu, chybělo mi jakékoliv napětí nebo gradace scén, ne že by k tomu nebyla příležitost... Přesto je tu několik výborných scén, které stojí za to zmínit, a to počáteční odpálení mostu, efektní pronásledování v obilném poli či výprava Harryho s Brumbálem pro viteál(a její zakončení). Největším mínusem filmu je scénář. Puberťácké scénky byly sice leckdy vtipné, ale bylo jich až příliš na úkor dějové linie, která byla ve výsledku rozkouskovaná. Linii nepřispělo ani chabé zakončení, sestávající jenom z důležité smrti. Říkejte si co chcete, že v 7. dílu bude podobný boj, ale závěrečná bitva ve filmu zkrátka chyběla. Co se týče herců, kromě obvyklých(Gambon) byl výborný zejména Broadbent jako svérázný profesor Křiklan, mladý Voldemort(nahánějící strach) nebo taky překvapující Felton. Princ dvojí krve nefunguje jako samostatný film, a jde vidět, že bez znalosti knížky by člověk nebyl úplně v obraze(pomrkávání na čtenáře jako např. bezvýznamné ukazování Fenrira), zařazuje se tak mezi nejslabší díly série, škoda. ()

Chermy

Faktem je, že se v šestém díle témeř nic neděje. Jsme "pouze" znovu přizváni do světa Harryho Pottera. Jenže tenhle výlet je tak neuvěřitelně dobře natočený, že u mě jméno Davida Yatese stoupá na ceně(už 5. díl patří mezi mé nejoblíbenější!). Díky jeho filmové magii si vychutnáte jak propracované efekty, tak každou významnější scénu. Konečně jsem taky neměl Harryho za troubu a dokonce mě i pobavil! ()

moviesfan

Ano, opět jsem velmi spokojen. Pro mě je tento díl druhým nejlepším (zatím). Je několik věcí, hlavně k závěru, které bych udělal jinak. Do kina jsem šel samozřejmě s nekritickým postojem, protože nemá cenu počítat s do detailu natočeným filmem podle knihy. Také je tedy jasné, že mnohé věci jsou jinak. Po celou délku je snímek vyplněn střídavě humorem a temnými scénami, které jsem sledoval se zaujetím. Jednotlivé postavy dokáží pobavit příjemným způsobem. Není to sranda k popukání, ale usmíváte se. Jen škoda toho závěru, který mohl být více dynamický. Výsledek je však velmi dobrý. ()

MrCreosote

Pořád nemůžu přijít na to, proč ještě nikoho nenapadlo dát padáka Klovesovi a najmout nějakého opravdového scénáristu. Žádného Pottera jsem sice nečetl, ale poslední díly vypadají jak smontované špatným šroubovákem. Neustálé opakování romantických linek je únavné, stejně tak i mírně infantilní humor. Důležité věci se odehrávají jaksi bokem, protože tam prostě musí být a kdyby se jedna z postav náhodou neotočila a nepromluvila, tak bychom se ani nedozvěděli, kdo že je majitelem oné "dvojí krve". Scénář na houby, to mi nikdo nevymluví. Ještě že tu jsou skvělí herci, kteří i na minimálním prostoru zaujmou (což je docela kumšt, když se ve filmu náhle někdo objeví a jako mávnutím kouzelného proutku zase zmizí) a že Yates je slušný řemeslník, ovšem nic víc. Za Jima Broadbenta a průlet Londýnem ale vřelé díky. ()

JohnCZ

Princ dvojí krve trpí jen a pouze tím, že po dějové stránce je slabá i předloha. Tento díl je totiž spíše jen taková příprava na velké finále a vyjasnění vztahů mezi všemi postavami. A příprava je to jednoznačně velkolepá, nálada se neustále mění a chvilku dostáváme temný thriller, někdy zase romantickou komedii a samozřejmě i pořádnou dávku efektní a napínavé fantasy. Sžití s postavami je maximální a konec, ačkoli není opět tak intenzivní, jako byl v knize (holt je nutné krácení znát), působí ve výsledku dost silně. A skvělý soundtrack už je u této série samozřejmostí. ()

joehot

David Yates dokazál nevídané - z nejslabšího dílu knižní série vytvořil nejsilnější díl série filmové. Romantické cukrbliky a humorné teen řeči že někomu vadí? Tak si prosím přečtěte knihy, ani v nich není akce alfa dějem, neboť je upozaděna něčím, co se možná nezdá tak důležité v porovnání se záchranou světa - dospíváním tří dětí. O to film jednoduše přijít nemohl. Velikým kladem filmu byl větší prostor pro jiné postavy, než ty, které se jmenují Harry Potter, zejména v případě Snapea a Draca Malfoye mi to přišlo více než vhod (i přesto tam oba mohli vystoupit častěji). Scény s Dracem mi přišly tak emotivní a lyrické, až jsem téměř zapomněl, v jak ošklivého kluka to ten Tom Felton vlastně vyrostl :D P.S. Tento film je jedním z nejlepších vizuálních zážitků v mém životě, miluju vybledlé, našedivělé barvy a Harry Potter: Princ dvojí krve mi jich dopřává požehnaně. ()

corpsy

Osobne najslabší z potterovskej série. Film plný nudnej vaty. Málo dobrodružstva, spústa filozofovania a kecov. Všetko zachraňuje opäť vynikajúca technická stránka snímku. ()

Zemřel herec Paul Ritter

08.03.2010

V Hobitíně už je rušno

V Hobitíně už je rušno

21.07.2009

Tak už to vlastně začalo. Přestože studia Warner Bros. a New Line pořád čelí žalobě Tolkienova syna, požadujícího mastná procenta ze zisků filmového Pána prstenů, práce na dvoudílném Hobitovi už jsou… (viac)